Na moderním stavebním trhu se objevuje stále více produktů ruských výrobců. Díky použití zahraničních technologií při výrobě různých materiálů jsou výrobky ruské společnosti „Prospectors“ zdravým konkurentem dovážených stavebních materiálů.

O společnosti

Moskevská společnost “Miners” získala popularitu na trhu stavebních materiálů relativně nedávno. Výrobky vyráběné v podnicích společnosti mají vysokou kvalitu a dostupné ceny.. Podnik je vybaven špičkovým zahraničním vybavením. Ve výrobě jsou široce používány nejnovější technologie.

Díky různým přísadám jsou dokončovací materiály společnosti „Starateli“ vhodné pro použití v jakýchkoli klimatických podmínkách. Ale před nákupem stavebních materiálů musíte pečlivě prostudovat všechny technické vlastnosti každého typu nezbytného dokončovacího materiálu a jeho rozsah..

Vlastnosti a vlastnosti

Oprava a výzdoba interiéru každé místnosti zahrnuje nákup různých dokončovacích stavebních materiálů. Mezi obrovským sortimentem je někdy velmi obtížné vybrat kvalitní a levný tmel. V tomto případě pomohou rady zkušených mistrů oprav a dekorací interiérů. Podle zkušených odborníků je nejlepší volbou tmel vyráběný společností “Starateli”.

Všechny typy tmelů mají různé vlastnosti a mají své vlastní vlastnosti odpovídající konkrétní oblasti použití. Proto při výběru vhodného dokončovacího materiálu musíte pečlivě prostudovat všechny jeho vlastnosti..

Základní

Základní směs je velmi populární a mezi kupujícími velmi žádaná.. Tento materiál se používá k dokončení vnitřních povrchů stěn i vnějších.

Základní tmel je odolný vůči vysoké vlhkosti, nanáší se na povrch v tenké vrstvě o tloušťce nejvýše osmi milimetrů. Přítomnost látky, jako je cement, ve směsi významně rozšiřuje rozsah použití tohoto materiálu. V některých případech se jako podklad pro malování stěn používá pokrytí povrchu základním tmelem..

Dokončit

Také dokončovací směs „Prospectors“ byla široce používána pro dokončovací práce v různých prostorách. Dokončovací tmel „Prospectors“ je zaslouženě považován za jednu z nejlepších směsí tohoto druhu. Vývojáři se pro něj pokusili vybrat ty nejmenší částice a vytvořit tak bezvadně rovný povrch. Tento materiál obsahuje sádru. Tato součást dodává řešení určité vlastnosti..

Existuje několik odrůd této značky, ale každá z nich má vynikající, nepřekonatelnou přilnavost. Dokončovací hmota je tedy schopna pokrýt jakékoli deformace základní vrstvy a snadno se hodí na různé stavební materiály. Stavitelé mohou připravit řešení požadované konzistence a flexibilně ho měnit.

Dokončovací roztok se nanáší v rovnoměrné vrstvě o tloušťce nejvýše pěti milimetrů. Neměli byste připravovat velké množství roztoku najednou, protože hotová směs má tendenci rychle schnout.

Podle potřeby je lepší připravit tmelový roztok v malých porcích. Aby byl získán trvanlivý, rovnoměrný povlak, je nutné chránit ošetřený povrch před vlhkostí, dokud vrstva tmelu úplně nevyschne..

Dokončovací tmel KR, vytvořený na základě PVA, je high-tech směs s vynikajícími vlastnostmi., vhodné pro interiérové ​​dekorace s nízkou vlhkostí. Křišťálově bílý tmel se vyrábí na polymerové bázi. Výrobce poskytuje balení po 20 kg. Nanesená vrstva tohoto materiálu má vynikající přilnavost a rychle schne. Při dokončování povrchů stěn dokončovacím roztokem KR musí mít místnost kladnou teplotu.

Směs "Dokončit Plus" vyrobené na polymerní bázi, která zahrnuje cement. Tento tmel se používá k vnitřní výzdobě prostor jako vyrovnávací vrstva na povrchu betonových, omítnutých a sádrokartonových stěn. Tento materiál je odolný vůči vysoké vlhkosti, takže tento tmel lze použít k dokončení jakýchkoli prostor. Taková cementová směs v pytlích má většinou pozitivní recenze..

Vlastnosti

Při výběru a nákupu tmelové směsi musíte pečlivě prostudovat všechny její vlastnosti..

 • Směs by měla mít zvýšenou plasticitu. To v průběhu práce umožní nanášet na povrch vysoce kvalitní, rovnoměrnou, tenkou vrstvu materiálu..
 • Všechny druhy tmelu po nanesení na povrch důkladně vyplní všechny nerovnosti a praskliny. Tato vlastnost výrazně zvyšuje odolnost povlaku vůči vysoké vlhkosti, zvyšuje jeho odolnost proti vodě..

