Před časem byly kuchyně s barovým pultem mnohými vnímány jako znak bohatství, prvek luxusu a elegance, vypůjčený od evropských občanů. Někteří je považovali za obscénní interiérové ​​předměty, protože takový nábytek byl zpravidla k vidění v zábavních zařízeních: bary, noční kluby a striptýzové kluby. Ale v průběhu let se luxus stal nedílnou součástí interiéru moderních bytů a domů a stal se indikátorem uvolněnosti a ideálního vkusu majitelů domů..

Co to je??

Je těžké nazvat moderní barový pult jen prestižní dekorací, je to mimo jiné poměrně praktický kus nábytku:

 1. další povrch, kde můžete pohodlně jíst;
 2. pracovní prostor, kde je vhodné vařit různé dobroty;
 3. dostatek úložného prostoru pro kuchyňské náčiní.

A pokud je kuchyň kombinována s obývacím pokojem, barový pult tyto zóny vizuálně odděluje.

Barové pulty mohou mít různé tvary: obdélníkové, hranaté, půlkruhové, oválné atd. Který se předvede v místnosti, závisí pouze na velikosti kuchyně, jejím designu a vkusových preferencích majitele..

11 fotografií

Výška

Do kuchyně existuje mnoho různých typů barových pultů. Jejich optimální výška je považována za vzdálenost mezi deskou stolu a podlahou 120 cm. Toto řešení vám umožní vytvořit v bytě útulnou a teplou atmosféru, kromě toho je velmi vhodné použít nábytek v místnosti v takovém design.

Pultovou desku můžete ještě zvýšit, ale pouze v případě, že potřebujete vizuálně oddělit kuchyň a obývací pokoj, ale to není vůbec nutné. Pokud má kuchyň nízký strop, pak vysoký barový pult situaci ještě zhorší. Nábytek nebude kontrastní vůči obecnému pozadí místnosti..

Standardní výška lišty je 115 cm od podlahy. V kombinovaných modelech má nejčastěji pracovní plocha výšku 90 cm – to je optimální výška k jídlu.

Jak vypočítat přijatelnou výšku

Barové pulty se nejčastěji vyrábějí ve standardních velikostech vysokých 110 – 115 cm. Někdy však tyto parametry nejsou vhodné, takže je třeba zvážit každý případ individuálně..

Například barové pulty na míru se vyrábějí s výškou 70 až 125 cm. A pokud potřebujete zkombinovat stávající desku stolu s novým detailem interiéru, stačí upravit její výšku podle parametrů hotových kusů nábytku.

Sedadlo židle by mělo být umístěno na úrovni 30 cm od desky stolu, tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu při nákupu nebo objednávce barového pultu.

Odrůdy

Před nákupem barového pultu byste se měli informovat o odrůdách tohoto typu nábytku, protože to je jediný způsob, jak pochopit, která možnost je v jednom nebo druhém případě nejpřijatelnější.. Moderní výrobci zajistili, aby jejich potenciální kupující měli velký výběr barových pultů. Proto jsou všechny rozděleny do následujících typů:

 • klasický;
 • ostrov;
 • kombinované nebo kombinované;
 • dvouúrovňové;
 • bar-oddíl.

Klasický model (standard) je deska stolu s nohami. Jeho výška začíná od 110 cm. Takový pohodlný stojan častěji používají obyčejní lidé k přípravě jídla, koktejlů a slouží jako stůl pro jídlo malé rodiny. Hodí se do malých kuchyní.

Zvláštnost ostrovní model spočívá v jeho velikosti. Lze jej instalovat pouze do velkých prostor; v malé kuchyni může ztížit pohyb. Tento typ stojanu je vhodný pro celou dynastii nebo pro člověka, který rád pozve do svého domu mnoho přátel..

Kombinovaný model je prodloužením stolu a zároveň povrchem pro vaření. Po instalaci takového stojanu bude mít kuchyň tvar P nebo L. Tento model je relevantní pro velkou rodinu..

název dvouúrovňový model mluví sám za sebe. Takový barový pult je kombinací dvou úrovní: horní je plocha baru a spodní plocha pro vaření. Tento model plní dvě funkce současně, takže je vhodný do interiéru malé kuchyně..

Regálová přepážka se používá, když kuchyň není samostatnou místností, ale plynule přechází do obývacího pokoje. Aby rozdělili místnost, vložili právě takovou přepážku..

Výrobní materiály

Materiály pro výrobu tyče jsou velmi odlišné. Jejich vzhled závisí na obecném stylu v místnosti a osobním vkusu, preferencích majitelů místnosti. Desky stolu mohou být vyrobeny ze dřeva, skla, kovu, plastu, keramiky. Bez omezení.

