Kombinace světlé podlahy se světlými dveřmi: krásné příklady v interiéru

Vzhled dveří a podlah, jaký je jejich stav, struktura a barva, může hodně říci o domě jako celku, o charakteru majitelů, o jejich vkusu a preferencích. Proto při zahájení oprav v bytě musíte pečlivě zvážit, jak chcete všechny tyto prvky vidět..

Zvláštnosti

Kdysi byla tmavá podlaha v barvě wenge normou pro každý slušný byt. Každý, kdo vstoupil do domu, viděl tmavé podlahy, které by stylisticky mohly zcela nesouviset s barvou podstavce, stěn, dveří a nábytku, sjednocené stejným barevným schématem nebo jinou myšlenkou designu. Tento stav byl standardní a nikomu nevadil. Již nějakou dobu při vytváření obrazu bytu začali designéři a obyčejní lidé věnovat pozornost kombinaci barvy podlahy a dveří. V poslední době je stále oblíbenější kombinace světlých podlah se světlými dveřmi..

Lehké dveře mají své vlastní vlastnosti, pozitivní i negativní:

 • Bílá a světlá, včetně dveří, vytváří dojem lehkosti a vážnosti. Vedle bílých dveří se ani objemný nábytek nezdá těžký a nezanechává pocit stísněnosti.

 • Světlé dveře, na rozdíl od tmavých, dobře zapadají téměř do každého stylu interiéru. Je pouze nutné, aby byl odstín dveřního křídla kombinován se odstínem nábytku, tapet a podlahy.

 • Bílé nebo světlé odstíny, dveře vizuálně zvětšují prostor, což je v malých místnostech velmi důležité.

 • Lesklé světlé dveřní křídlo má také své výhody. Zdá se, že v místnosti je více slunce. Účinek jeho přítomnosti je zvláště důležitý v ponurém prostoru chodby..

 • Pokud jsou stěny dokončeny materiály podobnými barvami jako světlé dveře, bude se i malá místnost zdát velká.
 • Světlé dveře jsou samozřejmě snadno znečištěné, ale moderní čisticí prostředky se s tímto problémem snadno vyrovnávají..

 • Ve srovnání s dveřním křídlem v tmavých barvách mohou bílé a světlé působit frivolně a bez působivosti. Tato jednoduchost a nekomplikovanost je kompenzována použitím platforem jiné barvy..

Světlé podlahy mají řadu podobných vlastností:

 • S jejich pomocí můžete zvýšit osvětlení místnosti. To je zvláště důležité pro malé místnosti orientované na sever. Taková podlaha dodá místnosti útulnost, bude se zdát větší a pohodlnější..

 • Místnost se světlými podlahami je psychologicky vnímána jako místo, ve kterém je hodně vzduchu a lehkosti. Abyste dosáhli tohoto efektu, měli byste zvolit povlak béžových, krémových, krémových nebo světle žlutých odstínů..

 • Světlá podlaha místnost opticky rozšíří. Je třeba mít na paměti, že pokud se ukáže být lehčí než tapeta, místnost se již nebude objevovat na šířku, ale na výšku..
 • Světlá podlaha je ideální pro jakýkoli nábytek, dveře a stěny. Na jeho pozadí nebude temný impozantní nábytek působit ponurým a masivním dojmem. Tmavé dveře proti světlé podlaze mohou vytvořit prospěšný kontrast, který je někdy nezbytný pro určitá designová rozhodnutí. Světlé podlahy a dveře budou skvělým duetem, zdůrazňujícím lehkost celého prostředí..

 • Ve srovnání s tmavými podlahami samozřejmě světlé podlahy nepůsobí dostatečně úctyhodně. Mnozí to považují za nevýhodu, i když na vytvoření podlahy byl použit drahý bílý dub..

Aby světlé podlahy nevypadaly levně, je lepší zvolit lesklé materiály než lesklý lesk..

 • Při výběru nátěru světlého odstínu hrozí, že budete „příliš chytří“ díky jeho vzdušnosti a získáte zcela jiný efekt, než se očekávalo. Místo útulné atmosféry můžete dosáhnout opaku, takže musíte předem vyhodnotit všechny nuance výběru budoucí barvy podlah..

 • Čistá bílá barva je tedy za určitých světelných podmínek velmi zkreslená. Nežádoucích výsledků lze dosáhnout, pokud takové podlahy naberou nažloutlý nebo krémový odstín ve světle lamp. Je třeba mít na paměti, že denní a halogenové osvětlení nezkresluje barvu. Pokud tomu tak není, pak, aby se nevytvořil nažloutlý odstín, je lepší zvolit podlahy se šedým podtónem..