 • Po úplném zaschnutí lze nátěr snadno brousit.
 • Tyto materiály lze použít k dokončení absolutně jakýchkoli povrchů..
 • Tmel lze použít k vyrovnání velkých rozdílů a odstranění významných vad, přičemž vrstva materiálu nepraská ani se nesráží.

Výhody a nevýhody

Směsi tmelu od ruské společnosti „Prospectors“ mají mnoho pozitivních vlastností:

 • suché směsi „Prospectors“ se prodávají v pytlích různých obalů, což vám umožňuje přesně vypočítat a zakoupit požadované množství materiálu;
 • pokud jsou splněny všechny potřebné požadavky a podmínky skladování, lze suchou směs v pytlích skladovat v místnosti s nízkou vlhkostí asi rok;
 • nanesená vrstva tmelu rychle schne, což výrazně urychluje proces dokončovacích prací;
 • povlak je trvanlivý, což šetří peníze, protože není třeba provádět časté opravy;
 • přijatelná cena za produkty společnosti „Miners“.

Pokud mluvíme o nedostatcích tmelů “Prospectors”, pak byste měli věnovat pozornost tomu, že byste neměli používat omítku v chladné místnosti. V teplém období je třeba provádět venkovní dokončovací práce..

Další důležitou nevýhodou produktů “Prospector” je jejich nízká odolnost proti slunečnímu záření. Chcete -li získat odolnější povlak, je nutné použít speciální prostředky k ochraně povrchu před negativními účinky ultrafialového záření..

Pohledy

V prodeji je poměrně málo druhů tmelů. Jsou navrženy pro různé účely a mají specifické technické vlastnosti. Princip práce s těmito tmely je přibližně stejný..

Společnost “Miners” poskytuje několik typů tmelů.

 • Základní směs pro dekoraci interiéru. S tímto materiálem se povrch vyrovná a vytvoří se pevná základna pro následné dokončovací procesy. Před nanesením tmelu je nutné povrch stěny důkladně očistit od různých nečistot..
 • Fasáda suchá směs. Charakteristickým rysem tohoto tmelu je odolnost vůči vysoké vlhkosti. Díky této vlastnosti je fasádní směs ideální pro dokončení vnějších povrchů stěn. Hlavní výhodou materiálu je, že nanesená vrstva roztoku rychle schne.

 • Dokončovací tmel. Při závěrečné fázi dokončovacích prací použijte dokončovací směs. Tento povlak se nanáší na výchozí vrstvu tmelu. V některých případech se dokončovací směs používá pro dekorativní povrchové úpravy nebo základní nátěr pro tapetování stěn nebo malování..
 • Vyrovnávací směs. Někdy jsou na povrchu stěn poměrně objemné nerovnosti, třísky, v tomto případě je lepší použít k vyrovnání stěny vyrovnávací tmel. Stavitelé mohou připravit řešení potřebné konzistence a flexibilně ho měnit.

Jak připravit dokončovací řešení?

Správná příprava dokončovacího roztoku je velmi důležitým bodem, protože závisí na tom, jak kvalitní bude povlak a jak snadno se s hotovým řešením pracuje. Nejdůležitějším bodem tohoto procesu je pečlivé dodržování všech potřebných proporcí a jednotnost míchání roztoku..

Při míchání roztoku byste se měli řídit radami odborníků..

 • K přípravě směsi je lepší použít plastovou nádobu ve tvaru válce. Hladké stěny kontejneru se po dokončení práce mnohem snadněji čistí.
 • Požadované množství vody se nalije do připravené nádoby, poté se směs za stálého míchání postupně nalije, což zabrání hrudkám.
 • Malé množství roztoku lze ručně promíchat. Pokud je pro dokončení místnosti zapotřebí značné množství hotové směsi, je vhodnější použít mixér. Spotřeba tmelu musí být vypočítána předem, před zahájením práce..
 • Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že roztok musí být hněten dvakrát. Suchá směs se nalije do nádoby s vodou, důkladně promíchá. Dále musíte roztok nechat chvíli odstát a znovu důkladně promíchat..

Každé balení suchého materiálu obsahuje podrobné pokyny, ve kterém najdete přesné poměry vody a tmelu k vytvoření vysoce kvalitní malty a přesný popis každé fáze míchání směsi. Proto před mícháním roztoku musíte pečlivě přečíst pokyny. Pouze při dodržení všech parametrů a podmínek bude získáno řešení požadované konzistence..

Směsi pro suché budovy „Prospektoři“ jsou praktické a poměrně snadno se používají. Použití těchto materiálů výrazně zjednodušuje proces dekorace interiéru..

Ve videu níže uvidíte rozdíl v aplikaci sádry společnosti a dokončovacího tmelu. "Prospektorů".