Pohovky Chester

Pohovka je nedílnou součástí domácnosti, kanceláře nebo letní chaty.. Hlavní výhodou téměř jakéhokoli nábytku tohoto typu je jeho univerzálnost a pohodlí, které poskytuje pohodlí každé místnosti. Z celé škály modelové řady sedacího nábytku by měl být vybrán ten, který je právem považován za nejelitnější typ – pohovka “Chester”.

Historie legendárního modelu

Pohovkový model “Chester” existuje již velmi dlouhou dobu a na otázku, kdo a kdy jej vytvořil, neexistuje přesná odpověď. Předpokládá se, že jeho návrhářem je anglický výrobce nábytku Chesterfeed, který vytvořil model „chester“ na konci 13. století a dal mu své jméno. Jiné zdroje tvrdí, že pohovka byla pojmenována po hraběti, který navrhl tak vynikající střih. Kromě toho se věří, že tento typ nábytku byl pojmenován podle stejnojmenného hrabství v Anglii..

Ať je to jak chce, jedna věc zůstává jistá – pohovka “Chester” je anglického původu. To potvrzuje jeho charakteristický vzhled..

Když mluvíme o tomto modelu, je třeba si nejprve všimnout jeho jedinečnosti na pozadí jiných pohovek. Je zajímavé, že tento model byl jakýmsi průkopníkem v používání pružin v pohovkách. Když se objevily první jarní sedací soupravy Chester, tento způsob výroby nábytku nebyl ani patentován.

Největší oblibu si pohovka získala na začátku 20. století – století touhy po luxusu u čalouněného nábytku. A rozpoznatelný klasický střih koženého nábytku je pro popis sofistikovanosti prostě ideální..

Popis, klady a zápory

Jasný a rozpoznatelný vzhled pohovky “Chester” nelze zaměňovat s žádným jiným. Vyznačuje se několika charakteristickými rysy:

 • Stejná tloušťka opěradla a područek umístěných na stejné úrovni;
 • Barokní loketní opěrky zakřivené nahoře;
 • Zvláštní naklonění zad a područek;
 • Diamantový vzor, ​​který se nedotýká sedadel;
 • Materiál pro pohovku je kůže nebo její analog – vysoce kvalitní koženka;
 • Vysoké dřevěné nohy.

Základna původní pohovky “Chester” sestává výhradně z rámu z přírodního dřeva. Čalounění je kožené a výplň koňské žíně. Také zajímavý fakt přímo související s designem sedacích souprav “Chester” lze mít za to, že pohovky vyrobené ve Velké Británii si stále zachovávají tradici ruční výroby. Je třeba mít na paměti, že kvůli tomu a použitým kvalitním materiálům mají takové výrobky velmi vysoké náklady..

Pohovky s moderním nádechem “Chester” se mohou mírně lišit od původní anglické produkce, při zachování jejich dokonalého stylu výkonu. Například například mnoho výrobců upravuje obvyklé nohy, používá vzor ve tvaru kosočtverce nejen na zádech, ale také na sedadle, vyvíjí vlastní barevné schéma, které se liší od originálu (hnědé, kaštanové barvy). Koňské vlasy, tradičně používané jako plnivo, jsou často nahrazovány syntetickými materiály..

Pohovky Chester mají obecně řadu nepopiratelných výhod:

 • Nadčasový vzhled – klasické řešení bude vždy relevantní;
 • Estetický vzhled z jakékoli strany;
 • Harmonie v každém interiéru;
 • Původní sedačka se postupem času může proměnit v rodinné dědictví, předávané z generace na generaci..
 • Vysoká kvalita zajištěná jednoduchostí designu.

Neměli byste však zavírat oči před drobnými, ale stávajícími nedostatky, konkrétně:

 • Pravděpodobnost nárazu do analogu nízké kvality;
 • Pohovka “Chester” nemusí vždy představovat pohodlné místo na spaní;
 • Šířka područek se může mnoha majitelům zdát nepohodlná..

