Každý den při rozložení a sestavování nepohodlné pohovky, dříve nebo později, každý přemýšlí o existenci neobvykle lehkého mechanismu rozložení. Pohovka s mechanismem tick-tock je vylepšený model, který vám umožní zapomenout na fyzickou námahu v podobě tahání nábytku před spaním.

Co to je??

„Tick-tock“ je mezi výrobci nábytku uznáván jako pohodlný mechanismus rozkládání pohovky založený na systému „Eurobook“. Stejně jako jeho předchůdce lze tick-tock rozložit ve dvou krocích. Nejprve se sedadlo zvedne a spustí dolů, pak se záda umístí do vytvořené dutiny. Existuje názor, že díky tak jednoduchému dvoustupňovému algoritmu dostal systém své jméno. Jiní však tvrdí, že „tick-tock“ je spojení se zvukem mechanismu při sestavování a rozkládání.

Tak či onak, pohovka s mechanismem tick-tock je velmi populární, protože oproti jiným modelům má řadu výhod.

Výhody systému:

 • ve srovnání s „eurobookem“ nemá válečky, a proto nezkazí podlahové krytiny, pohodlně se zvedá při rozkládání;
 • má prostorné lůžko s dokonale rovným povrchem;
 • vysoká síla a trvanlivost mechanismu;
 • jednoduchost a lehkost v rozvinutí;
 • použít pro rám některé z nejtrvanlivějších materiálů: kov a dřevo;
 • prostorný box na prádlo;
 • kompaktnost velikosti;
 • rozmanitost návrhy a tvary;
 • podíl vysoké zatížení až 240 kg.

Odborníci také v takových modelech rozlišují organičnost v jakémkoli prostředí, ať už je to vstupní hala, obývací pokoj a dokonce i školka. Faktem je, že každé dítě, které je pevně na nohou, po několika pokusech bude schopno narovnat pohovku samo, aniž by za sebou táhlo koberec, jako je tomu u válečkových mechanismů.

Algoritmus pro práci se sedačkou zahrnuje několik fází:

 1. uvolnění struktury z polštářů a dalších dekorativních prvků;
 2. zvednutí sedadla;
 3. spouštění dolů;
 4. převrácení opěradla.

Výsledné místo na spaní je mimořádně pohodlné, protože tloušťka pěnové gumy v sedáku a opěradle je maximální, což znamená, že pevnost a opora těla během zdravého spánku se stává realitou. To je pádný argument ve prospěch modelu, protože ve většině klasického nábytku jsou příčky tělem během odpočinku jasně cítit..

Jako každý systém má však „tick-tock“ své nevýhody. Navzdory skutečnosti, že porucha mechanismu je vzácná, jeho oprava je nákladná. Prostorné lůžko navíc ovlivňuje příliš hluboké sedadlo, které se úspěšně vyrovná dvojicí měkkých polštářů..

A také ve srovnání s tak jednoduchými modely, jako je výsuvný mechanismus, je „tick-tock“ dražší..

Sestava

Prodejci nábytku rádi přicházejí s jasnými názvy mechanismů, čímž lákají kupující. Pro nás, obyčejné lidi, se taková hra se slovy často stává důvodem pro zmatek a pochybnosti při výběru.

Mechanismus tick-tock má tedy další názvy, například „pantograf“, chůzí „eurobook“, „puma“. Můžeme s naprostou jistotou říci, že jde o totéž, a proto pokud je ve stejném oddělení nábytku sedačka s „pantografem“ mnohem dražší než chodící „eurobook“, pamatujte, že se jedná pouze o marketingový tah.

Při vynechání názvu byste při výběru měli věnovat pozornost vlastnostem pohovky, protože modelová řada je díky univerzálnosti systému poměrně velká. Tvar pohovky může být rovný nebo hranatý. Rovný model se skládá ze dvou částí: opěradla a sedadla, rohový model je doplněn dalším blokem, který umožňuje zvětšit prostor na spaní a množství prostoru pro prádlo.

Kromě toho může být chodící mechanismus přítomen na pohovkách jako na kovový rám a na dřevěném podkladu nebo překližce. Zde by měl být upřednostněn kov nebo překližka, vytvořená speciální technologií, díky níž je tento materiál hustší než dřevěná tyč. Pokud má pohovka dřevěný rám, měli by potenciální majitelé zjistit druh dřeva. Nejnižší třídou je tedy borovicový rám, kompromis mezi nízkou cenou a dobrou kvalitou – vyrobený z břízy, nejvyšší třídy pevnosti – dub nebo buk.

