Ložnice je intimní a intimní místo, proto je velmi důležité ji správně uspořádat. Po dokončení práce a instalaci nábytku musíte přejít k výběru záclon. Není to jen doplněk interiéru, ale také způsob, jak vytvořit zvláštní atmosféru..

Hlavní výběrová kritéria

Aby ložnice vedla k pohodlnému pobytu a nic nerušilo klidný spánek a relaxaci, musíte pečlivě zvážit všechny detaily interiéru. Správně vybrané závěsy pomohou dokončit obraz..

Než si koupíte závěsy, musíte se rozhodnout o jejich hlavním účelu. Pokud jsou potřebné pouze pro krásu, pak si můžete vybrat lehkou dlouhou látku. Pro ochranu před sluncem musíte zvolit silné látky.

Samozřejmě, pokud jsou na oknech žaluzie, pak není třeba zatemňovací závěsy. Mohou být zapotřebí pouze tehdy, pokud zvýrazní interiér..

Barevné schéma

Barva závěsů závisí na tom, na jaké akcenty budou zaměřeny. Pokud mají být odrazem postele, pak by neměly vyniknout. V tomto případě by jejich tón měl mít neutrální odstíny bílé nebo béžové. Pokud je postel vyrobena z tmavých materiálů, pak by záclony měly být tón tmavší.

Někdy chtějí nájemníci místnost oživit pomocí záclon, takže látka by měla vyniknout. Na pozadí odstínů postelí bude světlé okno a například odpovídající ložní prádlo vypadat originální a stylové.

Pokud se budete řídit radami zkušených designérů, pak stojí za to koupit světelné závěsy, které se liší od hlavního barevného schématu o 1-2 tóny.

Tyl na oknech ložnice by měl být vždy lehký, ale závěsy jsou hustá tkanina, která nedovoluje průchod slunečního světla..

Výběr látky

Všechny textilie v místnosti by měly být co nejbezpečnější, což znamená, že by měly sestávat z přírodních materiálů. Totéž platí pro záclony, které se perou mnohem méně často než povlečení, a proto jsou schopné hromadit prach..

Nejlepší je vybrat lněné, bavlněné nebo hedvábné závěsy, protože mají schopnost dýchat. To znamená, že v místnosti bude vždy čerstvý vzduch..

Pokud volba padla na sametovou tkaninu, pak si musíte pamatovat, že bude muset být často práno. Je velmi hezká, ale sbírá hodně prachu..

Nemá cenu zastavovat výběr na tom či onom materiálu jen proto, že je cenově výnosnější. Nadměrné úspory mohou vést k alergii na jeho součásti.

Výhodou přírodních tkanin je, že jsou šetrné k životnímu prostředí, nesbírají prach a nezpůsobují alergické reakce.

Jak viset?

Poté, co si nájemníci vybrali materiál a design opony, je důležité jej správně zavěsit. Obecný obraz prostoru bude záviset na tomto:

  • Pokud musíte každý den otevírat a zavírat závěsy, pak nemá smysl je zavěšovat.
  • Ty obvyklé budou vypadat útulně plátěné závěsy, visí na vzorovaném závěsu.
  • Pokud jsou závěsy potřebné pouze k doplnění interiéru, pak mohou být potloukat se domýšlivě a obtížně, hlavní věc je, že opona svou jednoduchostí nevyčnívá z celkového obrazu.
  • Použití závěsy již nejsou v módě, protože mají tendenci sbírat prach. Navíc se velmi obtížně věší..

Bereme v úvahu styl

Při výběru záclon hodně závisí na stylu místnosti. Koneckonců, pokud zdůrazňuje bezvadný vkus obyvatel a jejich bohatství, pak tenký a diskrétní tyl bude nevhodný.

Lehké a vzdušné závěsy vypadají nejlépe v malé místnosti. Pastelové barvy mohou prostor vizuálně zvětšit. Pokud je hlavní dekorace ložnice vyrobena ve světlých barvách, pak budou vhodné tmavé závěsy a několik tmavých doplňků..

