Počítačové rohové stoly s policemi a zásuvkami

Ať už pracujeme s dokumenty, sledujeme videa, hovoříme na Skypu nebo sledujeme zpravodajství na sociálních sítích, chceme, aby poté, co jsme vstali od počítače, nebyl cítit únava a únava. Dobře zvolený počítačový stůl pomůže omezit nepohodlí při dlouhodobém sezení před obrazovkou. Pokud je kromě pohodlí důležité také optimálně využít plochu místnosti nebo kanceláře, přijde na řadu působivá řada rohových stolů..

Zvláštnosti

V ideálním případě by měl být rohový stůl ergonomický, schopný kombinovat pohodlí a kompaktnost. Tvar takového modelu samozřejmě šetří prostor místnosti, i když se neliší ve své skromné ​​velikosti. Kromě toho se tyto výrobky ukazují jako výhodnější pro dlouhodobou práci, protože poskytují snadný přístup k pracovním modulům, protože vzdálenost k zařízením a předmětům ležícím na stole je mnohem menší než na rovné desce stolu. Na mnoho zásuvek a nástěnných polic se ze židle snadno dostanete.

Rohový počítačový stůl je schopen poskytnout správnou vzdálenost od očí k počítači. Osoba sedí uvnitř trojúhelníku tvořeného stolem a dívá se na monitor ze vzdálenosti nejméně půl metru.

Další výhodou je umístění systémové jednotky hlouběji než u klasických modelů, nebude na boku ani přímo pod nohama.

Mezi nevýhody tohoto typu nábytku jmenujeme psychologické nepohodlí, ke kterému u některých lidí dochází, protože se ocitli zády k druhým. Toto vnímání je samozřejmě čistě individuální, mnozí naopak mají rádi pocit bezpečí, který zažívají při sezení u rohového stolu, protože taková struktura je jakoby obejme, spolehlivě zakryje a ochrání.

Při použití takového nábytku je potřeba neustálého umělého osvětlení, pokud konfigurace volné plochy místnosti neumožňuje umístění stolu u okna. Cena rohového modelu je také vždy výrazně vyšší než u klasického..

Pohledy

Celá řada rohových stolů pro počítač se objevila na základě dvou typů: diagonální a diagonální-kolmá.

Diagonální tabulky nejkompaktnější, k jejich instalaci je zapotřebí pouze malý čtverec v rohu místnosti, ale funkčnost takových modelů je nízká, mají méně zásuvek; stolní nástavby nemohou být velké, aby neblokovaly světlo z okna. Stojí za to přemýšlet zejména o stojanu pro systémovou jednotku, jinak nohy prostě nebudou mít kam dát, což znamená, že je zaručena rychlá únava kvůli nepohodlnému držení těla. Diagonálně-kolmé modely zabírají více místa, ale to je více než odůvodněno jejich funkčností.

Stůl s různými nástavbami a skříně je kříženec skříně a stolu samotného. Délka jedné strany je určena skříní, délka druhé se může lišit. Vzhledem k tomu, že produkty s diagonálním umístěním jsou malé, doplňky se k nim přidávají jen zřídka, ale často přicházejí s podstavci, které přesahují okraj desky stolu.

K modelům s diagonálně kolmým umístěním přidat police pro reproduktory, dokumenty, knihy, CD, fotografie. Nábytek, který co nejvíce využívá svislý prostor, je velmi populární..

Varianty s regály závisí také na typu tabulky. Symetrický design rohového nábytku s diagonálním uspořádáním je vhodný pro mnoho polic pro ukládání souborů s dokumenty. Můžete si vybrat stojan, doplněný dveřmi ve spodní části. Doma jsou takové modely vzácné, v kancelářích vypadají mnohem organičtěji..

V rohových stolech s diagonálně kolmým umístěním prostorný regál je namontován pouze na jedné straně. Může se skládat z jedné nebo několika sekcí a mít další oddíly. Design takových produktů je zajímavější, vypadají velmi reprezentativně..

Rohové stoly s regály často voleno pro použití v domácí kanceláři. Po výběru výšky stojanu, tvaru a počtu polic můžete na něj umístit všechny složky s dokumenty, knihami a dalšími potřebnými věcmi. Policové regály pojmou tiskárnu a reproduktory. V rohu je místo pro počítačový stůl s odkládacími stolky, do kterého se vejde také spousta věcí, které potřebujete pro práci nebo studium..

Kompletní set s podstavci a policemi vám umožní vybavit skutečnou mini kancelář, ve které se pohodlně nachází kancelářské vybavení a papírová dokumentace. Přítomnost samostatné skříně pro systémovou jednotku vytváří další pohodlí.

Na rohovém stole s vestavěnými policemi můžete umístit počítač se všemi gadgety a příslušenstvím a všemi položkami, které jste používali, abyste byli po ruce. Existuje mnoho kompaktních modelů se spodními a bočními policemi..

V nástavbách jsou boxy extrémně vzácné, protože pohled do nich nebude úplně nepohodlný.

Pokud nechcete předvádět obsah žádné přihrádky, přítomnost slepého křídla ušetří.

