Po přečtení článku můžete zjistit vše o blokových místnostech, včetně jejich velikostí, o dalších vlastnostech projektů domů z blokových místností ze železobetonu. Je třeba věnovat pozornost hmotnosti blokové místnosti 3×6 m a vlastnostem dalších projektů. Po zpracování těchto témat již můžete vybrat základ pro železobetonové místnosti, objasnit, jak tímto způsobem postavit dům a izolovat ho.

Co to je??

Stavba soukromých domů je poměrně komplikovaná záležitost a dokonce stejný výběr materiálu představuje vážný problém.. Některé možnosti jsou příliš drahé, jiné příliš složité nebo nespolehlivé. Betonové konstrukce jsou dostatečně pevné a stabilní, že by byly nejlepším řešením, pokud by nevyžadovaly mnoho tvrdé jemné práce, přípravu mokrých malt. Východiskem ze situace je právě využití hotových železobetonových blokových místností. Jejich použití vám umožňuje dokončit práci extrémně rychle a výrazně snížit náklady..

Tento přístup je nákladově efektivnější než jednoduchá bloková konstrukce a dokonce i použití panelů.. Po nákupu blokových místností ze železobetonu jsou z výroby dodány na správné místo a jsou tam již nainstalovány..

K vytvoření blokové místnosti se používají speciálně připravené formuláře. Tam je betonová směs zhutněna vibracemi kolem ocelového rámu po dobu několika hodin. Sušení bude trvat několik hodin.

Jakmile je blok vyjmut z formy, má již stěny, podlahu a strop. Všechny tyto prvky náročné na práci jsou obvykle vyráběny v továrně in-line a bez potíží, se kterými se stavitelé na staveništi potýkají. Tím ale práce nekončí.. Kromě toho mohou provádět:

 • obecná výzdoba;
 • Malířské práce;
 • instalace dveří;
 • příprava elektrického vedení.

Podniky provádějí 75 až 80% technologických procesů. Počet montážních prvků se sníží o 5-6krát. Produktivita práce se výrazně zvyšuje. Náklady na výstavbu jsou sníženy o 10–15% ve srovnání s jinými možnostmi výstavby kapitálu. Výrazně se také zlepšuje kvalita práce.

Volumetrická bloková místnost je dokončené staveniště. Je extrémně odolný a stabilní. Životnost tohoto designu potěší i ty nejnáročnější lidi. Zaručena vynikající požární odolnost. Vzhled trhlin je prakticky vyloučen. Během přepravy, instalace zůstane struktura nezměněna.

Pro výrobu blokových místností se používá beton třídy M300 a vyšší.. Správné provedení ochranné vrstvy je kriticky důležité, což pouze brání vlivu vnějších faktorů. Je technologicky nemožné dosáhnout tak homogenního lití na staveništi. Hotové blokové pokoje vám navíc umožňují stavět celoročně a bez přizpůsobení se povětrnostním omezením..

Existuje pouze jedna nevýhoda: veškerá práce bude vyžadovat použití speciálního vybavení a někdy mohou při dodávce nastat potíže.

Přehled projektů

Velikost a hmotnost blokových místností se může velmi lišit. Například výrobek o rozměrech 592x320x270 cm váží 14 000 kg. Na jeho výrobu se používá 4,78 metrů krychlových. m betonu. Velikost blokových místností může být také:

 • 3×6;
 • 3,6x6x2,5;
 • 3,4 x 6 x 2,5 m.

V souladu s tím se hmotnost může výrazně lišit v závislosti na šířce a výšce konstrukce. V typických případech bude hmotnost od 5 do 10 tun, při použití zvětšených struktur od 15 do 25 tun.

Na individuální objednávku je snadné získat blokovou místnost nestandardní velikosti se zvláštním uspořádáním. To vám umožní vzít v úvahu všechny vaše potřeby a nuance, ale náklady budou mnohem dražší..

Existují různé možnosti pro domy z hotových sestav. Interiérové ​​vybavení v samotných prostorách je vybíráno podle vašeho vlastního uvážení.

Jeden přístup zahrnuje použití:

 • dvojice obytných železobetonových místností;
 • uspořádání smíšené kuchyně a haly;
 • příprava koupelny.

Dům o velikosti 12,76×6,44 m lze postavit i jiným způsobem. V této verzi je povoleno používat již 4 obytné bloky..

Jedna z těchto místností je umístěna samostatně, chodbou širokou 2 m. Další tři jsou zasazeny do řetězu. Kromě toho je k dispozici kuchyňská hala, koupelna a šatní skříň..

Jednoduché schéma samotné blokové místnosti obsahuje:

 • podlahový panel;
 • železobetonová čepice;
 • provedení okna;
 • označení vnějších rozměrů.

Jak se staví domy?

Stavba soukromých domů ze železobetonových bloků vlastními rukama je poněkud podmíněná. Je známo, že s tímto přístupem bude nutné použít zvedací zařízení a uchýlit se ke službám specialistů.. Stojí za zvážení, že železobetonová budova musí být izolována. Tepelná izolace základu bude také přísně vyžadována, protože pouze to vám umožňuje pojistit se proti stále mrznoucím podlahám. Samotná základna bude relativně jednoduchá, protože zatížení shora je relativně malé..

Ale v každém případě bude vyžadován důkladný výpočet a technické zdůvodnění toho či onoho provedení nadace..

Nejčastěji používaná podpora pásky.

Pokud potřebujete vybavit suterén, budete muset na pásku umístit bloky FBS. Tuto okolnost je samozřejmě nutné vzít v úvahu při sepisování plánů a přípravě stavby. Bloky FBS jsou také vhodné jako nosné podlahové nosníky v kotelnách a na terasách.

Tepelná izolace o tloušťce 15 cm je ve většině regionů dostačující. Tento parametr je však opět nutné vypočítat individuálně. Bloky můžete zarovnat pomocí betonových majáků. Je užitečné udělat si zásoby na úrovni budovy. Existuje také řada dalších jemností, které dobře znají pouze profesionálové – proto stojí za to objednat si instalační služby a nespoléhat se na své vlastní úsilí..