Rozměry

Pohovky “Chester” vzhledem k jejich velké popularitě mají širokou škálu variací ve vzhledu a tvaru. Stejně jako mnoho jiných typů a modelů čalouněného nábytku lze dnes tyto pohovky snadno přeměnit na útulné místo na spaní.. Nejoblíbenější jsou dvoumístná a třísedadlová provedení.. Kromě toho pro velmi malé místnosti, ve kterých chcete cítit sofistikovanost, vyvinuli výrobci malou samostatnou pohovku, která vypadá spíše jako pohovka. Některé pohovky mohou být použity jako křesla, která mohou dát místnosti pocit komunity a jednoty..

Nicméně pohovky “Chester” někdy mohou svému majiteli způsobit spoustu potíží. Díky své dřevěné konstrukci takové pohovky jednoduše nemohou projít dveřmi do místnosti. Při nákupu tohoto typu nábytku proto musíte nejprve přesně změřit rozměry dveří, abyste mohli pohovku snadno přenést do místnosti..

Vždy mějte také na paměti, že dvoulůžkové a třílůžkové modely nejsou vhodné pro malé prostory. V nich pohovky Chester vypadají příliš objemně a ztrácejí na kráse.

Odrůdy

Klasický styl silně ovlivnil tvar pohovek.. Zpočátku se předpokládalo, že pohovky Chester mají rovný, strohý vzhled, bez možnosti rozložení. Vnímání nábytku se však postupně měnilo, do popředí se dostávala stále větší pohodlnost a funkčnost..

Postupem času se začaly objevovat nejen rovné, ale také zaoblené a hranaté formy pohovek, které návrháři a výrobci rádi přijali..

Zajímavým designovým rozhodnutím bylo vytvoření modelu s pohovkou, i když to se výrazně vymykalo běžnému obrazu tohoto typu nábytku. Stojí za to vysvětlit, co je to osman. Jedná se o druh pouf, který dává pohovce obdélníkový tvar. Pokud je to žádoucí, může být přeměněno na jakýsi konferenční stolek nebo noční stolek. Ačkoli je obecně přijímáno, že pohovky “Chester” musí mít monolitický vzhled zad a područek, ale ve skutečnosti je pohovka velmi praktickým atributem pro různé druhy nábytku.

Velmi oblíbeným typem těchto sedaček jsou sedací soupravy daného modelu “Lux”. Tento typ pohovky byl primárně vytvořen pro kanceláře nebo studijní prostory. Jak je zřejmé z názvu, model “Lux” je nejdražší sedací soupravou na trhu “Chester”. Vysoká cena je však férovou cenou za pohovku vyrobenou z vysoce kvalitních materiálů a přizpůsobenou tak, aby maximalizovala pohodlí při sezení..

Zadní část těchto pohovek má nízkou výšku, což vám umožňuje udržovat správné držení zad. Plus pohovky “Lux” liší se od obvyklého segmentu původním diamantovým roštem, utaženým knoflíky na zádech a loketních opěrkách a sedáky mají větší objem než jeho protějšky.

Kupujícím je často nabízena také zjednodušená možnost – pohovka “Světlo”. Tento model “Chester” má na rozdíl od svých protějšků výrazně nižší cenu a má řadu zvláštních vlastností. Zpočátku je třeba poznamenat, že takové pohovky, stejně jako židle vytvořené podle podobných výkresů, mají mnohem menší rozměry, a proto jsou vhodnější pro malé místnosti. Mnoho pohovek “Světlo” typický kosočtvercový vzor na zádech chybí. Zásadním rozdílem je výrazně větší počet přímých linek, díky kterým vzniká obraz minimalismu a náročnosti tohoto oblíbeného čalouněného nábytku..

