Každý chce být blíže k přírodě a mít po pracovních dnech příležitost odpočinout si od shonu a posedět u rodinného krbu. Každý proto k návrhu interiéru přistupuje velmi opatrně..

K ozdobení stropů se často používají dekorativní trámy. Koneckonců jsou to právě takové jednoduché dekorativní prvky, které vytvářejí pocit pohodlí v místnosti..

Zvláštnosti

Mnoho majitelů vyrábí stropní trámy vlastními rukama. Jsou instalovány po celém obvodu místnosti. Jsou upevněny speciálními spojovacími prvky. K vyplnění stropu můžete použít sádrokartonové desky nebo OSB desky. Jsou vyrobeny ze dřeva nebo polyuretanu..

Dekorativní trámy ze dřeva jsou obvykle instalovány ve venkovském domě a jejich imitace je vhodná pro dokončování garáží a bytů – polyuretanové desky. Jsou stylovou ozdobou domů s vysokými stropy. Trámy zdůrazňují skutečnost, že místnost je tak prostorná a vše ostatní je podpořeno nosnými stěnami. Často se používají k podpoře podkroví nebo podkroví. Dříve byla taková struktura také často používána při stavbě domů a byla nazývána jedním z nejdůležitějších stavebních detailů..

Strop, který má paprskové obložení, dodává domu útulnost, zejména pokud je vyroben v kontrastních barvách a na pozadí prostého povrchu stropu vypadá neobvykle.

Ale i když jsou tóny stejné, překrývání paprsků přitáhne pozornost hostů, protože je ústředním prvkem každé místnosti..

Taky s jejich pomocí můžete ozdobit různé komunikace. Jedná se jak o elektrické dráty, tak o potrubí. Bude vypadat skvěle mezi paprsky nebo závěsnými světly na nich. Navíc mají nízkou cenu. Vizuálně zmenšují nebo naopak zvětšují velikost místnosti.. S jejich pomocí můžete rozdělit prostor v místnosti na několik zón..

Pohledy

K výrobě takových struktur se používají různé materiály, které lze rozdělit na přírodní a umělé. Pokud je na nich podepřen celý rám střechy, pak je nutné vzít odolnější podlahy, které mohou být kovové, dřevěné a dokonce i betonové. Nejčastěji používaným dřevem je dub nebo borovice.. Tyto struktury jsou instalovány hlavně v soukromých domech, ale mají malou nevýhodu – to je závažnost.

Trámy z přírodního dřeva jsou šetrné k životnímu prostředí. Používají se v domech s převahou dřeva., často je však lze nalézt v modernějších interiérech..

Vzhledem k tomu, že upevňovací prvky konstrukce lze snadno provádět vlastními rukama, dokončení vyčnívajících paprsků může ušetřit rodinný rozpočet..

Pro městské byty jsou vhodné materiály imitující přírodní dřevo.. Může to být polyuretanová nebo plastová konstrukce nebo sádrokartonové nosníky, což vám umožní skrýt všechny nedokonalosti a komunikaci.

Polyuretan je umělý materiál, který napodobuje jakýkoli skutečný povrch, včetně textury dřeva. Ve srovnání s jinými materiály má nízkou hmotnost a nízkou cenu..

Velmi často k vytvoření interiéru v milovaném mnoha moderními styl podkroví použijte trámy vystavené železu pro rozdělení místnosti do různých zón. Mohou být ozdobeny pytlovinou nebo vyrobeny ve formě mřížky..

Pokud není možné otevřít strukturu dekorativních paprsků, ale chcete to udělat, používají se moderní falešné paprsky. Jsou dostatečně světlé a mají širokou škálu barev..

Lze je také použít k nastavení podsvícení. K tomu je nutné do nich zabudovat lampy a současně skrýt elektrické vedení..

Také často k dekoraci starých podlah použijte umělé falešné paprsky, které se snadněji zdobí než předělávají. Toto je nejjednodušší způsob, jak je zatraktivnit. Můžete upřesnit jakýkoli typ stropu: strečový, klasický a sádrokartonový.

Pomocí falešných paprsků můžete rozdělit jakoukoli místnost na zóny nebo vytvořit okno s vložkami z barevného skla.

Styly

V dávných dobách bylo použití betonových nebo dřevěných trámů důležité pouze k podepření stropu, ale v moderním světě je jejich účel spíše dekorativní. Velmi často se používají k vytváření interiérů v rustikálním nebo „severním“ stylu. Jsou také vhodné v moderních trendech, například v podkroví nebo high-tech..

Chata

Tento styl kombinuje teplo a skutečné pohodlí. Budovy ve stylu horské chaty se nacházejí hlavně v horách, kde je spousta sněhu a čistý vzduch, i když v posledních letech jsou podobným způsobem vyzdobeny i moderní městské byty..

