Stylový dřevěný dům mimo město je snem mnoha. Útulná krásná chata bude skvělým místem pro rodinnou dovolenou. V takovém domě není místně jeden, ale několik ložnic najednou.

Vyberte si správné dekorativní detaily, kvalitní nábytek a můžete si vytvořit dokonalou ložnici.

Jaký styl zvolit?

Dřevo je vysoce kvalitní přírodní materiál, který dává obrovský prostor pro kreativitu. Můžete si sami vybrat dekorativní prvky, které vám vyhovují, nebo se řídit stylem navrženým designéry..

V současnosti je oblíbený dřevěný nebo srubový dům rustikálním stylu. Tento styl poskytuje kombinaci tmavého dřeva s přírodními přísadami. Mohou to být plátěné přehozy, postel se základnou z kulatiny nebo přírodní kožešina na podlaze..

Můžete se také pokusit navrhnout takovou ložnici. v tradičním stylue. Ke dřevu a kovu se dobře hodí klasické dekorativní prvky. Například v takové ložnici bude dobře vypadat například postel se zakřivenými kovanými nohami..

Místnost se zrubovými stěnami bude dobře doplněna nábytkem venkovský styl. Taková místnost bude vyzdobena látkovými závěsy, přehozy nebo přikrývkami. Odborníci doporučují zvolit dekorativní prvky v oranžových nebo žlutých odstínech. Místnost ve venkovském stylu vypadá co nejpohodlněji. V takové místnosti si opravdu můžete odpočinout..

Pokud se váš dům nachází u jezera nebo řeky, pokoj lze zařídit v námořním stylu. Vypadá to docela organicky. Pro nábytek a okenní závěsy vyberte světlé a modré odstíny.

Můžete si také koupit dekorativní předměty, které spojíte s námořním tématem. To dodá místnosti osobnost..

Dohoda

Uspořádání ložnice do značné míry závisí na tom, pro koho je tato místnost určena..

Pokud je tedy ložnice navržena pro dva, pak byste se měli omezit na minimum nábytku. Místo pracovního stolu a dalších kusů nábytku je lepší zvolit širokou masivní postel..

Pro teenagera nebo dítě vhodnější je jednolůžko. To vám umožní vměstnat stůl, skříňku na jeho knihy nebo v místnosti vytvořit prostor pro hry..

Nezapomeňte, že dětský pokoj musí mít měkkou a útulnou podlahu. Klidně tedy své dítě necháte hrát si na podlaze a nebudete se bát, že by dítěti bylo zima..

Pokud je ložnice umístěna ve druhém patře, můžete vše zařídit s maximálním pohodlím. Dvoulůžkový pokoj a koupelna jsou skvělým nápadem pro mladý pár i rodiče. Do hlavní místnosti nainstalujte postel a ložnici a do koupelny, která se nachází velmi blízko, lze umístit toaletní stolek a zrcadlo.

V případě, že je váš pokoj malý, můžete vybavit pokoj v podkroví. To platí ve venkovském domě s jedním patrem..

Pokud v takové místnosti nejsou žádná okna nebo jsou příliš malá na to, aby poskytovala dostatek světla, můžete použít umělé osvětlení a na stěny pověsit několik zrcadel. Tím se zvýší množství světla..

7 fotografií

Rustikální design interiéru

Místnost vyzdobená dřevem vypadá sama o sobě velmi atraktivně. Proto je velmi snadné s ním pracovat – ať už si vyberete jakýkoli styl, organicky se do takové místnosti vejde..

Ve srubu můžete vytvářet stylový interiér, připomínající pokoj v rolnické chatrči. K tomu se používá jednoduchý nábytek bez jakýchkoli ozdob. Zajímavou možností je sada postelí a ložnic stylizovaná jako strom. Drsnost, nerovnosti a další viditelné „nedostatky“ jsou zde vítány. Nábytek vypadá zajímavě, vyrobený jakoby ze snaggy větví. V takovém interiéru by byly vhodné jednoduché závěsy ze surového lnu nebo tenkého lehkého hedvábí. Svůj nábytek můžete také ozdobit ručně vyrobenými ubrousky nebo dekami. Pokud nevíte, jak plést nebo vyšívat, pak můžete zkusit ušít patchworkovou deku. Vypadá dostatečně jasně, takže ozdobí každou místnost..

Ale pokud nejste znalcem vzpurné krásy, pak ve srubu je docela možné vybavit a stylová moderní ložnice. Dřevěné stěny slouží jako vynikající pozadí pro klasickou postel a světlé béžové látkové krytiny. Nainstalujte moderní technologie a místnost se změní, aniž by ztratila své původní kouzlo.

Ve srubu by měla být zvláštní pozornost věnována osvětlení.. V ložnici je nutné instalovat umělé světelné zdroje. Nejprve se musíte postarat o stropní osvětlení. Alternativně můžete instalovat různé stojací lampy, svícny nebo jednoduché stolní lampy..

Lustr v domě z vysoce kvalitních kulatin by měl mít stín. Na stropě by neměly být žádné otevřené zdroje světla. Vhodné bude také dekorativní osvětlení v ložnici z lepeného srubu. Správně zvolená lampa nebo svícny pomohou dokončit výzdobu místnosti. S jeho pomocí můžete zvýraznit obrázek, výklenek ve zdi, sochu nebo jakýkoli jiný dekorativní předmět..

Dřevo je materiál nebezpečný pro požár, a pokud si nedáte pozor, můžete rozdělat oheň. To platí zejména pro všechny druhy zdrojů otevřeného ohně. Pokud tedy chcete do své ložnice nainstalovat krb, pak musíte zkontrolovat rozložení u profesionálů..

