Počítač pro práci nebo studium lze umístit na jakýkoli stůl – psací, jídelní nebo jakýkoli jiný. Speciální stůl je však mnohem pohodlnější a ergonomičtější. Kovové počítačové stoly jsou toho dokonalým potvrzením..

Vlastnosti a výhody

Většina moderních lidí tráví hodně času u počítačů. Používá se v práci, doma, ke studiu a zábavě. Počítačové stoly byly vynalezeny pro pohodlí a krásu – na takovém stole je vše, co potřebujete, po ruce a není nic nadbytečného. Liší se od obvyklých velikostí, tvarem, designem a hlavně ergonomií – mají speciální otvory pro dráty, výsuvné panely pro pohodlné uložení systémové jednotky a klávesnice. Běžný stůl se nemůže pochlubit takovou funkčností..

Počítačové stoly jsou vyrobeny z různých materiálů:

 • dřevěné desky;
 • masivní dřevo;
 • kov;
 • sklo, plast.

Dřevo je samozřejmě ekologické a trvanlivé, ale velmi drahé. Nejdostupnější možností jsou stoly z MDF nebo dřevotřísky, ale nevydrží příliš dlouho. Kovové stoly vypadají nejvíce stylově a spolehlivě.

Lze je doplnit dřevem, sklem nebo plastem.

Kovové počítačové stoly:

 • Vypadají stylově. Tato tabulka zvýrazní “počítačový” koutek, vypadá technicky a zároveň obchodně.
 • Hodí se do moderního interiéru.
 • Snadná údržba, odolná proti vlhkosti, hůře se poškrábe nebo zdeformuje.
 • Ne příliš drahé.

Modely a specifikace

Počítačové stoly mohou být malé i velké – vše závisí na tom, kolik kancelářského vybavení chcete umístit. Před výběrem správného modelu si pamatujte, co přesně musíte u počítače dělat. Potřebujete například místo, kde byste něco napsali ručně? Zamyslete se nad tím, zda je vysouvací klávesnice pro vás pohodlná, nebo ji raději necháváte na stole a na co ještě potřebujete místo (mohou to být knihy, kalkulačka, papírnictví, tiskárna, skener, joysticky, sluchátka, fotoaparát, reproduktory atd.).

Je důležité zvážit, zda bude u počítače sedět jeden člověk nebo několik. Pokud na jednom pracovišti střídavě sedí dva lidé, je nutné vzít v úvahu zájmy všech.

A pro dva najednou (například pro děti) existují samostatné modely se dvěma pracovními oblastmi.

Výrobci vyrábějí obrovské množství modelů, které lze široce rozdělit na:

 • rovný;
 • roh;
 • stoly s policemi a zásuvkami;
 • stoly s nástavbami;
 • stoly pro notebooky;
 • policové stoly.

Rovné modely stolů jsou jednoduché, kompaktní a snadno se s nimi pracuje. Jsou vhodné pro všechny – administrativní pracovníky, školáky a hráče. Rohové modely jsou navrženy tak, aby šetřily místo: i když je pracovní plocha takového stolu velká, v rohu zabírá mnohem méně místa.

Doplněk na stole u počítače je jako stůl na stole: originální řešení pro umístění dalšího vybavení. Na takový stojan můžete například postavit tiskárnu.

Vytištěný dokument vám pak pohodlně spadne přímo do rukou..

Stoly pro notebooky jsou kompaktní a jednoduché. Protože takové zařízení nemá na klávesnici systémovou jednotku, nemá stůl žádné další police. Tyto tabulky mají funkci ve formě vestavěného chladicího systému. Zabraňuje přehřátí notebooku při práci.

Policový stůl je skutečným pracovním prostorem. Stůl je součástí sestavy sestávající z polic, zásuvek, stojanů. Takový model je poměrně masivní, ale pojme vše, co potřebujete..

Na rozdíl od dřevěných stolů lze kovové stoly skládat. Pokud tabulku z nějakého důvodu dočasně nepotřebujete, lze ji úhledně složit.

Modulární konstrukce se velmi dobře hodí pro kanceláře – jsou také vyrobeny na kovovém rámu. Obvykle jsou to malé počítačové stoly, které se v případě potřeby (schůzka, jednání, oslava) skládají do jednoho velkého. Může to být jednoduché nebo to může mít efektní tvar..

Modulární modely s přepážkou jsou pohodlné a ekonomické – u takového stolu mohou sedět dva lidé najednou z různých stran, ale mezi nimi je malá přepážka, která vytváří osobní prostor.

V případě potřeby pracujte jako tým, oddíl lze snadno odstranit.

Přehled modelu

Nejjednodušší možnost. Rám je vyroben z kovu a deska stolu a výsuvné police pro klávesnici a systémovou jednotku jsou pokryty dřevem. Vypadá lakonicky a zapadne do každého moderního interiéru. Funkčnost stolu je minimální: na desce stolu je pouze malá nástavba, na kterou můžete umístit stojan na sluchátka nebo, jako na fotografii, něco dekorativního.

