Toaletní stolky: různé modely v moderním interiéru

Toaletní stolek již není výsadou divadelních bohémů. Můžete ho vidět nejen v šatně. Každá dívka nebo žena sní o svém vlastním zvláštním místě, osobním prostoru. K tomu potřebujete takový kus nábytku jako toaletní stolek. Nejčastěji je umístěn v ložnici. Dobře zvolený a dobře zvolený produkt v tónu a stylu může zdobit interiér a stát se jeho vrcholem.

Druhy a účel

Než začnete s konkrétním modelem, musíte znát některé nuance:

 • Stůl musí být dobře osvětlený.
 • Pokud je místnost tmavá, musíte se postarat o další zdroje světla a blízké umístění vývodů..
 • Velikost zrcadla je zvolena v souladu s rozměry budoárového produktu.

Hlavní typy toaletních stolků jsou následující:

 • Klasický toaletní stolek se zrcadlem připevněným k jeho povrchu. Kromě toho je výrobek vybaven mnoha zásuvkami nebo nočními stolky na drobnosti, kosmetiku a další dámské poklady..
 • Trellis. Stůl vybavený zrcadlem se třemi křídly, střední křídlo je nehybné, zatímco boční křídla se mohou pohybovat a měnit úhel pohledu.

Vytahovací model je oblíbený mezi ženami s vysokými účesy, protože tato možnost vyžaduje pohled z různých úhlů..

 • Sklo mola je vysoké zrcadlo na budoárovém stole. Skříňka pod umyvadlo má širokou škálu velikostí, od miniaturních po obrovské.
 • Skládací stůl se zrcadlem, když má deska stolu se zrcadlovým povrchem uvnitř možnost v případě potřeby nahoru. Ve snížené poloze je zrcadlová plocha skrytá, nesbírá prach a zabírá minimum místa.

 • Řídicí panel. Elegantní konzolový stůl je jedním z nejpropracovanějších kusů nábytku, který může interiéru dodat eleganci. Podle svých designových charakteristik je to stůl, poměrně úzký, jeho šířka se pohybuje od 30 do 40 cm, výška od 80 do 110 cm. Jedná se o dekorativní policový stojan na nadměrné předměty. Dříve měl zrcadlový konzolový stůl nástěnný design, spočívající na 2 nohách vpředu. Dnes však často zaujímá nezávislé místo odděleně od zdi za přítomnosti čtyř nohou. Může obsahovat výsuvné zásuvky, uzavřené a otevřené police, skříňky.

Model toaletní konzoly je velmi vhodný pro umístění všech nezbytných věcí pro ženy: kosmetiky, šperků, různých malých toaletních předmětů a nad stůl je možné zavěsit zrcadlo a před něj umístit pouf nebo křeslo tvoří roztomilý a útulný koutek.

 • Suspenze. Moderní budoárové stoly jsou velmi elegantní. Například závěsný model s malým stolním zrcátkem a organizérem na malé předměty činí výrobek kompaktním, ale neméně funkčním..
 • Kompozitní. Boudoirový stůl se zrcadlem se často skládá z nesourodých prvků: stolu a zrcadla, které na něm stojí nebo je upevněno na zdi.

 • Rohový model budoárového stolu vám umožní využít celou plochu bez přeplnění místnosti. Rohový model je často pokračováním noční oblasti. Takový výrobek obsahuje moderní úložné systémy, vysouvací zásuvky, což zase umožňuje maximalizovat jejich využití..

Pokud není místnost dostatečně světlá, musí být toaletní stolek osvětlen přídavnými osvětlovacími tělesy. Chcete -li to provést, můžete si vzít jednoduchou stolní lampu nebo namontovat žárovky na povrch zrcadla nebo mřížky.

Designové vlastnosti

Obrovská konstruktivní rozmanitost budoárových stolů poskytuje každé ženě bohatý výběr tohoto kusu nábytku, který lze vybrat individuálně pro každou místnost a řídit se osobním vkusem. Obvykle, pohodlný make -up stůl je vybaven zrcadlem různých velikostí. K němu je vhodné dát měkký kožený otoman. V ostatních případech je výrobek doplněn lavicí pro sezení.

Deska stolu by měla být dostatečně široká, aby se do ní vešla veškerá potřebná kosmetika a různé drobnosti. Struktura zahrnuje jak zásuvky, tak police pro pohodlné skladování kosmetiky, šperků, parfémů.