Osvětlení je také důležitým prvkem v designu barového pultu. Dokáže rozjasnit soumrak, prosvětlit pokoj a vytvořit romantickou atmosféru, čímž z pobytu v její blízkosti udělá radost..

Výhody a nevýhody

Kus nábytku, jako je barový pult, má mnoho výhod. Je docela obtížné vyjmenovat všechny, ale vybrat ty hlavní je skutečné.

 • Klasické regály nebo mini regály nezabírají mnoho místa, takže je lze použít místo jídelního stolu. Podle mnoha žen v domácnosti je tato možnost mnohem lepší než oddělená jídelna..
 • Pokud má kuchyň velký barový pult, může být její vnitřní prostor skvělým místem pro uložení kuchyňského náčiní. Kromě toho se do něj vejde malá lednička..
 • Mít v kuchyni barový pult, o svoji postavu se nemusíte starat. Studie ukázaly, že obyčejný stůl láká člověka, aby si sedl, dal si dobré jídlo, ale dlouhé jídlo na přepážce nebude fungovat. V západních zemích se barovým pultům říká „snídaňové pulty“, tedy místo, kde nebudete příliš sedět, ale budete si moci dát svačinu a trochu odpočinout.
 • Ve studiových bytech, kde není hranice mezi kuchyní a obývacím pokojem, může barový pult tyto zóny úspěšně rozdělit. Toto řešení začali designéři aktivně používat před sedmi lety. Hlavní věcí v takové situaci je vybrat stejnou barvu pro barový pult a obývací pokoj, nebo takovou, která bude vyhovovat oběma částem místnosti, například lila rohová kuchyně s béžovým barovým pultem bude vynikajícím duetem ..
 • Klasické možnosti regálů a mini modely jsou doplněny různými kolejnicemi, držáky na ovoce, výsuvnými policemi a dalšími užitečnými předměty, které byste měli mít vždy po ruce.
 • Dalším plusem barového pultu je to, že je namontován poměrně vysoko od úrovně podlahy, což znamená, že v době, kdy se nepoužívá, lze židle umístit pod pult, v důsledku toho se výrazně ušetří místo a židle nikomu nepřekážej.

Nevýhody barových čítačů jsou přinejmenším.

 • Za prvé, některé stojany jsou instalovány ve výšce 20 cm od podlahy, což znamená, že abyste mohli sedět u takového stolu, musíte si předem koupit vysoké židle s opěrkami nohou..
 • Také za některými regály nemůže být společnost tří a více lidí současně. To znamená, že jej nelze použít místo stolu v malé kuchyni, nebo se oběd bude muset natáhnout na několik hodin..

Jak vybrat

Musíte si vybrat barový pult pomalu, řídit se určitými pravidly. Týkají se především materiálu stojanu a způsobu jeho upevnění..

Materiál se musí shodovat s materiálem použitým pro výrobu desky. V případě, že je pult pokračováním kuchyňské linky, je lepší použít umělý kámen..

Typ přílohy závisí na vkusu potenciálního majitele tohoto dekorativního prvku. Může to být chromový držák nebo masivní dřevěný stojan.

Pokud barový pult poskytuje různé zásuvky a police, pak by v ideálním případě měly být „chytré police“, to znamená užitečné, to je zvláště důležité pro kuchyně s malou plochou.

Pokud to finance dovolí, můžete si koupit stojan s malou ledničkou, pomůže to vyložit hlavní jednotku a ušetřit další místo.

Zajímavá řešení interiéru

Barový pult je dokonalým doplňkem rohové kuchyně. Tento originální kus nábytku řekne hostům bytu, že majitelé mají také vynikající smysl pro vkus, krásu, sledují módní trendy. Barové pulty, které pocházejí přímo z pracovní desky, jsou častěji vyrobeny ze stejných materiálů, a to tak, aby se všechny části interiéru navzájem doplňovaly a vytvářely jeden celek..

V bytě bez jasné gradace prostor je situace s barovým pultem mírně odlišná od předchozího. Barva pultu by měla být kombinována s barvou obývacího pokoje, neopakujte však barvu kuchyně, pokud je vše jiné, krásné oddělení dvou samostatných zón nebude fungovat.

Existují možnosti, když je stojan připojen k desce stolu několik centimetrů pod jeho úrovní a je namontován bez dalších podpěr. Jedná se o takzvaný barový čítač s přívěskem. Tento model je nejvhodnější pro kuchyň, ve které se může ubytovat velké množství lidí, to znamená ve velké místnosti.

8 fotografií