Interiér zahrnuje pouze přírodní materiály, které člověku dodávají pocit bezpečí a klidu. Stropy jsou dřevěné a mají trámy z jehličnanů. Stropní trámy jsou často propleteny srubovými nebo prkennými strukturami na zdech. Časem mírně ztmavnou, protože strom vydává pryskyřici..

skandinávský

Hlavním atributem skandinávského stylu jsou často právě dřevěné trámy na stropě.. Jejich odstíny by měly být světlé. Díky tomu vypadá místnost velmi prostorně a pohodlně. Zdá se, jako by místnost naplnilo slunce.

Provence

Ve francouzském stylu jsou trámy často používány jako dekorativní prvek. Jeho hlavní barvou však budou bílé nebo jiné světlé tóny..

Země

Rustikálnímu stylu dominují přírodní materiály. To zahrnuje jak dřevo, tak kámen. K dekoraci se často používají trámové konstrukce z přírodního dřeva nebo s imitací dřeva.. Velmi často uměle stárnou.. Barvy mohou být světlé nebo tmavé. To vše dohromady vytváří domácí atmosféru..

Klasický

Klasika je vždy strohost a jednoduchost, ale zároveň určitá bomba. V naší době však tento styl nevypadá tak pompézně jako za starých časů, kdy právě vznikl..

Vyzdobit takovou místnost obyčejné paprsky opačné barvy než strop budou stačit, což dodá interiéru propracovanost.

Chcete -li zdůraznit luxus, můžete je ozdobit řezbami nebo namalovat krásnými vzory..

Podkroví

V tomto směru se často používají takové techniky, jako je demonstrativně ponechaná nedokončená komunikace nebo dekorace. Hlavním materiálem podlah je kov. Pomocí takových paprsků je možné místnost rozdělit na několik zón a nainstalovat na ně osvětlení..

Design

Při vytváření jakéhokoli interiéru musíte být co nejvíce pozorní k malým detailům. Člověk musí jen vidět, jak můžete porazit povrch přísnými nebo efektními návrhy..

Pomocí stropních paprsků můžete místnost rozdělit na několik zón. Pokud vezmete kuchyň a obývací pokoj, nebude těžké je zonovat pomocí barového pultu. A paprsky nad ním dokonale doplní kompozici..

Také dodávají místnosti texturu. Toho všeho je dosaženo díky prolínání různých barev a správnému umístění..

Paprsky probíhající paralelně k sobě vypadají velmi pěkně. Současně je dobré, když mají barvu opačnou k základně stropu. Alternativně můžete použít dřevěné trámy ve stejném tónu jako strop..

Při výběru odstínů takových materiálů můžete fantazírovat, jak se vám líbí. Koneckonců, paleta jejich barev dává návrhářům velké příležitosti..

Lehké stropní úpravy můžete kombinovat s trámy z tmavého dřeva nebo s jejich imitací. Stěny pokryté barevnými tapetami jsou v souladu se stropními strukturami stejné barvy. Starožitné paprsky budou vypadat velmi krásně na pozadí bílých stěn.

Jak si vybrat pro různé místnosti?

Stropní trámy jsou vhodné k dekoraci jakékoli místnosti v domě. Diverzifikují interiér a dodávají místnosti určitou originalitu..

Ložnice

Pokud vezmete ložnici umístěnou v podkroví, pak je strop s dřevěnými trámy vhodný pro jeho výzdobu nejlepším způsobem. Koneckonců nejsou ani tak dekorativními prvky, jako nosnými výrobky na podporu rámu budovy..

Ale pro design běžných ložnic se jejich použití používá jen zřídka. Takové návrhy jsou běžnější v evropských zemích. Pokud vám však výška stěn v místnosti umožňuje vyrobit dekor ve formě paprsků, neměli byste tuto příležitost zanedbávat. Interiéru ložnice dodají útulnost a teplo..

Bílé paprsky budou vypadat skvěle v interiéru v jakémkoli stylu, i když se jedná o místnost s nízkým stropem. Zde budou vypadat originální a snadné, i když použijete široké překrytí..

V domě z dřevěných trámů budou trámy pro strop vypadat velmi vhodně. Taková dekorace dodá místnosti přirozenost, umožní vám relaxovat a cítit se v souladu s přírodou..

Kuchyně

Pokud je kuchyň malé velikosti a dokončena v bílé barvě, pak aby, aby místnost nevypadala jako nemocniční pokoj, lze ji zředit dřevěnými trámy v tmavých odstínech. Skříně, které sahají až ke stropu, budou vypadat krásně. Zdá se, že jsou pokračováním paprsků..

K výzdobě kuchyně v ruských tradicích se často používají široké trámy k ozdobení stropu. Tato možnost jí dodá originalitu. K dekoraci kuchyní se často používá materiál, jako je kámen. Lze jím ozdobit jak kamna, tak sloupy. Tuto techniku ​​můžete porazit pomocí trámů ze dřeva..

Obývací pokoj

Nejčastěji se v obývacím pokoji používají trámy k ozdobení stropu. Koneckonců je to tady, kde se celá rodina schází na setkání nebo jednoduchý čajový dýchánek. S takovým designem v letních chatách nebo venkovských domech nikoho nepřekvapíte. Jejich využití v bytech ale stále není příliš dobré..

