Málokdy se dnes jakákoli kuchyň obejde bez takového domácího spotřebiče, jakým je kávovar. Pro někoho je to kávovar, který může plnit nejrůznější funkce, někomu však stačí i to nejjednodušší odkapávací zařízení. Pokud mluvíme o kávovarech Zelmer, pak jim lze připsat zlatou střední cestu. Jedná se o zařízení vyrobená z vysoce kvalitních materiálů, ale docela cenově dostupná..

Zvláštnosti

V kávovaru Zelmer můžete připravit lahodnou kávu. Některé modely této značky disponují výrobníkem cappuccina, který vám umožní připravit latte, cappuccino a jakýkoli jiný nápoj, který obsahuje mléko. Šálek kávy ráno není jen příležitostí k rychlému rozveselení po spánku, může se stát jakýmsi rituálem spojeným s příjemnou chutí kávy, s její vůní a s estetickým potěšením, které tento nádherný obřad přináší..

Zde je vše důležité: jaký tvar má šálek, jakou má velikost, jak vypadá samotný kávovar. Pokud má nějaký neobvyklý design, pak ozdobí váš život. Jste hrdým majitelem leštěného leštidla pro polský kávovar Zelmer, pak si uvědomte, že to je přesně ten kuchyňský „aristokrat“, který je schopen nejen připravit chutný nápoj, ale také vyzdobit pokoj.

Jak vybrat?

Počet doplňkových funkcí a možností pro design karoserie se samozřejmě liší. Vše závisí na modelu. Co je lepší vybrat, každý zákazník se rozhodne sám a určuje to podle technických charakteristik zařízení.

Obecné vlastnosti kávovarů Zelmer:

 • tělo je vyrobeno z nerezové oceli a je vysoce odolné;
 • to jsou docela silné stroje;
 • snadné ovládání;
 • je možné regulovat kávu podle síly, objemu a zahřívání;
 • mít systém proti odkapávání;
 • existuje funkce pro ohřívání šálků.

Některé modely umožňují nastavení výšky šálku a automatické čištění – je to uvedeno v pokynech.

Modely

Zařízení určená pro objem 1,2-1,5 litru. Skuteční kávoví labužníci věří, že neexistuje lepší spotřebič než „espresso“ typu pumpy, kde se káva připravuje pomocí páry, která se podává prostřednictvím mletých zrn (kvůli vysokému tlaku). Takto funguje jakýkoli model. Zelmer. Elektromagnetická pumpa zabudovaná v tomto zařízení je schopna vyvinout tlak až 18 barů, takže příprava nápoje zabere velmi málo času. Příprava kávy pomocí pumpy znamená přípravu vysoce kvalitního nápoje. Díky vyhřívanému stojanu, který je součástí jakéhokoli modelu spotřebiče Zelmer, připravená káva nevychladne. Tyto domácí spotřebiče jsou skutečnými technickými mistrovskými díly, do kterých řemeslníci vložili část své duše..

Klavír 13Z014

Tento polský model má nejlepší hodnotu (3 600 rublů) a je velmi kompaktní. Tlakový kávovar má velmi romantický název. Jeho tělo je vyrobeno ve formě válce, a to se příznivě srovnává s jinými modely, které jsou tradičně obdélníkové. Tyto kávovary jsou černé, hnědé, červené. Tělo je obvykle z nerezové oceli a vložené prvky víka pro uzavření nádob vodou a mletým práškem, paletou a dnem jsou barevné. Pěkně kontrastují se stříbrnými tóny v designu pouzdra. V modelu “Klavír” existují dva kanály pro výdej hotového výrobku, takže kávu lze nalít do dvou šálků. Ne každé espresso s pumpovou akcí od této značky v prodeji bude fungovat stejně dobře jako model. “Zelmerův klavír”. Jeho funkce je ve speciálně navrženém topném systému. Voda z 1,2 litrové nádrže prochází úzkými kanály o celkovém topném výkonu 1,2 kW, díky čemuž se během krátké doby ohřeje a je dodávána do mletých zrn. Stejný rozdíl mají i některá další zařízení od tohoto polského výrobce..

Znalci kávy věří, že není nic chutnějšího než hustá aromatická pěna, která vychází na povrch. Tohoto efektu lze dosáhnout díky speciálně navrženému systému “Crema”, poskytované jak v tomto konkrétním modelu, tak ve všech ostatních variantách od tohoto výrobce. Provádí se proces pěnění kávy, pro který se používá speciální sítko s dvojitým dnem. V modelu “Klavír” existuje tryska, která napění mléko, díky čemuž může „chytré“ zařízení potěšit své majitele nejen šálkem černé kávy, ale také mléčnými nápoji (například latte, cappuccino).