Možnosti stylu:

  • Klasický – to je především přirozenost, proto by záclony měly být vyrobeny z přírodních materiálů. Lambrequins, na které musíte zavěsit bílý tyl, mohou změnit výšku stropu. Barva závěsů by měla odpovídat stěnám nebo by měla mít stejný vzor jako na zbytku textilií v ložnici..

  • High tech – přísné a lakonické závěsy by měly mít jasné linie. Pokud je použit tyl, měl by být lehký. Pokud jde o materiál, je vhodnější zvolit hedvábí nebo brokát. Barva závěsů by měla být v souladu s prostředím, ale je žádoucí, aby byly šedé..

  • Moderní – je to příležitost experimentovat, což znamená, že závěsy mohou mít efektivnější tvar a asymetrickou délku. Zvlněné závěsy nemusí být fixovány. Styl doplní sněhově bílá římsa v kombinaci s béžovým závěsem s tmavou výšivkou.

Ať už je ložnice vyrobena v jakémkoli stylu, závěsy by měly zdůrazňovat její klid a měkkost..

Koupit nebo ušít?

Ne vždy v obchodech najdete ideální volbu pro konkrétní ložnici. Vždycky chcete něco zvláštního, něco, co nikdo jiný nemá. Proto se můžete obrátit na ateliér, kde profesionální švadlena vytvoří umělecké dílo.

Kontaktování švadlen je nejlepší volbou, protože klient nemusí být omezen na určitý počet barev a materiálů, jako je tomu v obchodě. Se specialistou můžete vyjádřit všechna svá přání a dojít ke kompromisnímu řešení. Před odesláním do studia doma musíte změřit okno a rozhodnout o velikosti a designu budoucí opony.

Některé jehlice raději dělají všechno vlastníma rukama, a proto šijí závěsy samy. Tato metoda je nejzajímavější a nejhospodárnější, protože peníze půjdou pouze na zaplacení materiálu..

Nejlepší nápady od předních světových designérů

O tom, jak moc bude ložnice osvětlena, rozhodují majitelé. Někdo se rád probudí s prvními slunečními paprsky, jiný má raději pološeru. Právě na těchto preferencích závisí design oken v ložnici..

Pro ty, kteří milují tmu ve spací části, návrháři doporučují zvolit těžkou látku nebo tmavý materiál. Populární mezi nimi jsou zatemňovací závěsy, které maximálně chrání místnost před světlem.

Látka nemusí být černá, může mít jakoukoli barvu.

Přítomnost lambrequinu je v moderní ložnici velmi módní. Díky nim je ložnice obzvláště tajemná a romantická a vytváří pocit útulnosti..

Dalším zajímavým řešením oken v ložnici jsou závěsy s kontrastní podšívkou. Chrání základní tkaninu před zabarvením a smáčením. Takové závěsy dodávají látce objem a zcela blokují světlo..

Nejjednodušší způsob, jak vyzdobit okno v ložnici, je zavěsit závěsy s vodorovnými pruhy. To je dobré řešení pro malé prostory, protože takový tisk prostor vizuálně rozšíří..

Aby nedošlo k poškození celkového vzhledu místnosti, je nejlepší zavěsit bílé závěsy. Vypadají skvěle v kombinaci s jakýmkoli stylem a nikdy nevyjdou z módy. A aby byla ložnice v případě potřeby zatemněna, je třeba na okna nainstalovat žaluzie..

Bez ohledu na rozhodnutí majitelů bytů by závěsy v ložnici v žádném případě neměly být křiklavé barvy.. Ložnice je intimní místo a množství jasných akcentů zničí celkovou atmosféru.. Záclony mohou mít malý vzor nebo výšivku a stahovací pásky mohou být v kontrastní barvě.

Další nápady na design záclon do ložnice najdete v dalším videu..