Pro moderní společnost je těžké si představit ty doby, kdy kuchyně neměla tak důležité zařízení, jako je digestoř. V mé hlavě se okamžitě objeví obrázek zakouřených stěn, docela zatemněný strop, podlaha lepkavá tukem a závěsy mastné pod působením výparů. A žena v domácnosti? Chudinka, čas od času pobíhá po kuchyni s mokrým ručníkem v rukou a snaží se nějak osvěžit vzduch v místnosti.

Vzpomínky na dětství si stále uchovávají nepříjemný zápach spáleného nádobí a vzhled zakouřené kuchyně. Ale celá tato negativita zapadla do zapomnění na začátku éry kápí..

Nyní stačí nainstalovat tuto jednotku nad sporák a všechny problémy, které vznikají během procesu vaření, se odpařují spolu se špinavým vzduchem..

Charakteristický

V současné době existuje mnoho různých modelů digestoří, ale nejběžnější a nejběžnější v kuchyních jsou závěsné. Taková zařízení mají kompaktní velikost a jsou umístěna přímo nad varnou deskou. Jejich práce je založena na použití filtrů, proto lze nad takové digestoře namontovat různé skříně bez obav, že jejich vzhled bude nějak trpět výpary vycházejícími ze dna a dodatečnou vlhkostí.

V takových zařízeních obvykle výrobci instalují nejjednodušší filtry ze syntetického materiálu (zpravidla používají akryl). Velkou nevýhodou takových čisticích kazet je potřeba neustálé výměny. Ve většině případů každé tři měsíce. A to jsou další finanční náklady.

Chcete -li zapomenout na neustálý nákup a výměnu filtru, můžete si okamžitě zakoupit model s opakovaně použitelným kovovým filtrem. Zachycením částic tuku a sazí dojde také ke kontaminaci, ale taková část čisticího zařízení by se měla čas od času jednoduše opláchnout tekutinou na mytí nádobí, mýdlovou vodou nebo vodou a octem. Výměnu nepotřebuje.

Zvláštností zavěšených digestoří je to, že fungují bez odsávání vzduchu, to znamená, že neodstraňují znečištěný vzduch z místnosti, ale filtrují jej a v kuchyni stále cirkuluje stejný vzduch, pouze čištěný. To je důvod, proč jsou závěsné digestoře považovány za nejjednodušší na použití a údržbu a také stojí mnohem méně než jiné modely kuchyňských čisticích zařízení. Navíc se velmi snadno instalují..

Nejběžnější kapuce mají zavěšenou šířku, která je 60 cm. Jedná se o určitý standard, i když existují i ​​menší možnosti se šířkou 50 cm a 45 cm. Účinnost tohoto typu zařízení je docela dobrá, i když jsou ne 100%, poradí si s čisticím vzduchem v kuchyni. Vhodné pro malé prostory.

Moderní modely závěsných kapot jsou rozděleny na jednomotorové a dvoumotorové. V druhém případě je výkon a výkon mnohem větší.

Tento typ kuchyňských digestoří dnes patří mezi nejméně účinné, protože má malou kapacitu..

Výhody

Nepostradatelní kuchyňští pracovníci mají mnoho výhod, které primární kuchyně lesklých interiérových časopisů pravděpodobně neocení, ale jsou hmatatelné v běžných kuchyních, kde žijí a pracují obyčejní lidé..