Konstrukčně jsou toaletní stolky vybaveny zásuvkami, jednou nebo více. Stoly budoáru v některých stylech obsahují otevřené police, umístěné nad i pod deskou. Jsou velmi praktické, protože usnadňují přístup k mnoha často používaným věcem a efektivně jsou na ně také umístěny všechny druhy dekorativních drobností..

Díky designu kusu nábytku pro péči o vzhled ženy je tato péče mnohem pohodlnější a příjemnější..

Rohový model toaletního stolku může být vybaven zrcadlem, nebo může být bez něj. Tato možnost však není příliš populární.. Model dobře organizuje prostor a je vhodný také v každém moderním stylu.. Rohový model toaletního stolku se obzvláště dobře hodí do celkové ložnice.

Zpravidla je vybaven velkým počtem zásuvek, polic, velmi prostorných a bude vyhovovat i těm nejnáročnějším fashionistům. V horní části je umístěna elegantní mřížka, jejíž zrcadlové povrchy dodají místnosti maximální vzduch a objem. Zajímavá možnost je také s doplňkem.

Materiály

Toaletní stolky jsou vyrobeny z různých materiálů:

 • Dřevo. Pokud například chcete v ložnici navodit útulnou atmosféru, můžete si vybrat nábytek z masivního dřeva nejrůznějších druhů, jako je wenge, dub, borovice, olše. Dřevěný stůl může být ozdoben kudrnatými kovanými černými detaily.
 • Dřevotříska a MDF. Nejběžnější možnost. Výrobky vyrobené z těchto materiálů jsou trvanlivé, vyznačují se estetikou, dostupnými cenami a jsou také bezpečné pro lidské zdraví. V současné době se dřevotříska vyrábí podle nejnovějších technologií s využitím moderních lepidel, čímž se emise par formaldehydu do okolí snížily na normu. Je vhodnější použít MDF při výrobě zakřivených fasád.

 • Sklenka. Nejmodernější možností je exkluzivní skleněný stůl, který může být celý vyroben z tvrzeného skla, nebo možná pouze se skleněnou deskou stolu, kterou drží základna z kovu nebo dřeva. Kovový rám slouží k zajištění stability nábytku, takový výrobek dobře zapadne do moderního interiéru.
 • Plastický. Na budoárový výrobek se někdy používá plast: liší se v mnoha barvách a dobře se hodí do ložnice mladé dívky.
 • Ratan. Ratan je vhodný pro ekologický styl. Proutěná práce je lehká a propracovaná.
 • Dřevotříska Ekonomickou možností jsou především výrobky z dřevotřískových desek, ale nejsou tak šetrné k životnímu prostředí.

Možnosti velikosti

Standardní rozměry nábytku se mohou velmi lišit. Při výběru produktu musíte začít od velikosti samotné místnosti, kde bude umístěna. Výška stolu by měla být pohodlná pro nanášení make -upu nebo úpravu vlasů.

Například úzký a vysoký stůl se vejde do malé chodby, můžete jej umístit na chodbu a půlkruhová verze se vejde do skromné ​​ložnice..

Hloubka pracoviště nesmí být menší než 60 cm. V závislosti na rozměrech místnosti se mění nahoru nebo dolů. Pro stůl neexistuje žádný standard, pokud jde o jeho šířku, vše závisí na stylu a velikosti samotné místnosti.

Způsoby registrace

V poslední době se do popředí dostává multifunkčnost nábytku. Důvodem je skutečnost, že většina bytů je malých rozměrů a funkce obydlí zůstávají stejné jako před mnoha staletími..

Proto jsou designová řešení někdy neobvyklá, například aby byl původní toaletní stolek multifunkční a použijte jej nejen k určenému účelu:

 • Oblékání a psaní. Minimalistický dámský skládací konvertibilní stůl může fungovat jako pracovní plocha pro počítač nebo notebook i jako místo pro psaní. Pokud se potřebujete obléknout, povrch stoupá a na vnitřní straně stolu je zrcadlo a malé zásuvky na malé věci.
 • Ve skříni. Výrobci nábytkových sestav, a to ložnic, v poslední době zavedli do svého složení toaletní stolky. Například místo jednoduchého šatníku v ložnici bude skříň s vestavěným toaletním stolkem. Pohodlí je zřejmé, protože zrcadlo zde může být velké, dokonce i vysoké, a zároveň oblečení odpovídá makeupu.

