Při každé opravě, bez ohledu na to, jak těžké to může být, je vždy potřeba nátěr. Může být zapotřebí pro vnitřní i venkovní práce. A přestože je na trhu stavebních materiálů velmi mnoho barev, mnozí volí barvy Alpina. Spotřebitelé jsou spokojeni s jejich vlastnostmi a rozmanitostí barev. Barva je nepostradatelná pro ty, kteří nemají mnoho zkušeností s opravami a považují se za začátečníky. Díky ní lze veškerou práci provádět snadno a s radostí..

Tato barva se snadno používá, s její pomocí můžete nejen rychle osvěžit místnost a provést kosmetické opravy, ale také provést globální opravy a uklidit vzhled budovy..

Pohledy

Produkty této společnosti jsou vyráběny pro vnitřní i venkovní použití..

Široká škála barev a různé možnosti lakování vám umožňují vybrat si barvu pro koupelnu a kuchyň. Je vhodný na stěny a stropy, kovové a dřevěné povrchy, radiátory. Existuje speciální nátěr určený k pokrytí střech a fasád a je vhodný pro budovy z betonu, cihel a omítnutých povrchů.

“Megamax”

Je považován za univerzální, se schopností zdobit jakýkoli povrch. Prémiová latexová barva vytváří matný, hedvábný povrch.

Tento typ barvy odpuzuje vodu, nevybledne a je odolný proti opotřebení. S touto barvou se snadno pracuje díky snadné aplikaci. Její barvy jsou průhledné a bílé.

Akryl

Používá se pro venkovní práce. Nejčastěji jsou jím pokryty budovy a výrobky ze dřeva – fasády, brány, altány, ploty.

Díky svému zcela neškodnému složení lze barvu použít také v místnostech na povrchy, které jsou vystaveny silnému namáhání..

Do barvy můžete přidat libovolnou barvu a získat požadovanou barvu. K tomu stačí koupit bílou barvu a vybrat si barevné schéma z poměrně široké škály barev..

Barva je také vhodná pro opravy a další provoz. Snadno se nanáší a má vysokou odolnost proti opotřebení.

Caparol

Tento materiál lze použít v místnostech s vysokou vlhkostí. Betonové, cihlové a sádrové povrchy jsou ideální pro dokončení této barvy. V tomto případě existují tři kategorie síly. Obsahuje akryl, vodu, barvicí pigmenty, minerální bázi. Barvu naneste pomocí stříkací pistole. Můžete jej uložit do plastové nádoby a chránit jej před slunečním zářením a vlhkostí..

Malování vnějších povrchů by mělo být při teplotě nejméně osm stupňů Celsia., ale ne více než třicet. Pro lepší vzhled naneste několik vrstev, ale určitě počkejte, až předchozí vrstva zaschne. Navíc to nebude trvat dlouho. Jedna vrstva schne zhruba za dvě hodiny.

Interiér

Existuje zvláštní řada produktů, o které je mezi kupujícími velká poptávka, protože je lze použít k vytvoření jakéhokoli stylového interiéru. Tato řada obsahuje barvy s následujícími názvy: „Odolný“, „Odolný“, „Trend“, „Praktický“, „Kuchyně a koupelna“, „Dětský pokoj“.

Všechny skladby mají určité komponenty nezbytné pro návrh konkrétní místnosti. Při nákupu je proto vhodné přečíst si návod. Je to pro pohodlí spotřebitelů, aby se dělilo na samostatné typy..

„Odolný interiér“ určené pro stropy a stěny. Lze jej aplikovat na jakýkoli minerální podklad, včetně betonu a omítky. Díky tomuto nátěru budou stěny v obývacím pokoji nebo na chodbě vypadat dobře. Barva je bílá. Díky speciálním barvám téže společnosti může dostat jakýkoli odstín..

název „Odolný interiér“ mluví sám za sebe. Barva se velmi snadno používá a udržuje. Nevybledne, stěny lze snadno umýt vlhkým hadříkem, ale bez použití čisticích prostředků. Hodí se do průmyslových prostor a tam, kde je obvykle velký dav lidí. Zasychá za 6-8 hodin..

„Trendy interiér“ vyráběny v bílé barvě a tónovány na žádost spotřebitele. Použitelné pro vnitřní práce. Často se používá při navrhování kancelářských prostor. Patří do kategorie povlaků odolných proti opotřebení.

Vhodný do všech interiérů „Praktický interiér“ barvivo. S jeho pomocí můžete snadno a rychle aktualizovat jakýkoli interiér..

