Studio je rájem pro kreativního člověka. Jste -li výtvarník, designér, architekt nebo sochař, bez takové místnosti se neobejdete. Nejzajímavější je, že studio se odlišuje od běžného bytu malými rozměry a absencí příček – taková krabice stěn, podlahy a stropu, kterou lze vybavit, jak si přejete..

Takové byty si vybírají pro život nejen kreativní jednotlivci, ale také osamělí lidé. A to vše proto, že prostory bez příček jsou mnohem levnější než tradiční, rychle se čistí, nevyžadují mnoho nábytku a složitá designová řešení a vše, co potřebujete, je „po ruce“.

Stojí za zvážení, že je vždy obtížné takové byty vyzdobit: není mnoho prostoru a je nutné oddělit prostor pro hosty od ložnice a ložnici od kuchyňského prostoru alespoň vizuálně. A to nemluvě o koupelně a toaletě. V tomto článku budeme zvažovat nejúspěšnější návrhová řešení týkající se návrhu bytů – studií.

Možnosti designu

Skandinávský styl

Snad nejoblíbenější možnost designu pro malé byty. Skandinávskému interiéru dominují pastelové barvy, zatímco jasné barevné akcenty v podobě nábytku nebo dekoračních prvků dodávají rozmanitost okolní atmosféře.. Záclony na oknech jsou nahrazeny římskými roletami nebo žaluziemi, které dodávají místnosti zvláštní barvu.

Byty zařízené v tomto stylu poznáte podle množství světla a naprostého minimalismu. Neexistují žádné zbytečné kusy nábytku a zbytečné vybavení – vše je jen to nejnutnější a nejfunkčnější. Místnost je rozdělena na zóny pomocí světelných přechodů, ale vždy světlých. Obývací pokoj tedy může být vyzdoben mléčnou barvou, ložnice – krémová, kuchyně – karamelová a chodba – béžová.

V takovém interiéru vypadají neobvyklé prvky dekoru vhodně. Svítidla s průhlednými nebo závěsnými stínidly, secesní obrazy, stojany na míru, skleněné stoly. Exkluzivní ručně vyráběné šperky dobře zapadají do celkového stylu, vždy však z přírodních materiálů.

Podkroví

Loft přeložený z angličtiny znamená „podkroví“, takže jakékoli „neobydlené“ detaily interiéru dokonale zapadají do tohoto stylu. Hlavním úkolem designérů je zajistit, aby cihlové zdi bez povrchové úpravy, prkenné podlahy, dekorace ve formě výstřižků z novin nebo časopisů, lampy bez stínítek, uměle stárnuté nábytkové prvky nenaznačovaly, že by renovace byla v místnosti nedokončena..

Všechny detaily interiéru jsou instalovány tak, aby vytvářely atmosféru pohodlí a pohodlí. Prostor je vizuálně rozdělen na zóny pomocí ozdobných oblouků a cihlových podpěr. Lůžka jsou instalována mimo zdi, i když jsou možné i jiné možnosti. Skříně jsou vždy prostorné, ale malé a stoly a křesla jsou mobilní – na kolečkách.

Přítomnost polic na celé zdi, malé koberce na podlaze je možná. Strop je často zdoben stropy, což v tomto případě vytváří mírně nedokončený, ale vhodný vzhled. Vnitřní světla jsou obvykle tlumená, i když existují výjimky..

Dekorace v japonském stylu

První věcí, která odlišuje japonský interiér od mnoha dalších, je nízký nábytek.. Japonci jsou zvyklí jíst a spát na podlaze, takže stoly v tradičních orientálních místnostech se nezvedají více než 20 cm nad podlahu. Totéž platí pro nábytek. Pokud je přítomen v interiéru, je buď zabudován do zdi, nebo vypadá neznatelně a hraje v designu výhradně funkční roli..

Barevné schéma je převážně světlé tlumené, ve výzdobě je spousta dřeva a rýžového papíru. Obrazy s japonskými motivy slouží jako dekorace. Často se používá dekor olivových odstínů. Živé rostliny jsou obvykle zasazeny do miniaturních květináčů.

Minimalismus – stylový a funkční

Charakterizovat minimalismus v obecných pojmech není obtížné: minimum nábytku, maximum prostoru a světla, pastelové barvy, stylový a nevtíravý dekor. Pro malý ateliér je tento design ideální..

Když si jako nábytek vyberete miniaturní, ale prostorné skříně, můžete co nejvíce ušetřit místo a zdobením stěn omítkou nebo tapetou dodáte místnosti úhledný vzhled.

Podlaha je obvykle pokryta linoleem, jako nejpraktičtějším prvkem dekorace, a stropy jsou zavěšeny.

Takový interiér netoleruje excesy. Jako dekor lze použít neobvyklé lampy nebo stojany, které kromě funkce zdobení plní užitečnou funkci. Prostor je rozdělen na zóny pomocí kusů nábytku nebo náhlavní soupravy. V tomto případě se na okna používají závěsy.

Hi -tech – luxus v moderním prostředí

High-tech studi se z nějakého důvodu říká domy budoucnosti. Obsahují maximální počet technických inovací a vypadají mimořádně stylově. Prostor pokojů je zónován lampami a dekorační prvky, stejně jako nábytek, jsou vyrobeny z nejmodernějších materiálů: kov, sklo, plast, kámen.

Tento design se vyznačuje jasnými liniemi. Všechny ozdobné prvky jsou vyleštěny do vysokého lesku, aby atmosféra byla okázalá. Dřevěné prvky mohou být přítomny, ale pouze v surové formě. Jakékoli mimořádné detaily jsou vítány. Vhodné jsou šatní skříně, posuvné stěny, panely a vestavěné police.

Provence – venkovská romantika

Dekorace ve stylu Provence osloví ty, kteří si cení pohodlí a oduševnělosti. Tento styl se vyznačuje rustikální jednoduchostí, nenápadností a lehkostí. Květinové vzory, barevné tóny harmonicky ředěné pastely, vyšívané polštáře na pohovkách, baldachýny na oknech, stylový dřevěný nábytek – tedy vše, co zapadá do stylu života mimo město.

V takovém interiéru dobře vypadá krb a čerstvé květiny, ručně vyráběné dekorace a lampy ve formě stojacích lamp. V takovém případě můžete prostor zonovat pomocí dokončovacích prvků. Prostor můžete ozdobit restaurovaným starým nábytkem – bude se perfektně hodit do stylu místnosti.

Moderní – luxusní interiér v klasickém stylu

Mnoho lidí si myslí, že secesní interiéry by měly obsahovat mnoho moderních prvků, ale není to tak úplně pravda. Ve skutečnosti secese pohltila spoustu detailů z různých stylů: klasický, rustikální, romantický atd. Jaké jsou vlastnosti moderny?

Předně hodně dřeva, světla, skla, textilu a luxusu. Velká zrcadla na stěnách, kovaný nábytek, kožené doplňky, módní závěsné lustry, laminátové podlahy a koberce do tohoto stylu perfektně zapadají a vytvářejí atmosféru zvláštního kouzla.

Jak zařídit

Funkční nábytek pomůže racionálně využít prostor bytu – studia. Vestavěné skříně a rozkládací pohovky nezaberou mnoho místa, ale můžete je maximálně využít.

Zvláštní pozornost by měla být věnována zónování prostoru. Je lepší přidělit nejmenší zóny koupelně a chodbě a větší zónu rozdělit mezi obývací pokoj, ložnici a kuchyň.