Výběr kuchyňských souprav v obchodech s moderním nábytkem je velmi velký, takže je velmi snadné vytvořit si vlastní jedinečný design kuchyně. Relativně nedávno přišli designéři s novým „trikem“ v designu varného prostoru – kuchyně bez horních skříněk. Na první pohled se zdá, že takto „vadný“ design není příliš vhodný a funkční, ale v praxi vše vypadá jinak.

Výhody a nevýhody

Kuchyně bez závěsných skříněk je zajímavé a neobvyklé řešení při tvorbě designu bytu. Navzdory zavedeným stereotypům, pokud jde o palandy, jsou tyto modely velmi populární..

Výhody sluchátek bez závěsných skříněk:

 • Dodatečný prostor a vizuální prostornost místnosti. Vypadá skvěle, pokud je kuchyň dostatečně malá.
 • Maximální možnosti umístění (bez skříňky nahoře, náhlavní soupravy lze umístit i pod okno).
 • Maximální světlo v kuchyni. Bez závěsných skříněk se světlo z lustru dostane i do prostoru pro vaření a dodatečné osvětlení nemusí být užitečné.
 • Nedostatek „sběračů prachu“. Protože jsou klasické náhlavní soupravy tak vysoké, může být velmi obtížné se dostat nahoru, takže se tam hromadí prach. Moderní model nahoře bez vás nebude „nutit“ neustále stoupat a kontrolovat prach.
 • Dostupnost. Kuchyňská souprava má standardní výšku, a proto miniaturní hospodyňky často musí stát na špičkách nebo vyměnit židli, aby získaly další šálek.
 • Úspora financí. Jednostupňová náhlavní souprava má nižší náklady.
 • Bezpečnostní. Pokud špatně upevníte horní skříň nebo překročíte přípustnou hmotnost její náplně, může spadnout.

Kromě toho je možné si všimnout možnosti originálního výzdoby volné stěny nad pracovním prostorem: obrazy, police, fotografie atd..

Typy rozložení

Kuchyni můžete vyzdobit pomocí jednoúrovňové náhlavní soupravy sami, znáte pravidla a typy rozložení. K dispozici jsou 4 možnosti:

 • Lineární. Klasická volba pro prostornou nebo úzkou kuchyň. Jak vidíte na fotografii, náhlavní souprava je umístěna podél nejdelší stěny..

 • Ve tvaru písmene „G“ nebo úhlového. Jedna z nejběžnějších možností designu kuchyně, protože zabírá minimum místa.

 • Paralelní umístění. Malá bílá kuchyně v klasickém stylu, na jedné straně jsou standardní podlahové skříně a na druhé straně – sloupové skříně, které se prakticky rozpouštějí do prostoru.

 • Ostrovnoy. Zajímavá možnost designu pro malou kuchyň, ve které je pracovní plocha uprostřed, a podél stěn jsou umístěny police nebo sloupové skříně

 • Ve tvaru U. Možnost, kterou lze implementovat jak v prostorné kuchyni, tak v "Chruščov"

Vnitřní dekorace

Aby byla jednoúrovňová kuchyně nejen praktická, ale také krásná, musí být řádně vyzdobena. Zvláště stojí za to věnovat pozornost zástěře bez horních skříněk, protože bude velmi poutavá, pokud zůstane nedotčena..

Nástěnná dekorace nad pracovním prostorem by měla být vyrobena ze správně vybraných a kvalitních materiálů, jako je keramika, přírodní kámen nebo žáruvzdorné sklo. Tento bod je velmi důležitý, protože běžná tapeta na tomto místě je nepraktická..

Možnosti designu zástěry:

 • Skleněný povrch s tiskem fotografií;

 • Skleněný panel nebo mozaika;

 • Laminovaná deska z MDF nebo dřevotřísky.

Při zdobení kuchyňského prostoru je velmi důležité myslet na osvětlení varného prostoru. Ideální možností jsou pohyblivá nástěnná svítidla.

Jak můžete vyměnit nástěnné skříně?

