Skříňový nábytek do obývacího pokoje: krásné možnosti v interiéru

Každý majitel svého bytu se ho snaží krásně a funkčně vybavit. V moderní společnosti má každý z nás jiný příjem. Někdo si může dovolit velký dům a naplánovat si vše podle svého vkusu a peněženky, zatímco jiný je nucen žít v malých bytech. Právě v takových prostorách je otázka skříňového nábytku velmi akutní. Každý přece chce mít krásný a pohodlný interiér..

Obývací pokoj se stává hlavním středem pozornosti každého. Hosté jsou v něm vítáni a po večerech se scházejí všichni členové rodiny. Je bezpečné říci, že pro většinu z nás je to hlavní místnost v domě. Ve snaze udělat obývací pokoj krásným nezapomeňte na multifunkčnost nábytku..

8 fotografií

Zvláštnosti

Skříňový nábytek se pro mnohé stává vynikajícím řešením pro uspořádání obývacího pokoje. Dnes na trhu můžete vyzvednout různé možnosti, které se hodí do každého interiéru. Výrobci nábytku nabízejí mnoho řešení, která budou vyhovovat i těm nejnáročnějším zákazníkům. Praktičnost a rozmanitost stylů činí takový nábytek obzvláště atraktivním..

Skříňový nábytek se často skládá z několika částí. Police na knihy, police, místo pro televizi, skříně, skleněné police a malá komoda nebo šatní skříň vypadají v interiéru skvěle, protože všechny tyto prvky jsou vyrobeny ve stejném barevném schématu a stylu.

Důležitým faktorem při nákupu skříňového nábytku je materiál, ze kterého je vyroben.. Kupující často tomuto faktoru nevěnují zvláštní pozornost; pro mnohé jsou důležitější barva a styl. Použité materiály ale hrají důležitou roli. Záleží na tom, jak je nábytek zpracován, zda je bezpečný pro ostatní, zda nevydává chemický zápach..

7 fotografií

Životnost nového nábytku navíc určuje kvalita dřeva. Moderní výroba využívá snadno dostupné materiály. Zde jsou některé z nich:

 • Dřevotříska nebo dřevotříska. Nábytek z dřevotřísky nebo laminované dřevotřísky představují stoly, židle a skříně z lisovaných hoblin. Deska z dřevotřísky je vyrobena z pilin impregnovaných lepivou hmotou. Taková lisovaná deska se mezi výrobci osvědčila jako výborná, proto ji většina z nich volí jako hlavní materiál při výrobě skříňového nábytku. Pevnost, odolnost proti vodě a odolnost proti opotřebení jsou neodmyslitelnou součástí tohoto materiálu. Nábytek z dřevotřískové skříně se také nebojí vlhkosti. Proto jej lze použít k výrobě kuchyňského a koupelnového nábytku. Cena takového materiálu je nízká, což vede mnoho výrobců k výběru tohoto materiálu..

Poptávka na trhu je díky nízké ceně velmi vysoká. Nevýhodou dřevotřískových materiálů je, že se při výrobě používají formaldehydové pryskyřice, které mají negativní vliv na lidské zdraví.

 • MDF. Skříňový nábytek z MDF je vyroben z dřevěného prachu. Svými vlastnostmi je MDF podobná dřevotřískové desce, ale nevyzařuje formaldehydové pryskyřice a je považována za bezpečnější. Fasády jsou v zásadě vyrobeny z MDF, na tento materiál je dokonale aplikován výkres, s jehož pomocí můžete snadno provést jakýkoli design. Kvalita tohoto materiálu byla testována desítky let. MDF nepraská, nepraskne, nedrolí se a díky změnám teploty nebobtná.

 • Přírodní dřevo. Nábytek z masivního dřeva je považován za nejlepší na celém trhu s nábytkem. K výrobě se používá ořech, buk nebo dub. Tyto druhy dřeva jsou považovány za tvrdé, což znamená, že dlouhodobě slouží ku prospěchu jejich majitelů. Cena nábytku z masivu je velmi vysoká. Luxusní nábytek je obvykle vyráběn v klasickém stylu. Navíc takový nábytek vyžaduje neustálou péči a respekt. Ale je to přirozené a šetrné k životnímu prostředí, takže mnoho zákazníků tomu dává přednost. Lidé, kterým záleží na svém zdraví, si pečlivě vybírají materiál, ze kterého je nábytek vyroben.

Styly

Vytvořit moderní design místnosti není snadný úkol. Dnes existuje mnoho stylů. Interiér by měl být příjemný a splňovat všechny požadavky na pohodlí. Podívejme se na některé styly truhlářství:

 • Klasický. Klasický styl interiéru je stále velmi populární. Je předchůdcem všech stylů interiéru. Na jedné straně se vyznačuje některými rysy, jako je správnost geometrických čar, klidný dekor, matné barvy. Na druhou stranu jsou v něm často použity přírodní materiály, zrcadla a štukové lišty, což dělá takový interiér luxusním..

Nábytek vyrobený v tomto stylu neztrácí svůj význam po mnoho let. Obývací pokoj s takovým nábytkem vždy vypadá elegantně..