Rozměry

Minimální délka boční desky malých diagonálních stolů je od 80 do 90 cm. Takové rozměry řeší problém umístění hlavních součástí počítače a dalších zařízení. Výška nástavby může být téměř libovolná za předpokladu, že nezakrývají okno. Nejúčinněji využívaný prostor se nachází ve vzdálenosti něco přes půl metru. Police nahoře jsou obvykle plné položek, které se používají méně často. Maximální délka bočních pracovních desek je asi 120 cm, police jsou obvykle namontovány na boku..

V prostornějších diagonálně-kolmých verzích rohových stolů může mít jedna z bočních desek délku 130-140 cm a druhá je sestavena z podstavců, zásuvek, různých nástaveb atd..

Hloubka rohových modelů se pohybuje od 55 do 70 cm.

Materiály

Počítačové stoly jsou nejčastěji vyrobeny z dřevotřísky, MDF, dřeva, skla a dokonce i kovu. První dvě možnosti dobývají svou dostupnou cenou. Vzhled není horší než výrobky ze dřeva, ale pokud není okraj úhledně lepený, stůl rychle ztratí svou přitažlivost.

Výrobky z dřevotřískových desek jsou levné, ale vzhledem k přítomnosti formaldehydových pryskyřic, které jsou zdraví škodlivé, se mnozí rozhodují pro výrobky z MDF. Modely vyrobené z tohoto druhu stlačeného dřeva jsou o něco dražší, ale takový materiál je považován za méně škodlivý. Přenáší kresbu stromu a nebojí se vlhkosti. Dřevěný nábytek je odolnější než výrobky z dřevotřísky nebo MDF, ale stojí mnohem více.

Kovové stoly vždy vypadají stylově, ale ne každý je připraven dát takový nábytek do místnosti, protože jen málo lidí spojuje kov s pohodlím domova.

Skleněné modely nejsou vhodné pro všechny styly interiéru, ale jsou ideální pro milovníky high-tech. Takový nábytek je zvláště vhodný pro malé místnosti, protože průhledný materiál prostor vizuálně rozšiřuje..

Barvy

Kromě klasického monochromatického nábytku nabízejí výrobci kombinace více odstínů nebo odvážnější kombinace více barev. V pokoji teenagera si můžete koupit stůl v jasnějších barvách se vzorem vytištěným na dveřích skříně. Bez ohledu na design místnosti si můžete vybrat vynikající barevné schéma, které skvěle zapadne do interiéru a nebude vypadat nudné a nudné.

Jak vybrat?

Poté, co jsme se rozhodli zakoupit rohový počítačový stůl, je nutné posoudit plochu místnosti, vlastnosti rozvržení, vzdálenost od oken, umístění topných zařízení, interiér místnosti, věk uživatele a jeho zaměstnání.

Existuje mnoho možností rohových stolů pro počítač, proto lze realizovat téměř jakýkoli nápad pro širokou škálu prostor. Díky možnosti dalšího výběru odkládacích stolků, polic, zásuvek, nástěnných skříněk se stoly navzájem liší. Do doplňků můžete ukládat nejrůznější drobnosti a potřebné pomůcky. Závěsné skříně umožňují nejen vyložit desku stolu, ale také skrýt vše, s čím pracujete, před zvědavýma očima.

Do stolu se zásuvkami můžete perfektně umístit všechny kancelářské potřeby a další potřebné a nepříliš drobné předměty. Dokumenty nebo věci, které se používají jen zřídka, mohou migrovat do zásuvek. Jsou dobré pro skladování objemných předmětů..

Když se rozhodnete, co bude na stole, kromě kancelářského vybavení a pomůcek si můžete vybrat jeho konfiguraci.

Při výběru stolu stojí za zvážení několik jednoduchých pravidel:

  • je třeba vzít v úvahu výšku uživatele. Výška desky stolu se pohybuje od 64 cm (pro výšku 150 cm) do 81 cm (pro výšku 190 cm)
  • malý rohový model potřebuje polici pro klávesnici, jinak prostě nebude místo pro práci.
  • je lepší, když prostor pro systémovou jednotku není hluchý, protože nedostatek větrání mu zjevně neprospěje.
  • aby stůl vydržel co nejdéle, je důležité věnovat zvláštní pozornost kvalitě zpracování okraje desky stolu, protože tato oblast podléhá většímu opotřebení.
  • Výběr materiálu je tradičně ovlivněn nejen cenou, ale také interiérem místnosti..

Možnosti interiéru

Stůl je důležitým kusem nábytku a odráží charakter a vkus svého majitele..

Přímé linie stolu a jeho součástí budou v místnosti zařízené v minimalistickém stylu vypadat organicky. Hladké křivky dřevěného nábytku ozdobí každý interiér.

Solidní model ze dřeva pro studii, lehká kovová konstrukce efektního tvaru nebo zdánlivě beztížný model vyrobený z nárazuvzdorného skla pro high-tech a moderní pokoje, jasný stůl pro pokoj teenagera-v něm jsou modely katalogy pro jakoukoli místnost, jakýkoli rozpočet, jakéhokoli uživatele.

Ještě více fotografií rohových stolků počítače najdete v dalším videu..