Pokud dáváte přednost jednoúrovňové kuchyni, ale nechcete mít úplně prázdnou zeď, můžete zkusit nahradit standardní nástěnné skříňky něčím.. Několik zajímavých možností pro výměnu:

 • Sloupová skříň. Velmi pohodlný, i když rozměrový kousek. Hlavním plusem je možnost integrovat do něj různé kuchyňské spotřebiče. Sloupkové skříně jsou obvykle umístěny naproti náhlavní soupravě nebo na obou stranách podlahových skříněk

 • Otevřené police. Lehká a vzdušná alternativa k objemným závěsným skříním, nejčastěji používaným ve stylu "provence".Police lze použít k uložení krásných pokrmů nebo sklenic s volně tekoucím kořením.

 • Příborník, příborník, stojan, skříňka. Ať už si z tohoto seznamu vyberete cokoli, dodržujte styl a barevné schéma kuchyňského prostoru.

 • Střešní ližiny. Téměř stejné jako otevřené police, pouze tato struktura je lehčí a je vyrobena z kovu Na kolejnice můžete nejen umístit, ale také zavěsit předměty (naběračky, hrnce, lopaty, ručníky).

Jak vidíte z výše uvedeného, ​​existuje spousta alternativ k nástěnným skříňkám, takže se nebojte jednoúrovňových kuchyní v domnění, že budete mít velmi málo místa pro uložení kuchyňských spotřebičů..

Jak zdobit stěny

Demontovali jsme, jak vyměnit skříně, nyní se tomuto problému můžete věnovat trochu více a rozebrat příklady toho, jak můžete ozdobit prázdné stěny. Dokončení svislého povrchu nad pracovní oblastí by nemělo splynout s prostorem, takže může a mělo by být zdobeno zvláštním způsobem.

Několik zajímavých možností pro dekoraci stěn v různých stylech:

 • Zdivo. Originální kuchyně ve stylu „podkroví“. Navzdory skutečnosti, že všechny stěny jsou zdobeny stejným způsobem, prostor nad spodním patrem nepůsobí prázdně.

 • Keramická mozaika. V černé barvě vypadá tento design zástěry velmi působivě. V tomto případě je kuchyně vyrobena ve stylu "minimalismus". Ostatní stěny dokonale ladí s pracovním prostorem, protože jsou natřeny podobnou stříbrně šedou barvou..

 • Panel z laminované dřevotřísky Zástěra ze dřeva vypadá velmi krásně, navíc díky kontrastní barvě pomáhá zonovat prostor a zvýraznit pracovní plochu na bílém pozadí zbytku stěn a stropu.

 • Dřevěné panely ze stejného materiálu a stejné barvy jako kuchyňská linka. nad skladovacím a stravovacím prostorem. Kontrastní kamenná zeď nad varnou zónou je identická s varnou deskou a jídelním stolem. Tento design vypadá nádherně a docela prakticky..

 • Hrubé zdivo ve stylu “podkroví” vypadá originálně a velmi útulně; hodí se k dřevěnému obložení a kovovému modernímu kuchyňskému nábytku.

 • Oranžová nálada ve stylu Provence. Cihlové zdi a funkční stojany na nádobí jsou v dokonalé harmonii a vypadají rustikálně a roztomilě.

Jednostupňová náhlavní souprava v interiéru

Mnoho lidí věří, že náhlavní souprava bez spodních skříněk nezapadá do interiéru moderního bytu a vypadá na místě. Tyto mýty boříme a představujeme vám výběr fotografií jednoúrovňové kuchyně zařízené v nejběžnějších stylech..

Kuchyně ve venkovském stylu

Žijete v hlučném městě, ale chcete mít rustikální a útulnou kuchyň? Neváhejte si vybrat venkovský styl. Kombinuje rustikální kouzlo s moderní funkčností.

Hlavní rysy „venkovského“ designu:

 • Přírodní materiály: nábytek, dekorace, výzdoba;
 • Jednoduchost, umělá starobylost a okázalá hrubost v designu;
 • Klidná paleta barev.

