Pro mnoho moderních stylů jsou vybrány originální barvy tapet. Jedním z oblíbených odstínů je hnědá. Tím, že stěny získají tmavý tón, vypadá neobvykle jak samostatně, tak v kombinaci s jinými barvami. Před zdobením místnosti byste měli vzít v úvahu všechny nuance výběru obložení stěn. Pomohou vám vybrat správnou tapetu v čokoládové barvě a promění celý vzhled interiéru..

Zvláštnosti

Stejně jako tapety všech barev mají hnědé tapety své vlastní výjimečné vlastnosti.. Tento typ pokrytí není vhodný pro všechny prostory z důvodu následujících funkcí:

 • Tmavá barva stěn vizuálně zmenšuje prostor místnosti. Tapeta je vhodná pro velké místnosti s velkými okny. Pak místnost „neztratí svůj prostor“. Opačný účinek nastává v úzkých prostorách, takže je zcela nežádoucí lepit takové tapety v úzkých místnostech..
 • Ve většině případů vyžaduje hnědá tapeta, zvláště pokud je odstín dostatečně tmavý, na stěnách další světelný tón. Lze jej kombinovat s tapetami nebo doplňky..
 • Při lepení tmavých tapet bude užitečné vytvořit kontrast mezi stěnami a povrchy podlahy a stropu..

 • Tmavé tapety by měly být pečlivě nalepeny na stěny a mezi spoji na povrchu tapety by se mělo vyhnout lepidlu. Na tmavých oděvech jsou pruhy lepidla okamžitě patrné..
 • Hnědá tapeta má často texturovanou texturu. Jsou žebrované a mohou obsahovat další prvky designu..
 • Hnědá barva stěn má pozitivní vliv na emoční stav. Vytvářejí atmosféru stability a klidu. Odstíny v tmavých variacích přispívají ke koncentraci a relaxaci, světlejší odstíny dodají lehkost a svobodu.

Barevné variace a kombinace

Při návrhu místnosti se velmi často používají různé odstíny hnědé pro stěny. Aby však interiér vypadal ještě neobvykleji, byly vybrány kombinované tapety. Jednobarevné čokoládové barvy na jedné stěně lze kombinovat se světlejšími barvami na druhé. Někdy je na povrchu jedné stěny více barev v harmonii.. Mezi nejoblíbenější hnědé kombinace patří:

 • Kombinace bílé a hnědé. Na povrchové úpravě kávy jsou často vidět bílé vzory. Někdy je spodní část stěn zdobena lehkým souborem nebo svislými pruhy, zatímco horní část je udržována v čokoládových tónech. Aby kombinace bílé a kávy nevypadala nudně, lze ji zředit žlutými, růžovými, zelenými odstíny..
 • Tmavě hnědé povlaky s béžovými barvami jsou považovány za klasickou kombinaci. Mezi stěnami s krémově zbarvenými tapetami se často rozlišuje a zdobí hnědá tapeta, která hraje akcentní roli. Místo nebo kromě béžové jsou tapety, které ve světle svítí zlatem, perfektní. Budou vytvářet další luxus a krásu.

Povrchová úprava ve zlatém odstínu také odráží světlo a činí místnost prostornější..

 • Pamatujte, že hnědá se k černé nehodí. Tento soubor dodá interiéru trochu pochmurnosti. Nejlepší možností jsou světle hnědé tóny s bohatou kávou.
 • Hnědá se používá hlavně s pastelovými barvami, v kombinaci s kyselými tóny vypadá anorganicky.

Dekorativní prvky

Hnědá tapeta je dokonalým plátnem pro různé výtisky a dekorativní předměty:

 • Nejčastěji najdete tapety se vzory. Jsou rozděleny na geometrické, které mají přísné linie a hladké prvky, což jsou kadeře bez ostrých rohů. Mezi prvky geometrie najdete návrhy s kruhy, které často vytvářejí v místnosti optický efekt..
 • Mnoho lidí dává přednost obrázkům. Krásné kompozice jsou vytvořeny s takovým vzorem jako poupata. Modely s motýly budou vypadat neméně elegantně. Někdy je kompozice na stěnách abstrakcí, která upoutá pozornost..
 • Na stěnách můžete často vidět obrazy v hnědém rámu. Toto příslušenství je skvělou ozvěnou pro tapety na kávu v mnoha stylech..

Jak sladit barvy nábytku?

Je důležité, aby obklady stěn odpovídaly barvě a tvaru nábytku. Pokud je v tapetě geometrie, pak velmi je důležité to promítnout i do dalších interiérových položek:

 • Primární nuancí je výběr čalouněného nábytku. Na rozdíl od kávově zbarvených stěn to vypadá nejvýhodněji. Tato pohovka má mléčné nebo bílé čalounění. Doporučuje se však, aby dekorativní polštáře byly navrženy tak, aby odpovídaly barvě stěn. Pokud vyberete pohovku, aby odpovídala barvě tapety, pak musíte dosáhnout harmonie s tapetou výběrem čalounění s jasnými akcenty, které opakují vlastnosti vzoru na stěnách.
 • Plusem v interiéru bude přítomnost dřevěného nábytku. Stoly nebo noční stolky z přírodního masivního dřeva nebo jiných dřevěných materiálů úspěšně zapadnou do barevného schématu a dekoru v místnosti.

