Polyuretanová pěna se používá pro stavební nebo opravné práce, pro instalaci okenních a dveřních konstrukcí, pro upevnění plechových materiálů, pro těsnění trubek. Našla široké uplatnění při zlepšování zvukové a tepelné izolace stavebních objektů. Někdy se pěna používá k vytváření dekorativních prvků pro interiéry, exteriéry a krajiny. Takový stavební materiál vyrábí mnoho tuzemských i zahraničních výrobců, mezi nimiž Profflex právem patří na přední pozice v prodeji produktů..

Zvláštnosti

Polyuretanová pěna je druh polyuretanového tmelu, který obsahuje hlavní a další součásti. Hlavními složkami jsou polyol a isokyanát. Mezi další patří stabilizační a katalyzační činidla, pěnící činidla.

Profflex vyrábí jednosložkové polyuretanové tmely dostupné v aerosolových plechovkách. Materiály se snadno používají: podržením tlačítka na dávkovací pistoli nebo spreji se hmota vytlačí. Pěna dále expanduje, díky čemuž je zajištěno vyplnění vzduchových dutin a trhlin. Při vystavení okolní vlhkosti hmota polymeruje.

Proces vytvrzování materiálu je přímo závislý na vlhkosti. Čím je vyšší, tím kratší dobu trvá, než tmel ztvrdne. Kvůli této vlastnosti odborníci doporučují před nanesením kompozice navlhčit pracovní plochu vodou..

Profflex vyrábí a prodává rozsáhlou řadu polyuretanových pěn. Mohou být použity za různých podmínek, mají různé vlastnosti nebo se liší způsobem aplikace..

Před zakoupením tmelu byste měli zjistit, jaké typy produktů výrobce nabízí, a zjistit jejich vlastnosti..

Pohledy

Pro domácí i profesionální použití jsou k dispozici polyuretanové pěny Profflex. Ty první jsou určeny pro drobné stavební nebo renovační práce. Všechny tmely pro domácnost jsou dodávány s plastovou vodicí trubkou, kterou je polymerizovaná hmota přiváděna.

Profesionální výrobky jsou vydávány ve specializovaných lahvích se zařízením pro instalaci výdejní pistole. Takové materiály často používají instalační firmy pro rozsáhlé práce. Profesionální a domácí pěny se liší v některých technických parametrech. Například sekundární roztažnost jednoduchého tmelu je vyšší než u profesionálního. Kvůli této vlastnosti odborníci nedoporučují používat pěnu pro domácnost pro vysoce přesné stavební manipulace..

Polyuretanové tmely mohou být navíc několika typů..

 1. Léto. Používají se pouze při kladných okolních teplotách..
 2. Zima. Takové fondy obsahují speciální složky, které zvyšují rychlost polymerace hmoty v podmínkách negativních teplot a nízké vlhkosti. Doporučuje se používat v širokém teplotním rozsahu od -20 do + 35 stupňů.
 3. Všestranný nebo celoroční. Je povoleno je používat bez ohledu na roční období..

A také pěny jsou rozděleny na hořlavé a ohnivzdorné. Ty se často používají k instalaci protipožárních dveřních konstrukcí. Když jsou vystaveny ohni, nevypouštějí škodlivé látky, netaví se a nehoří 240 hodin.

Každá z odrůd polyuretanového materiálu má své vlastní technické vlastnosti a různé oblasti použití. Abyste si vybrali správnou pěnu, musíte se seznámit s nabídkami společnosti Profflex.

Rozsah

Profflex je výrobcem polyuretanových pěn, který vyrábí tmely pro různé druhy prací. Sortiment produktů je rozsáhlý.

Zvažte nejoblíbenější materiály pro stavbu a opravy.

 • Protipožární 65. Protipožární, profesionální, jednosložková kompozice určená k utěsnění vzduchových mezer v zařízeních, kde jsou kladeny zvýšené požadavky na požární bezpečnost. Celoroční tmel se používá při kladných i záporných teplotách. Má vysokou přilnavost. Počáteční doba polymerace je alespoň 10 minut.
 • Požární blok ol. Ohnivzdorný tmel pro profesionální použití. Materiál je schopen se nerozpustit ani nehořet, pokud je vystaven ohni po dobu 240 minut. Jednosložkové složení FireBlock patří do třídy celoroční, díky čemuž nemění své vlastnosti při použití v podmínkách nižších teplot a nízké vlhkosti vzduchu.

A také výrobce nabízí produkty řady Gold. Tyto polyuretanové tmely lze v závislosti na úpravě použít pouze v zimě nebo v létě..

