Pro moderního člověka je příjemné cítit v prostoru kolem sebe přírodní a teplé přírodní materiály, jako jsou bavlněné podlahy, korek nebo dřevěné podlahy. Tento trend aktivně vítají výrobci, včetně německé společnosti Haro, která vyrábí dřevěné podlahy Celenio..

Zvláštnosti

Německá značka Celenio nabízí inovativní přístup k podlahám, který spočívá ve značné variabilitě v prezentaci vzhledu dřevěných obkladů. Materiál Harolith, ze kterého jsou dlaždice této značky vyrobeny, nazývá výrobce trojrozměrnými kompozitními parketami. Není zcela správné klasifikovat tento materiál jako parketovou nebo laminátovou desku, protože výrobce rozlišuje dřevěné podlahy Celenio v samostatné kategorii na základě jedinečných vnějších vlastností výrobku..

Při pohledu na položené dlaždice Celenio tam je dojem kamene, betonu, kůže nebo dokonce papyru pokrývající. Může za to speciální povrchová úprava desky, která dřevěnému výrobku vůbec nepřipomíná. Díky tomu existují další možnosti zdobení interiérů, nestandardní prezentace „kamenné“ podlahy v místnostech, jako je ložnice nebo obývací pokoj.

Napodobující přírodní kámen, tento inovativní materiál s hmatovým kontaktem je teplý, příjemný na dotek a velmi pohodlný..

Je příjemné chodit po takovém povrchu bosými nohami, na takovou podlahu můžete pohodlně umístit podlahovou pohovku nebo uspořádat postel na malém pódiu.

Vytváří se dřevěná podlaha Celenio lisováním nejmenších štěpků a prachu. Ve skutečnosti je to známá deska HDF, která se od široce používaných desek MDF liší zvýšenou pevností. Pryskyřice jsou přítomny jako adhezivní složka. Protože je tento typ podlahových dlaždic vyráběn v Německu, je certifikován podle norem EU pro bezpečnost životního prostředí. Kupující si tedy může být jistý, že v pryskyřičné kompozici nejsou žádné škodlivé formaldehydy..

Výhody a nevýhody

Výrobce této značky dřevěných desek je Němec Haro firma, existuje více než 150 let a je uznávaným lídrem v práci s podlahovými krytinami. Kromě parket vyrábí Haro korkové podlahy, laminátové podlahy a řadu designových podlah, včetně dřevěných podlah Celenio. Tato skutečnost vám umožňuje s důvěrou zacházet s klady a zápory, které výrobce uvádí v anotaci svého produktu..

První a nejpůsobivější výhodou tohoto materiálu je jeho značná vnější rozmanitost..

Dnes má Haro ve svém arzenálu 7 sbírek:

 • Atrium. Tato kolekce nabízí rustikální břidlicový design. Je to okouzlující, elegantní a nadčasový materiál uklidňující barvy. Imitace kamenného povrchu dává obytnému prostoru jedinečnou jedinečnost. Obzvláště příjemná je skutečnost, že při kontaktu s takovou podlahou není cítit studený kámen, ale teplé dřevo..
 • Athos. Tato kolekce obsahuje podlahové dlaždice s designem, který odpovídá vzoru přírodního kamene. Kupujícímu je nabídnuto 9 atraktivních barev s hrubým „kamenným“ vnějším povrchem. Podlaha z tohoto materiálu poutá pozornost a je příjemné ji nacházet na jejím povrchu..

 • Papyrus. Tato kolekce obsahuje podlahové dlaždice, které jsou vyrobeny ve formě staroegyptského materiálu papyrus, který má jedinečnou strukturu. Pocit dotyku tohoto povrchu je opravdu nádherný a výhled je ideální pro ty, kteří chtějí vytvořit neobvyklý interiér..
 • Ardesia. Kolekce s elegantním onyxovým vzhledem. Omezené expresivní barvy, relevantní pro moderní minimalistické interiéry, neobvyklá prezentace a elegance, jsou obdivuhodné. Dokonalá a útulná špičková podlahová krytina si podmaní příjemným povrchovým teplem a snadnou instalací.
 • Attika. Tato kolekce nabízí možnost designu pro přírodní skalní kámen. Přirozená síla a individualita vytvářejí výraznou „kamennou“ podlahu, která je tonickým prvkem pro vytvoření reprezentativního designu a umožňuje vyjádřit jedinečnou chuť majitele.

