Jak víte, stěny a strop hrají v interiéru jednu z nejdůležitějších rolí. Pokud správně vyberete všechny dekorační prvky, můžete získat dokonalý pokoj, který potěší oko. Falešné stropy jsou skvělou volbou pro ložnice. Stanou se nejen atraktivním designovým prvkem, ale budou mít i praktickou funkci..

Typy struktur

Podhledy jsou rozděleny do několika typů.. Pro ložnici se rozlišují následující čtyři typy:

 • sádrokarton;
 • s lepicími panely;
 • napínací struktura;
 • nosič.

Každý z nich má své klady i zápory. Falešné stropy však lze klasifikovat podle jiných charakteristik. Mohou být jednoúrovňové i víceúrovňové, ploché a zakřivené..

Chcete -li vytvořit exkluzivní design stropu, vynikající možností by bylo kombinovat několik typů, vytvořit dvě nebo tři úrovně a správně umístit žárovky..

Sádrokarton

Tento typ pro ložnici je považován za nejoptimálnější, protože má jak lehkou strukturu, která může mít jakýkoli tvar, tak dostupnost materiálů pro instalaci. Rám je namontován z kovového profilu a na něj jsou naneseny sádrokartonové desky. Tento typ stropu je jedním z nejběžnějších, protože vám umožní vytvořit zajímavý design a dát místnosti originalitu. Můžete navrhnout strop jakékoli složitosti a profesionální řemeslníci jej bez problémů promění ve skutečnost..

Pohled ze sádrokartonu umožňuje vytvářet víceúrovňové systémy, které vám umožní zonovat místnost, dát jí individualitu.

Stropy mohou být dvou-, tří- nebo čtyřúrovňové, v závislosti na vaší touze a velikosti ložnice. S kompetentním designem můžete místnost vizuálně zvětšit a široká škála vestavěných lamp a lustrů pro sádrokartonové stropy poskytne ložnici dobré osvětlení a exkluzivitu. Další výhodou tohoto typu je relativně nízká cena materiálů a komponent..

Ale stropy GKL mají také některé funkce. Navzdory jednoduchosti designu bude jejich instalace trvat dlouho, zvláště pokud je víceúrovňové. Nedoporučuje se instalovat takové stropy sami..

Sádrokartonové desky jsou poměrně těžké, ale velmi křehké, proto by měly být montovány velmi opatrně. Na konci opravy zůstává mnoho prachu, což vyžaduje pečlivé čištění místnosti..

Lepidlo

Dalším typem falešných stropů do ložnice je lepidlo. Jeho zvláštnost spočívá ve speciálních panelech, které jsou přilepeny ke stropu. Tato metoda je poměrně jednoduchá a patří k typu rozpočtu. Horní části jsou vyrobeny z pěny nebo polystyrenu, jsou na strop přilepeny speciální směsí. Stropní panely jsou rozděleny do několika typů, které jsou klasifikovány podle způsobu výroby:

 • Vyraženo. Tento materiál je nejlevnější, jeho tloušťka je 0,8–1,5 cm. Pěnové dlaždice mohou být reliéfní s volumetrickým vzorem a hladké. Reagují příznivě na malování, takže pokud chcete interiér mírně změnit, bude stačit je jen přemalovat na jinou barvu.
 • Vytlačený. Polystyrénové dlaždice jsou velmi tenké, jejich tloušťka je pouze 0,3–0,4 cm. Obvykle tento typ prochází řasou, protože má vzor nebo neobvyklou strukturu, vyrobenou jako kámen, dřevo nebo kov. Tento typ má vysokou odolnost proti vlhkosti, proto ho návrháři doporučují nejen do ložnice, ale také do koupelny..
 • Injekce. Takový lepicí strop je vyroben způsobem slinování polystyrenové pěny při zvýšené teplotě a má hladký povrch. Tloušťka takového panelu je 0,6-0,8 cm.

Je třeba poznamenat, že lepicí stropy již nejsou tak vysoké poptávky jako dříve. Moderní designová řešení nestojí na místě a každý rok existuje stále více různých možností zdobení stropu v ložnici.

Tento druh má však nepopiratelné množství výhod. Vyznačuje se dostupnými náklady, snadnou instalací, snadnou konstrukcí a na konci práce zůstává místnost čistá. Největší výhoda je však stále zvažována možnost aktualizace interiéru nebo jednoduše zachování esteticky krásné role ložnice vymalováním panelů.

Napětí

Tento typ závěsné konstrukce je nejoblíbenější pro zdobení stropu v ložnicích. A pokud asi před deseti lety to bylo docela drahé, dnes je to dostupnější. Tento typ má obrovské množství výhod a několik poddruhů, mezi nimiž si každý kupující může vybrat možnost ochutnat.

