Parník Bosch je produkt známý dnes po celém světě. Kdysi vařili pro pár jen pro pacienty, kteří mají určité problémy s gastrointestinálním traktem. Z nějakého důvodu se věřilo, že takto připravené výrobky mají mnohem horší chuť než smažené, pečené nebo dokonce jen vařené..

Ale dnes je postoj k parníkům úplně jiný – není to jen zařízení, na kterém můžete vařit zdravé jídlo, ale také zachránce mnoha moderních hospodyň, pro které je každá volná minuta tak důležitá. Parník Bosch, kromě toho, že v jídle připraveném s jeho pomocí je uloženo velké množství vitamínů a mikroelementů, připraví jakékoli jídlo rychle a hlavně samostatně.

Jak to funguje

Stručně řečeno, všechny přísady jsou zpracovány pomocí vodní lázně.

Základna tohoto zařízení je naplněna do určité úrovně vodou, která se rychle vaří, jakmile je zařízení připojeno k síti. Výsledná pára proudí přes obsah výše uvedených košů – to je proces vaření a jakékoli jídlo se vaří bez přidání tuku.

Modely

Pravděpodobně pro každou ženu v domácnosti je ideální její vlastní parník. Obyčejný mechanický je již mistrovské dílo, protože se snadno obsluhuje a velmi pohodlně ovládá. A jak víte, dobro nehledají dobro.

I když samozřejmě existují například drahé modely s funkcí připomenutí, že je čas vyčistit stěny, nebo jiná zařízení, která mají elektronický displej. Na něm lze mimo jiné naznačit, kolikrát ještě můžete jídlo uvařit před dalším čištěním stěn. A existují zařízení, kde se samotné stěny po použití automaticky vysuší..

Dva druhy ovládání

Zařízení střední až vysoké ceny jsou elektronicky řízena. Většina z nich je ale ovládána mechanicky. Vyznačují se společným detailem na těle – speciální kulatou rukojetí. S jeho pomocí je nastavena doba vaření, stačí otočit knoflíkem. A v elektronických modelech je panel s tlačítky, na které je třeba ještě přijít. K dispozici je také srovnávací tabule, kde se zobrazí režimy, které nastavíte.

Koupit drahý elektronický parník je samozřejmě prestižní. Pouze zde se ženy v domácnosti, které již stihly vyzkoušet oba typy spotřebičů, stále zastavují u mechanických parníků s tím, že v tomto případě dochází k mnohem menším poruchám, zatímco výrobek je mnohem levnější.

O moci

Jak rychle se jídlo uvaří, závisí na výkonu. Pokud existuje několik košů, je zapotřebí více energie. Zpravidla existují tři koše, pro takové zařízení by byla nejlepší volbou výkon 900 až 1200 wattů. Pro provoz nejjednoduššího parníku bude od 400 do 500 wattů docela dost.

Koše

Malá rodina s průměrným příjmem si snadno vystačí s rozpočtovým parníkem pouze s jedním košem..

Ale častěji v prodeji najdete zařízení se dvěma a třemi koši. Pro velkou rodinu je samozřejmě lepší vybrat tři nádoby najednou a ujistit se, že v sadě je další miska na rýži..

Tvar košů v jednom parníku může být stejně velký nebo různý – každý typ je pohodlný svým vlastním způsobem. Stejné koše lze měnit v úrovních, čímž se upravuje množství tepla pro zpracování potravin, a koše různých průměrů se ukázaly jako velmi kompaktní při skladování dvojitého kotle v kuchyňské skříňce.

Dno

Tato část může být skládací nebo neskládací, může mít speciální nepřilnavý povlak nebo může být jednoduše nerezová. Nejpohodlnější použití je samozřejmě dno, které má nepřilnavý povlak, a je snazší jej umýt a je ideální pro hašení potravin..

Obvykle sada obsahuje paletu v jednotném čísle, a to je dostačující, pokud si nemyslíte, že když jsou spodní pokrmy zapařeny vůní a šťávou z pokrmů z vyšších úrovní, je to špatné. Můžete si ale vybrat parní hrnce Bosch s několika paletami, poté lze každou z úrovní oddělit. Pokud máte v sadě pouze jednu paletu, nezapomeňte zkontrolovat výšku jejích stran, musí být alespoň 2-2,5 cm.

O indikátoru vody

Některé mechanické modely mají externí indikátor hladiny vody, což je velmi praktický doplněk pro vizuální indikaci, kdy přidat vodu. Zařízení totiž vaří jen pro páru a suché jídlo zůstane bez úpravy párou. K dispozici je speciální trychtýř pro přidání vody do zařízení, nebo to lze provést pomocí rukojeti koše s výrobky na vaření.

