V chápání většiny musí mít moderní kuchyň obrovský ocelový dřez pro dvě nebo dokonce tři přihrádky. A skutečně, nyní jsou takové jednotky v módě, ale velký dřez je dobrý pouze tehdy, pokud jeho velikost není pro místnost problémem. Ve stísněné kuchyni byste neměli zaplňovat již tak skrovný prostor nepotřebným nábytkem, musíte racionálně využít každý metr čtvereční výběr kompaktní sestavy a malého dřezu.

7 fotografií

Vlastnosti a výhody

Navzdory své malé velikosti je malý kuchyňský pomocník používán každý den ve všech domácnostech. Je vhodné v něm umýt nádobí, rozmrazit maso, oloupat zeleninu a ryby. Pokud má dřez malé křídlo, můžete na něj položit špinavé nádobí nebo rozložit již čisté kuchyňské nádobí k vypouštění vody. Pracovní deska tak bude vždy suchá a čistá..

Moderní dřezy jsou kromě křídla často doplněny o různé doplňky – cedníky, prkénka, sušičky nádobí, automatické ventily, koše a všechny druhy držáků. Díky přítomnosti takových praktických dílů můžete vytvořit multifunkční a krásný pracovní koutek..

nevýhody

Malý dřez má pouze jednu nevýhodu – prostornost. Pro velkou rodinu tato možnost nebude fungovat, protože pro velké množství špinavého nádobí bude velmi nedostatek místa..

Návrháři doporučují v malých kuchyních instalovat buď myčku nádobí nebo namontovat malé umyvadlo do rohu, pouze v tomto případě může být nutné přenést potrubí kanalizačního systému. Navíc se do rohové zóny nevejdou dva nebo více lidí a pro lidi malého vzrůstu nebude příliš vhodné používat takové umyvadlo, protože „mrtvá oblast“ pro ně se stane nedostupnou a budou se muset natáhnout neustále vpřed, v důsledku toho další zatížení dolní části zad.

Prováděcí materiály

Moderní dřezy ohromují zákazníky svou rozmanitostí. Výběrem je nejen široká škála tvarů, velikostí, ale také materiál pro výrobu tohoto typu výrobku..

Odborníci rozdělují kuchyňské dřezy zpravidla do následujících skupin:

  1. vytvořeno pomocí nerezové oceli;
  2. výrobky ze žuly, keramiky, skla.

Mnoho kupujících se domnívá, že kuchyňský dřez by měl být pouze z nerezové oceli. Tato důvěra je oprávněná, protože výrobky vyrobené z tohoto materiálu se vyznačují krásným vzhledem, všestranností a mají vysoké ukazatele výkonu. Takové zařízení lze používat roky. Modely z nerezové oceli jsou navíc levné..

Jsou možné i další možnosti výroby kuchyňských dřezů. Například kompozitní materiály nejsou o mnoho horší než nerezová ocel. Výrobky vyrobené z těchto surovin jsou stejně atraktivní a dobré k použití. Křemen, pevné syntetické materiály, měď, žula – to vše jsou suroviny, ze kterých vznikají skutečná mistrovská díla sanitárních výrobků..

Velikost a hloubka mísy

Velikost dřezu ovlivňuje pouze plocha kuchyně a osobní preference jejích majitelů. Nejmenší má parametry 30 cm x 35 cm, existují zařízení o šířce 40 cm. Dřez s několika mísami se do malé kuchyně nevejde, takže volba je nasnadě, malý dřez do kuchyně je jediná možnost. A je lepší, když stojí v rohu.

Kromě velikosti ulity je důležitá také její hloubka. Příliš hluboký dřez pro vysoké lidi bude skutečným trestem, protože se budou muset neustále ohýbat, zatímco vysoké nádobí se nevejde do mělké mísy a problémem se také stane neustálé stříkání vody na zeď.

Odborníci jsou přesvědčeni, že hloubka 15-18 cm je nejsprávnější – hostitelka je pohodlná a umyvadlo je více než prostorné..

Tvar a odrůdy

Kuchyňské dřezy mohou existovat v tradiční formě: kulaté, čtvercové, obdélníkové nebo oválné a mají také efektní vzhled, ale moderní výrobní technologie a suroviny vám naštěstí umožňují znovu vytvořit ty nejodvážnější nápady designérů.

Forma má významný dopad na pohodlí a pohodlí. Například kulaté jednotky jsou ve srovnání s umyvadly jiných tvarů často prostornější, navíc perfektně zapadají do interiéru, nenarušují harmonii zvoleného stylu..

Kromě tvaru a velikosti je velmi důležité rozhodnout také o typu dřezu. Co to bude – zadlaba nebo faktura?

Dřezové dřezy jsou instalovány v předem připraveném otvoru v desce, to znamená, že jsou “zaříznuty”. Obvykle se používají v místnostech s dlouhou společnou deskou stolu. Takové modely můžete namontovat nad nebo pod kryt náhlavní soupravy nebo s ním na stejnou úroveň. Volba závisí na modelu výrobku a na přání majitele domu.

Horní umyvadla jsou umístěna na nábytku. Jsou namontovány na podlahovém stojanu, čímž nějakým způsobem nahrazují desku. Tato zařízení jsou zpravidla vybírána pro kuchyňské soupravy sestávající z několika skříněk..

Jemnosti nákupu

Při nákupu kuchyňské sanitární keramiky, stejně jako u všech ostatních produktů, musíte být velmi opatrní, protože kromě certifikovaných produktů prodávají bezohlední prodejci také nelicencované zboží pochybné kvality. Proto je lepší provést tak důležitý nákup pouze v autorizovaných prodejních místech. Současně bude užitečné ověřit si u prodejce, zda má ke zboží všechny potřebné dokumenty..

Je lepší koupit důvěryhodné výrobce, jejichž práce je prověřena časem..

Musíte také věnovat pozornost náhradním dílům, ať už tam jsou nebo ne. Pokud žádné nejsou, s největší pravděpodobností nemají výrobky nic společného s významnými značkami..

Důležitým kritériem pro výběr kuchyňského dřezu je schopnost využít záruční servis. Toto období každý výrobce uvádí podle svého uvážení a začíná od první minuty nákupu produktu. Než zaplatíte za požadovanou položku, musíte zjistit, které případy jsou považovány za záruku. Bezplatnou službu lze například očekávat pouze tehdy, pokud byly během používání výrobku zjištěny výrobní vady nebo vady materiálu. Pokud kupující vymění originální díly svépomocí, pak výrobce nenese žádnou odpovědnost a opravu vzniklé poruchy bude nutné provést na vlastní náklady..

7 fotografií