 • Minimalismus. Pokud se volba usadila na stylu, jakým je minimalismus, pak stojí za zvážení některé z jejích funkcí. I samotné slovo „minimalismus“ implikuje absenci velkého počtu nábytkových prvků v interiéru. K tomuto stylu neodmyslitelně patří klidné plné barvy, nejčastěji bílá nebo černá. Skříňový nábytek je obvykle vyroben ze skla a kovu, nemá chytlavý dekor. U takového nábytku je důležitá přehlednost linií a funkčnost. Je důležité, aby mohla být tak pohodlná, jak je to jen možné, a zároveň nepřehledávala obývací pokoj. Hardware a kliky jsou obvykle skryté a dveře nábytku se často otevírají mírným zatlačením..

 • High tech. Trendy moderního stylu vedly ke vzniku nového a moderního designu s názvem „high-tech“ na trhu. Tento styl interiéru často volí mladí zákazníci, kteří ochotně drží krok s dobou. Skříňový nábytek v tomto stylu vypadá velmi neobvykle, často jsou v jeho prvcích přítomny kovové, skleněné a lakované prvky. Takový nábytek často vypadá neobvykle a vypadá jako něco z daleké budoucnosti. Podsvícení příznivě zdůrazňuje krásu takového nábytku, zanechává pocit beztíže a vznáší se nad podlahou.

 • Podkroví. Nový a neobvyklý styl zvaný „loft“ si získal srdce mnoha lidí. Jeho hlavním rysem je kombinace několika stylů najednou. Snadno kombinuje různé materiály, jako je dřevo a cihla, kov a plast. Hlavní myšlenkou takového interiéru je vytvořit dojem domácího pohodlí a zároveň ulice průmyslového města..

Skříňový nábytek je obvykle vyráběn v tmavých barvách, skříně a stoly mohou být vybaveny kolečky a mohou se snadno pohybovat po místnosti, podle nálady majitelů. Loft nepředpokládá žádné skříně a regály musí být otevřené.

 • Eko styl. Mnoho lidí, unavených z tuposti města a života v nepřetržitém režimu, volí interiér v takzvaném přírodním stylu. Světlé odstíny, neošetřené dřevo vytváří pocit relaxace v přírodě. Takový nábytek se nejčastěji vyrábí na zakázku, protože použití chemických zpracovatelských prostředků je v něm nevhodné. Skříňový nábytek není mořený, díky čemuž dřevo dýchá a vytváří jedinečnou atmosféru pohodlí domova.

 • Art deco. Pokud jste milovníkem luxusu, pak je styl Art Deco určitě pro vás. Krása a šik nenechají nikoho lhostejným. Skříňový nábytek vyrobený v tomto stylu má obvykle lesklé fasády a vypadá masivně. K dekoraci se často používá mramor, kovací prvky nebo výzdoba polodrahokamy. Řady takového nábytku mohou být zaoblené a dekorativní prvky mohou nabývat efektních tvarů. Není pochyb o tom, že osloví milovníky pocitu dovolené v životě..

 • Fúze. Aniž by byl narušen koncept interiéru, nábytek ve stylu fúze snadno kombinuje několik nápadů najednou. Otevřené police, skříňky se dobře hodí k uzavřeným skříním na ukládání oblečení. Barva prvků skříňového nábytku je poměrně pestrá, hlavní je, že je kombinována s barevným schématem obecné výzdoby bytu, vše závisí na autorově představě. S tímto stylem můžete snadno vytvořit útulný obývací pokoj, který uspokojí každý vkus..

 • Moderní. Obývací pokoj vyrobený v secesním sítu má plynulé linie a teplé barvy. Stěny a regály mohou být umístěny asymetricky a na různých úrovních. Fasády takového nábytku jsou často hnědé, béžové a kávové. Vlákno lze vyrobit na dveřích skříně a opakovat na dalších prvcích. Někteří návrháři zdobí takový nábytek kováním, které vypadá krásně a elegantně..

 • Techno. Hlavní myšlenkou tohoto stylu je vyrobitelnost interiéru. Pohodlí by mělo být přítomno ve všech rozích bytu. Skříňový nábytek v takovém interiéru má vysokou funkčnost. Obvykle je do něj zabudována technologie, která je skrytá za fasádami. K tomuto stylu nábytku je obvykle vhodný kov, sklo a plast. Zaoblené tvary podstavců a šatníků snadno zapadnou do obecné představy o interiéru. Strohé a čisté linie se v tomto druhu designu vyskytují jen zřídka. K secesnímu stylu se nejlépe hodí tónovaná skla a chladné odstíny. Do haly se dobře hodí i klasika..

Barvy

Barva čalouněného nábytku hraje důležitou roli při vytváření zvláštního interiéru v domě. Naštěstí mohou výrobci přizpůsobit nábytek téměř jakékoli barvě. Oblíbenými barvami jsou dub, wenge, bělený dub, ořech, buk, mahagon. A to zdaleka není úplná paleta, kterou lze snadno najít na trhu s nábytkem..

