Obývací pokoj v tyrkysových barvách: pravidla designu

Promyšlené barevné schéma obývacího pokoje zdůrazní kvalitu renovace, bezvadnost vybraného nábytku, exkluzivitu dekorativních prvků a stylové řešení interiéru. Různé odstíny tyrkysové přispívají k odhalení návrhových nápadů, plánů a nápadů při zařizování moderního obývacího pokoje v jakémkoli stylu.

Dopad

Aqua color je neuvěřitelně úspěšná při zdobení centrální místnosti domu. Většina lidí si to spojuje s příbojem, teplým obdobím a prázdninami, takže v takovém prostředí je dobré snít o vzdálených březích a zemích, dělat si plány do budoucna a oddávat se blaženosti..

V tyrkysovém obývacím pokoji bude vždy vládnout relaxační atmosféra, ale zároveň akvamarín nasytí energií a podpoří aktivní tvůrčí činnost..

Jak používat?

Tyrkysová je prezentována v bohaté barevné škále: od oslnivého akvamarínu po akvamarín. To umožňuje použití přirozeného odstínu v mnoha projekčních projektech a různých stylech. Jakékoli variace tyrkysové lahodí oku, přispívají k relaxaci, ale v interiéru obývacího pokoje s ní nechoďte příliš daleko – vše by mělo být s mírou. Teprve poté se barva plně projeví a dodá hlavní místnosti styl a individualitu domu:

 • Tyrkysová může být vedoucí barvou v místnosti, nebo může být doplňková. V prvním případě stojí za to jej kombinovat s neutrálními odstíny a ve druhém pomocí tyrkysových poznámek v doplňcích a dekorativních prvcích..
 • Můžete jej použít jako základ pouze v tom obývacím pokoji, kde je hodně slunce a světla. V ostatních případech chladný odstín vyžaduje vysoce kvalitní umělé osvětlení, jinak bude interiér vypadat ponurě a nepohodlně.
 • Nejdůležitější bude tandem tyrkysové barvy s teplými odstíny.

Kompatibilita

Akvamarín se hodí téměř k celé paletě barev a každá kombinace je svým způsobem atraktivní:

 • Bílá spárovaná s tyrkysovou je považována za klasiku žánru. Chladný sortiment lze ředit bylinnými a slunečnými žlutými barvami. Například dobrou volbou jsou sněhově bílé stěny, tyrkysové závěsy a nábytek a lehké slunečné akcenty ve formě dekorativních figurek..
 • Stříbro nebo zlato v duetu s námořnickou modří mluví o touze vytvořit skutečně bohémský a náročný interiér. Perlové odstíny dodají obývacímu pokoji diskrétní luxus a propracovanost. Je lepší je použít v dekorativních prvcích: vzory na polštářích a záclonách, obrazy, fotorámečky..

 • Tandem s čokoládovými odstíny lze nazvat opravdu ušlechtilým. Tato kombinace je obzvláště oblíbená u návrhářů. Jednou z možností jsou hnědé stěny a podlahy, nábytek zasazený do akvamarínové barvy a sněhově bílé doplňky.
 • Šedá jako doplněk dodá každému obývacímu pokoji elegantní a stylový vzhled. Účinná kombinace, ale zároveň chladná. Ideální pro pokoje s okny orientovanými na jih.
 • Obývací pokoj akvamarín bude v duetu s černou paletou vypadat exoticky. Je důležité zde najít rovnováhu, aby interiér nepůsobil ponurým dojmem: černé figurky, elegantní svícen, reliéfní závěsy, malá květinová váza. Tento design je častěji mužskou volbou. Takové kombinace jsou dívkám cizí..

8 fotografií

 • Fialovo-tyrkysový interiér vypadá mysticky a tajemně. Tato kombinace hovoří o mimořádné chuti majitelů. Můžete použít libovolné odstíny šeříku: od švestky po ametyst.
 • Malé růžové akcenty v podobě obrazů, polštářů nebo decentních závěsů mohou vnést do obývacího pokoje jarní svěžest. Je důležité zde najít rovnováhu, aby hojnost růžových prvků neproměnila hlavní místnost v domě na dívčí budoár..
 • Odvážný tandem s oranžovou bude v místnosti působit uvolněněji. Teplá jantarová barva v interiéru dodává energii a hřeje v chladných zimních večerech. Obývací pokoj se stane útulným, i když je tam jen málo oranžových prvků.

