Oválný posuvný stůl do kuchyně je nepostradatelným zbožím pro ty, kteří rádi tráví čas na večeři s celou rodinou nebo často zvou na návštěvu své přátele. Co přesně stůl bude, je důležitá otázka a za jeho výběr byste měli nést odpovědnost. Takový kus nábytku by se měl nejen hodit do celkového interiéru, měl by se stát vrcholem celého zařízení. A nejdůležitější v tomto smyslu je právě jeho forma..

Koneckonců je to forma, která je zodpovědná za celkovou harmonii prostředí v celé místnosti. Dnes jsou nejoblíbenější stoly oválného tvaru, které mohou dát kuchyni punc sofistikovanosti, krásy a jedinečného stylu..

Oválný posuvný stůl do kuchyně má poutko, díky kterému se zvětšuje. Pokud není nutné desku zvětšovat, je záložka umístěna pod ní. U některých modelů se záložka automaticky rozšiřuje pomocí speciálních dílů..

9 fotografií

Výhody

Za prvé, takový kus nábytku lze snadno použít ve stísněné místnosti, beze strachu, že se malé dítě „nevejde“ do zatáčky a neřízne si hlavu o ostrou hranu nebo se jen někdo nenarazí, pokud v takovém kuchyň, kterou shromáždí velká společnost.

Ať je to jakkoli, zaoblené hrany desky byly vždy považovány za příležitost k vytvoření originálního interiéru v domě, ze kterého nelze vzít sofistikovanost a přitažlivost.

Jídlo bude vždy drženo s úplným pohodlím pro každého, kdo sedí u stolu, protože všechna jídla budou ve stejné vzdálenosti od každého z nich. A pokud mluvíme o psychologickém aspektu, pak existují také solidní plusy, protože kulatý povrch je to, co v komunikaci přináší pohodlí.

Na trhu existuje obrovská škála návrhů na dekoraci podle výběru materiálu, takže problémy s možností, která bude vhodná přesně ve stylu vašeho interiéru, prostě nemohou nastat..

Oválný posuvný stůl vám umožní ve stísněné kuchyňské místnosti usadit poměrně slušný počet lidí a prostor, který je v kuchyni obvykle volný, v takovém případě zůstane. Oválný kus nábytku v kuchyni zpravidla vypadá velmi originálně a přináší do svého interiéru nové, oku lahodící poznámky..

7 fotografií

Materiály

K výrobě posuvného oválného stolu se dnes používá široká škála materiálů. Kuchyňský stůl z jakých materiálů je v dnešní době považován za nejoblíbenější?

Ze skla

Jídelní kus skleněného nábytku neabsorbuje žádné pachy a bude odolný vůči vlivům prostředí, ale bude vyžadovat dvojnásobnou údržbu, protože jakékoli skvrny na něm budou velmi patrné. Ale taková nevýhoda se nestane překážkou pro někoho, kdo chce jíst obklopen harmonií a estetikou..

Oválný skleněný stůl má nejen tak nádherný vzhled, ale také vizuálně dělá kuchyni objemnější..

Ze dřeva

Pokud je stůl dřevěný, pak je s největší pravděpodobností buk nebo dub. Takový výrobek se vejde do každého interiéru a ozdobí jej sám. V provozu stůl z přírodního dřeva nemá žádná omezení, i když stále existuje jedna nevýhoda – dřevo se časem opotřebovává, a proto výrobci při výrobě dřevěných stolů vždy pokrývají dřevo ochrannou směsí.

Náklady na takové výrobky nejsou malé, ale přesto mají mnoho obdivovatelů, kteří dávají přednost tomuto konkrétnímu materiálu..

Z ShDSP a MDF

Oválný rozkládací stůl vyrobený z těchto běžných materiálů je praktická a originální věc. Náklady na výrobek jsou relativně nízké a vzhled stolu se prakticky neliší od stolu vyrobeného z přírodního dřeva.

Vyrobeno z laminované dřevotřísky a MDF

Jedná se o levný materiál a jeho hlavní výhoda v tomto a v široké škále barev a provedení. Taková deska stolu musí být chráněna ubrusem nebo stojany, které by se vešly do celkového interiéru. MDF je lídrem v oblasti trvanlivosti a pevnosti, a proto jsou jeho náklady vyšší než u dřevotřískových desek.

Z kamene

Kamenný stůl může být vyroben z přírodních skal nebo umělých materiálů. V první verzi jsou stoly velmi originální a mají estetický vzhled, jen kvůli vysoké ceně je nemůže koupit každý, kdo je má rád. A jako dobrou alternativu k tak drahému produktu si můžete vybrat nádherný oválný posuvný stůl do kuchyně, který je vyroben z umělého kamene.

Tento materiál je mnohem lehčí než přírodní kámen, mnohem přijatelnější z hlediska nákladů a vydrží ne méně než výrobek vyrobený z přírodního materiálu..

Osoba, která se rozhodne koupit oválný posuvný stůl do své kuchyně, může být v první řadě doporučeno věnovat pozornost jeho nákladům a materiálu, ze kterého je vyroben.

Jak vybrat

Posuvný oválný stůl v kuchyni by měl harmonicky zapadat do celkového interiéru této místnosti. Stůl by měl být vybrán ve stejném stylu jako zbytek nábytku a ve stejném barevném schématu. Musíte věnovat pozornost designu nohou stolu, protože jejich kvalita a styl do značné míry ovlivní, jak bude kuchyň vypadat obecně..

