Dřez do kuchyně je zpravidla vyroben z nerezové oceli. Tento materiál je považován za nejoblíbenější z nějakého důvodu: takový dřez nevyžaduje zvláštní péči, je odolný vůči různým druhům barviv a abrazivních látek a za cenu je pro mnohé docela přijatelný.

Dřez z nerezové oceli lze nazvat trvanlivým i hygienickým. Pokud existuje poptávka, znamená to, že existuje také možnost výběru a je velmi bohatá: modely jsou kulaté, hranaté, zadlabací, nad hlavou, s křídly, bez křídel, hranaté, dvojité, jeden a půl…

Nevýhodou je samozřejmě hluk, který při provozu vydávají. Pokud se voda dostane na ocel, okamžitě rezonuje, i když podle výrobců se tento problém může týkat pouze modelů s tenkým kovem.

9 fotografií

Nuance při výběru

 1. Kdo říká cokoli, ale výrobky z nerezové oceli jsou velmi pohodlné a velmi spolehlivé, a proto jsou uvedeny "palma" velmi mnoho žen v domácnosti. Dřez z nerezové oceli má mnoho výrazných vlastností. Je téměř jako kámen, má velkou pevnost, je odolný proti korozi a nebojí se mechanického namáhání..
 2. Než si ale vyberete kuchyňský dřez do maloobchodní prodejny, musíte se ještě naučit, jak správně rozlišovat mezi ukazateli kvality výrobku..

Matná možnost

Zde je důležitý více než jeden bod: na skutečné umyvadlo existuje mnoho požadavků:

 1. musí být nutně vyrobena z určité jakosti oceli, která je schválena pro použití v potravinářské výrobě;
 2. v oceli, ze které je vyroben konkrétní dřez, by neměly být žádné těžké nečistoty. Číslo třídy oceli by mělo být 304, protože je to taková ocel, která bude naprosto bezpečná a splní všechny požadavky, které v tomto případě platí. Vyznačuje se následujícími vlastnostmi: pružnost, pevnost, hygiena, odolnost vůči agresivním účinkům jakéhokoli agresivního prostředí, korozi a tvorbě rzi na něm..

Ale tato třída oceli má také významnou nevýhodu – je poměrně drahá..

7 fotografií

Více rozpočtových modelů

V obchodech je spousta umyvadel (s nebo bez obrubníku) vyrobených z jiných jakostí oceli. Například značka 202 – není tak drahá a je velmi žádaná ve strojírenství. Liší se chemickým složením a nemá stejné kvalitativní vlastnosti, pokud jde o mechanickou pevnost a odolnost vůči korozním procesům. Takový dřez se bude výrazně lišit od dřezu vyrobeného z oceli třídy 304..

7 fotografií

nevýhody

Výrobky z 202 jakostí oceli jsou za určitých podmínek náchylné k praskání na povrchu. Tato ocel se nejčastěji používá při výrobě potravin – vyrábí se z ní nádobí a na první pohled ji nelze odlišit od třídy 304, ale rozdíl se projeví, jakmile dřez začne fungovat..

Něco podobného se stane s umyvadlem vyrobeným z 202 tříd oceli – začne nepříjemně překvapovat své majitele nepochopitelnými skvrnami, které se objeví na jeho povrchu, skvrnami a změnou původní barvy. Čím dále – tím více a více zklamání bude: v místech ohybů a švů se objeví rez spolu s korozivními skvrnami, které nakonec asi za rok povedou k úplné destrukci kovu – skrz otvory a objeví se koroze.

9 fotografií

Jak neudělat chybu při výběru?

Abyste se správně rozhodli, před nákupem dřezu z nerezové oceli doporučujeme rozhodnout se o několika otázkách:

 • Měl by být váš dřez matný nebo leštěný? Leštěný dřez bude mít nejprve atraktivnější vzhled než matný dřez, ale také bude vyžadovat mnohem větší údržbu..

Pokaždé bude třeba například povrch leštěného dřezu důkladně otřít do sucha, jinak uvidíte stopu po každé kapce vody a každém, nejmenším, škrábnutí. Ale vodní kámen z leštěného dřezu bude odstraněn mnohem rychleji než z matného povrchu..

 • Nechte budoucí hostitelku, aby si sama vybrala kuchyňský dřez, protože ona ví, kolik misek by chtěla mít, aby její práce v kuchyni – ať už s jídlem nebo s nádobím – byla co nejpohodlnější. Také lépe ví, jaký tvar koupit dřez: kulatý, čtvercový nebo obdélníkový (tento model se vybírá nejčastěji, nejoblíbenější velikost je 60 x 80 cm), nebo si možná vybere hranatý model..

