Kvalita osvětlení je akcentem v moderní výstavbě soukromých domů. Z materiálu tohoto článku se dozvíte o funkcích panoramatického zasklení dvoupatrových domů. Řekneme vám o nových módních trendech v architektuře.

Zvláštnosti

Panoramatické zasklení dává jedinečný vzhled i jednoduché budově. Taková okna zabírají velkou plochu stěn a mohou být umístěna od stropu k podlaze..

Rozlišují strukturu na pozadí jiných budov, vypadají skvěle obklopeni bohatou vegetací.. Mohou mít širokou škálu možností designu. Jejich horní okraj je klenutý, klikatý, zakřivený.

Dvoupodlažní dům s panoramatickými okny je plný světla, i když je umístěn ve stínu. Nabízí nádherný výhled do krajiny. Potěší svým vzhledem a iluzí rozšířeného prostoru..

V závislosti na architektonické myšlence může být zasklení rovné a arkýřové, rohové a roletové, standardní a s posuvnými dveřmi.. Samotné brýle mohou být tradiční průhledné, tónované, tepelně stíněné.

V klasické verzi zabírá panoramatické zasklení asi 2/3 vnější stěny. Dodává respekt každému, i tomu nejjednoduššímu domu s lakonickým tvarem a malou velikostí..

Panoramatická okna zvyšují pozorovací úhel. Díky nim můžete obdivovat nádhernou krajinu, aniž byste opustili domov. Přítomnost přirozeného osvětlení vám umožňuje ušetřit na elektřině. V případě potřeby lze okna doplnit průhledným tylem.

Terasové plány

Architektonické řešení mnoha projektů je založeno na zasklení s přístupem na otevřenou terasu. Tato vlastnost je typická pro dnes populární německé projekty soukromých nízkopodlažních budov..

Na terasách je letní nábytek, závěsné židle. Pokud je ve dvoře bazén, lehátka jsou umístěna na terase. V dalších projektech se na místě vybavují rekreační oblasti s krby..

Terasy jsou vyzdobeny živou zelení a umisťovány do obrovských květináčů. Samotné řadové plochy mohou být klasicky malé. V jiných projektech obepínají obvod domu..

K zasklení se používá vyztužené nebo pancéřové sklo..

Terasy jiných projektů mají částečné ploty (například ve formě zasklení). Přístup na terasu je pro uživatele pohodlný. Zřizuje se zpravidla z obývacího pokoje nebo kuchyně. Často provádějí zasklení arkýřů.

Původní možnost návrhu – přístup na prosklenou terasu. V tomto případě mohou být okna nástupiště současně posuvnými dveřmi. V tomto případě se terasa může stát letní kuchyní. V některých případech navrhují domy se vstupem na terasu umístěnou v prohlubni..

Barevná řešení jsou různorodá. Fasády budov mohou být dřevěné, světlé, bílé, z přírodního kamene. Relevantní jsou přirozené kontrasty, ve kterých jsou světlé fasády zdobeny světle hnědými a šedobéžovými vložkami.

Garážové projekty

Při navrhování moderních budov se 2 patry je věnována pozornost pohodlnému přístupu do domu. Ve většině případů je umístěn na straně přední strany..

Garáž může mít vlastní vchod do domu. Některé projekty počítají se zasklením přední stěny samotné garáže.

Rozšíření garáže je zpravidla vyrobeno ze stejných stavebních materiálů jako samotný dům..

Mezi hlavní a technickou částí budovy má prázdnou zeď. Lze navrhnout s prosklenými bočními stěnami.

Stává se, že garáž a dům spojuje střecha.. V závislosti na velikosti střechy to může být střecha i garážová stříška. Velikost parkoviště závisí na parametrech domu. Může to být úzké, malé, pro jedno (minimálně 2) vozy. Při navrhování konkrétního řešení se berou v úvahu vlastnosti reliéfu, pohodlí vstupu.

Panoramatické zasklení se vyrábí v obývacích pokojích, verandách a mění je v pohodlné zimní zahrady. Tato okna se používají k dekoraci podkroví. Obrovská okna od podlahy ke stropu lze rozložit na 2 patra.

Typ oken se vybírá s přihlédnutím k potřebám. V jednom případě jsou neslyšící a neposkytují otevření. V druhé se předpokládá konvenční a mikroventilace. Tyto systémy jsou dobré pro přivádění čerstvého vzduchu do vašeho domova..

Houpací systémy se často používají v budovách se vstupem na terasu.. Lze je také instalovat na balkony umístěné v nejvyšším patře. Zasklení může být také posuvné a skládací..

Rozložení se soklem

Podlahy v suterénu pro stavbu dvoupodlažních domů jsou relevantní v případě nerovností terénu. Obvykle, níže jsou technické prostory (kotelny, sklady). Suterén slouží také k umístění praček. Ve spodní části můžete uspořádat skladovací prostory pro zkroucení na zimu (okurky, džemy, další různé polotovary).

Sokl lze využít jako garáž, tělocvičnu, kulečník, dílnu a dokonce i saunu. Skrývá se v něm veškerá inženýrská komunikace. Není určen k bydlení, může mít jiný stupeň průchodnosti.

Je postaven z monolitického betonu, plných cihel. Vybaveno na základové desce nebo pásu. Je navržen s ohledem na celkové hmotnostní zatížení, hloubku podzemní vody, typ půdy.

Typ základny je sklo a krabice. Druhý typ ve formě monolitického železobetonu má větší únosnost..

Sokl zakopaný v zemi chrání stěny před spodní a dešťovou vodou.

V závislosti na typu projektu může být západní, umístěný v jedné rovině a vyčnívající. V prvním případě stěny přesahují rovinu podlahy suterénu. Ve druhém tvoří překrytí mezi prvním patrem a suterénem jednu linii. Ve třetím je částečně podsklepená místnost širší než stěnové stropy prvního patra. Každý design má své vlastní vlastnosti, ale nejtrvanlivější nosnou základnou je vyčnívající základna.

Při plánování se snaží oddělit hlučné a tiché oblasti.. Proto je lepší umístit soukromé pokoje nahoře. Ložnice a kanceláře se nacházejí ve druhém patře dvoupodlažní budovy. Obývací pokoje, herny jsou lépe umístěny níže.

Samotná panoramatická okna mohou být rámovaná nebo bezrámová. Kromě obvyklých možností se provádí zasklení imposty. Taková okna jsou levnější než analoga bez příčníků, na které se kladou zvýšené požadavky..

V kombinaci se šikmou střechou vypadají panoramatická okna obzvláště neobvykle.. Krásný projekt moderního dvoupatrového domu může zahrnovat přítomnost oken ve 2 řadách.