Moderní lampy

Světelné prvky hrají důležitou roli při vytváření jakéhokoli interiéru. Naštěstí moderní výrobci nabízejí poměrně širokou škálu svítidel, která se liší nejen vzhledem, ale také funkčními vlastnostmi. Různé modely vám umožňují vybrat si jakoukoli možnost v souladu s vašimi vlastními preferencemi a stylovými prvky interiéru.

Zvláštnosti

Až donedávna nemohli výrobci osvětlení nabízet tak širokou škálu modelů lustrů, a proto si kupující museli vybrat to nejlepší z několika možností. Dnes je situace na trhu úplně jiná. V obchodech je mnoho modelů, které se perfektně hodí i do toho nejneobvyklejšího prostředí..

Je třeba poznamenat, že moderní lampy jsou prezentovány v různých stylech. Oblíbené jsou zejména modely s nepravidelným, ale originálním tvarem. Neměnící se klasici své vedoucí pozice nepřiznávají. Zvláštní pozornost je třeba věnovat rozměrům modelů. V obchodech snadno najdete jak miniaturní možnosti, tak obrovské lustry pro osvětlení obrovské haly..

Mnoho moderních výrobců se zaměřuje především na požadavky spotřebitelů, což je nepochybná výhoda. Díky tomu můžete snadno zakoupit zařízení, která mají několik režimů osvětlení..

Hlavní typy

Dnes existuje mnoho modelů lamp. Liší se od sebe v následujících kvalitách:

 • typ zapínání;
 • materiál;
 • velikost;
 • styl.

 • Pokud jde o první bod, nejoblíbenější jsou stropní svítidla.. Tyto návrhy jsou navrženy tak, aby vytvářely obecné osvětlení v místnosti. Nejčastěji se používají v kuchyni, koupelně a na WC. V obývacím pokoji a ložnici se často používají lampy. Stojí za zmínku, že moderní modely jsou namontovány ve struktuře strečového nebo falešného stropu..

 • Další druhy jsou závěsné výrobky. V zásadě jsou svítidla připevněna k nosné konstrukci. Nejčastěji se tato zařízení používají pro zónování místností. Pomocí těchto možností můžete bez námahy vytvářet vysoce kvalitní místní osvětlení..

 • Další populární možností je zapuštěná svítidla. Jejich zvláštnost spočívá v tom, že jsou ideální pro vytváření obecného i místního osvětlení. V kuchyňském nábytku jsou často vidět zabudované prvky..

 • Lustry jsou v tomto seznamu samostatným druhem.. V zásadě se tyto struktury používají pro místnosti se střední a velkou plochou. Často je lze vidět v interiéru kanceláře a haly..

 • Jsou kompaktnější a snadno se používají podlahové a stolní modely. Tato svítidla se používají výhradně k osvětlení malé plochy nebo konkrétního předmětu. V zásadě jsou tyto možnosti nejvhodnější v pracovní oblasti..

 • Stěnové prvky lze použít k vytvoření lokalizovaného osvětlení. Často jsou tyto modely označovány jako „svícny“. Drobné předměty lze navíc použít jako dekorativní světelné zdroje..

 • Zvláštní místo v tomto seznamu zaujímá režijní možnosti. Používají se hlavně k dekoraci místnosti. Pomocí těchto modelů je často osvětlen obrázek nebo jiné dekorace místnosti..

Kromě prostor slouží k osvětlení prostoru přilehlého k domu lampy..

Výrobci nabízejí velké množství neobvyklých možností, které doplňují krásné terénní úpravy. Obzvláště populární jsou pozemní modely LED..

Použití v různých interiérech

Hlavní výhodou moderních modelů svítidel je, že se perfektně hodí do široké škály interiérů..

 • High-tech lampy jsou oblíbené zejména mezi praktickými lidmi, kteří upřednostňují funkčnost v prostředí.. Jejich hlavní charakteristickou vlastností je funkčnost..

K výrobě lamp se používají vysoce kvalitní umělé materiály, které se vyznačují bezpečností a trvanlivostí. Chromové nebo plastové základny skvěle doplňují funkční moderní interiéry.

Designové vestavné nebo závěsné konstrukce jsou obzvláště oblíbené mezi kupujícími. K vytvoření špičkových zařízení se používá sklo, plast nebo kov. Není zde místo pro látkové stínítka nebo klasické možnosti s drahým a náročným designem..

 • Secesní lampy nejsou o nic méně populární a originální v designu.. Modely v tomto směru se vyznačují originalitou forem. Stojí za zmínku, že to platí pro zavěšené i nástěnné možnosti. K vytvoření základny svítidel se nejčastěji používá matné sklo..

