Montáž dveří v dřevěném domě

Dveře hrají v interiéru domu obrovskou roli; jsou nenahraditelným atributem, bez kterého si žádný moderní domov nelze představit. Tento design navíc slouží nejen jako oddělovač prostoru mezi místnostmi, ale také spolehlivě chrání místnost před vetřelci.

V poslední době jsou velmi oblíbené domy z přírodního masivního dřeva, proto je instalace dveří v dřevěném domě považována za jednu z důležitých fází návrhu. Vzhledem k obecnému stylu budovy budou její požární a bezpečnostní standardy záviset na správném výběru modelu a technologie instalačních prací.

Vlastnosti dřevěných domů

Na rozdíl od instalace dveří do cihlových a betonových domů je instalace konstrukce do dřevěných konstrukcí mnohem obtížnější. Proces instalace dveří pro srub a pro srub je stejný. Veškeré instalační práce v těchto budovách lze provádět nejdříve šest měsíců po dokončení stavby stěn a kompletní montáž krabice, protože během prvních 6 měsíců se budova může zmenšit.

Aby se předešlo negativním důsledkům, při výkonu práce je nutné dodržovat určité technologie. Na tom bude záviset správná instalace vchodových a interiérových dveří, což je zachrání v dalším provozu před zkreslením a deformací..

Dnes je za nejekonomičtější typ bydlení považován dům z řady. Dobře vybrané a zpracované dřevo je vynikajícím materiálem pro stavbu venkovských domů, letních chat a chalup. Takové dřevěné stavby navíc neustále potěší své majitele nejen svým původním vzhledem, ale také svou přirozenou šetrností k životnímu prostředí..

Je také třeba poznamenat, že dřevěné konstrukce jsou rychle stavěny a snadno opláštěny moderními úpravami.. Mezi hlavní rysy takových domů patří:

 • Atraktivní estetický vzhled. Přírodní materiál dobře zapadá do interiéru osobního pozemku, který je často doplněn zahradou a rybníkem..
 • Úspora nákladů. Většina druhů dřeva se vyznačuje jedinečnou tepelnou izolací, díky které je kryt zcela izolován od teplotních extrémů. To znamená, že v domě bude vždy teplo a nebudete muset používat drahé vytápění. Kromě toho je dřevo schopné udržovat optimální cirkulaci vzduchu a má vysokou zvukovou izolaci..
 • Život. Správně zpracované pole může trvat mnohem déle než cihla nebo plast. K tomu je dřevo pokryto speciálními směsmi, které činí dům odolným vůči vlhkosti a odpuzují škůdce..

Na základě výše uvedeného je třeba poznamenat, že při výběru domu je dřevěný dům nejoptimálnějším a nejpraktičtějším řešením..

Jak správně vložit kovový model?

V mnoha domech z baru majitelé dávají přednost instalaci železných dveří. Vytváří nejen dojem hlavní výzdoby „pevnosti“, ale také spolehlivě chrání majetek majitelů před nepříznivými okolnostmi. Do domu je možné instalovat železnou konstrukci jak s pomocí profesionálních specialistů, tak i samostatně. Pokud bude práce provedena ručně, měli byste se nejprve rozhodnout o místě instalace dveří, zvolit jejich model a nástroj.

Proces montáže dveří zahrnuje následující kroky:

 • Příprava staré krabice. Je pečlivě očištěn od zbytků starého materiálu..
 • Instalace skříně.
 • Vložení krabice.
 • Zavěšení a uchycení ocelových dveří ve srubu.
 • Odstranění dutin. Jsou vyplněny polyuretanovou pěnou..
 • Dokončovací práce. Ozdobné desky.

Nejprve musíte starý rám dveří důkladně očistit od prachu a zbytků předchozího dřeva. Kromě toho jsou všechny spojovací prvky demontovány. Poté stojí za to pokračovat v instalaci pláště a vyzvednutí nového spojovacího prvku pro dveře..

Všechny upevňovací práce se provádějí pomocí šroubů se zápustnou hlavou. Přitom velmi je důležité, aby rozměry pláště odpovídaly samotnému plášti.

Mezery mezi těmito částmi by neměly přesáhnout 6 cm.

Poté můžete začít instalovat novou zárubeň. Pro zjednodušení tohoto procesu je konstrukce odstraněna ze závěsů a krabice je nejprve vložena pomocí speciálních dřevěných klínů. Na každou tvář jsou umístěny alespoň dva klíny. Instalaci je třeba zkontrolovat pomocí úrovně; ovládání se proto provádí ve dvou rovinách. Pokud se tak nestane, pak se během provozu konstrukce mohou objevit zkreslení a opotřebení závěsů se zvýší..

Pro upevnění krabice se používají samořezné šrouby o délce nejméně 6 cm Po dokončení instalace mohou být klíny ponechány na místě a neodstraňovány, poskytnou konstrukci další tuhost. Doporučuje se řezat klíny na úroveň krabice a ořezávání platbami je zneviditelní a skryjí. Další fází práce bude instalace markýz a závěsů.

