Koupí skříně v jakékoli místnosti se každý majitel snaží, aby byl produkt nejen stylový a atraktivní, ale také pohodlný a praktický. Pohodlná akordeonová skříň se skládacími dveřmi vám pomůže co nejlépe využít prostor v místnosti. Je vhodný pro ukládání věcí, ale i různých domácích potřeb. Tento design je pozoruhodný pro speciální způsob otevírání dveří. Zvažte výhody a nevýhody takového produktu.

Vlastnosti a výhody

Tyto skříně dostaly své jméno podle otevíracího mechanismu. Dveře se skládají z několika sektorů, které se skládají jako harmonika. Mezi hlavní výhody takového nábytku patří:

 • Pohodlí a snadné použití. Skládací dveře-„kniha“ pomáhají snadno a pohodlně proměnit obyčejnou skříň v celou šatnu. Fasádu lze zcela složit. V takovém případě okamžitě uvidíte obsah všech polic..

 • Takto sklopné dveře lze pohodlně použít v rohových modelech. To vám umožní optimálně uspořádat prostor. Na rozdíl od kloubových protějšků jsou tyto dveře kompaktní, lehké, a proto se snadno používají. I dítě může snadno otevřít a zavřít šatník.

 • Stylová možnost. Modely, které mají podobný mechanismus otevírání dveří, obvykle vypadají velmi působivě. Moderní výrobci dnes podle úsudku módních návrhářů představují širokou škálu modelů. Na objednávku můžete vytvořit ten nejkreativnější design, který si zamilujete vy i vaši blízcí.

 • Široký sortiment zboží. Na základě předchozího bodu následuje další, a to rozšířený počet modelů, které jsou v moderních obchodech s nábytkem. Vyberte si nejlepší variantu pro svůj byt. Nezapomeňte, že výrobek musí organicky zapadat do koncepce stylu domu..

 • Každé křídlo v modelech je zaměnitelné. Pokud je tedy poškozený, můžete jej snadno vyměnit za nový díl. Přitom nemusíte rozebírat celou konstrukci..

 • Mezi výhody patří téměř tichý chod mechanismu..

 • Dostupnost zboží. Modely si můžete koupit v každém obchodě s nábytkem nebo si vyrobit vlastní. Současně si pamatujte, že pokud si nejste jisti svými schopnostmi, pak je lepší důvěřovat rukám zkušených řemeslníků, kteří rychle a přesně vytvoří požadovanou možnost..

 • Dostupná cena. Šatní skříň bude možné zakoupit za cenu, která bude pro vás v tuto chvíli relevantní.

Zároveň neutratíte celý rodinný rozpočet, ale získáte hodnotnou věc..

Se všemi různými výhodami stojí za zmínku řadu nevýhod takového nábytku:

 • Nedostatek spodních vodítek. Tyto skládací dveře skříně jsou nestabilní..

 • Skládací plátna mají krátkou životnost. Životnost je obvykle přibližně pět až sedm let..

 • Čím více má předmět klapky, tím menší bude pevnost konstrukce..

 • Je důležité provést správnou instalaci vodítek tak, aby byl rovný povrch. To ovlivní životnost válečkového mechanismu a závěsů, které spojují panely..

Před zakoupením produktu byste měli zvážit pro a proti a rozhodnout se, který model vám nejlépe vyhovuje..

Jak vybrat tu správnou?

Pokud se rozhodnete pro skříně s harmonikovými dveřmi, měli byste k výběru produktu přistoupit zodpovědně.

Nejprve proveďte měření, abyste přesně věděli o požadovaných parametrech nábytku..

Strukturu s takovými dveřmi samozřejmě nelze nazvat trvanlivou Při výběru vybavení věnujte pozornost následujícím bodům:

 • Kvalita použitých surovin. Neměli byste šetřit penězi za opravdu hodnotný model. Bude vám moci sloužit po dlouhou dobu. Pro vestavěnou skříň jsou dveře z plastu nebo MDF perfektní. Dřevěné modely budou mít působivou hmotnost. Tento design vám dlouho nevydrží..

 • Cena. Mnoho kupujících se zpočátku řídí kupní cenou. Je třeba si uvědomit, že pokud je výrobek velmi drahý, nezaručuje to jeho vysokou kvalitu. Levné možnosti vám však dlouho nevydrží, protože obvykle obsahují nepraktické materiály..

