Metoda panelového rámu, která je v porovnání s klasickou verzí stavby obydlí velmi pohodlná a jednodušší, se v poslední době stává stále populárnějším směrem v stavbě domů a architektuře.. Tento typ zastupuje především německá technologie, která splňuje všechny potřebné požadavky..

Výhody a nevýhody

Panelové domy využívající německou technologii mají své výhody i nevýhody, které je důležité zvážit před uvažováním o jejich stavbě.

Zvažte zásluhy takových domů.

  • Mezi hlavní výhody patří relativně nízké náklady na projekt a snadné umístění díky možnosti použití nejrůznějších typů základů. Méně přísné požadavky umožňují projektantovi a staviteli převzít iniciativu během realizace stavby.
  • Další velmi důležitou výhodou je přítomnost dobrých tepelně vodivých a tepelně izolačních vlastností. Výrobní materiály většinou sestávají z izolace, jejíž fyzikální vlastnosti umožňují chránit konstrukci před vlhkostí, větrem a dalšími okolními podmínkami.
  • Díky těmto vlastnostem bude rámový panelový dům nejen udržovat teplo v zimě, ale také chladit v létě. Vnější stěny vám umožňují mít v místnosti příjemnou teplotu v různých měsících, za předpokladu správné konstrukční technologie. Vzhledem ke zvláštnostem procesu nákupu materiálů a veškeré potřebné komunikace mohou být domy německé varianty postaveny v zimní sezóně, není třeba používat velké speciální vybavení. Taková obydlí se staví ve velmi krátké době, protože hlavní stavby jsou vyrobeny předem..
  • Důležitou výhodou montovaných domů je teplotní rozsah, ve kterém si plně zachovává všechny své vlastnosti. Při -45 a až +45 stupních je design spolehlivý a má všechny dříve zmíněné výhody. V podmínkách Ruska je tento rozsah velmi vhodný, protože na většině území země nejchladnější a nejteplejší segmenty nepřekračují stanovené limity..
  • Spotřebitelům se také líbí, jak panelový dům vypadá zvenčí i zevnitř. Externě je přísná geometrická přesnost a přesnost obdivuhodná a vnitřní efektivní využití prostoru bez zbytečných zdí a dalších struktur dělá prostor prostorným.

Existují také nevýhody.

  • Tou hlavní je hořlavost základních materiálů výroby. Abychom se zbavili těchto a dalších negativních účinků, před přímým použitím v zařízení jsou všechny trámy a desky ošetřeny speciálními roztoky, které snižují nebezpečí požáru a možnost výskytu hmyzu a larev ve dřevě. Správná impregnace pomůže zajistit bezpečnost konstrukce jak v lidských podmínkách, tak při vysokých teplotách zvenčí. Izolace by měla být vyrobena z nehořlavých materiálů, je důležité zaujmout zodpovědný přístup k instalaci elektrických komunikací.
  • Druhou nevýhodou je výběr optimálních materiálů. Deska musí být zcela suchá, což je při nákupu od dodavatelů poměrně vzácné. Ve většině případů je strom mokrý, a proto je třeba jej sušit samostatně pod baldachýnem v souladu s teplotními podmínkami. Je třeba říci o tom, že samotná struktura domu z rámových panelů je ve srovnání s cihlovými budovami méně odolná. Pokud je však vše vyrobeno podle technologie, pak nic nemůže zabránit úspěšnému provozu tohoto typu obydlí..
  • Velká část spotřebitelů z nedostatků rozlišuje krátkou zaručenou životnost, protože u betonových a cihlových konstrukcí je to asi 100 let, zatímco panelová verze má číslo pouze 40-50 let. V tomto případě vše závisí jak na fázi výstavby, tak na provozu domu. Pokud se mu nic vážného nestalo, pak může úspěšně stát 60-70 let, což je vzhledem k jeho ceně docela hodné.

Projekty

Designová část rámových panelových konstrukcí v Německu má své vlastní základy, kterých se stavitelé drží. Vzhledem k tomu, že dům má několik pater, má první z nich kuchyň a obývací pokoj. Panelové domy jsou navrženy pro rodiny, které mohou organizovat jídla společně u jednoho stolu. Horní patro nebo patra, pokud jich je několik, jsou vyhrazena pro hlavní ložnice a pokoje pro hosty. Takové možnosti designu jsou klasické, protože jsou vhodné jak ve stavebnictví, tak v každodenním životě..

