Samonivelační podlaha Vetonit: výhody a nevýhody

Jednou z posledních fází interiérové ​​dekorace je dekorace podlahy. Začínají po skončení veškeré „špinavé práce“.

Moderní trh nabízí obrovskou škálu podlahových materiálů, z nichž většina vyžaduje pečlivě připravený povrch. K přípravě podkladu použijte speciální směs pro samonivelační podlahu..

Vlastnosti výrobku

Samonivelační podlahová hmota Vetonit je na ruském trhu široce používána. Pod ochrannou známkou se vyrábějí různé směsi s individuálními výkonnostními charakteristikami a vlastnostmi..

Při správném použití mají výrobky Vetonit za následek úhlednou, rovnoměrnou a praktickou podlahu, kterou lze použít jako základ pro podlahové krytiny nebo v její přirozené podobě, bez další povrchové úpravy..

Výhody a nevýhody

Samonivelační podlaha Vetonit má řadu výhod:

 • Složení. Hlavní složkou většiny suchých směsí ochranné známky Vetonit je beton. Díky této složce je podlaha po dokončení pokládky rovnoměrná, pevná a hladká..
 • Oprava vad. Samonivelační hmotu lze použít k odstranění různých vad (drážky, praskliny, třísky, malé jámy a mnoho dalšího). Směs se také používá k vyrovnávání svahů..

 • Rozsah použití. Výrobky značky Vetonit se používají k dokončení vyrovnávání podlah v obytných a komerčních prostorách. Po úplném zaschnutí je povlak schopen odolat dlouhodobému technickému zatížení. Jedná se o univerzální produkt, který splňuje vysoké požadavky dnešních zákazníků. Proces míchání je jednoduchý. Vše, co potřebujete, je zředit prášek ve vodě podle pokynů na obalu..
 • Práce s materiálem. Kompozici lze aplikovat různými způsoby. Nejoblíbenější metodou je použití sedimentu. Tato metoda je skvělá pro kompaktní prostory. Je také možné provádět práci ručně.

Odborníci poznamenávají, že technologie pokládky je jednoduchá a s náležitou péčí a dodržováním všech pravidel lze tento postup provést nezávisle, bez pomoci specialistů..

 • Období sušení. Samonivelační podlaha Vetonit rychle tuhne. Ve srovnání s podobnými výrobky je doba úplného sušení takových směsí mnohem kratší. Tento parametr výrazně snižuje čas strávený opravami..
 • Teplá podlaha. Většina lidí dnes používá ve svých domovech podlahové vytápění. Výrobci samonivelačních podlah Vetonit zajišťují, že výrobky mohou být použity ve spojení s touto technologií. Materiál je ideální pro vybavení základny pod „teplou podlahou“.

Hlavní nevýhodou samonivelačních podlah Vetonit jsou náklady. Vysoce kvalitní výrobky jsou vždy dražší než průměrný produkt. Aby zakoupený produkt splnil očekávání, je nutné striktně dodržovat pokyny pro použití směsi..

Oblíbené produkty

Odborníci identifikovali tři z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších typů samonivelačních podlah od výše uvedeného výrobce. Samonivelační podlaha 3000, 4100 a 5000. Každý výrobek má své vlastní charakteristické rysy, v závislosti na tom, který kupující zakoupí jednu nebo jinou možnost dokončení.

Vetonit 3000

K dnešnímu dni kompozice zaslouží zaslouženě pozici nejpopulárnějších prostředků pro vyrovnání podlahy. Hlavní složkou materiálu je cement. Jako další prvek se používá vápenec. Odborníci na opravy doporučují nanášet směs na vyčištěnou betonovou podlahu..

Vetonit 3000 je ideální pro dokončovací práce. Tři hodiny po potažení lze na podlaze provádět další práce.

Hlavní charakteristiky:

 • Rozsah použití: kancelářské prostory, studovny, domy a byty.
 • Tloušťka vrstvy: tento indikátor se pohybuje od 5 do 50 milimetrů.

 • Doba schnutí: 4 hodiny.
 • Hmotnost jednoho balení: 25 kilogramů.
 • Vysoká odolnost vůči zvýšené vlhkosti.
 • Doba použitelnosti neotevřená: přibližně 6 měsíců.
 • Po smíchání suché směsi s vodou ji musíte použít do čtyřiceti minut..

Po úplném vyschnutí se podlaha stává odolnou vůči poškození různých druhů. Spotřeba produktu na 1 m2 je uvedena na obalu.

Vetonit 4100

Základem těchto produktů je beton. Kromě toho obsahuje vápenec a písek. Vhodné, pokud hledáte základní materiál pro obklady, koberec, laminát nebo parkety.

Hlavní charakteristiky:

 • Rozsah použití: prostory různých typů.
 • Tloušťka vrstvy: od dvou do 30 milimetrů.
 • Doba schnutí: 3 hodiny za předpokladu, že je povrch rovný.
 • Hmotnost jednoho pytle: 25 kilogramů.
 • Instalaci dalšího dokončovacího materiálu lze provést po třech dnech.

Vetonit 5000

Jedná se o samonivelační hmotu. Po zaschnutí získáte dokonale rovnou podlahu, bez sebemenších vad. Výrobci použili jako základ cement bez kaseinu..

Hlavní charakteristiky:

 • Rozsah použití: komerční a rezidenční nemovitosti.
 • Tloušťka vrstvy: od pěti do 50 milimetrů.
 • Doba schnutí: 2 až 4 hodiny.

 • Hmotnost balení: 25 kilogramů.
 • Hotový roztok musí být použit do půl hodiny..
 • Po 5 dnech můžete na samonivelační podlahu instalovat další podlahu.

Kompozici lze použít na základě předmětů s různým mikroklima. Ať už je to místnost s vysokou vlhkostí nebo suchým vzduchem.

Důležité: měsíc po nanesení kompozice nebude smrštění samonivelační podlahy Vetonit, bez ohledu na typ, větší než 0,5 mm.

Správný styl

Pokud se chystáte provést samonivelační postup pro samonivelační podlahu, dodržujte přísně pokyny a dodržujte body v přísném souladu. Nezkušení uživatelé často dělají chyby během práce kvůli neopatrnosti nebo kvůli nerespektování pravidel.

Optimální teplota v místnosti, kde se provádí proces pokládky, by měla být 10-25 stupňů Celsia nad nulou. V místnosti by neměl být žádný průvan, takže dveře a okna by měly být těsně zavřené. K zředění prášku použijte čistou vodu. Kompozice se míchá pomocí vrtáku se speciální tryskou.

Abyste neutráceli peníze za falešné, kupte si samonivelační podlahy Vetonit od oficiálních zástupců této značky. Originální výrobky lze objednat prostřednictvím internetového obchodu výrobce.

Recenze

Po analýze názorů kupujících, kteří se osobně zabývali samonivelačními podlahami od výrobce Vetonit, můžeme bezpečně říci, že zkušení uživatelé ochotně sdílejí své myšlenky na produkty. Většina recenzí, asi 95–97%, je kladných.

Zákazníci se vyjádřili k jednoduchému postupu instalace, rychlému schnutí a hladkosti povrchu po zaschnutí. Jedinou nevýhodou produktu je cena, která není dostupná pro každého..

V dalším videu najdete cvičný film k instalaci samonivelační podlahy Vetonit..