Americká značka Ideal Standard, zabývající se výrobou sanitární keramiky všeho druhu podle italské technologie zahájila svou činnost na konci devatenáctého století. A dnes jsou záchodové mísy její výroby velmi žádané. Co vysvětluje popularitu značky, jaké funkce má instalatérství její produkce a jaké recenze na ni zanechávají samotní kupující, se dozvíte z tohoto článku.

Zvláštnosti

Vysoká poptávka po toaletních mísách své produkce, společnost Ideal Standard, je v první řadě dána jejich vlastnostmi..

 1. Vyrobeno pomocí nejmodernějších technologií a pouze z trvanlivých materiálů, které prošly všemi nezbytnými testy.
 2. Každý výrobek je vyroben z italských komponentů a příslušenství. To podle výrobce zajišťuje nejvyšší kvalitu produktů..
 3. Široká řada modelů vám umožňuje vybrat si toaletu pro jakýkoli pokoj bez ohledu na jejich plochu, barvu a design.
 4. Dostupná cena. Velmi důležitá funkce s ohledem na oblíbenou značku a kvalitu jejích produktů.

Každý výrobek tohoto typu sanitární keramiky má navíc speciální vodoodpudivý a antibakteriální povlak. To výrazně usnadňuje samotný proces péče o toaletu a umožňuje vám dlouhodobě udržovat vynikající vzhled produktu..

Odrůdy

Dnes řada této značky zahrnuje toaletní mísy nejvíce různé modely, které jsou rozděleny do několika skupin v závislosti na hlavních charakteristikách.

Způsob instalace

Podle této funkce může být tento typ potrubí:

 • sklopné, to znamená namontováno na zeď;
 • podlaha – standardní instalace s úplným skrytím kanalizace;
 • připojený, to znamená, že je instalován blízko zdi.

Je nutné zvolit konkrétní typ na základě toho, jak přesně je položen kanalizační systém v místnosti a jaký druh výstupu má toaleta samotná.

Typ vydání

Tento faktor přesně ukazuje, jak by měl být kanalizační systém připojen a jak je z něj odstraněna voda.. Podle tohoto kritéria mohou být toaletní mísy značky Ideal Standard:

 • s horizontálním vývodem – takové výrobky lze připojit k jakémukoli druhu kanalizace;
 • se svislým odtokem – vhodné pouze pro případy, kdy kanalizace klesá přísně svisle;
 • se šikmým vývodem – takové toalety lze připojit k jakémukoli typu kanalizace.

Mimochodem, byly to modely s nejnovější verzí, které byly během sovětské éry instalovány téměř v každém bytě..

Typ misky

Je to on, kdo určuje pohodlí používání toalety, jednoduchost a hygienu péče o ni, stejně jako náklady na instalatérské práce. Podle tohoto kritéria může mít mísa několik možností..

 • Kolo. Standardní typ výrobku s okrajem a zpravidla s kruhovým zapuštěním. Nejlevnější a nejlevnější, ale zároveň nehygienický typ mísy.
 • Bez ráfku. Jedná se o nový přírůstek do nabídky značky. Výrobky se snadno udržují, když se spláchnou, mísa se úplně umyje, což znamená, že neexistuje možnost reprodukce patogenních mikroorganismů.
 • Hledí. Tyto modely mají na zadní stěně speciální hledí, které zabraňuje stříkání..

Je nutné zvolit typ misky na základě obecných technických charakteristik toalety, a počet lidí, kdo to bude používat a jejich rozměry.

Typ cisterny

Další důležité výběrové kritérium, i když se to na první pohled nemusí zdát. Je to typ nádrže, která určí úsporu spotřeby vody, pracovní zátěž samotné místnosti a dokonce i jednoduchost a hygienu celé péče o záchodovou mísu..

 1. Jedno tlačítko cisterny jsou klasické výrobky s jediným splachovacím tlačítkem. Při každém stisknutí se nádoba zcela vyprázdní.
 2. Dvoukomorový nebo dvoutlačítkový nádrž. Uvnitř je taková nádrž rozdělena na dva kontejnery, za vyprázdnění každého z nich odpovídá příslušné tlačítko. Současně je kapacita jednoho oddělení větší než druhého..

Je to druhá verze nádrží, která je z hlediska spotřeby vody nejvýhodnější a nejhospodárnější. A jsou tam i toalety s klasická nebo skrytá cisterna. V druhém případě je nádrž skrytá speciální dekorativní instalací. To umožňuje nejen vizuálně odlehčit prostor, ale také usnadnit péči o samotný záchod..

Sbírky a modely

Abychom lépe porozuměli tomu, co přesně jsou toalety této americké značky, je třeba obecně zvážit kolekce jejích produktů a nejoblíbenější modely v nich prezentované..