Mnoho kreativních majitelů se však stále k takovému kroku odhodlá, a to pomocí paprsků jak z přírodních materiálů, tak z jejich imitace. To dává bytu teplo, které v hlučném městě tak chybí..

V soukromých domech nebo v letních chatách se dřevo častěji používá k dekoraci trámů. Poskytuje nejen pocit tepla, ale také slouží jako opona pro ventilaci a elektrické dráty..

Pro malé obývací pokoje je lepší hledat paprsky čistě bílé barvy, které nedovolí účinek lisovacího stropu a vizuálně zvětší prostor..

Koupelna

V městských bytech je téměř nemožné najít koupelnové trámy. Zvláště pokud se jedná o vícepodlažní budovy ve výstavbě v minulém století. V takových domech byly koupelny nejen malé, ale také nízké stropy..

Ale ve venkovských domech postavených nyní, kde je pro koupelnu přidělena velká plocha a stropy v nich jsou vysoké, můžete použít trámy. Stojí však za to pamatovat na vysokou vlhkost takové místnosti. Proto stojí za to buď použít polyuretanové nosníky, nebo ošetřit dřevo speciálními látkami, který bude chránit před vlhkostí.

Rada

Pokud chce majitel domu nebo bytu ozdobit strop trámy vlastními rukama, musíte dbát na rady odborníků. Pomohou vám správně umístit paprsky, aniž byste poškodili místnost..

Pokud je potřeba místnost rozšířit, je lepší umístit paprsky na „krátkou“ stranu. Naopak pro zvětšení prostoru mohou být trámy umístěny po celém obvodu stropu. Při křížovém skládání kulatiny se místnost vizuálně rozšiřuje.

Nejdůležitější roli hraje hustota jejich umístění. V případě, že jsou stropy dostatečně vysoké, je lepší umístit paprsky vedle sebe, aby byly menší. Umístěním nízkých stropů do místnosti je nutné zvětšit vzdálenost mezi nimi..

Nejjednodušší možností, kterou můžete vyzdobit byt, je umístění takzvaných falešných paprsků na strop. Nejprve se na stěnách a stropě provede značení, kde budou lepeny. Pak jsou tato místa dobře připravená.. Na falešné paprsky je nutné nanést lepidlo a připevnit je na místo značení.

Pokud je krabice vyrobena ze dřeva, pak jsou všechny kroky provedeny ve stejném pořadí. Jediným rozdílem je, že paprsky jsou připevněny pomocí samořezných šroubů, nikoli lepidla. K tomu je nutné vyvrtat otvory do tyčí o délce nejvýše půl centimetru a vytvořit je ve vzdálenosti třiceti centimetrů od sebe. Na stropě by měly být otvory až přibližně osm milimetrů. Místa, kde se nacházejí uzávěry šroubů, musí být pokryta tmelem a poté lakována.

Chcete -li ozdobit povrch moderního napínacího stropu ozdobnými trámy, je nutné nainstalovat součásti používané k upevnění lustrů.

Jsou upevněny na základně stropu, který je poté natažen tak, aby jeho základna probíhala podél spodní roviny paprsku. A teprve potom jsou prostřednictvím napínacího stropu připevněny k paprskům. Pro dekoraci si můžete vzít konzoly, které napodobují podpěry na stěnách..

Krásné příklady v interiéru

Pomocí dekorativních trámů do interiéru místnosti věnujte pozornost tomu, do jaké místnosti jsou určeny.

Ložnice v domě postaveném ze dřeva vypadá velmi pěkně. Stropní trámy ze dřeva jsou umístěny navzájem rovnoběžně, přičemž mají barvu o něco tmavší než základ stropu. Hodí se k interiérovému nábytku. Když vstoupíte do takové místnosti, okamžitě ucítíte atmosféru tepla a pohodlí, kterou dává strom.

Důležité je také správné osvětlení. Takové prostředí člověka dobře uvolní, což mu umožní okamžitě usnout..

Obývací pokoj zařízený v moderním stylu vypadá díky kombinaci barev harmonicky. Světlá úprava odráží tmavé paprsky, které jsou také umístěny paralelně. Jejich pokračováním jsou paprsky na zdi, které mají stejnou barvu. Nábytek v obývacím pokoji, který jim odpovídá, dodává interiéru úplnost a nadále zdobí prostor..

Při zdobení kuchyně v rustikálním stylu se často používá přírodní dřevo. Strop a na něj umístěné trámy mají prakticky stejnou základnu. Dřevěné skříně jsou rozloženy na podlaze a zasahují až ke stropu, což vypadá velmi pěkně.

Pomocí dekorativních trámů na stropě můžete v každé místnosti vytvořit neobvyklý interiér. To nevyžaduje obrovské finanční investice, protože i nezkušený člověk je může opravit..

Instalace dekorativních paprsků na strop je zobrazena na videu níže..