Stretch strop je vyroben z polyvinylchloridové fólie nebo látkové tkaniny, která je přetažena přes kovovou konstrukci připevněnou po obvodu místnosti. Tento typ je namontován pomocí speciálního zařízení, které ohřívá povrch, po kterém se stává elastickým.

Stretch stropy jsou klasifikovány podle materiálu do:

 • lesklý;
 • matný;
 • satén;
 • od perleti;
 • kov;
 • malované;
 • s tiskem fotografií nebo 3D;
 • perforovaný.

Nejdůležitější výhodou takových stropů je hladkost a rovnoměrnost povlaku. Vypadají velmi krásně a ozdobí jakýkoli interiér a různé materiály vám umožní použít vaši představivost.

Některé poddruhy září, vytvářejí zrcadlový povrch a vizuálně zvětšují místnost, zatímco jiné mají bohatý matný odstín, který dodává místnosti sofistikovaný vzhled. Pomocí kreseb nebo tisků můžete vytvořit exkluzivní stropy, které vám pomohou přesunout se na jakékoli místo na planetě, ať už jde o elegantní ostrovy, romantickou Francii nebo pulzující Indii.

Stretch stropy lze instalovat velmi rychle, celý proces je čistý. Upozorňujeme, že k instalaci tohoto typu struktury jsou zapotřebí pouze dvě osoby. Péče o tento typ je minimální, ale trvanlivost je maximální, tento typ vydrží více než tucet let. Velkým plusem je možnost kombinace s jinými typy, stejně jako vytváření víceúrovňových struktur, které plní funkci zónování místnosti nebo jen estetické.

Stretch stropy jsou netoxické, což zaručuje zdravotní nezávadnost. Mají schopnost odolat velkému objemu vody v případě záplav. Poté, co voda zaschne, získají svůj normální tvar..

Napínací stropy však mají některé zvláštnosti. Některé poddruhy se bohužel snadno poškrábou a podléhají mechanickému poškození. Navzdory větší dostupnosti ve srovnání s předchozím desetiletím zůstává cena tohoto druhu stále vysoká..

Nosič

Zavěšený strop tohoto typu je zřídka zvolen pro ložnici, ale přesto majitelé někdy trvají na tomto typu stavby kvůli jeho všestrannosti a dostupné ceně. Takové stropy jsou zpravidla založeny na hliníkových lamelách, ale pro domácí prostory se používá PVC. Takovým lamelám se říká podšívka, jejich standardní délka je tři metry.. Moderní trh nabízí širokou škálu panelů se zajímavým designem. Jejich pokovování může napodobovat kovový lesk, ať už zlatý, stříbrný nebo bronzový. Samozřejmě existují i ​​jiné barvy.

Struktura říčních stropů může být také různá, povrch může být plochý, reliéfní nebo perforovaný. Volba této nebo té možnosti zcela závisí na osobních preferencích..

Styly lamel jsou také rozmanité, mezi nimi se rozlišují: německý a italský. První je vyroben ve formě perforovaného obdélníkového obložení. Při jeho instalaci se používá skrytá metoda a povrch stropu vychází rovnoměrně a hladce. Ve druhém případě je přípustná výroba ocelových nebo hliníkových lamel se síťovanou texturou a vysokým profilem s mírně zaoblenými hranami. V tomto případě jsou přijatelné skryté i otevřené způsoby instalace. V druhém případě jsou spoje mezi panely maskovány dekorativními prvky..

Regálový typ podhledů má velké množství výhod. Jejich instalace je velmi snadná a jejich práce zabere trochu času. Panely mohou napodobovat nejen kovový lesk, ale také dřevěné a mramorové povrchy.

    Materiály mají nízkou cenu, což vám umožňuje snížit rozpočet na opravy. Je docela jednoduché změnit podšívku nebo je jednoduše odstranit, abyste získali přístup k proplétanému prostoru, tento proces zvládne každá osoba. Vzhledem k nízké hmotnosti samotné konstrukce nevznikne velké zatížení podlah.

    Typ stojanu zaručuje optimální větrání prostoru. Panely jsou odolné proti plísním, plísním, korozi, velmi trvanlivé a vydrží dlouho. Mezi rysy tohoto typu zavěšených stropů je třeba poznamenat nekompatibilitu s nízkými stropy. Z celkové výšky berou nejméně deset centimetrů, proto se doporučuje instalovat je pouze do ložnic s vysokými stropy.

    Informace o tom, jak vybrat správnou barvu stropu, najdete ve videu níže..