Dea

Jsou to jednoduché, ale klasicky zakřivené linie s chutí a šik. Pohodlná jednoduchost, pohodlí a atraktivní vzhled. Tato kolekce obsahuje 4 modely toalet.

 • Aquablade T3490 – Toto je standardní toaleta, ale v modernějším a reprezentativnějším designu. Hluboké splachování, odolné proti stříkající vodě, univerzální typ uvolnění. Charakteristickým rysem modelu je ekonomická spotřeba vody i jeho typ-od podlahy ke zdi.
 • Aquablade T3491 – model s hladce se zavírajícím víkem. Hlavní technické vlastnosti jsou stejné jako v prvním modelu, ale zvláštnost této toalety spočívá právě v jejím víku. Zavírá se hladce, funguje správně velmi dlouho a při zabouchnutí nevydává hlasitý zvuk.
 • Aquablade T3488 – zavěšený model s pevným víkem, který je vybaven funkcí měkkého zavírání. Klasická bílá barva. Splachování bez stříkání.

Charakteristickým rysem všech toaletních mís v této kolekci je výroba sedadel a potahů z duroplastu, hluboké splachování a ekonomická spotřeba vody.

Tonikum II

V této kolekci Představeno je 6 modelů záchodových mís, které mají jedinečný vzhled a jsou vybaveny mnoha inovativními funkcemi. Díky tomu je jejich používání praktické, pohodlné a jednoduše příjemné..

 • K3168 – Jedná se o klasický vzhled, ale ne ve tvaru, toaleta, která má funkci měkkého zavírání víka, hluboké splachování. Model je instalován pouze s nádrží nahoře. Tento typ toalety patří do kategorie nástěnných vodovodních armatur..
 • K3172 – stylová závěsná toaleta se skrytou cisternou. Šetří vodu, má pevný kryt a standardní sedadlo.
 • K3173 -nástěnný model stojící na podlaze, který má hluboké kruhové splachování, skrytou nádrž, univerzální vývod.

Stejné jako předchozí kolekce, všechny toaletní mísy se vyznačují velmi ekonomickou spotřebou vody.

Tesi

To zahrnuje několik modelů toalet.

 • T0082 -klasický záchod od podlahy ke zdi, který je instalován společně s cisternou. Potah a sedadlo je však nutné objednat samostatně u výrobce..
 • T0087 – toaleta stojící na podlaze, s hlubokým splachováním a horizontálním vývodem. Sedadlo a potah mají dodatečné upevnění. Instaluje se společně se zásobníkem.
 • T0077 -nástěnný typ instalatérského systému s univerzálním uvolněním. Stejně jako u prvního modelu je potah a sedadlo nutné objednat samostatně..
 • T0079 – závěsný model s hlubokým splachováním, určený výhradně pro plně zakrytou instalaci s upevněním.

Všechny tyto modely mají vysokou kvalitu, odolnost a stylový vzhled..

Oceane

Tato kolekce Zatím je představen pouze jeden model, o který je na trhu velká poptávka – W7073. Vyznačuje se závěsnou instalací, hlubokým splachováním a univerzálním typem vypouštění..

A také docela populární toalety ze sérií jako Connect, Tempo a Space. Ale právě modely popsané výše jsou lídry prodeje..

Jak vybrat?

Ke koupi tohoto typu instalatérství musíte:

 • zjistit přesné umístění kanalizačního systému a jeho typ;
 • určit velikost toalety tak, aby se nejen hodila, ale také vypadala harmonicky v místnosti;
 • rozhodnout o dalších funkcích, které bude provádět.

A také je nutné určit, kdo přesně bude instalaci provádět – vy sami nebo mistr. To vám pomůže pochopit, zda si vybrat modely se složitou instalací nebo ty produkty, které mají minimum komponent..

Montáž

Instalace záchodové mísy od tohoto amerického výrobce se provádí několika jednoduchými kroky.

 1. Demontáž starého WC. V tomto případě je nutné zablokovat stoupačku.
 2. Dále je podle pokynů nutné provést kompletní montáž nového produktu..
 3. Instaluje se místo starého. Spojení všech částí je silikonové a bezpečně k sobě připevněné.
 4. Pro větší stabilitu jsou dva šrouby zašroubovány do speciálních drážek.
 5. K výrobku jsou připojeny kanalizační a vodovodní hadice, poté proběhne zkušební provoz.

Pokud byla veškerá práce provedena správně, toaleta bude fungovat správně., nebude docházet k žádnému vnějšímu hluku a netěsnostem. Podrobný návod k instalaci každého modelu toalety je součástí balení výrobce.

Konečně stojí za zmínku, že recenze zákazníků jsou často plné negativních komentářů na neustálé úniky a selhání tvarovek produktů. Ale pokud svěříte instalaci toalety profesionálům, pak takové vady nevznikají..

Další podrobnosti viz níže.