 • Komoda. Někdy není místo pro samostatný stůl a komodu současně. Na pomoc přijde kombinovaná kopie nábytku, do jejíchž krabic můžete pohodlně umístit doplňky, prádlo, kosmetiku a horní část použít k líčení.
 • Stěna. Tato možnost montáže na zeď je velmi jednoduchá: lehkou sklopnou polici nebo prodlužovací konzolu doplní zrcadlo namontované na stěně..
 • Boudoir stůl-noční stolek. V malé ložnici můžete vždy hodit toaletní stolek jako noční stolek. Zde je vhodný stůl čtvercového tvaru. Dekorační design budoárového stolu závisí na interiéru místnosti jako celku..

Barevná řešení v moderním designu

Barvy nábytku jsou vybírány s ohledem na styl místnosti. Toaletní stolek je zároveň vyroben z jakékoli palety. Nejčastěji používanými barvami jsou wenge, černý lesk a plast různých barev. Běžné barvy jsou dub sonoma, dub bělený, béžový, černý lesk, stříbrný, světlý, ořech, třešeň, růžový. Kombinace černé a bílé, které se používají společně nebo samostatně, získává stále větší oblibu.. Vysoké náklady na interiér přidávají lesklé prvky..

Milovníci sofistikovaného moderního designu si mohou vybrat toaletní stolek z tepaného železa. Díky kování je tento prvek interiéru jedinečný. Nejlépe bude vypadat proti bílým stěnám. Boudoir kudrnaté stoly v tmavých barvách s černými vložkami nebo hnědými také vypadají stylově na světlém pozadí..

Tmavé odstíny wenge budou ve světelné místnosti vypadat lépe v každém smyslu..

Oblíbené modely a výrobci

Obrovský sortiment ložnicového nábytku, včetně budoárových stolů, představují značky z různých zemí a výrobců. Na ruském trhu se osvědčil Itálie. Italský stůl je klasika. Vyznačuje se propracovaností modelů, vynikající kvalitou, klasickým výkonem a přírodními materiály..

Výrobky z proutí z přírodního a umělého ratanu získávají díky výrobkům poskytovaným stále větší oblibu Malajsie. Běloruská verze toaletního stolku se vyznačuje dobrou kvalitou a dostupnou cenou.

Recenze produktů od Evropa svědčí o tradiční poptávce po takových výrobcích. Polsko, Německo se vždy vyznačovaly použitím zajímavých dekorativních prvků a německý nábytek zpravidla vyniká svými velkými rozměry a luxusem.

Čínské zboží liší se dostupnými cenami a dobrou kvalitou. To je vždy něco zajímavého z hlediska designu, ale obvykle je vyrobeno z levných materiálů. Pokud jsou tato výběrová kritéria prioritou, můžete se rozhodnout pro tento produkt..

Pozadu nezůstávají ani domácí výrobci. Stylové výrobky vyrábějí „LifeMebel“, „Mistr“, „Tria“, „Vitra“. Stalline – lídr ve výrobě toaletních stolků na domácím trhu.

Jak sladit s interiérem

Toaletní stoly nebo budoárové stoly mohou být vyrobeny v celé řadě stylů:

 • Moderní. Tabulka tohoto směru designu má nádherný, ale lakonický dekor, vinuté linie, vzorované vložky. Zde by se hodil toaletní stolek s lesklým povrchem..
 • Empír. Toaletní stolek v empírovém stylu se vyznačuje deskou stolu, která má kulatý, čtvercový, oválný nebo zakřivený tvar, stejně jako rovné nebo zakřivené nohy..

 • Provence. Francouzskou Provence v interiéru ložnice si nelze představit bez elegantního budoárového stolu. Může být vyřezávaný, v barvě bílého dubu nebo s patinou, jako příslušenství se používají pozlacené nebo porcelánové držadla..

Je dobré, když je stůl ozdoben francouzským parfémem v nádherných lahvičkách, retro pudrovkou a malým vintage zrcátkem.