13Z015 Nerro

V tomto modelu je nádrž na vodu prostornější – 1,5 litru. Cena za takový výrobek je 5700 rublů. Topná tělesa mají výkon 1,3 kW a tlak, pod kterým voda vstupuje do zásobníku mleté ​​kávy, je 18 barů. “Nerro” – zařízení klasické formy, jak si polští vývojáři představují. Rám “Klavír” rozhodli se vytvořit původní podobu a v tomto modelu již začali dodržovat tradice. Vzhled tohoto kávovaru je však stále velmi pěkný: tělo je vyrobeno ze stříbrné texturované nerezové oceli v kombinaci s krásnými černými plastovými vložkami. V tomto modelu je nerezové pouze tělo, tento materiál byl použit také pro kotel, přihrádku na mletou kávu a pro držák na šálky. Další rozdíl mezi tímto modelem a “Klavír” spočívá v jeho větší funkčnosti, ve futuristickém stylu designu panelu a v podsvícení v jasně modré barvě.

Elektronický ovládací panel se skládá z tlačítek pro zapnutí a vypnutí zařízení a pro výběr jednoho nebo jiného provozního režimu. Podsvícení tuto volbu usnadňuje, nejsou zde potřeba žádné nápisy – vše je již extrémně jednoduché a srozumitelné. V modelu Zelmer “13Z015 Nerro” funkce pro vaření klasické kávy espresso je spojena s možností použít ji pro vaření lusku. Porci mletého prášku si můžete naměřit sami, nebo můžete použít hotový sáček. Nejčastěji se kávovary na espresso liší od lusků a pouze u chytrých strojů Zelmer na rameno jakýkoli úkol – připraví lahodnou kávu jakýmkoli způsobem. Technologie dala takovou příležitost polským domácím spotřebičům Snadné podávání espressa, postaráno vývojáři.

13Z016 Nerro Plus

Jedná se o pokročilejší vývoj. Náklady na takové auto jsou přibližně 6 300 rublů, což je o něco vyšší než cena předchozího modelu. Pokud jde o objem, je to stejné, pokud jde o sílu, také se neliší od “Nerro”. Pokud jde o technické vlastnosti, v obou modelech je vše stejné, rozdíly jsou pouze v uspořádání ovládacího panelu.

K dispozici je monochromatická obrazovka, na které jsou vidět všechny potřebné informace:

 • který režim byl zvolen;
 • kolik šálků kávy bude získáno na výstupu;
 • jak je nádoba s vodou plná a mnoho dalšího.

Všechna potřebná tlačítka se vejdou do jedné řady – přímo pod obrazovku. Jako vždy u modelů Zelmer, obrázky a nápisy jsou co nejvíce lakonické – co je na obrazovce, co je na tlačítkách. Skutečnost, že neexistují prakticky žádné nápisy, nezpůsobuje uživatelům problémy, protože symboly jsou srozumitelné a snadno zapamatovatelné. Existují zařízení určená pro objem nádrže 2 litry nebo více. Firemní kávovary Zelmer, objem, který je až jeden a půl litru, může být vhodný i pro malou rodinu. Pokud je lidí mnohem více, pak nepůjde opít všechny najednou. To není příliš pohodlné, protože někdo bude muset čekat na druhou dávku kávy a ztrácet čas. Mnohem lepší je koupit nejvhodnější zařízení.

13Z013 Supremo

Tento poloautomatický model je schopen připravit espresso z 2,1 litru vody najednou. Cena za takové auto je asi 6100 rublů. Tělo se skládá výhradně z kovových částí. Neexistují žádné plastové vložky – pouze leštěná nerezová ocel. Na panelu není žádný displej, u tlačítka zapnutí / vypnutí jsou pouze kovová tlačítka s jednou malou červenou LED diodou. Pomocí těchto tlačítek nastavíte počet šálků a jeden z programů pro přípravu kávy. Lze nastavit ruční ovládání celého procesu. Modelka “Supremo” lze nazvat vícestaničovým kávovarem, protože v něm můžete připravovat kávu jak z prášku, tak z lusků. Můžete použít speciální nástavec, který je součástí jakékoli sady polských kávovarů Zelmer. Pára v tomto stroji je dodávána s tlakem 18 barů.

Na kvalitu připraveného nápoje nelze stěžovat, což potvrzují četné uživatelské recenze. Čím ještě tento model příjemně překvapuje, je smetánka. Tato roztomilá nádoba z nerezové oceli má dostatečně vysoké stěny, aby byla ideální pro napěnění mléka, pokud si chcete připravit latte nebo cappuccino..

