Moderní designové koberce budou skvělým doplňkem interiéru. Takový výrobek bude zdůrazňovat jedinečnost místnosti, bude originálnější a krásnější. I ta nejjednodušší místnost bude vypadat jinak, pokud se v ní objeví jedinečný designový koberec..

Zvláštnosti

Nejneobvyklejší nápady autorů jsou ztělesněny v designérských produktech. Koberce mohou být velmi světlé, uměle stárnuté. Můžete si koupit jedinečný výrobek vytvořený podle představy profesionálního designéra, nebo si objednat výrobu koberce podle vlastního náčrtu.

Zde jsou nejběžnější návrhy koberců na dnešním trhu:

 • Orientální motivy. Známé ručně vyráběné koberce z Pákistánu, Indie nebo Nepálu pravděpodobně nikdy nepřestanou být populární. Takové výrobky mají nejvyšší kvalitu, jedinečnost vzorů. Dnes (stejně jako před několika staletími) jsou taková plátna vytvářena ručně a jsou skutečnými uměleckými díly..

Není nic překvapivého na tom, že orientální koberce zdobí sbírky slavných obchodníků se starožitnostmi. Takové položky jsou exotické, ale staly se skutečnými klasikami. Skvěle se hodí do jakéhokoli interiéru – ať už do trendového podkroví nebo na venkov. Koberce inspirované orientem inspirují současné designéry, kteří na základě tohoto stylu vytvářejí nápadné a neobvyklé výrobky..

 • 3D kresby. Volumetrická a realistická technika výroby koberců se objevila relativně nedávno, ale již získala místo v srdcích kupujících. Nápady na design ožívají a možná máte doma koberec z realistických kamenů, květin, husté trávy a stromů. Možnosti návrhu jsou neomezené. Stačí se podívat do jakéhokoli obchodu nebo online katalogu designových 3D koberců – a jednoduše budete ohromeni představivostí návrhářů..

 • Vymazaný ornament. Tento styl je nyní na vrcholu své popularity. Díky vynalézavosti návrhářů se obvyklé ozdoby na kobercích stávají sotva znatelnými, téměř vymazanými, vzniká velmi zajímavý efekt. Takový výrobek zdůrazní individualitu každého interiéru a dodá mu rozmanitost. Takto vyrobené koberce jasně ukazují dobrý vkus majitele..

 • Abstraktní obrázky a stylizované tisky. Výrobci se dnes nebojí experimentovat. Vytvářejí modely tak zajímavé, že plátna mohou konkurovat uměleckým dílům. Jsou dokonce k vidění na módních přehlídkách..

Pokud chcete do svého bytu přidat neobvyklý prvek, který dodá interiéru úplnost, ale zároveň se sám stane ústředním detailem, poohlédněte se po originálním koberci nebo si objednejte produkt.

 • Odvážné barvy. Mezi předměty chráněnými autorskými právy najdete velmi vynikající exempláře. Zářivě oranžové nebo jet black výrobky nejsou zakázané, naopak – rychle si získávají na oblibě. Existují koberce, na kterých je vzor napodobující umělecké malby. Vypadá to velmi pěkně.

 • Klasické modely. Designéři neustále hledají něco nového, ale někteří z nich se stále vrací ke nestárnoucí klasice a na jejím základě vytvářejí něco vlastního. Pokud nejste vyznavači radikálních experimentů, ale chcete si do bytu pořídit něco originálního, mrkněte na podobné designové produkty.

Koupí moderního designového koberce získáte jedinečný, nenapodobitelný produkt, který nikdo jiný mít nebude. Skvěle doplní váš interiér, dodá pocit útulnosti a pohodlí. V závislosti na tom, jaký typ koberce si vyberete, se stane buď lakonickým doplňkem celkového stylu místnosti, nebo jasným přízvukem, který potěší oko hostů a domácností..

Na designové koberce se můžete podívat v následujícím videu:

Materiály

Drtivá většina designových produktů je vytvořena výhradně z přírodních materiálů, například:

 • z tibetské, íránské, novozélandské ovčí vlny;
 • z velbloudí nebo kozí srsti;
 • bavlna, len, bambus;
 • z viskózy nebo hedvábí;
 • Pravá kůže.

Výrobci nejčastěji objednávají materiály pro své výtvory pouze od důvěryhodných dodavatelů s velmi dobrou pověstí. Autorské plátno přece musí mít bezvadnou kvalitu..

To vše však výrazně ovlivňuje náklady na hotový výrobek..

Některé koberce jsou vyrobeny z méně nákladných materiálů. Může to být například koženka, umělé vlákna, hedvábí atd. Je třeba poznamenat, že takové výrobky jsou také velmi kvalitní, jsou hodné zdobení vašeho bytu..

Technologie

Pokud zadáte objednávku produktu podle náčrtu, pak si nezávisle vyberete techniku, ve které bude vyroben – ať už jde o ruční práci nebo strojní tkaní. Mnoho návrhářů si však vytváří vlastní způsoby zpracování materiálů, které pak vedou k úžasným výsledkům. Poraďte se s několika průvodci a vyberte možnost, která vám nejlépe vyhovuje.

Někdo se rozhodne spálit hromadu nebo strukturovaný účes. Jiní se rozhodnou pro bělení materiálu a barvené chemické barvení. K vytvoření jednoho koberce často používají řemeslníci několik unikátních technologií zpracování najednou..

Až dosud je velké množství unikátních technologií drženo v přísné důvěře. To není překvapující: pokud každý ví, jak vytvořit jedinečný koberec, okamžitě ztratí svou jedinečnou hodnotu. Designérské výrobky jsou jedinečné, často jsou jedinečné. Obvykle mají tyto koberce ohromující vzhled a vysokou kvalitu..