Německá technologie je zvláštní tím, že zahrnuje prvky jako podkroví, malou verandu, arkýře, balkony, terasy, panoramatická okna a mnoho dalšího.. To je také třeba vzít v úvahu při navrhování. Střecha je tašková, povrchová úprava je uzpůsobena pro hrázděné domy. Pro hlavní část domu mohou být k dispozici další stavby – garáž, přístavba, zahrada.

Stavba z dřevěných panelů vám umožní realizovat rozšíření rychle a bez velkých finančních nákladů.

Stavební technologie

Standardní konstrukční technologie zahrnuje rám svislých nosníků, šikmá ztužidla a vodorovné sloupky. Prostor mezi tyčemi je vyplněn různými směsmi materiálů, které zadržují teplo. Nyní nové technologie a větší počet variací umožnily vylepšit technologii použitím pórobetonu, odolného skla, polyuretanových panelů a laminované dřevotřísky.

Interiér domu je získán bez nosných zdí a dalších struktur, které rozdělují prostor na menší části. První patro je většinou prostorné; stěny jsou sestaveny z tepelně izolačních materiálů. Hlavními spojovacími prvky pro dřevo jsou kolíky a hmoždinky. Vzhledem k absenci poklesu domu začíná dokončování ihned po instalaci.

Fachwerk se skládá z many, napůl muže, Wildermana, svatého Ondřejova kříže. Křížově propojené pásy mohou být v různých kombinacích.

Střecha má široké převisy více než 70 cm, takže déšť a jiné srážky nezůstávají nahoře, čímž chrání dřevěné části konstrukce. Veškeré hlavní práce na přípravě konstrukcí probíhají v továrních prostorách, odkud jsou již všechny části budoucího panelového domu přepraveny na předem vybrané místo. Profesionalita stavitelů je velmi důležitá, protože přímo závisí na tom, jak výhodný bude následný provoz obydlí a jeho hlavní vlastnosti.

Možnosti návrhu interiéru

Design panelových domů v německém stylu je převážně udržován v přírodních a přírodních odstínech.. Nejvýstižnější jsou tmavě hnědé, tmavě šedé, světlé, kaštanové a další podobné barvy, a to jak s ohledem na výrobní materiály, tak i samotnou myšlenku instalace tohoto typu budov..

Panelové domy se často nacházejí v rezidenčním sektoru nebo mimo město, kde mají lidé možnost užít si přírodu, a proto jsou pro design nejlepší přírodní barvy..

Stylově je důležité zachovat minimalismus a jednoduchost, které jsou vyjádřeny především v přísné geometrii domu.. Současně může být interiér dokončen v různých možnostech, ale nejoblíbenější jsou možnosti moderního designu, které zahrnují nábytek, doplňky, světlé lampy. Nezapomeňte, že pokud má projekt panelového německého domu zahradu, pak je nutné dodržet přirozené přírodní barvy, aby byla zachována celková myšlenka a koncept minimalismu a praktičnosti..

Dvouúrovňové zasklení, aby do místností bylo co nejvíce přirozeného světla. Pokud je veranda zajištěna projektem, pak se sníží ve 2-3 krocích.

Aby byl zdůrazněn přirozený design exteriéru domu, může být vstupní prostor ozdoben květinami v závěsných květináčích..

Krásné příklady

Vnější dekorace se často provádí ve formě panelů. Značný počet lidí využívá možnosti s obrazem cihly, světlé i tmavé. Pokud se dům nachází v zelené oblasti, pak se dřevitá barva může stát zcela organickou.. Sloupy, podpěry a další vysoké svislé struktury lze přemalovat na tmavé odstíny, které zvýrazní a doplní obraz moderního panelového domu. Důležitou součástí je kombinace odstínu střechy a stěn. Jejich barevné schéma může být obecné nebo rozdělené podle tmavých a světlých odstínů..

Doporučuje se modelovat první patro se společným uspořádáním kuchyně a obývacího pokoje, aby si hosté mohli vychutnat občerstvení a společně trávit čas.

Docela atraktivní možností je panoramatické zasklení ve spojení se světlými tóny místnosti.. Barevné schéma stěn může být heterogenní. Okenní otvory by měly být zvýrazněny v jiných odstínech – žlutá, modrá, šedá. Je lepší uspořádat tvarovky kompaktně a efektivně..