Krb dnes patří k jedné z nejoblíbenějších dekorativních součástí v interiéru. Široká škála modelů vám umožňuje vybrat si možnost v souladu se specifiky dekoru v místnosti. Funkčnost, trvanlivost, bezpečnost – to vše lze říci o moderních elektrických krbech. Stěnové systémy jsou speciálním typem mezi širokou škálou modelů. Ve srovnání s mnoha možnostmi nezabírají v místnosti mnoho místa a vytvářejí teplou a útulnou atmosféru..

Modely

Moderní elektrické krby, které zdobí zeď, lze připsat originální a všestranné možnosti. Takové modely se poměrně často používají v bytech, protože nevyžadují dodatečné uspořádání komína a dalších objemných prvků. Hlavní výhodou elektrických krbů je bezpečnost. Na základně nejsou žádné prvky, které by mohly vyvolat vznícení nebo zkrat. K výrobě se používají pouze vysoce kvalitní a spolehlivé materiály.

Pokud jde o nástěnné modely, výhodou těchto možností je minimální spotřeba energie. Nezabírají mnoho místa a lze pod ně umístit další dekorativní nebo funkční prvky. Systémy nevyžadují pečlivou a pravidelnou údržbu, jako je tomu u klasických provedení s komínem.

Nástěnné krby Electrolux si zaslouží zvláštní pozornost. Lakonický široký rám a jasný plamen uvnitř mohou ozdobit jakýkoli interiér. V zásadě se takové modely používají v moderních stylech kvůli jejich vzhledu..

Nejzajímavější jsou kulaté nástěnné krby. Jsou založeny na velkém portálu, který poskytuje další zabezpečení. Je třeba poznamenat, že design takových modelů se výrazně liší od obvyklých návrhů, které jsme tak zvyklí vidět v interiéru. Krby s kulatou stěnou se nejlépe používají pro high-tech místnost.

Ploché modely vypadají neméně zajímavě. Nástěnné krby připomínají vestavěnou obrazovku s efektem reprodukce přirozeného plamene. Nejčastěji se takové systémy používají k vybavení a dekoraci moderních interiérů. Modely často také hrají funkční roli..

Pokud jste fanouškem klasického designu, podívejte se na nástěnné krby Blyss. Takové možnosti připomínají vnější vlastnosti systému Electrolux. Charakteristickým rysem těchto návrhů je široká funkčnost.

Ti, kteří se rozhodnou doplnit klasický interiér nástěnným krbem, by se měli blíže podívat na elektrické systémy Madison. Mají krásný portál, který má jasné a rovné linie. V zásadě se tyto modely používají k vybavení prostorných pokojů..

Pokud se rozhodnete koupit krb, ale nerozhodli jste se pro vhodnou možnost, měli byste se podívat na recenze. Mezi kupujícími jsou oblíbené zejména systémy Electrolux a Blyss. Funkce Vyhrajte produkty Madison.

Pohledy

Výrobci vyrábějí několik základních typů nástěnných doplňků, z nichž každý musí být seznámen s:

  • bio krby. Ke spalování se používá speciální alkohol, který nemá toxický účinek. Taková biopaliva jsou pro své okolí naprosto bezpečná, protože kouř a saze se při tom neuvolňují;
  • elektronický. Nejběžnější typ, který vytváří imitaci živého ohně. Uvnitř krbu jsou další dekorativní prvky, které dávají plamenu účinek reality. Simulaci spalování zajišťuje speciální parní generátor;
  • francouzština. Tyto možnosti jsou založeny na krásném designu a vysoké funkčnosti. Modely mají vysoký výkon, příznivě doplňují klasický interiér.

8 fotografií

Pokud se rozhodnete vyzdobit svůj byt tak dekorativním a zároveň funkčním předmětem, jako je krb, je nejlepší zvolit pro to typy, které běží na biopalivo. Odborníci poznamenali, že tyto systémy patří k nejekonomičtějším.

přístroj

Nejoblíbenější jsou modely, které se používají výhradně jako dekorativní prvek. Široká škála produktů vám umožňuje vybrat si možnost v souladu se specifiky interiéru. V zásadě takové krby nemají funkční schopnosti, a proto nevytápí místnost..