 • Země. Rustikální odkládací stolek má dřevěnou desku, jsou možné proutěné prvky.
 • Podkroví. Loftový styl charakterizuje stůl se zrcadlem z masivního dřeva. Může to být na kolečkách, což je pro tento styl tak typické, nebo na kovovém podstavci..
 • Barokní. Velmi elegantní a sofistikovaný styl, takže stůl je plný štuku, náročných prvků, krásných doplňkových detailů a jasných barev. Řezbářství se často používá v barokním dekoru. Deska stolu může být dokonce vyrobena z mramoru a lesku s lesklým povrchem. Zrcadlo, stejně jako obrazy, musí být rámováno luxusními a poutavými rámy..

 • Ošumělý šik. Toaletní stolek tohoto stylu se vyznačuje starožitným designem nebo umělým stárnutím. Zrcadlový rám stolu je obzvláště pečlivě vybrán. Ideální možností je pozlacený nebo bronzový kus se zkrouceným dekorem. Vhodně bude vypadat dřevěný rám, uměle stárnutý, s odlupující se barvou, prasklinami a oděrkami. K dokončení obrazu v interiéru je nutné zvolit správné textilie a dekorační prvky..
 • High tech. Výrobky tohoto stylu se vyznačují čistotou forem a dokonalostí materiálů. Nábytek je jakoby přirozeným pokračováním tradic minimalismu, který odlišuje lakonické a jednoduché, ale neméně funkční make-up stoly..
 • Skandinávský styl. Při výběru nábytku v tomto směru se musíte ujistit, že není objemný, přičemž upřednostňuje lehké výrobky s nohami.

Není pravda, že by toaletní stolky mohly být umístěny pouze v ložnici. Existují další stejně relevantní možnosti:

 • Šatník. Extrémně funkčním místem pro toaletní stolek je šatna. Zde je budoárový stůl co nejpraktičtější a v tomto případě může mít libovolnou velikost. Je velmi úspěšně doplněn o rozměrný toaletní stolek, bude možné paralelně vybrat oblečení a okamžitě se postarat o účes a make -up.
 • Chodba. Na chodbu nebo chodbu můžete dát malý toaletní stolek, kde budou v zásuvkách uloženy různé drobnosti, to je stůl pro všechny členy rodiny.
 • Koupelna. Toaletní stolek je umístěn dokonce i v koupelně. Může sedět vedle umyvadla. Vzhledem k tomu, že koupelna má vysokou vlhkost, je nutné vybrat stůl z voděodolného dřeva, například tropické wenge. Toto dřevo má často mnoho černých odstínů a je ideální do koupelny..
 • Obývací pokoj. Krása vintage toaletního stolku v kontextu obývacího pokoje nebo haly bude sloužit jako zajímavý akcent interiéru, jeho neobvyklé zvýraznění.

 • Malá ložnice. Malá ložnice je ideální pro kompaktní toaletní stolek. Tuto roli někdy hraje molo a transformační stůl (dva v jednom) a zrcadlo je možné zavěsit na zeď. Další možnost, jak ušetřit místo v ložnici, může nabídnout noční stolek vedle postele jako toaletní stolek, nebo jiný nápad – nainstalovat malý stůl s úzkou deskou stolu ke zdi, zrcadlo je také umístěno na zdi.

Nezbytným atributem, dodatkem ke stolu, je židle nebo puf. V malé ložnici by to měly být miniaturní výrobky, aby nevyčnívaly z kontextu. Zcela průhledné plastové židle, které se zasouvají pod stůl a jsou zcela neviditelné, vypadají originálně a vtipně.

Chcete -li vizuálně roztáhnout stěny malé ložnice, můžete umístit zrcadlo naproti okennímu otvoru, musí být velké a krásné. Je velmi dobré uspořádat stůl ve výklenku.

 • Velká ložnice. V nadměrně velké ložnici by stoly neměly být miniaturní. Obvykle se jedná o výrobky, které jsou daleko od mini stolů, jedná se o plnohodnotný celkový toaletní stolek, vybavený velkým počtem všech druhů zásuvek. Možností jejich umístění je již více. Kosmetické stolky vyžadují dostatečné osvětlení, takže by bylo ideální umístit takový výrobek k oknu. Další zdroj světla však nebude nadbytečný..

V tomto případě může působit stolní lampa v podobě luxusní stolní lampy, čímž je celý interiér jako celek výraznější..

Informace o tom, jak ozdobit toaletní stolek, najdete v dalším videu..