Sytost barev je pro moderní interiéry důležitá. Návrháři se snaží vyvinout barvy, které by vyhovovaly co největšímu počtu lidí..

Fasády nábytku lze vyrobit podle individuálních objednávek a ladit se zbytkem interiéru zákazníka. Volbou světlých odstínů můžete snadno rozjasnit svůj obývací pokoj, a tím prostor opticky rozšířit. Nábytek vyrobený v tmavých odstínech vypadá masivně a stavově, bude se perfektně hodit do velkých a světlých místností.

Tipy pro umístění

Pokud tedy volba padla na nákup skříňového nábytku, pak stojí za to zjistit, jak přesně to zařídit v prostoru. Mít malou místnost se správnou geometrií, bylo by dobrým řešením uspořádat nábytek podél stěn, pro obecné pohodlí je lepší nechat střed místnosti prázdný, protože často vede cesta přes obývací pokoj do kuchyně nebo na balkon. Překážka v podobě stolu přinese jen nepříjemnosti. V tomto případě je lepší dát stůl blízko okna..

Je důležité neblokovat světlo z oken nábytkem, bydlení v tmavém a tmavém bytě je nepohodlné, proto nedávejte skříňky k oknům, televizní stojan nepotřebuje sluneční světlo, ale je lepší dát do něj stůl světlejší část místnosti. Zkuste ve svém obývacím pokoji navodit útulnost a harmonii.

V 21. století je televize důležitou součástí každého interiéru, myslete na to, kde bude stát, a začněte z tohoto místa. Spárované kusy nábytku lze umístit po stranách televize, zkuste vše uspořádat symetricky. Pomocí polic a poliček můžete vyzdobit jakýkoli interiér a dát na ně své oblíbené knihy a fotografie, které vám leží na srdci. Pokud máte malý byt, pak přítomnost skříně, jako prvku v nábytku skříně, snadno vyřeší problém s ukládáním věcí. Široká škála barev a dekorů pomůže vytvořit v domě vhodnou atmosféru.

Výrobci

Výroba nábytkových výrobků rok od roku roste. Společností vyrábějících skříňový nábytek přibývá a poptávka po těchto výrobcích také roste. Kvalita takového nábytku výrazně vzrostla, firmy bojují o své zákazníky. Mnoho obchodních společností vyrábí nábytek na míru podle individuálních návrhů zákazníků. Materiály při výrobě jsou nejvyšší kvality a procento bezohledných firem rychle klesá.

Je třeba poznamenat, že výroba skříňového nábytku je složitý a časově náročný proces. K jeho vytvoření je zapotřebí speciální vybavení a jeho výrobu si mohou dovolit pouze svědomité firmy. Při nákupu skříňového nábytku může kupující snadno zakoupit kvalitní výrobek za nízkou cenu.

Nejoblíbenější produkty:

 • Běloruský;
 • Němec;
 • Italské atd..

Nábytek z Itálie je oceňován nejen pro svou bezvadnou kvalitu, ale také pro svůj bezvadný design, který dokáže organicky ozdobit jakýkoli interiér.

Přehled

Předkládáme vaší pozornosti hodnocení nejoblíbenějších výrobců dnes:

 • BK-Trade;
 • “Nábytek Hermes”;
 • Meblissimo;
 • „Komfortní nábytek“;
 • „Sleva na nábytek“;
 • “Sterkh”.

Recenze

Na internetu snadno najdete recenze na výrobce skříňového nábytku, nejčastěji jsou pozitivní. Firmy se snaží vyhovět každému klientovi a zlepšit jeho produkci. Vysoce kvalitní dřevo slouží dlouhou dobu a potěší kupující svým vzhledem více než tucet let. Reálné recenze od lidí vám pomohou udělat správnou volbu a ušetřit čas hledáním spolehlivého výrobce, který by splnil klíčové požadavky, jako je hodnota za peníze.

Možnosti skříňkového nábytku vám pomohou ideálně vybavit obývací pokoj a umístit do něj všechny potřebné věci. Funkčnost takového nábytku je jeho výhodou, a proto jej mnoho kupujících upřednostňuje.. Praktičnost, kvalita, nízká cena, dostupnost a široká škála barev – to vše je velkým plusem skříňového nábytku. Pomocí nábytku vyrobeného v jednom nebo jiném stylu můžete vytvořit svůj oblíbený interiér nebo naplnit místnost moderními nápady. Obývací pokoj vždy potěší svým pohodlím a krásou.

Krásné příklady v interiéru

Obývací pokoj s rohovou skříní bude mnohem funkčnější. Stane se nejen místem odpočinku, ale také pomůže udržovat vaše věci úhledně..

Skříňový nábytek perfektně zapadne do každého interiéru. Nejvíce harmonicky to vyhovuje klasickému stylu..

Nábytek do obývacího pokoje lze vyrobit v různých barvách. Světle zelené, oranžové, žluté, modré a další položky ozdobí každý interiér. Mohou působit jako jasný přízvuk nebo tvořit stylovou sadu..

O aktuálních trendech skříňového nábytku do obývacího pokoje se můžete dozvědět v následujícím videu..