Dětská výživa by měla být co nejzdravější a nejužitečnější, proto maminky vždy před každým jídlem připravují čerstvé jídlo. Moderní a multifunkční parní mixér vám pomůže usnadnit pravidelný proces vaření. Vlastnosti této kuchyňské techniky a rady ostatních maminek na její výběr najdete v našem článku..

Vlastnosti a výhody

Mnoho maminek si říká, zda nepotřebují parník. Skutečně dnes existuje spousta technických inovací a z množství technologií se jen hrnou oči. Ale je to parník, který je rozhodně užitečným a nezbytným zařízením..

Hlavní výhodou této technické inovace je, že když jsou potraviny v páře, všechny živiny, vitamíny a stopové prvky jsou uloženy v hotové misce. Aby jídlo pro dítě bylo co nejzdravější a nejužitečnější..

Napařovací mixér vám ušetří spoustu času, protože nebudete muset přenášet jídlo z jedné nádoby do druhé. Vše bude uvařeno a rozmačkáno v jedné nádobě. A budete muset umývat nádobí mnohem méně..

Další užitečnou funkcí, kterou taková technika má, je automatické vypnutí. Když proces vaření skončí, sám se vypne, což znamená, že se můžete věnovat svému podnikání, zatímco se připravuje jídlo pro dítě..

Pohledy

Napařovací mixér je velmi šikovný vynález. Vývojáři však šli dále a překonali veškerý starý vývoj. Mixér 2 v 1, který lze okamžitě napařit a brousit, s dalšími novými funkcemi.

Například polévkový hrnec s funkcí napařování vám umožní připravit horké lahodné polévky a studené koktejly současně. Srdcem tohoto mixéru je speciální mísa s topným tělesem. A nahoře je košík na vaření potravin v páře. Můžete tedy připravit první, druhý i koktejl pomocí jednoho chytrého mixéru..

Pomůcky jako napařovací mixér 4 v 1, který za vás udělá téměř veškerou práci, velmi usnadňují život moderní ženy..

Zařízení a princip činnosti

Podívejme se, jak jednoduchý mixér s několika dalšími funkcemi zvládne tolik úkolů. Mixér je velmi jednoduchý – odměrnou nádrž je třeba naplnit čistou vodou a jídlo nakrájené na kousky umístit do speciálního koše.

Na speciálním panelu stojí za to nastavit dobu vaření a nechat produkty vařit v páře. Když tento proces skončí, stačí mixér obrátit a zapnout sekáček. Během několika minut získáte homogenní chutné pyré, které můžete okamžitě dát svému dítěti..

Všechny produkty jsou zpracovávány v různých časech. Například tvrdé ovoce jako hrušky a jablka se uvaří za pět minut. Bobule a citrusové plody je vhodné vařit v páře alespoň deset minut. Ryby a zelenina se vaří asi patnáct minut. Brambory, luštěniny a maso jsou uvařené za 20 minut. Ale obecně si samozřejmě pamatujte, že vše je velmi individuální..

Napařovací mixér vám umožní uvařit několik druhů jídel najednou. V první řadě jde samozřejmě o různé zeleninové a ovocné pyré. To otevírá obrovský prostor pro experimentování. Můžete míchat nejrůznější druhy ovoce, bobulí a zeleniny a dosáhnout výjimečných kombinací chutí.

Můžete také použít jednotlivé funkce této techniky. To znamená, že ho používejte výhradně k sekání mletého masa nebo zeleniny nebo k vaření lahodných a zdravých pokrmů vařených v páře..

Jak vybrat?

Při hledání nejlepšího parníku byste měli věnovat pozornost několika parametrům najednou. V první řadě je to samozřejmě kvalita. Tato technika musí být dostatečně silná, aby vydržela různá zatížení. Snažte se nekupovat levné parníky od málo známých společností. Při jejich výrobě se nejčastěji nepoužívají nejlepší materiály a takové parníky nežijí několik měsíců..

Nejjednodušší radou při výběru je řídit se recenzemi. Pokud parník získává spoustu dobrých recenzí na otevřené doporučovací služby, nebo jej osobně radili přátelé, kteří v každodenním životě kontrolovali kvalitu tohoto konkrétního modelu, měli byste ho vzít. Nespěchejte si koupit to, co vás jako první zaujalo. Nákup vybavení, zvláště drahého, nechte opravdu záměrně.

