V dnešní době existuje skvělá alternativa k objemnému cihlovému krbu – domácí krb. Takový krb může vyrobit a nainstalovat každý člověk ve svém bytě, na venkově, ve venkovském domě nebo dokonce v kanceláři. Domácí krb, na rozdíl od cihlového, zabírá méně místa, je mnohem lehčí, a tudíž levnější a snadnější instalace.

Domácí krb může být „pracovní“ i „dekorativní“. „Pracovník“ znamená, že v jeho peci může být zapálen skutečný oheň. Zapálit oheň v „dekorativním“ krbu je z objektivních důvodů nemožné..

Podívejme se blíže na typy domácích pecí.

7 fotografií

Kov

Tento krb “funguje”. K jeho vytvoření budete potřebovat kovový rám (litina, ocel a další železo). Nejprve musíte upevnit kovové rohy k podlaze. Připojte železné stěny k rohům a vytvořte malou krabičku. Aby se zvýšila produktivita krbu, musí být topeniště vyrobeno z dvojité vrstvy kovu.

Poté, co je železný rám kamen připraven, je nutné nainstalovat komín. K tomu se používají trubky, kulaté bloky. Instalujeme dvířka trouby. Bude také vyroben z kovu.

Nakonec se musíte postarat o bezpečnost konstrukce. Zkontrolujte všechny spoje, švy, připravte zeď sousedící s krbem pomocí speciálního materiálu.

Taková kovová kamna nejsou obvykle ničím zdobena, ale někdy se používají speciální obkladové materiály. Navzdory nízké hmotnosti samotné konstrukce mohou tato kamna nezávisle vytápět malou místnost.

Sádrokarton

Tento krb je “dekorativní”. Nemůže ho fyzicky zahřát, ale je schopen uspokojit mentálně, protože taková kamna vypadá velmi elegantně, neobvykle a rozveseluje. Dekorativní sádrokartonové krby jsou mnohem jednodušší na výrobu a instalaci než kovové. Už zde nejsou žádné technické momenty, ale více kreativity, představivosti a kreativity. Tento design vám umožňuje transformovat jakékoli nápady na design a kreativní impulsy do života..

Sádrokarton se velmi snadno instaluje, takže je možné mít jakýkoli tvar krbu. K vytvoření takové krásy budete potřebovat: sádrokartonové desky, kovové profily, samořezné šrouby, nůž, hmoždinky, perforátor, šroubovák. Ve zdi jsou vytvořeny otvory pro hmoždinky, poté je připevněn kovový profil. K hotovému rámu je připevněna sádrokartonová deska. Dále jsou na sádrokarton nanášeny barvy, různé 3D samolepky, hračky atd..

Dekorativní domácí krb je obvykle obkládán speciálním lepidlem. Jsou možné i jiné možnosti opláštění – umělá cihla nebo kámen, film. V samotném ohništi je dekorativní palivové dříví s LED lampami, které vás dlouho potěší doutnajícím leskem. Dekorativní palivové dřevo s LED diodami lze zakoupit ve specializovaném obchodě ve městě..

Kromě ozdobného palivového dřeva se používá také imitace ohně. Tento oheň lze získat několika způsoby:

Pomocí hologramů

Tuto imitaci není těžké provést. Budete potřebovat hologram s vestavěným efektem plamene ohně. Tento hologram vkládáme do ozdobné pece, aby nebyly vidět okraje samotného hologramu. Pro nejlepší efekt vytváříme v místnosti tlumené světlo..

Pomocí efektu iluze

To vyžaduje, aby do krbu bylo nainstalováno několik zrcadel. V různých vzdálenostech jsou tyto brýle instalovány v různých úhlech. Vložte obraz samotného plamenného ohně do středu pece. Pro efektivnější výsledek jsou LED diody použity uvnitř umělého krbu. Lom světla od zrcadel.

Vodní pára

Ve spodní části kartonové krabice, možná kovové, jsou umístěny 3 ultrazvukové generátory mlhy. K boxu je připevněn ventilátor. Nalijte vodu do nádoby a vložte ji na generátor. Budete také potřebovat speciální osvětlení z RGB lamp, které dávají účinek hořícího plamene.

Studený oheň s ventilátorem

Budete potřebovat lepenkovou nebo kovovou krabici, na kterou je nalepeno několik trojúhelníkových kousků látky. Do spodní části krabice nainstalujte ventilátor. Do rohů boxu instalujeme LED diody (červená, žlutá, modrá) a optické filtry. Namontujte zrcátka na bocích krabice.

Pomocí obrazovky z tekutých krystalů

Tento krb bude vyžadovat LCD obrazovku velikosti, která se bude hodit k budoucímu krbu. Nainstalujeme LCD obrazovku do rámu krbu a zapneme záznam hoření ohnivého plamene.

Ze starého nepotřebného nábytku

Určitě v každém domě nebo bytě už je skříň, noční stolek atd., Které nikdo nepotřebuje. ale vyhodit to je škoda … Neváhejte to dostat ven, ze staré skříně získáte vynikající krb. K tomu budete potřebovat: listy překližky, šroubovák, akrylová barva, LED pás, tmel, různé dekorativní prvky.

Z uvedených nástrojů je nutné postavit krabici se středním otvorem pro ohniště. Demontujeme dveře skříně, již nejsou potřeba. Je také možné ponechat ve spodní části malý otvor pro uložení dekorativního palivového dřeva.

Když je struktura připravena, můžete začít zdobit troubu. Ozdobte topeniště vložením dekorativního dřevěného uhlí a přilepením LED pásku po obvodu. Výsledkem je nádherná domácí trouba ve stylu "Vinobraní".

Z jiných materiálů

Tyto trouby mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako jsou krabice, dřevo, papír, tyče, umělý ratan atd. Hlavní věcí je správně nakreslit náčrt budoucího designu, pečlivě řezat, bezpečně upevnit součásti dohromady a poté je pevně připevnit ke zdi. Domácí dekorativní krb lze jednoduše nalepit na zeď pomocí dekorativního kamene nebo samolepicích cihel. Takový design jistě vytvoří v domě útulnou atmosféru a pohodlí..

Pokud to prostor v domě dovoluje, jsou takové možnosti možné: vyrobit a nainstalovat různé domácí krby v různých místnostech. Například v prvním patře nainstalujte kovový domácí krb nebo nainstalujte zděný krb a ve druhém patře nainstalujte dekorativní kamna.

Nezapomeňte na povolení k instalaci „pracovního“ krbu doma. Pokud se však přesto rozhodnete instalovat například domácí kovová kamna, pak máte následující kroky: nejprve zhodnoťte technický stav samotného domu, poté získáme povolení a jejich doporučení od ministerstva pro mimořádné situace (hasiči) ).

Teprve po určité době, po vyčerpaných nervech a penězích, můžete dostat povolení k instalaci krbu. Levnější a rychlejší je postavit a nainstalovat domácí dekorativní krb.

8 fotografií