 • Pro Red Plus Winter. Jednosložkový zimní materiál používaný při teplotách od -18 do 35 stupňů. Pěna našla široké uplatnění při instalaci dveří a oken, vyplňování dutin, prasklin a spár. Může být použit jako tepelný nebo zvukový izolátor. Výstup hotové hmoty z 1 válce je asi 65 litrů.
 • Storm Gun 70. Průmyslové složení o výkonu 70 litrů. Materiál obsahuje látku zpomalující hoření. Používá se pouze při pozitivních teplotách. Liší se vysokou přilnavostí k většině materiálů. Lze použít při nízké vlhkosti vzduchu. K úplné polymeraci kompozice dochází 12 hodin po aplikaci.

Výhody a nevýhody

Polyuretanové pěny vyráběné společností Profflex jsou vysoce kvalitní materiály, které mají své výhody i nevýhody, které je třeba před jejich nákupem prostudovat..

Pojďme si nejprve vyjmenovat všechny výhody tmelu.

 • Vysoká přilnavost na kámen, beton, dřevo, kov, sklo, plast a další typy povrchů.
 • Ohnivzdornost. Tato vlastnost je dána schopností materiálu nevodit elektrický proud..
 • Rychlá polymerace nanesené hmoty. V zásadě bude úplné vyschnutí pěnové hmoty trvat 3-7 hodin. Čas se může prodloužit kvůli nízké vlhkosti nebo negativním teplotám.
 • Žádný štiplavý zápach.

 • Snížená pórovitost.
 • Odolný vůči vlhkosti.
 • Snadnost použití. Dokonce i nepřipravený člověk může použít polyuretanovou pěnu.
 • Cenově dostupný cenový segment.

Polyuretanové pěny nejsou ideálním materiálem. Stejně jako všechny výrobky pro opravy a stavbu mají některé nevýhody. Jednou z nevýhod je strach z ultrafialového záření. Po vystavení slunci polymerovaný tmel změní barvu a začne se rozpadat, což vede ke ztrátě těsnosti švu. A také aplikovaná pěna se může při náhlých změnách teploty zhroutit..

Kromě výše uvedeného mezi nevýhody patří škodlivost polyuretanové pěny..

Aby se snížil negativní dopad materiálu na lidské zdraví, doporučuje se provádět stavební a opravné práce v gumových ochranných rukavicích a respirátoru.

Recenze

Profflex je spotřebitelem považován za spolehlivého výrobce vysoce kvalitních polyuretanových pěn.

Domácí řemeslníci a profesionální stavitelé upřednostňují tento konkrétní výrobek z několika důvodů:

 • široký teplotní rozsah použití;
 • vysoká přilnavost;
 • dlouhá trvanlivost.

Spotřebitelé poznamenávají, že výrobce nabízí rozsáhlou řadu polyuretanových tmelů, mezi nimiž najdete produkt pro řešení konkrétních stavebních problémů. Zákazníkům se také líbí prevalence materiálu: pěna se prodává jak v hypermarketech a internetových obchodech, tak v malých železářstvích..

Při analýze recenzí o polyuretanové pěně můžeme dojít k závěru, že na tmely Profflex existují negativní reakce. Někteří spotřebitelé například zaznamenávají nízký výtěžek pěny (nižší, než uvádí výrobce v pokynech). A také kupující si stěžují na nedostatek materiálu v malém balení..

tipy a triky

Ke každému typu polyuretanové pěny připojuje výrobce návod, který podrobně popisuje informace o pravidlech používání tmelu.

Existuje také soubor profesionálních doporučení, která je třeba při aplikaci materiálu dodržovat..

 • Těsnicí materiály je nutné používat pouze v souladu se sezónností: v létě používejte letní směsi, v zimě – zimní. Není dovoleno porušovat teplotní podmínky.
 • Před použitím se doporučuje zahřát studenou láhev tak, že ji na několik sekund spustíte do nádoby s horkou vodou (až 50 stupňů). Plechovku energicky protřepejte, aby se složky rychle promíchaly a zajistil vyšší hmotnostní výtěžek..
 • Povrchy, které mají být ošetřeny pěnou, musí být připraveny: očištěny od nečistot, prachu a odmaštění, aby byla zajištěna větší přilnavost.

 • Při použití tmelu je válec držen pouze ve vzpřímené poloze s ventilem dolů.
 • Vzduchové mezery jsou vyplněny pouze 60-70%.
 • Při provádění stavebních a opravných prací je důležité vzít v úvahu, že v zimě je polymerace pěnové hmoty mnohem pomalejší než v létě..
 • Před použitím polyuretanového tmelu je nutné nosit rukavice a pracovní oděv. Pokud se kompozice dostane do styku s pokožkou rukou nebo kombinéz, použijte k odstranění kontaminantů speciální rozpouštědla..

Dodržování uvedených pravidel vám umožní dělat práci rychle, efektivně a bezpečně.

Porovnání dalších polyuretanových pěn s pěnou Profflex najdete v následujícím videu.