Přítomnost krbu dodá domovu atmosféru. V současné době ztratil krb svůj skutečný účel: není nutné se před ním v chladu ohřívat a vařit jídlo. Stal se z něj krásný kus nábytku, který úspěšně plní dekorativní funkci..

Instalace skutečného krbu je obtížná a ne každý je schopen jej umístit do svého bytu. Ale pokud opravdu chcete oživit svůj interiér, pak falešný krb pomůže vyrovnat se s tímto úkolem. Navíc je výroba vlastními rukama poměrně jednoduchá.

Potřebné materiály

K výrobě falešného krbu je nutná minimální investice. Hlavním materiálem je silná třívrstvá lepenka. Proto budete potřebovat lepenkové krabice, které zbyly z nákupů domácích spotřebičů. Lze je snadno řezat administrativním nožem (pokud jeden neexistuje, postačí jakýkoli ostrý nůž).

Pro dodatečnou fixaci prvků použijeme konstrukční pásku s papírovým podkladem..

K lepení dílů pomohou tekuté hřebíky nebo PVA lepidlo.

Pro dekor jsou vhodné pěnové lišty, tapety, akrylové nebo vodní barvy, barvy.

Výrobní proces

V první fázi je nutné rozhodnout o modelu budoucího krbu (rohový, nástěnný) a dokončit kresbu. Bez ohledu na verzi krbu, kterou si vyberete, budou výrobní pokyny krok za krokem stejné.

V souladu s výkresem jsou pomocí pravítka a značky nakresleny značkovací čáry. Nejjednodušší možností je vytvořit krb z velké kartonové krabice, ze které byla televize zakoupena. Při absenci je krb vytvořen z oddělených částí. Kde aby byl výrobek trvanlivý, doporučuje se duplikovat každý prvek a slepit je dohromady. Na takovou římsu můžete umístit další dekorativní prvky a nemusíte se obávat, že by se zdeformovala..

Proces řezání dokonale zvládá administrativní nůž. Přitom je důležité, aby spočívala na pravítku. Pak budou čáry rovné.

Protipožární okno může mít obdélníkový nebo obloukový tvar. Řez je proveden tak, že výsledné čepele lze nalepit na zadní stěnu konstrukce..

Základna je o 5 až 10 cm větší než samotný krb. Pro svou pevnost je několik lepenkových pásků vloženo dovnitř podél šířky.

Falešný krb potřebuje římsu. K tomu se používá další krabice, která je položena na výslednou strukturu..

Všechny části jsou slepeny tekutými hřebíky nebo lepidlem PVA, spoje jsou tmely.

Nebojte se, pokud lepenka z lepidla změkne. Po zaschnutí bude výrobek opět tvrdý..

Možnosti dokončení

Po sestavení komínového boxu přistoupíme k dokončení krbu. Nejjednodušší způsob je tapetování. Ideální jsou v tomto ohledu netkané textilie, které pozoruhodně zamaskují spoje mezi krabicemi; případné nesrovnalosti a kazy. Jako základ je vhodný tenký list pěny, na který se lepí tekuté nehty listy tapet.

Pomocí běžných materiálů však můžete vyrobit falešný krb, který se navenek nebude lišit od skutečného..

  Jednou z krásných možností je kámen nebo zdivo. Jeho imitace je k dispozici v několika verzích:

  • Lepenka. Z lepenky jsou vyřezány obdélníky, které působí jako cihly. Používají se k lepení na krabici předem natřenou akrylovou barvou, přičemž mezi „cihlami“ zůstává malý prostor. V této technologii by bylo správným řešením použití kontrastních barev: hnědá základna a bílé cihly.

  Pokud chcete „cihličkám“ dodat na objemu, pak na ně nalepte ubrousky nebo toaletní papír namočený v lepidle PVA (technika papier-mâché). Po zaschnutí získáme nerovný texturovaný povrch, připomínající letitou cihlu nebo kámen.

  • Polystyren. Pěnový polystyren vám umožňuje vytvořit velmi krásný dekor ve formě zdiva. Na pevném kousku tohoto vzdušného materiálu jsou nožem nařezány obrysy kamenů různých velikostí. Jsou na nich vytesány prohlubně, které od sebe oddělují kameny. Účinek starověku pomůže provést tvrdý železný kartáč, který se používá k ošetření povrchu výrobku..

  K malování se používá běžný štětec. Aby kameny vypadaly co nejpřirozeněji, měla by být barva ve výklencích mezi nimi tmavší než samotný „kámen“. Poslední fází malby je lehké tónování bílou barvou.

  Polyfoam vám také umožňuje vytvářet zdivo. Za tímto účelem je každá „cihla“ vyříznuta samostatně a přilepena k lepenkové základně. Po lakování je prostor mezi pěnovými částmi vyplněn tmelem, do kterého byla přidána barva. Je důležité, aby tato kompozice byla tmavší než barva „cihel“.

  Viktoriánský štukový krb minulého století pomůže vytvořit výlisky z polystyrenu, které lze snadno nalézt v každém železářství. Po jejich nalepení krb zbělá..

  Imitaci štuku nebo řezbářství lze provést pomocí lepenkových dílů. Květinový ornament vypadá velmi pěkně. Lepené části jsou pokryty dekorativním tmelem a lakem.

  Krbový rošt lze snadno vyrobit z tlustého kabelu. Po natření černou nebo bronzovou barvou se zdá, že je mřížka skutečně vyrobena ze skutečného železa. Díky plasticitě materiálu lze snadno napodobit kování železa. Jednotlivé prvky jsou propojeny elektrickou páskou nebo lepidlem „Moment“.

  Dodatečný dekor

  Palivové dřevo bude v krbové vložce vypadat skvěle. Protože náš krb není skutečný, dekorativní palivové dříví bude docela vhodné a bude harmonicky zapadat do celkového vzhledu tak zajímavého kusu nábytku..

  K výrobě dekorativních kulatin potřebujete vlnitou lepenku, ze které jsou zkroucené trubky různé tloušťky. K velkým „kládám“ s papírovou páskou jsou připevněny „menší“, které fungují jako postranní uzly a větve. Poté jsou „kulatiny“ natřeny bílou barvou. Pokud si přejete, můžete přidat přirozenost. Například použijte černé tahy, které napodobují břízu.

  Pokud se rozhodnete použít skutečné kulatiny, pak rozptylem červených, růžových a žlutých průhledných kamenů mezi ně dosáhnete efektu vyblednutí uhlíků.

  Můžete použít věnec na vánoční stromeček. Vytvoří extra záři a naplní dům útulností..

  Svíčky různých průměrů a výšek vypadají velmi stylově a jsou chaoticky umístěny v ohništi bílého falešného krbu.

  Vánoce jsou zvláštní kategorií dekorativních krbů. Potřebují určitý dekor. Nohy vánočního stromku jsou velmi krásné, které jsou rozloženy na krbové římse. Jsou ozdobeny ozdobami vánočních stromků, svítícími girlandami, světlými ponožkami visícími u krbu. To vše vytváří úžasnou magickou náladu Vánoc a Nového roku..

  Jak vidíte, vyrobit lepenkový krb s vlastními rukama není obtížné. Chce to čas, ale výsledky stojí za to. Oživíte svůj interiér, uděláte ho jedinečným a překvapíte své přátele a známé.