Barvy

Jak již bylo zmíněno, charakteristickým rysem tohoto typu nábytku je jeho původně tmavá barevná škála (černá, hnědá, tmavě červená, vínová). Postupem času a měnícím se vkusem mezi spotřebiteli, stejně jako díky novým módním trendům, však stále více výrobců provádí vlastní úpravy klasického řešení palet. V současné době existuje mnoho variací barevného schématu vzhledu pohovkových produktů. V barevné škále čalounění nabízejí výrobci výběr z více než 30 barev!

Nejoblíbenější barvy, které se používají při návrhu pohovek Chester, jsou:

 • Zelená;
 • Bílý;
 • Fialové odstíny;
 • Béžový;
 • Hnědý;
 • Čokoláda;
 • Černá;
 • Modrý;
 • Červené.

Každá z uvedených barev vyhovuje konkrétnímu prostředí místnosti.. Při výběru kusů nábytku do místnosti je třeba mít na paměti, že jasná expresivní pohovka nemá právo splynout s celkovou atmosférou místnosti, kde je umístěna. Měla by vytvářet kontrastní efekt, aby vynikla od ostatního vybavení a upoutala na sebe pozornost..

Existuje mnoho různých technik pro změnu barvy čalounění. Liší se v závislosti na požadované barvě a použitém materiálu. Když mluvíme o původních pohovkách, je třeba poznamenat, že metoda barvení kůže barvou má staré kořeny a vyznačuje se vícestupňovým přístupem..

Materiály

Každý výrobce má svoji jedinečnou sadu materiálů, ze kterých lze vytvořit celkový design sedacích souprav Chester..

Jsou vyrobeny ve Velké Británii a mají vysoce kvalitní dřevěný rám, který byl testován a vyleštěn na odolnost a kožené čalounění.. Přírodní žíně se používají jako výplň originálních sedacích souprav.

Doba se však změnila, do nábytkářských továren přicházejí nové technologie a s nimi se mění i složení sedacích souprav. V současné době může být v pohovkách Chester kůže dobře nahrazena koženkou, ekokůží nebo látkovým velurem.. Do designu pohovek byly přidány mechanismy, které umožňují přeměnu čalouněného nábytku na místo na spaní. Výplní pro moderní pohovky mohou být syntetické materiály jiné než přírodní koňské žíně, které mají podobné vlastnosti jako původní a nemění kvalitu všech výrobků. Nohy konstrukce se pohybují od typických dřevěných nohou po praktická kolečka, která dávají vlastnost mobilitě těžkého nábytku, což je důležité pro provádění přestavby v místnostech..

Recenze nejlepších výrobců

Bez ohledu na to, jak dobrá je kopie, nikdy se nemůže srovnávat s původním výkonem jakékoli věci. Pohovky nejsou výjimkou. “Chester”, ne každý spotřebitel si však může dovolit výrobky anglického výrobce. Každý, kdo chce diverzifikovat interiér svého pracovního prostoru nebo přidat do obývacího pokoje sofistikovanost, ale nemůže si koupit originální anglickou pohovku, může si koupit domácí analogii slavné pohovky.

V současné době existuje několik předních tuzemských firem zabývajících se vysoce kvalitní výrobou dotyčného čalouněného nábytku:

 • “8. března”;
 • Angstrem;
 • “Fretka”.

Továrna “8. března” Je první společností, která začala vyrábět západní nábytek v Rusku. Během své práce (od roku 1996) byl podnik schopen maximalizovat kvalitu svých produktů. Má obrovskou výrobní základnu, svědomité dodavatele materiálu pro výrobu čalouněného nábytku a jasně načrtnutý plán na dosažení nových horizontů..

Na základě zpětné vazby od zákazníků, kteří si pohovky již zakoupili Chester od tohoto výrobce můžeme s jistotou říci, že nábytek vyrobený v této továrně si zaslouží veškerou chválu: má slušný vzhled a slušnou kvalitu.

V tuto chvíli společnost “8. března” poskytuje zákazníkům několik variant pohovek “Chester”.

