Lednice je nedílnou součástí kuchyně. Situace často nastává, když není potřeba nebo není dostatek místa na nákup modelu velké velikosti. V těchto případech může situaci zachránit minichladnička. Dvoukomorovou malou ledničku lze vybrat jak velikostí, tak barvou. Například pro malou kuchyň v bytě nebo ve venkovském domě byste měli věnovat pozornost modelům s výškou 145-160 cm, zatímco pro kancelářské prostory, obývací pokoje, turistická centra si můžete vybrat možnosti pro mini-chladničky s výškou 84 cm.

Malá dvoukomorová lednice je ideální pro zdravotnická zařízení pro skladování léků, malých kaváren, minibarů a bufetů, kde je objem potravin vyžadujících chlazení malý. Pokud potřebujete dát do bytu druhou lednici, pak se velké modely také nemusí hodit..

Vzhled moderních minichladniček vám umožňuje vyřešit jakýkoli problém s designem. Barevné schéma je tak rozmanité, že si dokonce můžete vybrat model, který odpovídá odstínu kuchyňské soupravy. Hlavní výhodou dvoukomorových chladniček je, že na rozdíl od jednokomorových chladniček v mrazničce nemrzne a chladicí část se odmrazuje sama pomocí automatického odkapávacího systému.

Nejoblíbenější mezi malými dvouprostorovými chladničkami jsou modely Shivaki a Beko.. Podívejme se na jejich výhody a výhody pomocí několika příkladů..

Takové modely dvoukomorových variant společnosti Shivaki, jako jsou SHRF-90DP, SHRF-91DW, SHRF-91DS, mají podobné parametry, ale liší se barvou.. Mají kompaktní velikost, jejich výška je pouze 84 cm.

Prostor chladničky má 2 police, jejichž umístění lze podle vašeho uvážení změnit, a zásuvku na ovoce a zeleninu a je také vybavena odkapávacím odmrazovacím systémem. Tyto modely jsou energeticky úsporné a v případě výpadku proudu vydrží chladné zhruba 7–8 hodin, což svědčí o jejich dobré tepelné izolaci.. Velkou výhodou je, že jsou docela tiché, což je pro malý prostor velmi důležité..

Beko nabízí vyšší verze malých 2komorových chladniček, přičemž záruční doba na ně je až 5 let, což opět potvrzuje jejich spolehlivost. Tedy například model DS 32500, výška 145 cm a celkový objem 230 litrů, je kompaktní, ergonomický a velmi prostorný. Mraznička je umístěna nahoře a má vyjímatelnou polici. Prostor chladničky má 4 police uvnitř a zásuvku. Mezi výhody patří přítomnost systému automatického odmrazování a antibakteriálního povlaku na všech vnitřních površích, který vám umožní zablokovat nepříjemné pachy a uchovat potraviny déle čerstvé.

Pokud hledáte chladničky s výškou 160 cm, měli byste věnovat pozornost tichým a spolehlivým modelům společnosti Beko DS 328000 a DSMV528001S. Jejich hlavní výhodou je, že:

  • Mít nahoře mrazák;

  • Spotřebovávají malé množství elektřiny;

  • Mají nízkou hladinu hluku;

  • Mají vysokou funkčnost a kvalitu úložiště;

  • Automatický systém odmrazování kapáním;

  • Mají vnitřní antibakteriální povlak;

  • Malé rozměry s velkým použitelným objemem;

  • Jsou 2komorové, což zcela eliminuje přítomnost ledu v mrazáku;

  • Prodává se za nízkou cenu, i když není horší kvality než dražší modely.

Lednička Beko CS 325000 má všechny stejné pozitivní vlastnosti jako předchozí modely této společnosti, ale jeho hlavní rozdíl spočívá v tom, že mraznička je umístěna ve spodní části, což je mezi malými možnostmi pro chladničky poměrně vzácné. Moderní design a rozumná cena jej činí ještě atraktivnějším.

Další poměrně oblíbená malá 2komorová lednice Elenberg MRF 220 výška 143 cm s horním mrazákem má mnoho pozitivních recenzí. Ale společnost Eldorado bohužel přestala prodávat domácí spotřebiče této společnosti, takže v tuto chvíli najdete pouze použité verze chladniček. Elenberg.

Cenová politika mezi modely minichladniček je zcela odlišná. Pokud je malá, neznamená to, že bude levná. Mnoho výrobců přidává novou funkci a výrazně zvyšuje cenu. Proto při výběru stojí za to věnovat pozornost počtu charakteristik, které potřebujete a které můžete odmítnout, což ušetří na nákupu.