Mluvit o estetických kvalitách a tvaru, pohovky – „pantografy“ rozdělena do modelů bez područek, s područkami měkkými a dřevěnými. „Pantografy“ bez područek výrazně šetří místo a nevypadají o nic hůře než jejich konkurenti. Jejich imitaci zpravidla představují pěnové válečky, které jsou také hlavním zaměřením modelu..

Pohovky s područkami jsou také oblíbené, protože je možné je během spánku opřít nebo polstrovat..

Je třeba říci, že spánek je důležitým kritériem pro dobrou chůzi Eurobook. Výplň částí pohovky znamená zdravý odpočinek. Mohou se skládat z:

 1. z polyuretanové pěny;
 2. s nezávislým pružinovým blokem;
 3. s pružinami Bonnel.
 • Polyuretanová pěna je materiál různé hustoty. Může být monolitický nebo lepený z tenkých plechů. Jeho cena je velmi demokratická a užitečné vlastnosti se správnou volbou jsou docela dobré. Pevný povrch z polyuretanové pěny tedy během spánku dokonale podporuje tělo, aniž by poškodil zdraví.

 • Nezávislý pružinový blok – to je obrovské množství pružin, které nejsou navzájem spojeny, „zabalené“ do textilních potahů. Tato funkce jim umožňuje správně podepřít tělo a zabránit prověšení sousedních částí. Tento model pohovek je považován za ortopedický, a proto cenový segment výrazně převyšuje všechny dostupné odrůdy. Pantograf s nezávislými pružinami se doporučuje umístit do dětských pokojů bez obav o správný vývoj vašeho dítěte.
 • Pružinový blokBonnel„Je to zastaralejší mechanismus, ale stále má právo existovat na trhu s moderním nábytkem. Pružiny v něm jsou propojené.

Jejich životnost je dlouhá, ale podle odborníků časem, dříve nebo později, pružiny začnou vrzat, což způsobuje spoustu nepříjemností. Navíc jsou velmi náchylní k mechanickému poškození, například jejich schopnost vydržet dětské skákání na pohovkách je zanedbatelná..

Rozměry

Výroba sedacích souprav se dnes často provádí podle jednotlivých měření, což vám umožňuje nedělat si starosti s tím, zda se vám sedačka, která se vám líbí, vejde do místnosti. Ať už je zvolena jakákoli možnost, je bezpečné říci, že pohovka pantografu nezabere mnoho místa a zároveň poskytne svým majitelům prostorné lůžko.

Pro názorný příklad můžete jako základ vzít konkrétní pohovku. Jeho délka s područkami je 2180 mm, což je kompaktní velikost i pro malý prostor. Současně je hloubka sedadla 1020 mm, což znamená, že pro pohodlný pobyt v sedě budete muset získat pár polštářů, které jsou zpravidla součástí. Velkorysá hloubka sedadla ospravedlňuje prostornou spací plochu 1 450 mm a 1 870 mm na délku. Stojí za zmínku, že tato šířka je vlastní většině plných manželských postelí..

Rozměry pohovky lze výrazně snížit při absenci područek, stejně jako při zmenšení lůžka.

Oblíbené barvy

Návrháři interiérů zvolili jako trend této sezóny přírodní tóny. Když si vyberete módní nábytek, můžete bezpečně zastavit výběr dřeva v tandemu s odstíny čalounění pískem, oranžovou, béžovou. Hodí se sem také hořčičné tóny a půltóny karmínového lesa..

Módní barvy sezóny, pokud design prostor vyžaduje jasné barvy:

 1. Červené;
 2. Bílý;
 3. nachový;
 4. grafit;
 5. kombinace tónů.

Výhodou sedací soupravy z teakového dřeva je, že lze snadno kombinovat barvy s její strukturou. Například lehkou pohovku s klidnou základnou lze snadno zředit jasnými potištěnými polštáři a podložkami. Vezmeme -li jako základ bílou pohovku, návrháři ji doplní šťavnatou zelení nebo bohatou fuchsií. Grafit osvěžuje na pozadí pastelově růžových polštářů..

Které továrny vyrábějí?

Chcete-li koupit dobrou pohovku na více než jeden rok, rozumným rozhodnutím by bylo vybrat nábytek ze známých a osvědčených továren..