Je důležité, aby barva nábytku nebyla v silném kontrastu se stínem stěn..

 • Pokud je v místnosti postel, pak je důležité, aby tapeta byla v souladu s jejím rámem a textiliemi. Klasickým designem je opakování vzoru na tapetě a přehozu. Barva obložení stěn může být zrcadlena v detailech nábytku, jako jsou dekorativní polštáře. Není však nutné vyzvednout hnědé závěsy, protože se vizuálně spojí se stěnami a budou vypadat zcela nenápadně..
 • Koberec v interiéru s čokoládovou tapetou je kromě hnědé sladěn s druhou barvou přítomnou na stěnách. Pokud design naznačuje kontrast mezi podlahou a stropem, pak ve středu místnosti může být tmavě hnědý koberec, ale podlaha by měla být světlá – béžová nebo mléčná.

Který vybrat?

Výběr hnědé tapety závisí na funkci konkrétní místnosti v bytě. Pro každou část místnosti existuje řada doporučení a omezení., což umožňuje, aby byl design místnosti co nejvíce organický:

 • Ložnice není místem pro příliš tmavé tapety. Hnědá se ve většině případů jeví jako vzor na béžových zdech nebo jako přízvuk části stěny s jinou texturou. Pokud jste vybrali čokoládu jako hlavní barvu stěn, pak je lepší ji zředit vzorem s ladnými liniemi. Vhodné budou pastelové odstíny, jako je růžová nebo tyrkysová..
 • Pro obývací pokoj je povolena bohatá tapeta v barvě kávy. V této místnosti se matné odstíny často střídají s oblastmi, kde jsou umístěny vzory. Někdy je stěna místnosti zředěna panelem, který obsahuje různé odstíny, které se kombinují s hnědou.

 • Zcela zřídka lze v designu stěn kuchyně nalézt bohaté čokoládové barvy. Obvykle mají tlumený tón a nejčastěji jsou přítomny pouze na jedné části stěny. Pro tuto oblast jsou vybrány modely se vzorem, který nastavuje barvy, ve kterých je ztělesněn zbytek kuchyně..
 • Hnědé tapety jsou zřídka vybrány na chodbě. To platí zejména pro úzké chodby, kde tmavá barva pouze zmenší prostor. Hnědou lze použít jako vzor na světlých stěnách nebo jako primární barvu v prostoru nad hlavou..
 • Pro dětský pokoj jsou tmavé barvy stěn vybrány jen zřídka. Kávový odstín může být přítomen jako malé pruhy nebo pruhy na pestrobarevných tapetách. Někdy hnědý vzor ředí pastelové barvy nebo je přítomen ve vícebarevných fototapetách, které zdobí interiér školky.

Stylové nápady v interiéru

Každý z moderních stylů interiéru má své vlastní vlastnosti při výběru hnědé tapety. Objevují se jak barvou, tak vzorem., a v kombinaci s dalšími kusy nábytku:

 • Pokud má hnědá tapeta zelené odstíny nebo ozdobu ve formě květin a rostlin, pak tato barva bude vypadat velmi dobře ve stylech s ekologickým konceptem. Dobrá kombinace hnědé, kromě zelené, také s bílou nebo světle šedou.

 • Pro směr minimalismu a orientálních konceptů bude ideální kombinace hnědé se žlutými a oranžovými odstíny. Neoslňující terakotové vzory budou vypadat perfektně nejen za normálního, ale i barevného osvětlení.

 • V romantických interiérových stylech budou hnědofialové tapety s květinovými nebo jinými jemnými ozdobami vynikající volbou. Dodá atmosféře lehkost a krásu..

 • Ve směru podkroví můžete často najít kombinaci hnědé a světle šedé. Někdy má tapeta v barvě kávy s mlékem neobvyklou texturu, která napodobuje zdivo.

 • Podobný design může být přítomen ve venkovském stylu, ale kromě dřeva často najdete tapety napodobující dřevěné zdivo. Aby se zdůraznila zvláštnost stylu, stěny jsou také zdobeny doplňky v podobě zvířecích hlav..

 • V africkém interiéru se stane nenahraditelný hnědý odstín. Není přítomen pouze v mnoha zvířecích potiscích, které jsou často umístěny na stěny ve formě fototapet, ale často může být také ztělesněn jako obyčejná obklad stěn. Dekorativní prvky, jako jsou africké masky, vypadají zajímavě na hnědých tapetách..

 • Aby stěny v každé místnosti vypadaly opravdu neobvykle, můžete použít ne standardní čokoládový nátěr, ale tekuté tapety, které vytvoří efektní úlevu a dodají vašemu zvolenému stylu originalitu..

Aby každá místnost ve vašem domě vypadala krásně a esteticky, je důležité zvolit zajímavý styl interiéru. Aby tento styl vypadal opravdu originálně, je důležité pro něj vybrat hnědé tapety..

S ohledem na všechny funkce a doporučení můžete svůj byt skutečně vyzdobit a vytvořit v něm úžasnou atmosféru pomocí tapety.

Tipy od návrháře, jak dosáhnout harmonie prostoru v obývacím pokoji pomocí hnědé tapety, najdete níže..