Lustry se svíčkami

Časy Natashy Rostové jsou dávno pryč, ale současníci si mohli vzít do ruky kousek minulého života. Lustry se svíčkami se staly krásnou spojnicí mezi dvěma různými obdobími. V dávných dobách tato osvětlovací zařízení nejen osvětlovala, ale také zdobila domy vznešených pánů, luxusní taneční sály, a přesto, že nyní oči běží od široké škály moderních modelů, lustry na svíčky jsou stále velmi žádané mezi spotřebitelé. Díky nim je interiér opravdu luxusní, umožní vám podmíněně cestovat časem.

Vlastnosti a výhody

Na rozdíl od svých předchůdců – svícnů, které kdysi zdobily starobylé paláce a statky, nejsou dnešní lustry vybaveny parafínovými svíčkami, ale již dávno je nahradily malé lampičky ve tvaru plamenných jazyků.

Půvabná, romantická, roztomilá stropní lampa se svíčkami může doplnit jakýkoli interiér, vytvořit zvláštní prostředí – intimní, nebo naopak pompézní a slavnostní. Vše závisí na materiálech, které byly použity k jeho výrobě, a na stylu místnosti..

Například velké a náročné kované lampy vyrobené v gotickém stylu ponoří majitele a hosty domu ve středověku. Komu se tato možnost nelíbí, může si vybrat jednoduché monochromatické produkty v podobě kaskády. Taková svítidla jsou vhodná pro minimalismus a dokonce i pro high-tech styl..

Lustry se svíčkami nejčastěji zdobí prostorné pokoje s vysokými stropy.. V takových místnostech se nejlépe ukazují osvětlovače. Dodávají domu chuť, skvěle fungují s jeho hlavní funkcí osvětlení a také pomáhají relaxovat a přenášet lidi do éry dvorních dam a králů..

Mnoho lustrů ve tvaru svíčky je zdobeno různými skleněnými prvky a křišťálovými ověsy. Některé mají zlacené kování, díky čemuž je vzhled takových výrobků krásnější a originálnější..

Tyto sofistikované lampy jsou dokonalým řešením pro zdobení místnosti drahým barokním, rokokovým interiérem nebo pro prostorný dům s venkovským designem. Mezi moderní styly patří také používání svícnů. Hlavní věcí je vybrat správný model lustru. Při výběru masivních lustrů je však třeba mít na paměti, že některé světelné doplňky mohou vážit až 50 kg, což znamená, že bude vyžadována kompetentní a spolehlivá instalace..

Vážné lampy budou vhodné v klasických halách velkých ploch a tato možnost osvětlení je také vhodná pro výzdobu obývacího pokoje, společenské místnosti na chatě nebo v restauraci.

Hlavní výhodou zavěšení svíček je elegantní a mimořádný vzhled.. Jsou docela schopné stát se vrcholem interiéru, jeho středobodem. Navzdory své zjevné masivnosti se mezitím snadno instalují a nevyžadují zvláštní péči. Svíčky nahrazují běžný odstín a místnost netrpí přebytečným světlem. Naopak příjemná záře a vyzařující teplo z lamp vyplňuje vnitřní prostor, činí jej útulným a příjemným pro příjemnou zábavu.

Německo a Itálie jsou považovány za lídry ve výrobě svícnů, i když tuzemské firmy prokázaly, že jejich výrobky nejsou o nic horší, a svědčí o tom i počet prodejů výrobků.

Jak vypadají?

Lustry se svíčkami od různých výrobců mají různé povrchové úpravy. Ale i přes bohatý výběr jsou všechny svým způsobem jedinečné. Jejich rámy jsou vyrobeny z kované mosazi, železa, bronzu. Někdy pokryté zlatem nebo stříbrem, zdobené krystalovými prvky.

Často se takové lampy nacházejí ve verzi s více lampami, nazývají se tak-multi-lampa. V takovém produktu může být pět nebo více lamp-svíček. V takových lustrech není žádný plafond..

Odrůdy

V zásadě se tato osvětlovací zařízení liší velikostí, materiály provedení a dekoru, jakož i počtem světelných prvků. „Klasikou“ žánru je křišťálový lustr, ale tato možnost je poměrně drahá, takže výrobci poskytli levnější verzi takových suspenzí – vyrobených ze skla.