 • Soho. Jedná se o kolekci napodobující beton. Tento design je tím nejneočekávanějším povrchem, jaký si lze u dřevěných dlaždic představit. Specifické barvy a charakteristická struktura surového betonu vytvářejí nepopsatelnou chuť průmyslového prostoru. Takový povlak byl vytvořen, aby vytvořil interiér v moderních trendech podkroví a průmyslového designu..
 • Býk. Tato kolekce je vyrobena s imitací povrchu kůže. Umístění této povrchové úpravy na podlahu nebo stěny místnosti vytváří nepopsatelně elegantní dojem, který je umocněn dotekem teplých a reliéfních „kožených“ dlaždic..

Jako jednu z významných výhod této podlahy výrobce sdělil snadnou instalaci.. Podlahy Celenio se montují třemi způsoby:

 1. Celenio klasika. Jedná se o pokládku klasickým způsobem, při kterém se lepidlo nanáší na celý povrch dlaždice..
 2. Celenio ComforTec. Jedná se o způsob pokládky na lepidlo, které se nanáší ve formě pruhů na jemnou stranu každé dlaždice a překryje ochranným filmem..
 3. Celenio top connect. Tato metoda umožňuje pokládku „do zámku“ pomocí patentovaného pružinového mechanismu. V tomto případě jsou prvky vloženy z podélné strany dlaždice a upevněny z koncové strany.

Zákazník si může vybrat, kterému z instalačních systémů dá přednost: ComforTec, který má samolepicí povrchy, nebo Top Connect, který nabízí způsob zamykání instalace..

Top Connect lze také použít k pokládce dřevěných obkladů na povrchy stěn, což vytváří jedinečnou povrchovou úpravu, která plně odráží vzhled dekorativních textilií na stěnách. V rámci každé ze sbírek jsou představeny obě hlavní možnosti pokládky podlahy, což nepochybně usnadňuje práci při její instalaci a zpřístupňuje tento proces i neprofesionálům..

Navíc v některých směrech, například ve sbírkách Atrium a Athos, nabízí se také klasická verze pokládky podlahových dlaždic na lepidlo, ve které je lepivý povlak nanesen úplně na celý povrch ze strany moře. Tato možnost může být výhodná v těch místnostech, kde dochází ke zvýšenému stresu, například na chodbách..

Je třeba poznamenat, že při použití metody instalace ComforTec podlahu můžete použít ihned po pokládce, takže na sušení nezbývá čas, což je bezpochyby důležitá výhoda použití této podlahové krytiny.

Dalšími výhodami je možnost instalovat tuto dlažbu na jakékoli podlahové vytápění.

Stinnou stránkou je fakt, že Údržba dřevěných podlahových krytin Celenio je velmi náročná.

K čištění budete potřebovat suchý měkký kartáč, mop nebo vysavač se speciální hubicí na parkety. Pokud je požadováno mokré čištění, doporučuje se použít specializovaný přípravek určený k ošetření korkových podlah, podlah Celenio a parketových podlah. Toto je Haro čistý & zelený přírodní “nebo podobné prostředky pro čištění a péči.

Pro dokonalou čistotu můžete použít speciální čisticí ubrousky Haro Easy Clean. Výrobce také vyvinul odstraňovač skvrn Haro, který snadno pomůže odstranit stopy z gumové podrážky obuvi nebo mastné skvrny..

Strach z vlhkosti je jednou z nejvýznamnějších nevýhod těchto podlahových krytin.. Pokud se na podlahy Celenio rozlije tekutina, ať už rozlitá šťáva nebo kapky obyčejné vody z vodovodu, skvrny co nejrychleji setřete. Ze stejného důvodu nelze k čištění takových podlah použít parní čističe..

Také tento povlak je velmi citlivý na tlak nábytku, podpatků a koleček. Aby se zabránilo poškrábání, doporučuje se pod sloupky nábytku umístit speciální plstěné teflonové podložky. Kolečka sedadel musí splňovat normu DIN 68 131 typ W, což znamená přítomnost měkkého povlaku na nich. Doporučuje se také použít měkké polykarbonátové koberce pro umístění v blízkosti vchodových dveří..

Při splnění výše uvedených požadavků potěší podlaha Celenio majitele na dlouhou dobu, protože životnost této dlažby určuje výrobce na 15 let..

Na co si dát pozor při výběru?