Nedílnou součástí elektrických krbů je ohniště. Modely založené na takovém systému jsou určeny nejen pro dekorativní účely. Elektrické krby jsou vhodné pro vytápění malých prostor. Hlavní výhodou je absence dalších celkových struktur ve formě komína.

Infračervené nástěnné krby jsou oblíbeným typem. Hlavní funkcí modelů je rychlé vytápění místnosti. Je třeba poznamenat, že tyto možnosti nelze použít jako hlavní zdroj prostorového vytápění. Krby jsou napájeny elektřinou. Tyto možnosti se poněkud liší od obvyklých typů, protože k vytápění místnosti dochází v důsledku ohřevu předmětů, a nikoli vzduchu v místnosti..

8 fotografií

Krb na bázi zvlhčovače se stane všestranným a užitečným řešením pro váš domov. Často se stává, že při použití topných prvků je v místnosti cítit suchý vzduch. Takové změny a eliminace vlhkosti v důsledku zahřívání mohou negativně ovlivnit nejen kvalitu nábytku, ale také lidské zdraví. Pokud tedy vyberete krb pro vytápění místnosti, věnujte pozornost modelům, jejichž krb je vybaven speciálním zvlhčovačem..

Jak jsou připojeny

Při výběru nástěnného elektrického krbu by měla být věnována zvláštní pozornost typu připevnění. Existují standardní možnosti, které jsou nastaveny klasickým způsobem: vytvoří portál u zdi a poté jej zabudují do vnitřku ohniště. Toto řešení není příliš úspěšné, protože struktura zabírá v místnosti hodně místa..

Pokud chcete vybavit krb v malé místnosti a ušetřit trochu místa, podívejte se na štíhlé modely. V takovém případě bude instalace trvat několik minut. Na zeď musíte vytvořit speciální lištu a poté pomocí pomocných částí zavěsit elektrický krb. Zvažte hmotnost produktu v procesu.

Vestavěné krby jsou neméně oblíbenými možnostmi. Pro instalaci konstrukce musíte nejprve připravit speciální výklenek ve zdi. Pokud jde o elektrické vedení, je nejlepší jej během instalace krbu schovat do výklenku..

7 fotografií

Vzhled interiéru

Existuje mnoho originálních nápadů, jak správně vybavit výzdobu v místnosti, přičemž hlavním prvkem je nástěnný krb. Často se stává, že člověk není schopen v domě instalovat nástěnnou konstrukci, ale chce cítit neustálé teplo krbu. V tomto případě bude použití mini-krbu jedinečným a oblíbeným řešením..

Zvláštností takových modelů je jejich malá velikost a moderní design. Krb je ze všech stran uzavřen stabilními a spolehlivými materiály. Tato možnost bude vynikající přenosnou dekorací pro každou místnost v domě..

Pokud jste fanouškem multifunkčních předmětů, měli byste věnovat pozornost tak všestranné možnosti, jako je elektrický krb s policemi. Ohniště je umístěno ve střední části konstrukce. Po stranách jsou další police pro uložení různých dekorativních předmětů nebo důležitých drobností. Můžete sem dokonce dát knihy, což ušetří na nákupu speciální skříně..

Obrázky nebo fotografie vložené do rámečků lze použít jako další dekorativní prvky. To v místnosti vytvoří domácí a rodinnou atmosféru a harmonickou atmosféru. Obrázky lze umístit do bočních částí nebo můžete vybavit další polici pod krbem a vkládat obrázky do rámečků.

Dobrou volbou je krbová sada, kterou lze vyrobit uměleckým kováním.

Poměrně oblíbeným dekorativním a zároveň funkčním prvkem jsou hodinky. V zásadě jsou takové položky umístěny na krbovém portálu, který vypadá esteticky a atraktivně. Existují speciální modely, které jsou originální a drahé. Mantelové hodiny jsou nejčastěji výsledkem ruční práce mistra. V produktovém designu je mnoho složitých a malých detailů..