Při výběru dřezu byste neměli zapomenout, který design mixéru je pro tento dřez nejvhodnější. A přesto – je docela možné, že hostitelka dlouho snila o umyvadle s křídlem a mnoha dalšími doplňky k němu, jako je speciální nádoba, která bude obsahovat tekuté mýdlo, filtr, který čistí vodu, mlýnek na odpad a mnoho dalších ..

 • O hloubce mísy

Tento parametr pro kuchyňský dřez je velmi důležitý a vyžaduje zvláštní pozornost při výběru jednoho z modelů. Předpokládá se, že hloubka dřezu by neměla být menší než 18 cm. Tento výpočet je způsoben skutečností, že s menší hloubkou dřezu nebudou strany schopny zadržet postříkání a budou se z něj rozptylovat po celé ploše. kuchyně.

 • Existují dva typy dřezů z nerezové oceli: některým se říká režie, jiným zadlabací.

Při výběru zadlabacího modelu byste měli vzít v úvahu jeho rozměry, abyste mohli později objednat nábytek vhodné velikosti. A pokud již existuje nábytek, musíte vypočítat tak, aby se umyvadlo hodilo do připraveného otvoru.

V případě výběru horního dřezu by neměly nastat žádné problémy, protože takový model lze nainstalovat na jakýkoli kuchyňský modul. Za cenu je takový dřez docela přijatelný a jeho instalace není vůbec obtížná, takže i začátečník bude docela schopný takové práce..

Skvělá volba, pokud jste si koupili levnou kuchyň v ekonomické třídě, která se skládá z hotových modulů, standard. Ale v tomto případě byste měli mýt nádobí velmi opatrně, aby voda neprotékala do trhlin mezi skříněmi. Pokud to nedodržíte, nábytek může jednoduše nabobtnat a ztratit tak veškerou svou přitažlivost..

7 fotografií

Kam jít nakupovat?

Poslední věc, kterou jít na trh. Nejlepší je využít služeb speciálních prodejen – to vám dá příležitost pojistit se a chránit se před koupí produktu, jehož kvalita bude, mírně řečeno, ne až na úrovni.

Je v pořádku, pokud jste si v úplně prvním obchodě nemohli vybrat nic z tam nabízeného zboží. Výběr nerezových dřezů je tak obrovský, že když budete hledat trochu více, brzy najdete přesně to, co jste hledali – nerezový dřez, který vám vyhovuje po všech stránkách. Takové výrobky jsou vynikající volbou a pouze kamenné výrobky mohou být lepší než tyto výrobky..

Tloušťka

Tato hodnota mezi všemi ukazateli oceli pro jakýkoli dřez je jednou z nejdůležitějších součástí výběru. Tloušťka ocelového plechu v různých dřezech se může pohybovat od 0,4 mm do 1,2 mm. Náklady na mytí budou tím vyšší, čím silnější ocel byla při výrobě použita..

Ale v tomto případě je lepší nešetřit peníze, protože problémy začnou tenkou ocelí. Bude vydávat hluk z proudů vody, které na něj dopadají, vibrovat a dokonce se ohýbat pod tíhou například hrnců s vodou a od poklesu teploty může dřez vyrobený z tenké oceli obecně začít „chodit“ a zvednout se nad povrch desky, rozbít utěsněný spoj.

Je třeba mít na paměti, že vysoce kvalitní nerezový dřez je ten, jehož tloušťka bude nejméně 0,6 mm. Výrobky jsou tenčí a budou stát méně, jejich výrobci jsou zpravidla Čína a Rusko..

Povrchová úprava

Kuchyňské dřezy jsou k dispozici v pěti provedeních:

 • Matný dřez je výrobek z nerezové oceli, který nemá další leštění;
 • Leštěný dřez – výrobek vyrobený ze stejného materiálu, ale leštěný;
 • Zrcadlový dřez – výrobek z nerezové oceli, leštěný do lesklého stavu;
 • Zdobený dřez je výrobek z nerezové oceli s povrchem podobným struktuře lnu. Je to velmi praktický povrch, na kterém nejsou vidět žádné kapky ani škrábance. Takového vzoru s reliéfem na gravírovaném povrchu je dosaženo válcováním (nebo válcováním), kdy je plech z nerezové oceli veden mezi válečky, které se otáčejí v různých směrech a „vtisknou“ vzor na list.

Kresba jde do hloubky asi 0,2 mm, takže drobné škrábance na povrchu jsou téměř neviditelné. Taková technologie s mnoha fázemi výroby dřezu vede k vyšším nákladům – ukazuje se, že je o 15 procent dražší než hladké vzorky..

 • Mikro texturovaný dřez-stejný nerezový dřez, ale s jemnějším vzhledem.