 • Společnost Perm je považována za jednu z nich.Parma“. Díky vlastnímu vybavení, skladům a veškerému potřebnému vybavení společnost šetří náklady, díky čemuž je produkt nejen vysoce kvalitní, ale také cenově dostupný. S přihlédnutím k individuálním potřebám jsou modely vyrobeny jak z pružinových bloků, tak z polyuretanové pěny.
 • Další továrna na nábytek s vřelým názvemLasička»Představuje stylové pantografové sedací soupravy vyrobené z kombinovaných potahových materiálů. Nejen područky zdobí ekokůže, ale také horní části polštářů, díky čemuž jsou modely Laski ještě originálnější.

 • Továrna na nábytek Glazovskaya vydala stylovou sérii “Marrákeš“. Mezi modely lze rozlišit rohovou pohovku “Tango“,”Astra“,”Šedá” jiný.

 • Stylová a lakonická pohovkaTibet 2„Továrna představila kombinované područky ze dřeva a textilie“MDV“. Stojí na kovových nohách a má pružinovou základnu, která vytváří atmosféru zdravého spánku a relaxace.
 • Továrna „Ardoni»Vylepšil pohovky sběrače přidáním odnímatelných polštářů. Takto model “Seattle“, Což vám umožní snadno vyčistit povrch od prachu a současně našlehat jejich výplň pro pohodlný pobyt na pohovce.

 • Další atraktivní model Prometheus“Z továrny”MasterFurniture»Má stylový design a nezávislý pružinový blok. Pískové tóny a pruhy v podobě potisku ozdobí téměř jakýkoli styl interiéru.

 • SpolečnostMagnát„Přišel se stylovou novinkou“Quadro 4“. Dvoubarevné složení čokolády a slonoviny v ekokůži nemá područky a záda jsou propracovaná do zakřivených tvarů. „Quadro 4“ ve vší své závažnosti a zdrženlivosti je v obývacím pokoji organický.
 • Modelka Benátky»Jedná se o kombinovanou verzi rovné sedací soupravy z ekokůže a látky. Tři potištěné polštáře vhodně doplňují kožené područky a rám.

 • Pohovka Oblíbený»Vyniká svou neobvyklou formou. Tento model postrádá ostré rohy a boky jsou vyrobeny z odolného přírodního buku. Samotný rám je vyroben z břízy, což, jak víte, je dobrým kompromisem mezi slušnou kvalitou a cenou..
 • Pohovka od firmyPrestižní nábytek„Pod sérií“Amélie»Má propracovanost a rozmanitost potisků. Zvířecí a květinové motivy, umístěné na třech polštářích, jsou doplněny područkami z měkké koženky. Charakteristickým rysem tohoto modelu je kovový rám..

Výše uvedené modely a továrny lze s jistotou nazvat osvědčenými, a proto jejich volba s největší pravděpodobností přinese větší potěšení z používání..

Recenze

Modely s mechanismem „tick-tock“ jsou mezi uživateli velmi oblíbené ve všech cenových segmentech. Jednou z výhod je tedy dostupná cena. Tento faktor však nijak neovlivňuje kvalitu. Žádné skřípání nebo poškrábání podlahy činí pohovku téměř dokonalou.

Mechanismus „pantografu“ málokdy vyvolává negativitu. Díky své pevnosti a vysoké odolnosti proti opotřebení je populární, ale někdy je u nových modelů příliš těsný, takže proces transformace není tak snadný, jak bychom si přáli. Živým příkladem toho jsou podle názoru mnoha modelů „Mac“.

Uživatelé také mluví o tom, že budou pozorní k polštářům. Příliš měkké doplňky mají tendenci rychle ztrácet tvar. Majitelé odolných modelů takové problémy během provozu nepociťují a nesmírně se těší ze ziskové, atraktivní a spolehlivé renovace interiéru.

Mechanismus tick-tock se skutečně stal inovací mezi transformacemi pohovek. Jeho všestrannost pro různé výplně modelů, ať už jde o pružiny nebo polyuretanovou pěnu, vám umožňuje vytvořit nejpohodlnější a nejužitečnější místo pro spánek a odpočinek, které v žádném případě není horší než postel, ale zabírá mnohem méně místa. Kompaktnost, jednoduchost, spolehlivost a pohodlí – to jsou hlavní vlastnosti pohovky s mechanismem tick -tock..

Toto video vám ukáže transformační mechanismus Eurobooku "tik tak".