Tento model je bohatý na své výhody, ale ne bez nedostatků:

 1. Patří sem možný únik rohu. K tomu může dojít, pokud jsou například zrna namletá příliš jemně nebo není prášek řádně stlačen..
 2. Vaše otisky prstů zůstanou trvale na kovovém pouzdře.
 3. Mnozí by si přáli, aby výrobce cappuccina běžel o něco rychleji.

Ale to jsou všechno nevýhody Zelmer “13Z013”. Tento kávovar lze bezpečně připsat dobré a levné variantě..

13Z012 Maestro

Pokud jde o náklady, tento kávovar se neliší od předchozího modelu – “Supremo”. Objemově jsou také stejné – do nádrže lze nalít 2,1 litru vody. Vzhledově je tento kávovar poněkud podobný ZelmerNerro Plus“Protože má stejnou kombinaci ocelových a plastových prvků.” V obou případech se ovládání provádí pomocí tlačítek a všechny informace o nastavení a provozních režimech lze přečíst z displeje z tekutých krystalů. Jediným rozdílem je „Maestro“- v tlačítkách, v jejich umístění.” Model je prostornější než “Nerro Plus”, a proto tlačítka našla místo na obou stranách poblíž displeje. Ovládání tlačítek je pohodlné díky podsvícení (červené LED diody). Potřebné množství vody můžete upravit otočným spínačem, který je umístěn vpravo (na konci těla).

Displej v tomto modelu může sloužit i jako kuchyňské hodiny. Na hodinkách stačí nastavit čas a můžete je kdykoli vidět v kuchyni. Čísla na obrazovce jsou jasná a velká. Výkon tohoto kávovaru není příliš velký a dosahuje 1 kW. Tlak, pod kterým je horká voda směrována do zásobníku mleté ​​kávy, je 15 barů. Přestože jsou zde parametry o něco slabší (ve srovnání s jinými modely), není pro spotřebitele v chuti připravených nápojů absolutně žádný rozdíl. Musíte být degustátorem se spoustou zkušeností, abyste zjistili, jak je espresso připravováno – s tlakem 15 barů nebo 18.

13Z011

Na konci této hitparády je model o objemu 2,2 litru s výkonem 1,3 kW a nejvyššími náklady – asi 20 000 rublů. Původní vzhled vypadá jako rádia starých modelů, ale takový nádech nezkazí interiér kuchyně, ale vypadá docela zajímavě. Pro výrobu pouzdra byla použita nerezová ocel a šedý plast, které tvoří stejné barevné schéma. Přední panel také zabírá monochromatický displej – vedle tradičních ovládacích tlačítek. Pro práci s displejem je na výběr jazyk, včetně ruštiny.

Tento model se od všech ostatních liší vestavěným mlýnkem na kávu, který má přihrádku, kde se nalévají zrnka. Přihrádka je navržena na 140 g. Je také důležité, abyste si sami mohli nastavit, jak bude mletí – prašné nebo víceméně hrubé. Tento proces je nahrazen následujícím – uvařením hotového prášku pomocí páry, jejíž tlak je 15 barů. S tak všestranným zařízením můžete rychle a snadno připravit lahodnou kávu, která bude ozdobena aromatickou pěnou..

Péče

V pokynech, které jsou nutně připojeny k jakémukoli modelu, je uvedeno, že zařízení musí být pravidelně čištěno. Pokud tak neučiníte, může kávovar brzy vyžadovat opravu nebo úplnou výměnu některých dílů. A to může mít za následek jednorázovou částku.

Pokud se chcete vyhnout nákladným opravám, postupujte podle těchto pokynů:

 • Po přípravě kávy si vezměte měkký hadřík, naneste na něj slabý prací prostředek a kávovar umyjte. Udělejte to pokaždé po použití..
 • K čištění malých částí je vhodná pouze teplá tekoucí voda.
 • Ne pokaždé, ale někdy určitě použijte odvápňovače.
 • Tělo kávovaru nedávejte pod vodu, protože by se dovnitř neměla dostat tekutina – to způsobí, že bude zařízení nepoužitelné.
 • Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky, protože mohou poškodit celistvost nátěru a vnitřních částí. Nejlepší způsob, jak vyčistit kávovar, je použít hadřík z mikrovlákna, který se používá k mytí automobilů, stejně jako skla.

Pokud hledáte spolehlivé a odolné zařízení, tyto kávovary vás nezklamou. Měli byste však zařízení používat správně a starat se o něj. Pak bude fungovat dlouho a efektivně..

V dalším videu – recenze kávovaru Zelmer.