Továrna “Angstrem” začíná svou historii v roce 1991. Hlavní výrobní závody se nacházejí ve Voroněži. Významným úspěchem této společnosti je, že továrna byla zařazena na seznam organizací, které mají významný dopad na průmyslová odvětví a obchod v naší zemi..

Dnes má tento výrobce mnoho prodejen po celém Rusku, což poskytuje příležitost všem občanům naší země nezávisle hodnotit kvalitu výrobků..

Továrna “Fretka” má zajímavé pozadí: je to projekt založený na spolupráci mnoha výrobních společností, které se spojily, aby vytvořily dokonalý nábytek. Tato společnost má rozsáhlý seznam služeb a velký katalog zboží, který obsahuje modely všech pohovek uvažovaných v tomto článku. “Chester”. Hlavní výhody této továrny jsou:

 • Dostupná cena;
 • Rychlý zákaznický servis;
 • Včasné provedení příkazů;
 • Možnost individuální objednávky;
 • Bonusový program.

Uvedené výhody snadno umožňují říci, že tento výrobce je silným konkurentem ve výrobě sedacích souprav. “Chester” na ruském trhu. To potvrzují také četné kladné recenze zákazníků..

Ať už si vyberete jakoukoli továrnu, hlavní věcí je nezapomenout, že je lepší jít přímo do značkových prodejen těchto nábytkářských továren, jinak se šance na padělání a koupi nekvalitní sedačky výrazně zvyšuje.

DIY montáž

Nabídka na trhu pohovek je pestrá, ale není komplexní. Někdy výrobci nemohou nabídnout kupujícímu nábytek s požadovanými vlastnostmi, někdy jsou požadované výrobky příliš drahé, a proto jsou pro určitý segment občanů obtížně dostupné. Nezoufejte však, protože vždy existuje možnost vytvořit téměř jakoukoli věc vlastními rukama. Navíc se tato možnost zpravidla ukáže být levnější než dlouhé hledání analogu od výrobců..

Pohovka Chester je naštěstí jen jedním z produktů, které si můžete sami zopakovat. Technologie jeho výroby podléhá komukoli, jen se musíte trochu snažit.

Prvním krokem je zjistit strukturu rámu a materiál, ze kterého se v budoucnu rozhodnete vyrábět díly pro pohovku. Tato struktura závisí na tvaru, který upřednostňujete u čalouněného nábytku (variace jsou popsány výše). Nejoblíbenějším a nejdostupnějším materiálem pro výrobu rámových dílů je dub, ale můžete si vybrat jakýkoli jiný dřevěný podklad, hlavní věc, kterou si musíte pamatovat, je, že tento druh dřeva musí být trvanlivý. Poté, co byl nalezen strom nezbytný pro rám, stojí za to věnovat se hledání materiálu pro měkké části budoucí pohovky..

Pro všechny další fáze práce budete potřebovat následující nástroje:

 • Viděl;
 • Kleště;
 • Sada šroubováků;
 • Kladivo;
 • Sešívačka staveb;
 • Vykružovačka;
 • Vrtat;
 • Ruleta;
 • Bar;
 • Překližka;
 • Výplňový materiál;
 • Pěnová guma;
 • Látky nebo kůže;
 • Samořezné šrouby;
 • Stavební lepidlo;
 • Sponky;
 • Šrouby do nábytku.

Při práci s nástroji pamatujte na bezpečnost.

Poté, co je rám budoucí pohovky sestaven, můžete přistoupit k dalšímu kroku – čalounění. Vzhledem k tomu, že čalounění je velmi pečlivý byznys a ne vždy může všechno vyjít hned, pro začátek bude hezké si pořádně zacvičit na kusu překližky nebo jiného materiálu. Materiál pro polstrování pohovky je v ideálním případě koňské žíně, ale můžete si také pořídit kvalitní syntetickou náhražku, která může zvýšit ziskovost výroby v oblasti financí.