Barvivo „Kuchyň a koupelna“ právě v těchto prostorách se vyrovná se svým úkolem. Plíseň a plíseň se na stěnách neobjeví díky určitým přísadám obsaženým v tomto druhu barvy. Stěny navíc klidně vydrží mnoho mokrého čištění a povlak vydrží dlouho..

Tato společnost také přemýšlela nad designem útulného koutku pro dítě. Za tímto účelem byly vytvořeny barvy “Dětský pokoj”. Hlavní výhodou je, že barva splňuje všechny požadavky na ochranu životního prostředí..

Stěny se snadno čistí, pokud se dítě rozhodlo ukázat uměleckou představivost. Můžete si vybrat vhodné barevné schéma a vymalovat pokoj jakoukoli barvou nebo dokonce několika.

Barevné spektrum

Paleta barev nabízených touto společností je tak rozsáhlá, že vám umožňuje splnit ty nejzajímavější nápady..

Světlé odstíny jsou ideální pro prostorné slunné místnosti, stejně jako pro malé a tmavé, protože vizuálně rozšiřují prostor. Tyto tóny zahrnují nejen bílou, ale také jemnou šedou, světle hnědou. Interiér doplní nábytek v kontrastních barvách. A nezapomeňte na další důležité detaily v podobě dekorativních prvků..

Vždy existuje prostor pro experimentování s takovými barvami, zejména pro jasné barvy. Jasně červenou lze ředit jemnými odstíny, nebo ji můžete zdůraznit a přidat k ní fialovou nebo modrou. Na červeném pozadí vypadá dobře bílý nebo černý nábytek nebo dekorativní součásti..

Pocit harmonie a pohodlí dodá oranžovou barvu světlých tónů. Stěny této barvy vytvářejí pocit tepla a míru. Můžete jej doplnit tóny kávy nebo vytvořit kontrast tím, že budete věnovat pozornost bobulovým tónům. Fialová a šedá budou harmonicky doplňovat barevné schéma salonku.

Obloha a moře – to jsou asociace, které vznikají, když ve stejné místnosti smícháte odstíny modré a zelené. Barvy mohou být jasné a šťavnaté, dávající energii a energii, nebo mohou být tlumené a uklidňující..

Krémové a šedé odstíny budou slušet zelené a nenaruší harmonii..

Užitečné tipy

Stěny mohou být natřeny v několika vrstvách, nebo si vystačíte s jednou. Vše závisí na tom, jak moc tato nebo ta kompozice pokrývá zeď. Pokud po zaschnutí první vrstvy nejsou nalezeny žádné pruhy, můžete se omezit na jednu vrstvu. Za přítomnosti mezer a nehomogenity barvení je nutná druhá vrstva.

Aby bylo zajištěno menší čištění po opravách, měly by být všechny povrchy před lakováním chráněny..

Pokud existují místa, která je třeba chránit před barvením, musíte na tato místa nalepit speciální lepicí pásku a po dokončení práce ji opatrně odstranit.

Velké předměty mohou být pokryty speciálním ochranným papírem. Místo toho můžete použít ochranný netkaný materiál a při opravách může sloužit několikrát.

Na základě uvedených typů produktů můžeme usoudit, že se společnost stará o své zákazníky a je připravena nabídnout produkty pro každý vkus..

Alpina vyrábí nejen širokou škálu barev, ale také základní nátěr, tmel, omítky, barvy na vodní bázi, smalt, lak, glazury. Tato společnost nabízí jakýkoli dekorativní materiál, který může být užitečný při opravách – velkých i kosmetických. S výrobky této značky po ruce lze snadno provádět vnitřní i vnější práci..

Ve velkých stavebních centrech vždy existují speciální stroje, pomocí kterých během několika minut výběrem požadované barvy získáte jakýkoli odstín, který se vám líbí. Podle předložených vzorků můžete navigovat a vybrat barevné schéma, které vyhovuje interiéru místnosti, ve které se plánuje oprava.

Hodnocení zákazníků

Mnoho lidí si všimne snadnosti použití barev této značky. Ti, kteří již provedli opravy pomocí různých odstínů, doporučují nanášet barvu válečkem. Rozvody tedy nejsou. To platí zejména pro tmavé tóny. Pokud jde o ty světlé, kartáček je také zvládne..

Další nuance, kterou si spotřebitelé všimli, je, že veškeré nečistoty na zdi lze snadno odstranit vlhkým hadříkem.. Většinu řemeslníků láká fakt, že barvy časem nevyblednou a navíc lze pro každý typ povrchu a místnosti vybrat konkrétní typ barvy. Pak bude oprava snadná a rychlá a zrekonstruovaný pokoj nebo dům bude dlouho těšit..

V dalším videu uvidíte techniku ​​nanášení dekorativní barvy Alpina Metall Effekt..