Způsob montáže

V případě integrovaných dřezů je jejich poloha vůči povrchu stolu buď nižší nebo vyšší, nebo je v jedné rovině s povrchem stolu. Ale z hlediska složitosti je tento typ instalace časově nejnáročnější a je nepravděpodobné, že by bylo možné se s takovou instalací vyrovnat sami. To je případ, kdy se neobejdete bez specialisty – budete muset vyříznout místo pro dřez na souřadnicové frézce.

Nejzajímavějším a nejobtížnějším způsobem instalace takového modelu umyvadla je instalace pod desku – tato metoda se v zásadě liší od všech ostatních způsobů instalace. V tomto případě instalace probíhá pod deskou. Instalace pod stůl se používá, když je deska žulová, plastová nebo dřevěná, nejčastěji však v sadě s kamennou deskou.

Instalace pod stůl ukazuje, jak krásný je kámen v jeho průřezu. Dřezy instalované pod deskou mají stejné výhody jako vestavné dřezy – jsou hygienické, snadno se používají a nevyžadují zvláštní údržbu..

Vestavěný dřez je dnes nejpopulárnější, je k vidění téměř v každé kuchyni, kde je sestava se společnou deskou, která je pro moderní interiér tak typická..

Správná velikost

Každý majitel má právo vybrat si umyvadlo takových rozměrů, které se mu líbí, ale rozměry dřezu přirozeně nemohou překročit rozměry skříně, na kterou bude dřez instalován. Abyste tomu zabránili, musíte provést některá měření. Nejprve je určena šířka skříně a poté pravá a levá délka fragmentu nebo celé desky stolu. Druhá dimenze bude potřebná, pokud si koupíte misku s křídly nebo jedním křídlem.

Při výběru dřezu byste měli vzít v úvahu některá doporučení:

 1. Dřez by neměl dosáhnout ke zdi asi o 3 nebo dokonce 5 cm, proto pro skříňku o šířce 50 cm zvolte dřez o šířce 45 cm.
 2. Přední strany mísy by neměly vycházet ven, ale měly by končit tři centimetry k okraji stolu.
 3. Mísa se k zástěře může jen těsně vejít, i když podle odborníků se tomu nejlépe vyhne.
 4. Horní dřez musí odpovídat velikosti skříně.
 5. Takové kuchyně v plné velikosti, ve kterých je mísa kombinována se skříňkou nebo skříňkou (dřezový hranol), mají standardní velikost-800×600. V tomto případě, pokud je stůl vyroben společně s deskou, se takové umyvadlo vejde také do střední kuchyně..

U dřezu jsou koncepty, jako je jeho tvar a velikost, stejně důležité. Tvar je důležitý pro pohodlí dřezu a velikost je důležitá pro jeho kapacitu. Rozměry dřezů závisí na jejich tvaru, například u čtvercového dřezu je standardem velikost 40×40, 50×50 nebo 60×60, i když mohou existovat i jiné. Taková umyvadla jsou dostatečně prostorná a vybírá si je mnoho hospodyněk. Existuje mnoho z nich v prodeji, různých designů, z různých materiálů a s různými funkcemi. Skvěle se hodí do malé kuchyně.

A pro obdélníkové dřezy jsou standardní velikosti 50 × 125, 50 × 100, 60×80, 50×60. Stůl pro takové umyvadlo by měl být úzký a dlouhý. Vypadá dobře v nestandardní místnosti nebo v malé kuchyni. Může mít dvě nebo více misek.

8 fotografií

Oblíbené modely

Podle typu instalace jsou oblíbené různé typy kuchyňských dřezů:

 1. Splachovací dřezy jsou možná nejoblíbenější možností. Mohou být instalovány nezávisle na stole z jakéhokoli materiálu.
 2. Pro větší pohodlí může být dřez velký nebo malý, s křídlem nebo bez něj. Některé ženy v domácnosti považují kulaté umyvadla za pohodlnější, protože jsou zpravidla prostornější se stejnými objemy jako mísa jiného tvaru. Popularita dřezu navíc závisí na tom, do jakého interiéru se hodí. Trojúhelníkový dřez je tedy populární volbou, když potřebujete použít roh kuchyně, a zabere v něm velmi málo místa..

Neměli byste volit příliš hluboká umyvadla, protože v tomto případě se budete muset neustále ohýbat, a to je zcela nepohodlné. Pokud je navíc nad umyvadlem výklopná polička, je šance, že se jí každou chvíli dotknete..

Dřez, který je příliš mělký, aby se do něj vešlo vysoké nádobí, je také špatná volba..

Každý si vybírá umyvadlo podle svých preferencí, někdo preferuje matné dřezy, jiný zase zrcadlové. Hlavní věc je, že nákup harmonicky zapadá do kuchyňské soupravy..

Výběr tvaru

Pro moderní technologie není nic nemožné a tvar dřezu může být jakýkoli. Nejběžnější jsou kuchyňské dřezy následujících modelů:

 • Klasické čtvercové nebo obdélníkové. Tato umyvadla jsou funkční a prostorná. Tyto modely mají často další mísy a další vybavení..