  • Skromná cenová politika umožňuje lidem s různými příjmy koupit kukly.
  • Tento typ čisticích jednotek se vyznačuje dostupností a snadnou instalací. Chcete -li je nainstalovat, nemusíte kupovat další nástroje a vybavení, stavět složitou konstrukci z potrubí a vzduchovodů. Potřebujete pouze domácí vrtačku a montážní kotvy. S jejich pomocí můžete za pár minut zavěsit digestoř nad varnou desku nebo nad stůl..
  • Zavěšené kukly fungují tiše, jsou téměř neslyšitelné. Jednomotorové jednotky produkují zvukové pozadí v oblasti 40-45 dB a tento indikátor je zaznamenán při maximálním zatížení zařízení. Tento indikátor je srovnatelný s tichým zvukem hudby nebo tichým rozhovorem vedeným partnery ve vzdálenosti nejvýše pěti metrů. Dvoumotorové kapoty vydávají o něco více hluku, jejich indikátory hladiny zvuku však také zapadají do normálního rozsahu. Široká škála produktů vám umožňuje vybrat si nejvhodnější variantu digestoře pro konkrétní případ.
  • Známí výrobci závěsných digestoří, jako je Bosch, Krona vybavují své výrobky opakovaně použitelnými filtry, které se snadno čistí. Nepotřebují neustálou výměnu, zatímco dokonale čistí vzduch od sazí, spalování, kapek tuku, vlhkosti. Mnoho modelů navíc umožňuje volitelnou instalaci uhlíkových filtrů určených speciálně k odstranění nepříjemných kuchyňských pachů..

Jak nainstalovat

Zavěšenou digestoř lze instalovat do speciální závěsné skříňky, ozdobného boxu nebo zavěsit na zeď. Zařízení je upevněno šrouby nebo kotvami.

Vlnitá hadice s jednou stranou je připevněna k zařízení, druhý konec je veden do ventilačního potrubí.

Druhý způsob upevnění je ke dnu skříně. Montáží zavěšené konstrukce do krabice nebo skříně můžete zachovat celistvost interiéru a zvýšit funkčnost kuchyně. V tomto případě je možné odstranit znečištěný vzduch do ventilačního systému pomocí speciálního plochého potrubí z PVC..

Prostor mezi spotřebičem a kamny závisí na typu varné desky: nad plynem – digestoř by neměla být nižší než 75 cm. Nad elektrickou digestoří – můžete digestoř spustit o 65 cm na povrch kamen. Zanedbáním těchto pravidel majitelé nemovitostí riskují své metráže. Nahromaděný tuk se může vznítit a způsobit požár..

Pokud je instalace závěsné digestoře provedena správně, můžete smažit, vařit, péct, aniž byste se obávali, že v kuchyni zůstane nepříjemný zápach a kapky tuku.

Zajímavá řešení interiéru

Závěsné digestoře, stejně jako jakýkoli jiný typ čisticího zařízení, však musí být kombinovány s designem celé kuchyňské náplně. Pro klasický interiér nebo místnost ve venkovském stylu jsou vhodné velké digestoře světlých barev: bílá, béžová.

Secesní a hi-tech digestoře jsou vyráběny v umírněnější verzi. Jejich design úzce souvisí s černou barvou, metalickými odstíny a kromě oceli a hliníku při výrobě používají: plast, sklo a další syntetické materiály.

Recenze

Jak se dalo očekávat, recenze zavěšených kuchyňských digestoří se příliš neliší. Uživatelé poznamenávají, že takové návrhy dělají dobrou práci s jejich hlavním úkolem – čištění vzduchu. Nedělají hluk, jsou kompaktní velikosti, takže neexistují žádné významné stížnosti.

Spotřebitelům se líbí design digestoří, zejména takové známé a léty prověřené společnosti jako Krona, Bosch, Hansa. Jejich výrobky se perfektně hodí do každého interiéru, trochu váží. A cena je docela dostupná.

Závěsné digestoře jsou vhodné do malých stísněných kuchyní. Rychle absorbují nepříjemné pachy a fungují zpravidla v několika režimech.

Obyvatelé poznamenávají, že prakticky neexistují žádné další funkce, ale mnozí jsou potěšeni jasným vestavěným podsvícením.

Jedinou nevýhodou, kterou mnoho lidí popisuje, je dlouhý vzduchový kanál, který je vlastní všem digestořím tohoto typu. Je velmi nápadná, takže si její přestrojení musíte dobře rozmyslet..

Mezitím majitelé zavěšených digestoří říkají, že tato zařízení jsou nejlepší volbou pro jakýkoli druh kuchyně. Jejich velkou výhodou je možnost instalace různými způsoby, proto si nemusíte lámat hlavu s tím, jak instalaci nejlépe provést, jak ušetřit maximum místa. Proto jsou v moderní společnosti závěsné kuchyňské digestoře tak populární a žádané..