 • Na světlých podlahách je někdy špína znatelnější než na tmavých, proto se doporučuje zvolit světlý povlak pro místnosti, kde není příliš velký provoz (například pro ložnice a dětské pokoje).

Výběr barvy

Volba barvy podlah a dveří je dána mnoha faktory: jaký design bytu je poskytován jako celek, jaké barevné tapety a stropy by měly být v určitých místnostech, jak světlo vstupuje do domu atd..

Dveře

Existuje řada barev, které jsou při instalaci dveří nejžádanější.

 • Bílý. Tato barva se nazývá univerzální pro interiérové ​​dveře, protože je neutrální, ladí s celým dekorem místnosti. Nebude to v rozporu s žádnou barvou podlahy, bude se hodit k jakékoli tapetě a nábytku. Bílá je dobrá pro malé byty, které vizuálně dělá více. Nejvíce prospěšné je použít na chodbě bílé dveřní křídlo v kombinaci se světlými podlahami. Pokud k bílým vnitřním dveřím přidáte skleněné vložky (matné nebo vitráže), získá elegantní vzhled.

Pokud se vám čistě bílé dveře zdají příliš špatné, nebo se vám tento odstín prostě nelíbí, zvolte barvu, která je velmi blízká bílé (například slonovinová). Drahé modely dveří jsou vytvořeny z masivního dubu nebo jasanu, které dobře vypadají v interiérech v klasickém stylu. Dub budí dojem dobré kvality. Jasanové dveře budou vypadat sofistikovaně, ale trvanlivě.

 • Šedá. Může být také klasifikován jako univerzální. Pokud je v této barvě modrý odstín, budou dveře působit mírně chladně, čímž bude interiér strohý. Na druhou stranu šedobéžové dveřní křídla teplem zaplní vše kolem nich. Je třeba mít na paměti, že šedá barva vizuálně zmenšuje prostor, takže je lepší neinstalovat takové dveře v malých místnostech..

V místnosti zařízené v klasickém stylu není místo pro šedé dveře.

Kombinace šedé s hnědou nebo černou není nejlepší volbou, protože pro mnohé to znamená odmítnutí. Naopak duet se žlutou dodává prostoru atmosféru slunečního svitu. Světle šedé dveře vypadají skvěle v kombinaci s bílým nábytkem a zdůrazňují jeho čistotu.

 • Světle hnědá. Je to přirozená dřevitá barva se světlými odstíny. Dveře této barvy dobře zapadnou do interiéru v klasickém nebo moderním stylu, skrývají barvy honosného dekoru a dávají respekt jednoduchému designu.

 • Béžový. Neutrální barva ze světle hnědé skupiny. Jeho rozsah použití je široký, ale na pozadí takových dveří nebude tmavý nábytek vypadat příliš výhodně. Pokud se vám tato barva líbí a nemůžete ji odmítnout, je lepší dveře doplnit sokly a platinami stejného odstínu. Béžová se hodí k šedé nebo bílé, vypadá skvěle ve společnosti trávové barvy.

 • Zlato. Dveře tohoto tónu si vybírají lidé zamilovaní do slunečního světla. Potěší je barva zlatého dubu, který oživuje prostor..

Podlahové krytiny

Barvy podlah jsou k dispozici v následujících oblíbených odstínech:

 • Javorová barva. Javor je ze všech světlých dřevin nejblíže k bílé, i když se žlutým odstínem, kterému se také říká smetana. Musíte být připraveni na to, že javorová podlaha si nezachová svou původní barvu navždy. Časem bude tmavší.

 • Barva dubu. Dub sám o sobě není od přírody bílý. Je bělen speciálními prostředky. Po takovém „oblékání“ je možné získat různé odstíny dubu, ze kterých si kupující bude muset vybrat barvu povlaku: od šedé po teplou krémovou.

 • Jasanová barva. Toto světlé dřevo s tmavými pruhy vypadá vznešeně. Obzvláště populární je bílý popel s růžovými a šedými odstíny. Mezi módní možnosti patří také dřevo s pískovým a béžovým odstínem..

 • Habrová barva. Při zpracování takového dřeva existují určité potíže, takže habrové podlahy jsou mnohem méně běžné než výše uvedené možnosti. Habr je bělavě šedé barvy. Podlahové krytiny mají špinavě bílé, perleťové a písčité odstíny.

 • Bříza barva. Bříza je v Rusku velmi běžným podlahovým materiálem. Existují varianty bílé břízy se nažloutlým nebo narůžovělým odstínem.

Bříza je také tónovaná, což jí dává vzhled nejcennějších druhů lehkého dřeva..