Pokud je model drahý, poznáte, že je čas přidat vodu podle charakteristického zvukového signálu.

Pokud je parní hrnec Bosch vestavěný, bude celý proces vaření v něm automatizován, včetně hladiny vody a jejího doplňování. V těchto modelech je zahrnuto jak zásobování vodou, tak kanalizace, takže hostitelka se nemá čeho obávat..

Doplňkové funkce

Napařovač Bosch s nepřilnavým povrchem ukazuje se všemi svými výhodami, jak vysokou pověst mají jeho tvůrci.. Mezi další funkce, spolu s indikátorem hladiny vody a schopností přidávat vodu bez přerušení procesu vaření, patří:

 • ukončení práce v případě nedostatku vody;
 • schopnost odložit začátek vaření na čas, který vám vyhovuje – takto si můžete připravit večeři jen na příjezd vaší domácnosti z práce nebo ze školy;
 • schopnost udržet pokrm horký po stanovenou dobu;
 • Funkce „rychlé páry“, při které se proces vaření co nejvíce zrychlí a ve výrobcích je uloženo více vitamínů;
 • přítomnost funkce „receptů“ nebo „automatického režimu vaření“ – pro nezkušené ženy v domácnosti. Toto je jediná výhoda elektronických parníků Bosch. Uvádí se pouze produkt a jeho hmotnost a chytrý stroj sám zvolí, jak jej uvařit.

Vestavěný

Vestavěný model je velmi pohodlný a praktický. Jejich vybavení se může lišit. Kromě hlavních komponent mohou existovat také:

 • nádoby na obloha;
 • zařízení na vaření vařených vajec;
 • mísa, ve které se vaří rýže;
 • speciální gril pro objemné produkty;
 • podnos, kde se shromažďuje kondenzát;
 • kontejner na sypké a tekuté výrobky;
 • podnos, do kterého se shromažďuje šťáva a tuk uvolněný během vaření;
 • ochranné zařízení proti barvení některými výrobky;
 • sonda pro ovládání teploty během vaření;
 • recepty a tipy shromážděné v jedné knize a vhodné pro konkrétní model.

Další funkce

Kuchyňské soupravy dnes nabízejí pravděpodobnost, že bude nainstalován vestavěný parník Bosch. Koneckonců, toto zařízení v kuchyni velmi pomůže hostitelce vařit několik jídel současně a uchovávat v nich užitečné látky. Můžete tedy nejen vařit, ale také ohřívat chlazené pokrmy, dělat moučné výrobky čerstvější..

A studená masová mísa po dvojitém kotli bude chutnat jako čerstvě uvařená.

Toto zařízení může také rozmrazovat potraviny a nikdy nebudou místy přesušené, jako je tomu při rozmrazování v mikrovlnné troubě. Pokud naléhavě potřebujete upéct koláče z kvasnicového těsta, nemusíte čekat hodinu a půl, aby dobře vykynulo – váš parník vám pomůže i tady – stačí vytvořit optimální teplotu pro kynutí. Blanšírování zeleniny a sterilizace plechovek – to je také v silách pomocníka značky Bosch..

O nákladech

Značka Bosch vyrábí velký sortiment parníků s různými spotřebitelskými ukazateli a podle toho s různými cenami. Rozdíl v ceně může být navíc velmi velký. Méně než 1 000 rublů je cena většiny rozpočtových modelů. Ale jsou také schopni potěšit nejjednoduššími dietními parními pokrmy.

Zařízení střední cenové kategorie stojí od 2 do 3 tisíc rublů. V tomto případě je samozřejmě více příležitostí – zde můžete vařit jak maso, tak rybí pokrm, stejně jako jakoukoli přílohu – dokonce i kaši, dokonce i nudle, dokonce i omeletu.

Drahé vařiče stojí nejméně 3 000 rublů a můžete v nich vařit nejen dušené pokrmy, ale také dušené maso a pečivo..

Pokud ještě nemáte napařovač, kupte si výrobky Bosch a rozhodně nebudete litovat! Nebojte se obtíží při manipulaci s novým zařízením – vše je tam extrémně jednoduché a spolehlivé. Mezi vaše povinnosti bude patřit nalévání vody do nádoby, vkládání jídla do košů a nastavování času pomocí časovače. To je všechno vaše práce, poté se můžete věnovat svému podnikání a na signál dostanete hotové jídlo.

Nepotřebujete nic míchat, obracet, aby se nepřipálilo, ale zpočátku budete pravděpodobně celý proces stále pozorovat, jednoduše proto, že je zajímavý. Je velmi důležité, že díky nákupu parního hrnce Bosch budete mít na stole vždy zdravé a bohaté na vitamíny..