Designové nápady

Existuje mnoho různých možností, jak zdobit místo na spaní. Vše závisí na tom, jaký druh místnosti máte. Podívejme se na několik možností designu, které můžete použít při zdobení svého pokoje..

Malý pokoj

Nejprve se podívejme na to, jak zařídit kompaktní pokoj.. Pokud je váš pokoj velmi malý, budete muset dělat s minimem interiérových předmětů.. Ale v tomto případě můžete nějakým způsobem vyzdobit ložnici neobvyklým a zajímavým způsobem. Prvním krokem, kterému byste měli věnovat pozornost, je malování stěn a stropu. Je docela možné to udělat sami..

Vyberte si světlé, světlé barvy, které prostor vizuálně rozšíří. Vyberte si také lehčí nábytek a textil. Bude stačit nainstalovat do místnosti jednu malou postel a komodu na nejnutnější věci a ložní prádlo. V tomto případě by knickknacks měly být umístěny na policích upevněných na zdi..

Další možností je použít multifunkční nábytek.. Například pohodlná postel může v sobě také skrývat několik zásuvek, což znamená, že ji můžete také použít jako místo pro uložení povlečení.

Pokud se jedná o pokoj pro teenagera nebo dítě, můžete si vybrat palandu. Když je dítě samo, spodní částí může být psací stůl nebo hrací plocha. A pokud jsou dvě děti, pak se na takovou postel pohodlně vejdou..

Velká místnost

Ve velké místnosti můžete více experimentovat s uspořádáním nábytku a podle toho vytvořit pohodlnější podmínky. Použijte různé zdroje inspirace, abyste ve výsledku získali něco individuálního a odlišného od ostatních domů..

V dřevěném domě můžete vytvořit zajímavou verzi útulné ložnice pro novomanžele nebo dospělý pár. Středobodem každé ložnice je široká pohodlná postel. Je žádoucí, aby odpovídal barvě interiéru. Pokud je samotná místnost vyrobena z tmavého dřeva, pak by postel měla být také taková. Můžete jej ozdobit různými způsoby. Nejjednodušší je přikrýt ho dekou a rozložit dekorativní polštáře. Můžete také zkusit nainstalovat baldachýn. Může být buď plná, pokrývající celou postel, nebo sotva viditelná a průsvitná. V každém případě takový dekorativní detail dodá místnosti pouze zvláštní chuť..

Ve velké místnosti je místo nejen pro širokou a pohodlnou postel, ale také pro další položky spací soupravy.. Snažte se, aby veškerý nábytek byl ve stejném stylu. Pokud postel připomíná královskou postel, pak se secesní komoda k ní pravděpodobně nehodí. Vyberte si něco podobného ve stylu, který dobře zapadá do celkového tématu místnosti.

Aby velká místnost nepůsobila příliš prázdně a nepohodlně, přidejte do ní nejrůznější detaily. Jednoduché a lakonické dekorace budou nejlépe fungovat s dřevěnými stěnami. Obrazy v dřevěných rámech, neobvyklé figurky a čerstvé květiny jsou nejjednodušším a nejdostupnějším způsobem, jak zpestřit svůj pokoj..

Dekorativní detaily se vybírají po promyšlení základu vašeho domova.

Tříúrovňové

Velký prostor pro experimenty dostávají i majitelé tříúrovňových ložnic. Místnost, která zabírá několik pater najednou, vypadá sama o sobě luxusně. Nádherné schodiště, které stoupá do druhého a třetího patra, a tak zdobí místnost a dodává jí královský luxus. Je docela možné schody pokrýt běžcem na koberce nebo nechat vše tak, jak je. A ve skutečnosti a v jiném případě bude místnost vypadat stylově a promyšleně..

V takové místnosti nemusíte přemýšlet o tom, jak rozdělit místnost na několik zón – vše již bylo pro vás uděláno. V přízemí tedy můžete nainstalovat pohovku a několik útulných křesel se stolem. Nahoře můžete umístit pracovní prostor a poté prostor na spaní. Místo k sezení by mělo být nejvíce promyšlené.

Uspořádejte vše tak, aby pro vás bylo příjemné odpočívat na tomto místě, a pak můžete uniknout všem starostem a skutečně odpočívat..

7 fotografií

Žádná okna

V dřevěné místnosti je často horní místnost přiřazena také ložnici. Může to být místnost, která byla dříve koncipována jako podkroví nebo sklad. V něm můžete uspořádat zcela útulnou místnost pro odpočinek a spánek..

Moderní návrháři nabízejí neobvyklou možnost pro výzdobu místnosti – instalaci umělého dekorativního okna. Může to být jednoduchá nálepka, nebo to může být realističtější. V druhém případě musíte ze dřeva vyrobit skutečný okenní rám a vložit sklo. Za to již můžete umístit dekorativní obrázky s obrazem jakékoli krajiny, kterou chcete..

Také se ujistěte, že v takové místnosti je několik zdrojů umělého světla najednou. Kromě jednoduchých lamp můžete na stěny upevnit svícny, instalovat stojací lampy, noční lampy nebo lampy. Místnost tak zůstane lehká a pohodlná kdykoli během dne. A k posílení tohoto efektu použijte masivní zrcadla, která vám pomohou znásobit světlo..

Ložnice v tomto stylu je ideální pro útulný obývací prostor. Přírodní dřevo je vynikající pro propustnost vzduchu a podporuje dobrý spánek.

Takže když si odpočinete ve svém venkovském domě, uvidíte jen dobré sny. Krásný design vám dodá dobrou náladu a vytvoří příjemnou atmosféru..

Dále se podívejte na video: myšlenka uspořádat ložnici venkovského domu a její ztělesnění.