 • Pokud hledáte odolnější modely, pak stojí za to vybrat si šatník. s profilovými rámy. V tomto případě bude každá sekce uzavřena v hliníkovém rámu. Dávejte pozor na plynulost otevírání klapek. Před nákupem si model sami vyzkoušejte, ujistěte se, že všechny mechanismy fungují perfektně, a také se podívejte, zda jsou mezi sousedními panely velké mezery.
 • Ohodnoťte armatury. Obvykle kompletní s plastovými křídly existují stejná vodítka, závěsy, kliky, které nebudou trvanlivé.

Je lepší vybrat takové prvky z oceli nebo hliníku, protože budou nést velké zatížení.

 • Podívejte se také na typ válečkového mechanismu. Existují možnosti podpory a zavěšení. První z nich bude mnohem spolehlivější. Navíc taková konstrukce bude znamenat instalaci spodního vodítka. Zkontrolujte kvalitu všech připojení. Dveře nesmí být uvolněné. Je třeba poznamenat, že doba použití takové skříně bude také záviset na její správné instalaci. Proto je lepší svěřit tento proces do rukou zkušených specialistů..

Pohledy

Moderní trh s nábytkem je plný různých možností skříní, kde existuje takový systém jako kniha nebo „akordeon“. Můžete si vybrat možnost, která vám vyhovuje. Zvažme hlavní typy:

 • Podle počtu klapek. Dvoukřídlé a čtyřkřídlé možnosti jsou jedny z nejoblíbenějších modelů. Pomáhají efektivně šetřit místo. Všechny potřebné věci si můžete odložit do skříně.

 • Rovný. Takové modely lze úspěšně umístit do jakékoli místnosti. Vše bude záviset na velikosti skříně a ploše místnosti. Takže například můžete dát stylovou možnost do ložnice, kde můžete skládat ložní prádlo.
 • Roh. Tyto modely vám pomohou optimálně uspořádat prostor. Takovou skříň můžete dát na chodbu. Takže můžete ušetřit místo a najít pohodlný předmět pro uložení obuvi, svrchního oblečení a dalších potřebných věcí..

 • Kuchyně. Stojí za zmínku, že kromě možností pro ložnice a halu existují speciální možnosti pro podobné modely pro kuchyň. Můžete zdůraznit chuť této místnosti, vnést do interiéru jas a barvy. Současně nezapomeňte zkontrolovat kvalitu nábytkových mechanismů..
 • Se zrcadlem. Skříně s harmonikovými dveřmi lze také zrcadlit. Tato malá nuance vám pomůže obléknout se do práce tím, že zhodnotí váš vzhled. Pohodlí a praktičnost jsou vlastnosti těchto modelů.

Vyberte si ty možnosti, které vám vyhovují z hlediska koncepce stylu.

Recenze

Mezi četnými recenzemi lze vyzdvihnout ty, které hovoří o důležitosti a kvalitě těchto skříní. Mnoho kupujících věří, že nábytek s harmonikovými dveřmi je docela praktický a pohodlný. Takové modely lze umístit do jakékoli místnosti. Díky své prostornosti vám produkt umožní uložit mnoho věcí a předmětů..

Označeno uživateli a schopnost šetřit místo díky takovému nábytku. Zakoupením takové skříně můžete optimálně uspořádat svůj interiér. Dveře harmoniky nevyžadují například na rozdíl od možností houpačky další prostor. Můžete si vyzvednout další položky, které chcete, a dát je do místnosti.

Kupující odhadují náklady na podobný produkt odlišně. Mnoho lidí věří, že můžete najít cenově dostupnou možnost, která nepoškodí váš rodinný rozpočet. Někteří lidé mluví o předražení kvalitních modelů. Současně nepopírají, že je to takový nábytek, který vydrží déle než možnosti vyrobené z jednoduchých surovin..

S pomocí takové skříně můžete úspěšně vyzdobit interiér místnosti. Můžete si vybrat design, který se vám bude líbit, a bude kombinován se stylovým konceptem místnosti. Nezapomeňte si předem vypočítat parametry nábytku, abyste měli jistotu, že se skříň vejde na požadované místo..

Nakupujte pouze v důvěryhodných obchodech, které mají pozitivní recenze. Tímto způsobem se můžete vyhnout nekvalitnímu nákupu. Neměli byste ušetřit peníze na nákup spolehlivého zboží. Budete jej moci používat s potěšením.

Nezávisle zkontrolujte plynulý chod dveří a také vzhled skříně. Nechte vybraný model, aby vám přinesl potěšení a pohodlí.

Více o skříních s harmonikovými dveřmi se dozvíte v dalším videu..