Stojí za zmínku, že použití secesních modelů vám umožňuje ukázat individualitu celého interiéru. Mnoho návrhářů, kteří používají lampy, se snaží na tyto položky klást hlavní důraz. Důležitým bodem při vytváření harmonického interiéru je správná kombinace nábytku, dekoru a osvětlení. Design musí být moderní a funkční zároveň.

 • Některé z originálnějších možností jsou produkty ve stylu chaty.. Tento směr patří k venkovskému stylu, je však nutné dbát na některé charakteristické odlišnosti. V zásadě jsou lampy vyrobeny ze dřeva. Jejich hlavním rysem je, že povrch vypadá drsně a k dekoraci jsou použity detaily z kovu a skla. Je třeba poznamenat, že to přináší jejich designu zvláštní kouzlo a dělá je velmi módní..

Jak vybrat?

Při výběru moderní lampy pro váš domov musíte věnovat pozornost několika důležitým bodům. V zásadě návrháři doporučují zaměřit se v této záležitosti na styl interiéru. Je třeba poznamenat, že ne všechny modely vypadají v konkrétním designu vhodně..

 • Pro kuchyň jsou ideální stropní svítidla, ve kterých si můžete upravit délku šňůry.. Tyto možnosti navíc pomáhají identifikovat funkční oblast v prostorné místnosti. Hlavní výhodou modelů je jejich trvanlivost a nenáročnost. Svítidla se snadno čistí.

Jak vybrat správnou lampu do kuchyně a umístit ji, je popsáno ve videu níže..

 • Pro obývací pokoj nebo velkou halu stojí za to použít velké lustry.. V moderních modelech můžete nainstalovat několik žárovek současně, což vám umožní vytvořit vysoce kvalitní osvětlení v místnosti..

 • Při návrhu dětského pokoje stojí za to použít modely vyrobené ve formě zvířecích, rostlinných nebo pohádkových hrdinů.. V zásadě jsou taková zařízení navržena tak, aby vytvářela měkké osvětlení..

 • Pro ložnici byste měli zvolit praktické a funkční modely.. Stojí za to upřednostnit návrhy, ve kterých lze upravit stupeň jasu. Výrobky z matného skla pomohou vnést do atmosféry pohodlí a pohodu. Nejlepší je koupit ty modely, ve kterých jsou odstíny nasměrovány nahoru..

Dalším dobrým řešením pro obývací pokoj nebo ložnici je použití svícnu. Takové produkty budou vhodné, pokud rádi čtete.

Nejlepší výrobci

Hodnocení nejlepších výrobců pomůže určit vhodný model moderní lampy. Nejprodávanějšími v současné době jsou země jako Německo, Rakousko a Polsko..

 • Vysoce kvalitní modely od německé společnosti Favorite jsou oblíbené zejména mezi moderními kupujícími.. Značka představuje poměrně širokou škálu produktů vyrobených v různých stylech. K vytváření osvětlovacích struktur se používají pouze vysoce kvalitní a trvanlivé materiály.

 • Dnes mnoho kupujících ví o tak známé rakouské společnosti jako Eglo. Modely této značky opravdu ohromují svým neobvyklým designem, kvalitou a zajímavými tvary. Je třeba poznamenat, že lampy od společnosti Eglo jsou v Evropě velmi rozšířené..

Důvodem je skutečnost, že se modely vyznačují vysokou mírou úspory energie. Je známo, že Evropané tomu věnují zvláštní pozornost. Rakouská společnost se aktivně účastní propagačních akcí zaměřených na ochranu přírodních zdrojů.

 • Pokud jde o polské výrobce, v tuto chvíli je vedoucím prodeje značka s názvem Nowodvorski. Společnost představuje poměrně širokou škálu moderních modelů, které dokonale zapadají do prostředí. K výrobě lamp se používají vysoce kvalitní materiály ve formě skla a kovu. Je třeba poznamenat, že povrch modelů má vynikající odolnost proti přehřátí a poškození..

 • Zvláštní pozornost je také třeba věnovat italským výrobcům.. Dnes je vedoucí společností Ideal Lux. Design modelů je opravdu schopen překvapit svou originalitou. Upřesnění, modernost, správné formy – to vše jsou charakteristické rysy italských lustrů. Společnost nabízí mnoho modelů, které se liší nejen designem, ale také typem upevnění..

Značka vyrábí žárovky v různých barvách. Nejoblíbenější je lustr Ideal Lux v červené barvě.