Styl a barva

Použití tyrkysových odstínů je přijatelné v různých žánrech designu:

 • Skandinávský styl. Charakteristickým rysem je kombinace akvamarínu ve výzdobě a textilu s přírodním dřevem. Jako doplněk jsou relevantní odstíny šedé, bílé a modré. Takový interiér vypadá přirozeně a svěže.
 • Tyrkysová dokonale přenáší atmosféru tepla Středomořský styl, zejména jeho řecká variace. Hlavní tón je bílý a modrá a tyrkysová připomínají barvu řeckých moří, na jejichž březích jsou ohromující teplá letoviska..
 • Hi-tech a minimalismus naznačují zdrženlivý lakonický design v šedo-tyrkysových barvách. Zde jsou jasné linie a jednoduchost designů nábytku kompenzovány jasným ultramarínem v povrchové úpravě..

 • Jemná francouzština provence a dojemné rustikální prostředí země často doplněné odstíny tyrkysové, modré a slunné žluté. Ztělesňují je textil, doplňky, ozdobné drobnosti..
 • Klasické obývací pokoje v tyrkysových tónech připomínají spíše palácové komnaty. Aquamarine lze použít při dekoraci stěn, čalounění nábytku, drobných designových předmětech. Tyrkysová v klasice je v souladu se zlatem, bronzem, stříbrem, které se nanášejí ražbou na látku nebo tapetu.
 • Typická je také kombinace bílé s aquou Americká moderní. Návrhy inspirované Tiffany určitě budou obsahovat živé tyrkysové komponenty, vitráže a stínítka z barevného skla..

Stěny a podlaha

Neměli byste se vyhýbat používání aqua na stěnách v interiéru obývacího pokoje. Správná kombinace s detaily jiných odstínů učiní místnost zajímavou a jedinečnou. Zavěste na stěny obrázky, zrcadla, kukačkové hodiny – a místnost zazáří potřebnými barvami.

Stojí za připomenutí, že akvamarín je přijatelný, pokud je v místnosti hodně slunečního světla, jasné umělé osvětlení. Takže i ty nejhlubší odstíny tyrkysové budou vypadat nádherně..

Jako základ lze vzít jakýkoli materiál: například moderní tapety, zejména proto, že jejich dnešní výběr je úžasný. Zajímavou možností by byla tyrkysová plátna s potřísněním perletí. Něco podobného lze zorganizovat pomocí malby: zlatý nebo stříbrný vzor se nanáší na hlavní pozadí tenkým štětcem. Ornament je vybrán v závislosti na preferencích majitelů: svislé pruhy vizuálně zvětší prostor, kudrlinky a monogramy vytvoří efekt královských komnat.

Podlahová krytina v místnosti s tyrkysovými stěnami by neměla být provokativní ani poutavá. Je lepší to udělat diskrétně: písek, béžová a káva, šedá. Tyto barvy vyváží sytost a chlad hlavního tónu..

Pro středomořský styl a některé další oblasti je bílá podlaha ideální..

7 fotografií

Udržování pořádku v takové místnosti bude vyžadovat další úsilí, ale tato kombinace vypadá elegantně a esteticky. V interiéru obývacího pokoje bude vhodný tyrkysový koberec, ale je lepší nepoužívat podlahy této barvy, protože mohou dráždit psychiku.

Tyrkysový strop

Stropní prostor akvamarínové barvy může radikálně změnit místnost, pokud vyberete správné zdroje světla a texturu dokončovacího plátna. Tyrkysová je ideální pro lesklý strečový povrch. Osvětlení po obvodu dodá stropu vzhled letní oblohy, bude lehké a beztížné a místnost bude vizuálně vyšší. V tomto případě jsou relevantní sněhově bílé nebo krémové stěny. Takový interiér dodá pocit chladného mořského vánku, svěžesti a čistoty..

Nábytek a doplňky

Pokud v obývacím pokoji není dostatek přirozeného denního světla, pak je aqua nábytek dokonalým řešením. Stačí zvolit správné čalounění měkké náhlavní soupravy, aby byla místnost světlá, dynamická a potvrzující život. Akvamarín v nábytku a dekorativních prvcích pomůže zředit nudné jednobarevné stěny..

Klíčovou roli v interiéru může hrát také tyrkysový modulární nábytek na míru..

Zajímavým řešením budou sádrokartonové výklenky v akvamarínové barvě, rámování sněhově bílých váz a figurek.

Odstíny barvy surfování v příslušenství obývacího pokoje ji osvěží a zpestří. Taková jednoduchá technika vám umožňuje efektivně přeměnit místnost s použitím minima peněz a času, protože je mnohem snazší nahradit tyrkysové dekorativní detaily jinými než úplně opravit byt..

V následujícím videu najdete doporučení designéra na doplňky pro tyrkysový obývací pokoj..