Malá, ale funkční možnost pro ty, kteří používají další kancelářské vybavení. Doplněk vám umožňuje umístit jej do „druhého patra“. Deska stolu je ve srovnání s předchozím modelem zvětšená – je vhodné psát na takový stůl. Má také prostor pro malé reproduktory..

Aby obývací pokoj nevypadal jako kancelář, může být zařízení skryto níže. Tento model stolu nemá nahoře nástavbu, ale v nohách jsou police. Šířka desky stolu vám umožní pohodlně pracovat.

Kombinace skla a kovu vypadá stylově. Tyto stoly jsou vhodné pro high-tech nebo minimalistické interiéry. Skleněná deska stolu je odolná a krásná a vytváří vzdušný efekt. Nástavba u tohoto stolu je na boku. Je širší než běžné modely, ale vypadá více originálně. Design nohou – skládací.

Kompaktní model na kolech. Takový stůl lze podle potřeby přesunout na jakékoli místo. Skleněná deska stolu na kovovém rámu, výsuvná klávesnice, dole police pro kancelářské vybavení. Spodní police má ergonomický výřez, aby bylo pohodlné sedět u stolu a posunout židli hlouběji. Zadní stěna je vyrobena z perforovaného kovu – to ponechává prostor pro cirkulaci vzduchu, takže se zařízení nepřehřívá.

Plně železný skládací stůl na notebook. Tento model je vhodný k použití, když ležíte v posteli nebo sedíte na pohovce nebo křesle. Ve skutečnosti. stůl je jen stojan na notebook a myš. Pro přenosné počítače stále existují modely, které připomínají snídaňový stůl v posteli..

Oblíbenou možností je deska stolu na noze s kolečkem, které lze zasunout na jakékoli sedadlo (židle, židle, pohovka, barový pult) a upravit na požadovanou výšku.

Jak vybrat?

Po rozhodnutí, který model potřebujete, můžete jít do obchodu. Je velmi důležité si stůl před koupí vyzkoušet tak, že u něj sedíte..

Pro pohodlí zad je výška nejdůležitější. Počítačové stoly mají standardní výšku stolu 75 cm. Tento údaj není převzat ze stropu, ale je vypočítán na základě průměrných parametrů ruských mužů a žen. Většina lidí bude moci pohodlně sedět u takového stolu – nohy by měly být ohnuté pod úhlem 90 °, hýždě by měly být plně podepřeny na sedadle židle, lokty a předloktí by měly být na desce stolu a oči by měly dívej se přímo před sebe..

Pokud plánujete výrobu stolu na míru, můžete si jej vyrobit přesně pro sebe. Chcete -li to provést, použijte vzorec: výšku v centimetrech je třeba vynásobit 75 a poté výslednou částku vydělit 175. To bude ideální výška desky.

Pokud je stůl zakoupen již hotový, odborníci doporučují dosáhnout správné výsadby úpravou výšky židle..

U některých modelů stolů lze upravit výšku podpěr (obvykle nohou nebo jedné nohy). Často se jedná o modely pro notebooky nebo počítačové stoly určené pro školáky (takzvané „rostoucí“ modely).

Nezapomeňte myslet na místo, kam jste položili počítačový stůl.. Doporučuje se, aby sluneční světlo přímo nedopadlo na monitor. Stoly na kovovém rámu s dřevěnými deskami a policemi se nejlépe hodí do standardních moderních interiérů. Zcela kovové stoly nebo s přídavkem skla vypadají krásně, ale do interiéru se obtížněji vejdou..

Mějte také na paměti, že standardy, podle kterých se vyrábějí počítačové stoly, nejsou vždy skutečně ergonomické. Například výsuvná klávesnice předpokládá, že lokty budou viset. Pokud hodně píšete, vaše ruce se velmi unaví. V takovém případě byste měli věnovat pozornost modelu, kde bude klávesnice ležet na desce stolu..

Stojany na monitor také nejsou vždy potřeba – měly by stát přesně v úrovni očí.

Spodní výsuvná police pro systémovou jednotku často ztěžuje přístup k portům USB a dalším vstupům. Pokud je polička navíc dřevěná, může se jednotka přehřát a zaprášit. V ideálním případě je systémová jednotka obklopena kovovými perforovanými povrchy.

Pokud potřebujete dát počítač do místnosti, kde je interiér promyšlený do nejmenších detailů, bude třeba stůl vyrobit na zakázku. Moderní výrobci vyrábějí počítačový nábytek v klasickém stylu, v duchu secese, Provence, Shabby Chic atd..

Tak detailní přístup ocení každý, kdo vstoupí do vašeho domu.!

Více o kovových počítačových stolech se dozvíte v následujícím videu..