Světelný zdroj v interiéru je jednou z hlavních součástí útulnosti a pohodlí místnosti spolu s barevným schématem, výběrem nábytku a záclon. Koneckonců, atmosféra a funkčnost místnosti závisí na tom, jak světlo dopadne a na které konkrétní zóně, ať už bude jasné nebo rozptýlené. Trh s osvětlením je různorodý, s modely nejrůznějších tvarů, barev, velikostí, od lustrů pro všeobecné osvětlení až po všechny druhy svícnů, lamp, nočních a stolních lamp..

8 fotografií

V posledních letech se stojací lampy – stojací lampy – staly obzvláště populární mezi designéry, ale i znalci pohodlí domova a stylových interiérů. Kdysi byl tento typ osvětlení neměnným atributem každého domova, ale pak zmizel z každodenního života jako relikt minulosti. A nyní, o desetiletí později, jsou již moderní upravené modely stojacích lamp opět v módě..

Poté, co jste se rozhodli koupit tento vynikající produkt pro interiér, věnujte pozornost modelům italských výrobců. Itálie je právem považována za lídra na trhu s osvětlením, protože její výrobní společnosti se etablovaly jako kvalifikovaní řemeslníci a znalci nádherného italského stylu..

Tipy pro výběr

Stojací lampa je vysoká stojací lampa s dlouhou nohou se stínidlem, schopná nejen udržovat určitou úroveň osvětlení v místnosti, ale také slouží jako vynikající dekorace interiéru. Další důležitou funkcí tohoto typu lamp, na kterou se někdy nezaslouženě zapomíná, je zónování prostoru. Místo, kde stojací lampa vydává světlo, tvoří vizuální oblast místnosti. Obvykle je doplněn konferenčním stolkem, křeslem a je určen k relaxaci, čtení nebo sledování televize..

Modely italských lamp mají vysokou kvalitu a rozmanitost materiálů. Italské stojací lampy zpravidla nejsou levné, při jejich výrobě se používají pouze drahé materiály, což zdůrazňuje exkluzivitu a pověst výrobních firem.

Elitní modely italské výroby jsou originálním designem slitin mědi nebo bronzu, odstíny mohou být ručně foukané sklo, drahé látky nebo jemná kůže. V dekoru jsou použity krystaly, kameny, patina a vzácné dřeviny.

Stojací lampy díky rozmanitosti tvarů stínidel a stativů dokážou uspokojit i ten nejnáročnější vkus. PROTIPři výběru stojací lampy do vašeho interiéru zvažte vzhled a velikost výrobku. Protože se jedná o poměrně působivou strukturu, je důležité, aby vytvářela pohodlí a zdobila interiér a nerušila pohyb..

Pohledy

Stojí za to věnovat pozornost bohatému výběru a rozmanitosti designů italských stojacích lamp. Mohou být klasické, na vzpřímeném statickém stativu s výškou jeden až dva metry. Tyto stojací lampy mají zpravidla stojan. Moderní modely jsou často vybaveny výškovými nastavovacími prvky, ohýbacími prvky pro naklápění nebo ohýbání stativu..

Variace na klasickou verzi jsou stojací lampy na stativu nebo s připojeným mini stolem, používá se v závislosti na funkčním umístění svítidla.

Hlavním prvkem každé stojací lampy je stínítko. Letu designových nápadů se meze nekladou. Stínidla mohou být vyrobena z foukaného skla, textilu, kovu nebo dřeva, mají různé geometrické tvary a různý počet odstínů, úhlů otáčení a způsobů nastavení.

Stojací lampy jsou také rozděleny do několika možností osvětlení.. Mohou to být lampy rozptýleného světla, pokud je stínítko dostatečně husté a rovnoměrně propouští malé množství světla, což vytváří útulnost za soumraku.

Modely odraženého světla směrování osvětlení na zeď nebo strop, díky čemuž se prostor zdá objemnější. Nejsilnější zářiče světla – stojací lampy se směrovým osvětlením. Zpravidla lze tok světla v nich nastavit, směrovat v požadovaném směru a zvyšovat / snižovat přísun světla a stativ takovýchto struktur lze ohýbat ve vhodném směru..

Výběrem stojací lampy s přihlédnutím k vašim potřebám získáte nejen elegantní, ale také funkční věc..

Výhody

Mezi všemi druhy vnitřního osvětlení mají stojací lampy řadu svých nesporných výhod.. Zvažme je podrobněji:

  • není třeba instalovat. Stojací lampu lze připsat nezávislému typu nábytku, nevyžaduje další profesionální montáž a instalaci, přičemž je plnohodnotnou dekorací interiéru;
  • mobilita. Navzdory někdy působivé velikosti se stojací lampy snadno přenášejí z místa na místo, mohou sloužit jako pomocné osvětlení pro různé oblasti místnosti;
  • funkční integrita. Tento typ lamp nevyžaduje samostatné stojany, noční stolky. Mnoho modelů je navíc vybaveno stolními prvky, což je velmi výhodné, pokud je stojací lampa umístěna v rekreační oblasti;
  • zónování prostoru. Stojací lampa tohoto typu dokonale odděluje oblasti místnosti a označuje určitou oblast kolem nich. A vysoký stojan stojací lampy prostor vizuálně vymezuje.
  • výzdoba interiéru. Stojací lampy vždy sloužily nejen jako zdroj osvětlení, ale také jako zvláštní ozdoba interiéru. Vysoký a elegantní, přehozený tak, aby odpovídal stylu místnosti, nebo vyrobený v domnělém stylu podle představ mistra – soustředí se na sebe a úspěšně zdůrazňují jakýkoli interiér.

Italský nábytek je vaší zvláštní volbou pro eleganci. Tam, kde potřebujete vytvořit akcent nebo určit konkrétní oblast, jsou stojací lampy od italského výrobce Reccagni Angelo perfektní. Jejich modely umožní odklonit se od tradičních forem a vytvořit neobvyklý design, kde hlavním rysem bude originální vzhled a funkce osvětlení..

8 fotografií

Ještě více možností pro italské stojací lampy můžete vidět v dalším videu..