Zajímavá verze venkovské kuchyně v moderním bytě. Jak by mělo být, ve výzdobě jsou použity přírodní materiály klidných přírodních odstínů. Podlaha ze šedého kamene je v souladu se stropem z přírodního dřeva. Deska pracovní plochy dokonale koexistuje s moderní jednoúrovňovou kuchyňskou soupravou. Mírně drsný povrch zředí stěny natřené světlými a tmavě šedými odstíny..

Provence

Útulná a jemná francouzská „Provence“ dobývá svou romantikou a naivitou. Chcete ve svém bytě vybudovat ostrov jemného vesnického života? Pak navrhněte svou kuchyni ve stylu „Provence“.

Oblíbenými barvami designérů, kteří v moderní kuchyni vytvářejí kousek Francie, jsou syté barvy, jakoby zředěné mlékem: olivová, pšeničná, hořčičná, tyrkysová, levandulová atd..

Pro nábytek je lepší použít přírodní materiál, protože pro „Provence“ jsou charakteristické prvky starověku. Sada bez závěsných skříněk se do takové kuchyně ideálně vejde, protože četné police ze dřeva jsou jednou z nádherných vlastností Provence..

Pozoruhodný příklad provensálského interiéru: mléčné stěny, komínová digestoř, vyřezávané dřevěné police, květiny ve vázách, světle růžová souprava, podlaha v barvě dřeva.

Moderní

Kuchyně vyzdobená v tomto moderním stylu je skutečným uměleckým dílem. Jedinečnost tohoto designu spočívá v takových funkcích, jako jsou:

 • Rozmanitost návrhových řešení;
 • Praktičnost;
 • Omezení;
 • Stručnost.

Pro secesní design je charakteristický geometricky správný nábytek s lesklými povrchy z kovu, skla a plastu. Osvětlení by mělo být prezentováno v klasické verzi: velký lustr a samostatné žárovky. Pro osvětlení je také možné použít LED diody.

Příklad klasického modernistického stylu s jasnými akcenty (obr. 19). Design této kuchyně vypadá chytře a stylově. Obdélníkový bílý nábytek s černými deskami, klasickým lustrem a podlahou, světlými místy v podobě zlacených židlí a originální mozaikou nad pracovním prostorem jsou klíčem k úspěšnému modernímu designu.

Futurismus

Tento styl designu byl vyvinut speciálně pro ty, kterým je cizí tradice a standardní vzhled. Futurismus je nový a neobvyklý směr ve světě designu, jehož vyznavači jsou mladí a energičtí lidé.

S pomocí moderních technologií můžete „oživit“ spoustu futuristických nápadů v interiéru kuchyně. Základem tohoto stylu jsou ocelové a bílé odstíny, které lze snadno ředit šťavnatými detaily v podobě originálního nábytku nebo nástěnných maleb. Nezapomeňte na hlavní rys futurismu – neobvyklý a často zakřivený tvar nábytku..

Nápadný, ale mírně podhodnocený příklad futuristické kuchyně

Art Deco

Tento styl je obzvláště luxusní a elegantní.Nejčastěji se luxusní design kuchyně používá v prostorných bytech a venkovských domech, kde je prostor pro vaření kompetentně kombinován s obývacím pokojem nebo jídelnou..

Charakteristické rysy art deco:

 • Štukování a textilie ve výzdobě stěn;
 • Ušlechtilé barvy a složité vzory na stěnách;
 • Přírodní (tmavé a červené druhy dřeva) a drahé materiály na bázi nábytku (zlato, bronz, stříbro, mosaz, chromová ocel);
 • Křišťálové a luxusní keramické detaily.

Nábytek v kuchyni ve stylu art deco by měl být ozdoben speciálními šikami (vložky z kůže, sametu nebo žakáru) a měl by mít určitý geometrický tvar. Nejběžnější odstíny pro zdobení stěn a nábytku v elegantní kuchyni: béžové, stříbrné, zlaté, šedé a mléčné odstíny.

Kuchyně bez horních skříněk je nyní poměrně vzácná, ale to neznamená, že takový designový tah je neúčinný. Proč je tak málo jednopatrových kuchyní? Ano, to vše proto, že většina dodržuje tradice v interiérovém designu a často se bojí experimentovat. Kuchyně bez spodních zásuvek je nejen krásná, ale také docela praktická v malé místnosti.