Lustry na svíčky mohou být obrovské, a proto mohou viset ve velkých halách, nebo být malé, což znamená, že zabírají relativně málo místa a hodí se do místností se skromnou velikostí.

Pokud jde o materiály, najdete lampy s textilními a keramickými prvky. Volba této nebo té možnosti závisí na interiéru místnosti, kde bude lustr použit. Závěsná lampa může být černá nebo bílá..

Zdroje světla

Výrobci osvětlovacích doplňků již dlouho došli k závěru, že lustry ve tvaru svíčky zůstávají populární a velmi žádané kvůli své originalitě. Proto se mnoho společností snaží nepokazit originalitu těchto produktů a snaží se jejich výtvory co nejvíce přiblížit jejich původnímu vzhledu. A aby se splnilo požadované, výrobci používají různé zdroje světla..

Za starých časů nebylo možné nahradit voskovou svíčku něčím, ale na rozdíl od svých předchůdců mohou moderní modely se svíčkami pocházet ze tří různých zdrojů světla:

  • Žárovky. Tato malá zařízení jsou tvarována co nejblíže tvaru plamene svíčky. Dnes existují různé modely lamp, dokonce jsou i takové, které napodobují hoření svíčky houpající se ve větru (špička takové lampy je ostrá a směřuje jedním směrem „ve směru větru“). Lustr na svíčky je vyroben se základnou E14.

  • Voskové svíčky. Lustry, které používají přírodní svíčky, lze nazvat stropní lustry. Naplňují okolní prostor romantikou, vnášejí do interiéru nádech kouzla a přenášejí ho v čase. Abychom nebyli svědky nepříjemných vedlejších účinků v podobě hořícího a nechutného zápachu sazí, je lepší v takových osvětlovacích doplňcích použít stearové svíčky. Nekouří a nerozplývají se. Také víčko pro uhašení knotu dlouhou rukojetí nebude nadbytečné. Takové jednoduché zařízení vám pomůže bez problémů uhasit svíčky..

  • LED diody (například Brizzi). Takové „svíčky“, kromě toho, že co nejpřesněji napodobují blikání voskové svíčky, jsou velmi ekonomické. Mohou pracovat jak z hlavního elektrického vedení, tak z bodového zdroje (baterie nebo akumulátor). Ovládací panel je dalším milým dárkem, který doplňuje krásnou a úspornou sadu.

Kde a jak se používají?

Lustr je takový prvek interiéru, který nemůžete koupit náhodně..

Nepopsatelná lampa pod stropem nebude v žádném případě zdobit domov, a ještě více nezvýší náladu majitelů. Hosté si toho nevšimnou a pokoj zůstane bez krásného zvýraznění..

Kované lustry se svíčkami jsou úplně jiná záležitost. Stanou se středovým přízvukem, který je prostě nereálné přehlédnout. A nejsou vůbec součástí pouze drahého interiéru. Minimalistickému interiéru bude slušet kaskádový tvar, minimum materiálů a barev. Pokud však byl zvolen ladnější a charakteristický lustr, například s bronzovými monogramy, stojí za to jej podpořit jinými kovanými prvky, například květinovým stojanem.

Svítidla ve tvaru svíčky nelze instalovat kdekoli. Za prvé, jejich hmotnost a masivita neumožňují montáž závěsů v místnostech s nízkými stropy. Velké osvětlovací zařízení prostor opticky zmenší.

Za druhé, styl interiéru provádí vlastní úpravy výběru zdroje světla. Lustry na svíčky jsou v některých interiérech, například high-tech, moderní, ošumělý šik, zcela nevhodné. Harmonicky zapadnou do místností zařízených ve stylu gotiky, vinobraní, empíru, baroka, art deco, klasiky.

V zásadě jsou lustry na svíčky velmi těžké, takže k jejich upevnění je zapotřebí stropní hák. Díky tak jednoduchému zařízení bude osvětlovací zařízení bezpečně upevněno a jeho provoz bude pro lidi naprosto bezpečný..

Jak správně nainstalovat takový lustr, můžete vidět na videu níže..