Například do klasické kuchyně je vhodný oválný rozkládací stůl se zakřivenými nohami, zatímco do moderní kuchyně by se nejvíce hodil stůl s kovovými nohami nebo jednoduchými dřevěnými nohami..

Doporučuje se ozdobit kuchyňský oválný stůl ubrusem. Může jich být několik – na každý den, na dovolenou, pro různá roční období, s dětskými kresbami – si je každá hostitelka vybere podle svého uvážení. Díky této rozmanitosti se kuchyně bude neustále měnit a vždy bude moci změnit svůj bílý vzhled na jakýkoli bohatý odstín..

O kapacitě

Oválná verze bude vypadat skvěle v obdélníkové kuchyni. Stane se pro ni kompaktním a praktickým řešením s potřebnou funkčností. I když se jedná o malý kus nábytku oválného tvaru, stále se za něj vejde 5 nebo 6 lidí. A pokud to také rozjedete, počet sedadel se ještě zvýší..

Oválný roztažitelný transformační stůl – model, který je dnes populární po celém světě

Hlavní věcí pro takový design je spolehlivost jeho rámu, protože to bude hlavní zátěž při skládání a rozkládání. Nejlepší volbou by byl kovový rám, i když existují modely se spolehlivým dřevěným rámem. Ale plastový rám je špatná volba, takový výrobek má krátkou životnost a velmi rychle se stane nepoužitelným..

Nohy by měly mít tvar, který je v souladu se zátěží, která na ně dopadne. Pokud máte ve své kuchyni oválný transformační skleněný stůl, pak by nohy měly být kovové. Je spolehlivější a odolnější než jiné materiály..

Hlavní věcí pro oválný transformující se kuchyňský stůl je zapadnout do prostředí místnosti. To znamená, že by v kuchyni měly být nějaké další interiérové ​​předměty s hladkými tvary..

Pokud je kuchyň malá

Je oválný posuvný stůl v takové místnosti relevantní? Ukazuje se, že to není jen relevantní, ale v tomto případě to bude nejlepší volba. Zvláště praktický bude oválný kus nábytku, za který se v případě potřeby vejde i 8 lidí, takže pro velkou rodinu s malou kuchyní se stane skutečným „zachráncem“.

Psychologický faktor

Ženy tráví většinu svého volného času v kuchyni. A pro zbytek rodiny je kuchyně spojena s něčím příjemným, s možností chutně se najíst, komunikovat mezi sebou nebo třeba někoho pozvat k sobě na šálek čaje. Na výzdobě této místnosti tedy musí být psychologický faktor..

Například jen hladké linie oválného stolu podle psychologů přispívají k uklidnění a jsou doporučovány v takových případech:

  1. pokud má některý z členů rodiny výbušnou povahu nebo reaktivní psychiku;
  2. interiér s mnoha technickými inovacemi;
  3. rodina s malým dítětem nebo starší lidé.

Nebezpečí zranění v důsledku ostrých rohů je ve skutečnosti poměrně vážná otázka, protože do nemocnice se můžete dostat ve vážném stavu pouhým náhodným zasažením rohu při pádu. To se nikdy nestane, pokud máte ve své kuchyni tento kus nábytku ve tvaru oválu..

Na jedné noze

Mnoho lidí si toto praktické řešení oblíbí, protože tato možnost má spoustu výhod. Každý kupující, pozorně sledující konkrétní model, si vybere ten, který mu vyhovuje ve všech ohledech a bude se hodit do interiéru jeho kuchyně. Ale jak si vybrat tento produkt podle počtu nohou? Ukazuje se, že profesionálové mají v této záležitosti svá vlastní cenná doporučení..

V jakékoli úzké místnosti by měl být oválný stůl, jeho deska by měla být umístěna ve vztahu k jiným předmětům 60 centimetrů od nich. Když tedy za ním sedí člověk s průměrnou tělesnou hmotností, nebudou problémy volně se přibližovat k jakémukoli kusu nábytku. Při výběru tohoto kusu nábytku byste rozhodně měli vycházet z „průchodnosti“ těch lidí, kteří za něj budou sedět.

Důležité jsou ale i další nuance, například frekvence, s jakou se budou domácnosti nebo hosté scházet u stolu. Pokud se očekávají hlučné společnosti, pak bude velikost stolu 80×145 optimální. Měly by být vzaty v úvahu samotné rozměry kuchyně a v malém se nepokoušejte vymáčknout rozměrný model, protože to vytvoří spoustu nepříjemností pro normální fungování kuchyně.

Oválný kuchyňský stůl je dodáván s jednou nohou, tento model vypadá velmi atraktivně. Kromě toho u takového stolu nebudou žádné problémy s tím, že si sednete ke stolu nebo od stolu odejdete..

Nejelegantnějším oválným kuchyňským stolem je bílý výrobek. Pokud ji dáte do kuchyně s malou plochou, opticky ji zvětší a odlehčí a v dostatečně velké kuchyni dodá atmosféře nádech luxusu..

Přítomnost oválného posuvného stolu v kuchyni dělá atmosféru této místnosti teplejší a pohodlnější. Stolovou desku můžete vždy zvětšit tak, aby seděla u stolu s celou rodinou nebo s přáteli, čímž bude domácí prostředí vždy harmoničtější..

9 fotografií

Dnes existuje mnoho návrhů od moderních výrobců, všechny jsou velmi zajímavé a jsou zaměřeny na to, aby bylo možné v kuchyni vytvořit co nejpohodlnější atmosféru, rozveselit hostesku a splnit její sny o designu, při zachování praktičnosti a funkčnost kuchyně.