Krb je dobrým zpestřením interiéru. Instalace ve venkovském domě nebude obtížná, ale v bytě to vůbec není možné. Vynikající alternativou skutečného krbu může být rohový falešný krb, který si můžete udělat sami.

Umělé krby. Co jsou?

Všechny falešné krby jsou rozděleny do tří typů:

 1. Symbolický;
 2. Podmiňovací způsob;
 3. Důvěryhodný.

Nejjednodušší možností je symbolický krb, který je nejčastěji reprezentován jasným obrazem ohně a krásným vloženým rámem. Vypadá to velmi málo jako skutečný krb, ale takovou možnost může udělat každý.

Pro podmíněnou imitaci krbu jsou vyžadovány pouze dekorativní materiály. Portál takového krbu může mít malou odsazení od zdi a mít místo pro ohniště. Zapálit takový krb je nemožné, ale do ohniště můžete dát svíčky nebo jen krásně položit palivové dříví..

Spolehlivá umělá imitace je úplnější. Taková struktura je spíše jako domov. Kromě toho může být vybaven topením nebo elektronickým hořákem pro biokrby..

K vytvoření jakéhokoli umělého krbu budete potřebovat minimální sadu jednoduchých materiálů:

 • Překližka;
 • Sádrokarton;
 • Polystyren;
 • Dřevo;
 • Cihlový;
 • Dřevotříska;
 • Lepenka;
 • Polyuretan.

Všechny uvedené materiály lze snadno najít doma, v zemi nebo v železářství..

Jak to udělat sami?

Elektrický krb je dobrou alternativou k běžnému zděnému krbu se skutečným uhlím. Pokud skutečný krb hraje hlavně roli ohřívače, pak umělý krb v první řadě plní estetickou funkci..

K vytvoření věrohodné struktury budete kromě ozdobných prvků potřebovat pevný rám. Skutečné krby jsou dostatečně velké, ale pro úsporu místa v obývacím pokoji lze tento dekorační prvek vyrobit v rohu..

Interiér by měl být vyroben z kovu na podporu opláštění ze sádrokartonu a dalších dekorativních prvků. Budete také potřebovat pomocné nářadí: šroubovák, samořezné šrouby, vodováhu, hmoždinky, brusku a velký nůž.

Abyste si sami vytvořili krásný a spolehlivý rohový krb, rozhodně musíte sestavit pracovní plán a připravit vše potřebné.

Pokyny krok za krokem:

 1. Design na papíře;
 2. Označení prostoru pro krb v interiéru;
 3. Instalace;
 4. Obklad.

Design a značení

Ještě před nákupem stavebních materiálů musíte mít určitě výkresy budoucí struktury. Díky diagramům jasně vidíte, co a kolik potřebujete..

Projekty jakýchkoli krbů musí obsahovat následující položky:

 • Výška, šířka a hloubka konstrukce;
 • Přítomnost nebo nepřítomnost podstavce;
 • Body umístění tlačítek pro zapnutí a vypnutí krbu;
 • Umístění zásuvek;
 • Přítomnost výstupu pro ohřátý vzduch z elektronického krbu;
 • Žáruvzdorný materiál požadovaný nebo ne.

Pokud není možné nakreslit výkres sami, můžete se v této záležitosti obrátit na informovanější osobu. Profesionál může snadno nastínit budoucí design vašeho falešného krbu. Rovněž stojí za to předem zvážit barevné schéma budovy..

Veškerý materiál byl zakoupen a jste připraveni jít. Mělo by to začít nalezením místa pro krb. Je nejvhodnější umístit rohový falešný krb do bytu, protože zabere méně místa a nezáleží na tom, zda jej umístíte do ložnice nebo do obývacího pokoje. Pokud je místo určeno, pak je pomocí fixy nutné načrtnout obrysy krbu na podlaze a stěnách..

Montáž a opláštění

V počáteční fázi instalace rohového falešného krbu je důležité zajistit napájení, pokud to konstrukce potřebuje (topení nebo imitace ohně). Poté můžete zašroubovat kovový profil podél vyznačených čar a nainstalovat regály. Pokud jsou na výkresu zaoblené čáry, budete muset kovové oblouky vyrobit sami. K tomu je třeba provést malé řezy ve vzdálenosti 4 nebo 6 cm..

Když je rám bezpečně nainstalován, můžete se vypořádat s opláštěním. Pokud s jednoduššími možnostmi může být lepenka užitečná pro dekoraci, pak je v případě železné základny zapotřebí sádrokarton. Je nutné řezat materiál pro opláštění přísně podle rozměrů uvedených na papíře. Opláštění se provádí pomocí samořezných šroubů, které je třeba dotáhnout až do konce, aby se konstrukce neuvolnila. Vnitřek topeniště musí být zakončen tepelně odolným materiálem, jako je azbest nebo magnezit.

Další fáze je tmel. Klouby a šrouby musí být pečlivě namazány. Pokud chcete roh falešný – krb vám bude sloužit co nejdéle, pak jeho povrch musí být vybroušen a opatřen základním nátěrem. Poté je povrch vybroušen a ozdoben podle vašeho uvážení..

Jak ozdobit a naplnit ohniště?

Když za sebou necháte instalaci a opláštění, můžete přemýšlet o tom, jak vyplnit interiér vašeho rohového krbu. Plnění může záviset na vaší touze a také na vaší platební schopnosti.

Podle vnitřní struktury jsou krby několika typů. Představili:

 1. Elektrický krb je zařízení, které nejen vytváří vnější imitaci ohně, ale také vydává určité množství tepla. Také taková zařízení mohou vydávat zvuky, které jsou co nejblíže praskání polen..
 2. Digitální fotorámeček. Takový prvek čistě navenek simuluje plamenné jazyky..
 3. Elektrické osvětlení pro falešné krby. Existuje mnoho možností pro takové žárovky..
 4. Svíčky. Běžné svíčky lze úhledně sestavit do ohniště a ve správný čas zapálit knot. Tato možnost je relativně bezpečná a estetická, ale nepřináší mnoho tepla..

Také vnitřek rohového krbu může být vyplněn malými kulatinami. Přirozeně se nedoporučuje je osvětlovat, ale vzhled struktury s nimi bude ještě lepší.

Nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak ozdobit rohový krb, je samolepicí fólie nebo tapeta.. Tato možnost má také své nevýhody: krb vypadá nenápadně a papír se může kdykoli odlepit.

Trochu praktičtější možnost s malováním. Zde je však málo možností a krb s takovým dekorem nemůžete ozvláštnit.. Můžete si vybrat dražší a spolehlivější možnost: dlaždice z umělého kamene nebo keramiky. S pomocí těchto materiálů bude obtížné odlišit rohový falešný krb od skutečného..

Správně sestavený umělý krb vám může sloužit mnoho let jako dekorace interiéru. Na jeho horní panel můžete nainstalovat další polici, na kterou můžete v budoucnu umístit různé předměty: suvenýry, vázy, knihy nebo televizi.

7 fotografií