Stylová kombinace

V bytě můžete použít podlahy, které se liší barvou a strukturou. Laminátové, parketové a parketové desky různých barev si budou v jednom domě dobře rozumět, stačí promyslet přechody z jedné barvy do druhé, kombinovat je se společnými prvky – podobným vzorem dřeva nebo odstínem „žil“. Kombinace tmavých dveří se světlými podlahami vypadá dobře. Dveřní křídlo nemusí vůbec barevně ladit s podlahou a nábytkem, stačí si vybrat desky v barvě, která odpovídá celkovému designu, v kombinaci například se stejnou podlahovou lištou.

Světlé podlahy a světlé dveře, odlišné texturou, přesto prostor harmonizují. V místnosti by se světlé tapety a světlé dveře měly navzájem shodovat v tónu, ale měly by mít různé odstíny. Z praktického hlediska je kombinace světlých podlah a dveří v místnosti výnosnější, protože slouží mnoho let a při aktualizaci interiéru nebudou majitelé omezeni úzkým rámcem kombinace těchto základních prvků s jeden nebo jiný nábytek a tapety. Světlému pozadí bude slušet cokoli. Světlou podlahu můžete kdykoli kombinovat s tmavým nábytkem nebo naopak světlou a světlé dveře a stejnou podlahu s tmavými stěnami.

Interiérové ​​akcenty

Při renovaci podlahy a dveří je důležité správně umístit akcenty, které zdůrazňují důstojnost interiéru. Krásu podlahy a dveří lze umocnit nábytkem ve správné barvě. Považuje se za dobrou formu, když se nábytek shoduje s barvou dveřního křídla a samotné dveře se zároveň liší od podlahy o několik tónů. Tato technika je vhodná k udržení interiéru v klasickém stylu..

Velkou pozornost je třeba věnovat výběru podstavce vhodné barvy, protože mohou dokonale dotvořit obraz dveří, místnosti obecně a zejména podlahové krytiny. Vypadá to nejpůsobivěji, pokud kombinujete podlahu, dveře a podlahové lišty v jedné barvě. Všechny komponenty vyrobené v bílé barvě jsou dobře kombinovány. Béžové, šedé nebo krémové barvy vám také umožní vytvořit úplnost obrazu obývacího pokoje nebo ložnice. Kontrastní barvy podlahových lišt ve vztahu ke dveřím a podlahám naopak zdůrazní geometrii místností a načrtnou hranice.

Můžete také umístit potřebné akcenty pomocí kompetentního osvětlení. Bílá podlaha může nabývat odstínů barev, kterými svítí lampy. Tuto techniku ​​musíte používat opatrně..

Například světle žluté osvětlení může dát bílé podlaze špinavý hnědý odstín. Zhodnoťte, zda takový efekt potřebujete.

Tipy pro design

Při výběru podlahových krytin a dveří návrháři navrhují, aby se řídili řadou pravidel..

 • Pro ložnici a obývací pokoj je nejlepší použít světlé parkety. Světlé stěny a tmavý nebo světlý nábytek na tomto pozadí vytvoří harmonický prostor..

 • Pro kuchyň a jídelní kout je lepší zvolit porcelánovou kameninovou podlahu. Nedoporučuje se zde instalovat dřevěnou podlahu nebo laminát. Recenze obyčejných lidí potvrzují nepraktičnost takového pokrytí v této oblasti..

 • Při výběru tónu podlahy je třeba mít na paměti, že světlé horizontální roviny na pozadí tmavých stěn rozšiřují prostor místnosti. Aby místnost vypadala vyšší, měla by být podlaha a strop provedeny ve světlých barvách, stejně jako zeď nejvzdálenější od vchodu. Pokud jsou boční stěny touto kombinací tmavé, bude místnost vnímána jako dlouhá chodba..

 • V malé místnosti je lepší zvolit dveře stejného tónu do podlahy studeného odstínu. Díky tomu bude místnost působit prostornějším dojmem..

Krásné příklady v interiéru

Bílé podlahy a hnědé dveře v barvě dřeva jsou perfektně kombinovány v jednom prostoru, což zdůrazňuje jeho prostornost a vzdušnost. Přítomnost bílého nábytku tento efekt ještě umocňuje. Světlé dekorativní prvky na zdi vytvářejí potřebný kontrast, proti kterému bílá podlaha a světlé dveře vypadají velmi reprezentativně.

Světle šedé podlahy v kombinaci se stěnami podobného odstínu, zvýrazněné bílým nábytkem v jídelně, působí dojmem čistého a světlého kuchyňského prostoru. Zvolený vzhled dotvářejí akcenty v podobě hnědých kuchyňských dvířek, skleněné desky a neobvyklého lustru..

O tom, co může být interiér ve světlých barvách, se podívejte na další video.