Dlaždice Celenio jsou navrženy tak, aby vytvářely exkluzivní designové interiéry, takže je lepší svěřit výběr té či oné odrůdy profesionálnímu designérovi, který to udělá v souladu s vypracovaným plánem na dokončení obytného prostoru..

V případě, že si majitel bytu chce sám vybrat, stojí za to pamatovat při nákupu vám pomohou některá obecná pravidla:

 • Vizuální vnímání velikosti místnosti do značné míry závisí na barvě a velikosti podlahové krytiny. Velké obklady by neměly být používány na obklady podlah v malých místnostech, zatímco ve velkých místnostech to bude působivé a dodá interiéru dokonalou úpravu..
 • Zbarvení je také velmi důležité. Lehké „kamenné“ dlaždice jsou schopné vyšívat prostor; v místnostech s dobrým osvětlením bude vhodná tma; dlaždice s nejednotnou barvou mohou vytvářet efekt „kaleidoskopu“ a odvádět pozornost od ostatních předmětů interiéru.

 • Teplé dřevěné obklady Celenio mohou být perfektní pro ložnici, obývací pokoj, školku nebo chodbu, ale je nežádoucí pro použití v místnostech s vysokou vlhkostí, tj. V koupelnách a koupelnách..
 • Při výběru dlaždic Celenio vyrobených „jako kámen“ stojí za to současně zakoupit speciální spárovací hmotu pro spáry, která pomůže zvýšit dekorativní efekt podlahové krytiny..

 • V případě, že má kupující touhu samostatně se zapojit do instalace podlahových dlaždic, je nejlepší zakoupit možnosti s instalací Celenio ComforTec nebo Celenio Top Connect, se kterými se snáze pracuje..
 • V obchodě stojí za zvážení co nejvíce vzorků, navíc je lepší to udělat v přirozeném světle..
 • Při výběru byste také měli věnovat pozornost povrchu dlaždic, protože v některých případech jsou lakované, což nakonec činí podlahu docela kluzkou.

Hodnocení zákazníků

Vzhledem k tomu, že se tato podlaha nedávno objevila na domácím stavebním trhu, je na internetu stále málo recenzí o jejích spotřebitelských kvalitách..

Některé informace lze získat ze komunikace mistrů na profesionálních fórech. Oni oslavují snadnost pokládky této dlaždice, který nevyžaduje hnětací lepidlo; snadnost prořezávání; měkkost a lehkost materiálu.

Pokud jde o spotřebitelské vlastnosti podlahových dlaždic Celenio, na fórech jsou recenze, které potvrzují, že je docela příjemné a pohodlné chodit po takových podlahách. Nejsou tak trvanlivé, tvrdé a spolehlivé jako keramické nebo porcelánové kameninové dlaždice a jsou vhodné do místností, kde na povrchu podlahy není vylitá voda..

Také v recenzích mistrů jsou varování o nepřípustnosti používání abraziv nebo vodných roztoků k čištění povrchu této podlahové krytiny.

Krásné příklady v interiéru

S jedinečnou dlažbou Celenio můžete vytvářet jedinečné interiéry, které kombinují moderní technologie s tak příjemným přírodním materiálem, jakým je dřevo..

Sbírka může posoudit možnosti podlah Celenio Papyrus. Díky designu ve formě staroegyptského materiálu – papyru, dlaždice vyjadřuje svou jedinečnou strukturu a je schopna zmást jednoduchého laika, který tuto technologii nezná. Obývací pokoj, jehož podlaha je lemována podobným materiálem, nepotřebuje další příslušenství, protože je to podlaha, která se stává hlavní dekorací místnosti.

Hmatový pocit dotyku tohoto tajemného povrchu je překvapivý a vzhled je ideální pro ty zákazníky, kteří chtějí vytvořit neobvyklý interiér..

Sbírka Attika, který nabízí možnost designu pro přírodní skalní kámen, je schopen dát originalitu a individualitu každému z moderních interiérů. Taková podlaha vypadá obzvláště expresivně v obývacím pokoji, zdobeném ve stylu postmodernismu. Velkolepá terakotová podlaha se perfektně hodí k nábytku z kůže a přírodního dřeva, stejně jako k vlastním oknům.

V tomto případě exkluzivní dřevěná podlaha, která je oživujícím prvkem pro reprezentativní design, umožňuje projevit individuální vkus majitele a stává se výchozím bodem pro rozvoj představivosti designéra..

Další podrobnosti viz níže.