Při výběru kuchyňského asistenta věnujte pozornost všem druhům doplňkových funkcí. Některé parní hrnce vám například umožňují rozmrazit jídlo nebo ohřát vařené jídlo. Za pohodlnou je také považována funkce, která vám umožní udržet jídlo dlouho teplé..

A pro čerstvé matky bude funkce sterilizace užitečná. Toto je nejjednodušší a nejpohodlnější způsob sterilizace dětských kelímků, talířů a lahví..

Hodnocení nejlepších značek

Nejlepší a nejmodernější parní mixéry lze nalézt od předních značek. Nyní se podíváme na několik osvědčených značek, které poskytují dobrý výběr opravdu vysoce kvalitních produktů..

Oursson

Značky Oursson vyrábí velmi dobré parníky. Jejich parníky jsou velmi šikovné a technické. Na ovládacím panelu je několik režimů najednou, ale všechny jsou jednoduché a přímočaré. Takže například nastavením režimu „pyré“ získáte chutnější jídlo, aniž byste vynaložili téměř jakékoli úsilí. Napařovač sám určí ideální čas potřebný k uvaření brambor a nasekání na jemné pyré.

Existují takové oddělené režimy pro zeleninu, maso, ryby a dokonce i polévku. Jediným negativním bodem je, že se v této páře špatně vaří kaše. To si ve svých recenzích všiml téměř každý. Vaření obyčejné rýže nebo pohanky trvá přibližně hodinu. Ale v modernějších modelech Oursson byly samozřejmě opraveny..

Bololo

Tato značka je také velmi dobrá. Jejich vysoce kvalitní vybavení se ukázalo být tak odolné, že si ho můžete vzít i s sebou na cesty..

Takže i když pojedete někam na dovolenou, nebudete se muset starat o to, čím své dítě nakrmit – dokonce mu můžete doma uvařit lahodnou bramborovou kaši a pro sebe zdravou zeleninu a maso..

Beaba Babycook Solo

Babycook je americký výrobce technologií. Jejich parní mixéry jsou vysoce kvalitní a snadno se používají. Nejvýraznějším příkladem je model Duo. Jak už název napovídá, můžete pochopit, že s tímto parním hrnečkem můžete vařit dvě jídla najednou. To je možné díky tomu, že mixér má dvě mísy. Každý z nich je doplněn zářezy, což vám umožňuje určit, kolik vody by mělo být nalito do misky..

V tomto parním hrnci můžete připravit a ohřát širokou škálu pokrmů. Vaření obilovin je možné pouze po zakoupení samostatné nádoby na obiloviny.

Dalším příjemným bonusem je, že takový parní mixér je dodáván s praktickým přenosným vakem. Díky tomu je cestování s parníkem mnohem jednodušší..

Orion

Tato možnost je ideální pro ty, kteří hledají nejdostupnější možnost. Takový parní mixér vás bude stát několik stovek rublů. Ale zároveň nebudete zklamáni kvalitou.

Navzdory nízké ceně je parník doplněn velkým množstvím funkcí. To vám umožní vařit různá jídla a každý den potěšíte sebe i své dítě novými kombinacemi chutí..

Petit terraillon

Dobré recenze lze nalézt na vybavení této značky. Nenákladné parníky příjemně potěší svou kvalitou a poradí si se všemi úkoly.

Tato technika tedy plně splňuje očekávání kupujícího..

Moulinex

Tato značka je mezi domácími kupujícími velmi oblíbená. Vysoká kvalita a odolnost se zde snoubí s obrovskou sadou funkcí. Jediným problémem je, že z tak velkého sortimentu je těžké vybrat něco, co je pro vás to pravé..

Recenze

Jak již bylo mnohokrát řečeno, recenze jsou pouze faktorem, který vám pomůže vidět všechny nevýhody a výhody produktu, který se vám líbí. Napařovací mixér získává pozitivní recenze především od maminek. Tato technika je opravdu velmi praktická a umožňuje vám nejen ušetřit čas, ale také naučit vaše dítě zdravému a zdravému jídlu v páře od útlého věku..

Obrovské množství funkcí umožňuje přípravu různých pokrmů. Jak je však z recenzí zřejmé, ne všechny se používají v každodenním životě. Pokud tedy chcete trochu ušetřit, pak se před nákupem zamyslete nad tím, proč potřebujete dvojitý kotel a kupte si zařízení, které dokáže jen to, co opravdu potřebujete, bez přeplácení zbytečných režimů..