 • Kulaté nebo oválné. Takové modely jsou považovány za nejlepší volbu pro malou kuchyň. Zpravidla se jedná o malé skořápky a bez dalších přihrádek. Kulaté modely se snadno udržují – nemají žádné rohy, které by se mohly hromadit

 • Trojúhelníkový (úhlový). Dokonale ušetří kuchyňský prostor, pro který to hostitelky “Chruščova” velmi milují.

 • Pětiúhelníkový. Tyto modely se používají k vybavení prostorných a světlých kuchyní. Tyto skořápky jsou nejfunkčnější, často mají boční křídla a několik misek najednou..

Kolik misek potřebujete

Dvojitý kuchyňský dřez si oblíbilo mnoho žen v domácnosti pro jeho praktičnost. Tato možnost je výhodná z mnoha důvodů. Můžete například namočit nádobí do jednoho dřezu a umýt do jiného. Nebo můžete do jedné misky natáhnout vodu a umýt v ní nádobí a v jiné misce ji opláchnout pod tekoucí vodou. Mimochodem, je to skvělý způsob, jak ušetřit vodu..

Dalším využitím jedné z misek je rozmrazení jídla v ní nebo oloupání zeleniny (pokud se materiál misky nebojí skvrn a neabsorbuje pachy). Dvojitý nerezový dřez je k tomu jako stvořený a maximálně splňuje všechny racionální požadavky na organizaci pracoviště a hygienu..

Pokud v kuchyni není dostatek místa, může být vybavena dřezem s malými miskami a bez pomocného křídla. Výborným řešením pro interiér malé kuchyňky by byl dvoudílný dřez, díky kterému se výrazně ušetří pracovní plocha v kuchyni a využije se obvykle prázdná spára v rohu desky..

Přehled výrobců

Česká sada Alveus je vyrobena z nerezové oceli, jejíž tloušťka je 1 mm. Modely jsou odolné a odolné proti opotřebení. Povrch takového dřezu je vyroben jako satén (může být hladký matný nebo lesklý), klasický lněný nebo mikrolin. Povrchová úprava určuje barvu výrobku, celkem je 16 odstínů, může to být buď standardní chrom, nebo měď nebo zlato.

Švýcarská společnost Blanco nabízí široký sortiment dřezů, baterií a dalšího příslušenství. Tyto produkty jsou mezi kupujícími vždy žádané a jsou tradičně na vrcholu hodnocení. Tyto výrobky se prodávají ve více než sto zemích s vynikajícím designem a kvalitou. Společnost klade zvláštní důraz na modely z nerezové oceli a považuje tyto výrobky za klasické. Technologie ve vlastnictví společnosti umožňují diverzifikaci dřezů, což má za následek leštěné dřezy, dřezy se zářezy, zrcadlové dřezy a také matné.

Franke – Tato německá společnost má obrovské zkušenosti s výrobou kuchyňských dřezů. Německo vyrábí luxusní výrobky s originálním designem a vynikajícím výkonem. Není divu, že recenze na německé výrobky jsou extrémně pozitivní, nebo spíše dokonce nadšené, a to platí pro formu výrobku, jeho kvalitu a funkčnost..

V současné době vyrábějí němečtí řemeslníci širokou škálu vysoce kvalitních dřezů. Používají různé materiály, ale začínali s nerezovou ocelí, takže mnoho zkušeností s tímto materiálem se již nashromáždilo. V dnešní době existuje spousta modelů a z hlediska funkčnosti dokážou každou hospodyňku přivést do příjemného šokového stavu.

Teka – tato německá společnost začala vyrábět kuchyňské dřezy již v roce 1924 a dnes nadále funguje v 25 továrnách, které se nacházejí na třech kontinentech. Zákazníci ze 110 zemí tak mají možnost užít si toto prvotřídní kuchyňské vybavení..

Každý, kdo by si chtěl pořídit nerezový dřez jakéhokoli tvaru, aby jeho cena byla příjemně vyvážena jeho kvalitou, doporučujeme kuchyňský dřez Iddis. Jakýkoli model: řezaný, rohový, kulatý nebo jiný vám bude nabízen ve specializovaných a profesionálních obchodech po celém Rusku a SNS.

Dřez do kuchyně je něco, co je vždy na dohled. Rusko je koneckonců zemí, kde je zvykem sedět v úzkém kruhu s přáteli v kuchyni. Výrobci tedy přicházejí s novými designovými modely, jeden lepší než druhý. A kupující se musí rozhodnout, který model by chtěl koupit od kterého výrobce, jaký tvar by měl mít, jaké velikosti a poté, jaký design bude mít kuchyňský dřez..

11 fotografií