Potěr ve tvaru kosočtverce prochází pouze na vnitřní straně zad, měli byste si tento polotovar připravit předem, podle velikosti pohovky. To se provádí přibližně následujícím způsobem:

 • Pěnová guma by měla být přilepena k materiálu řezanému na míru;
 • Vytvořte prázdný kosočtverec (k tomu můžete vytvořit lepenkovou šablonu);
 • Pomocí šablony musíte na obrobek nakreslit;
 • Vyberte místa, kde budou umístěna tlačítka (klouby kosočtverců);
 • V místech vytvořte otvory pro tlačítka;
 • Dalším krokem je natažení pěnové gumy na potahový materiál podle vašeho výběru;
 • Poté musíte na označená místa přišít tlačítka;
 • Utáhněte (ale ne příliš utáhněte) nitě držící knoflíky tak, aby vaše pohovka vizuálně získala vzor ve tvaru kosočtverce;
 • Všechny šňůry držící obrobek a tlačítka musí být staženy zpět a zajištěny stavební sešívačkou.

Výroba takové pohovky zpravidla trvá několik dní, takže je lepší najít samostatnou místnost pro práci..

Výhodou pohovky s vlastním designem je, že si během toho vytvoříte svůj vlastní jedinečný design. Můžete si také být jisti kvalitou své vlastní práce..

Příklady velkolepého uspořádání v interiéru

Hlavní věc při výběru pohovky “Chester” v každé místnosti je materiál a barva jeho čalounění. Pro přísnou kancelář nebo studii je nejvhodnější kůže nebo jakýkoli její analog (například koženka nebo ekokůže). Čalounění by mělo být v tmavších tónech s ohledem na státnost. V pokojích této povahy bude skvěle vypadat nábytek s dřevěnými prvky, například dřevěný konferenční stolek..

Do méně formálních prostorů se elegantně vejde pohovka s lehkým čalouněním, která dodá jemnost a ženskost. Je ideální pro ložnice, dívčí pokoje, kosmetické salony, restaurace.

Chcete -li dát pohovce akcent na hlavní prvek interiéru, musíte použít jasné kontrastní barvy. Toto řešení se nejlépe používá v místnostech, jako je obývací pokoj, chodba, hotelová hala..

Unikátní vlastností takto čalouněného nábytku je jeho reprezentativní vzhled. Tuto vlastnost lze použít například k uspořádání nábytku do středu místnosti, nikoli podél zdi. To může poskytnout každé místnosti mimořádný efekt..

Je třeba poznamenat, že pohovky Chester, navzdory jejich zaujatosti vůči baroknímu stylu, vypadají stejně přijatelně ve všech hlavních designérských stylech. Jejich strohé formy snadno zapadnou do kancelářského prostředí a dodají útulnost soukromému domu nebo designovému bytu..

Recenze

Pokud analyzujete množství recenzí, bude snadné si všimnout, že většina kupujících je s produkty, které si vybrali, spokojena. Přirozeně existují negativní recenze na nákup, ale často kritizují nekvalitního výrobce, a ne tento typ pohovek. Od pohovek “Chester” jsou dostatečně drahé, pak existuje obrovské množství padělků a nekvalitních produktů. Abyste nenarazili na bezohledného výrobce a nepletli se s výběrem pohovky, musíte nakupovat výhradně v důvěryhodných továrnách na nábytek, které byly popsány dříve.

Jediná věc, která může potenciálního kupce odradit od nákupu pohovky Chester, je její vysoká cena.. Nezapomeňte však, že vysoké náklady na tento typ pohovek jsou způsobeny především vysokou cenou materiálů použitých pro výrobu a složitostí montáže. Pohovka “Chester”, zakoupené od důvěryhodného výrobce bude skvělým doplňkem každého interiéru a potěší svého majitele po dlouhou dobu nebývalým pohodlím a stylovým vzhledem.

Podívejte se na video na podobné téma.