Aby se tyto prvky dobře zavíraly a otevíraly, instalace se provádí pomocí nastavovacích šroubů. Před zavěšením plátna doporučujeme na všechny části, které jsou v kontaktu se závěsy, nanést silikonové mazivo, které ochrání závěsy před opotřebením a tvorbou koroze na kovu.

Dokončení instalačních prací je považováno za vyplnění trhlin polyuretanovou pěnou. Všechny přilehlé povrchy k mezerám musí být pokryty maskovací páskou o šířce 20 cm. Pěna zpravidla ztvrdne do 12 hodin, poté ji lze snadno odříznout nožem a ozdobit otvory deskami.

Stojí za zmínku, že polyuretanová pěna hraje nejen roli ochrany dřeva a kovu, ale také slouží jako dobrá izolace.

Jak dát interiérové ​​posuvné dveře do srubu?

Zavedení posuvných dveří bylo způsobeno úsporou místa v malých domech. K dnešnímu dni jejich výhodu ocenilo mnoho majitelů domů.. Takové struktury jsou trvanlivé, a jejich instalace, pokud je k dispozici potřebný nástroj, se provádí nezávisle. K zakoupeným dveřím je navíc vždy přiložen návod s podrobným popisem montáže mechanismů..

Před instalací budete muset nejprve provést určitá měření. Za tímto účelem je plátno pevně připevněno k otvoru a jsou vytvořeny horní linie. Od této čáry se měří 7 cm nahoru a kreslí se vodorovné pruhy. Podle získaných značek jsou dřevěné bloky instalovány pomocí kotev, tyč je připevněna k povrchu tak, aby její polovinu bylo možné umístit nad samotný otvor, počínaje rámem. Pokud jsou spojovací prvky vyrobeny bez dodatečného ovládání úrovně, takové dveře po instalaci se samy zavřou a otevřou.

Na vnější části desky jsou vyvrtány otvory ve vzdálenosti 20 cm od sebe. Budou potřebné k upevnění kovové kolejnice a dřevěné tyče. Kolejnice musí být upevněna tak, aby mezi ní a povrchem byla malá vzdálenost, což umožní konstrukci volně se pohybovat.

Pokud jsou dveře kupé skryté ve zdi, budou muset dodatečně postavit sádrokartonovou konstrukci.

Poté se vozíky zasunou do kolejnice a zkontroluje se činnost mechanismu. Při absenci vad jsou konce částí uzavřeny speciálními tlumiči nárazů.

Dveře kupé jsou často instalovány s upevňovacími prvky ve spodní části, což chrání podlahu před všemi druhy poškození. K dokončení instalace pomocí této metody je třeba provést následující:

 • Nainstalujte profil ve tvaru U ve spodní části plátna. K těmto účelům můžete také použít dva tenké lamely, upevněné paralelně k sobě..
 • Nainstalujte drážku do válečkového mechanismu nebo do spodní části kolejnice.
 • Upevněte kovový pás na podlahu podél šířky otvoru.

Po dokončení všech přípravných prací můžete zavěsit vodítko spodní drážkou čepele a zafixovat výrobek na válečky. Poté při použití úrovně zbývá utáhnout šrouby přísně ve svislém směru ke konstrukci. Pokud je práce prováděna samostatně, bez asistenta, pak nebude nikdo, kdo by držel plátno, v tomto případě můžete pod něj umístit všechny dostupné prostředky.

Správně umístěné dveře během používání by neměl vydávat hluk. Pokud jsou v domě děti, můžete za účelem skrytí zvukových podnětů dodatečně nainstalovat gumové podložky. Prodávají se hotové v obchodech nebo se řezají z kol nebo z jiných předmětů. Poslední fáze instalace struktury oddílu je považována za upevnění stojanu na zeď, protože proti němu plátno přiléhá při zavírání. Podobný stojan bude muset být umístěn na druhé straně, v oblasti otevírání.

Jako všechny spojovací prvky jsou uzavřeny doky. Dokončením práce bude instalace armatur. Kliky a lišty jsou připevněny ke dveřím pomocí tekutých hřebíků nebo speciálního lepidla.

DIY instalace plastového výrobku

Instalace plastových dveří se prakticky neliší od instalace výrobků z jiného materiálu. Zde stejným způsobem budete muset zarovnat výrobek na všech rovinách, opatrně jej opravit, zavěsit křídlo a provést úpravy. Stojí za zmínku, že nejčastěji problémy nevznikají během instalace takových dveří, ale během jejich úpravy. Taky Nedoporučuje se stanovit nezávislé prahové hodnoty pro plastové výrobky, nejlépe se nakupují kompletní s designem. Bude tedy možné vyhnout se obtížím při nastavování mechanismů..

Pro pohodlí zarovnání dveří z PVC mnoho řemeslníků doporučuje zatloukání malých hřebíků do zdi, ale někdy to může vést k deformaci. Krabici tedy můžete jednoduše umístit do otvoru a na každé straně najet dvěma klíny a upravit úroveň. Pokud existují místa s odchylkami, použijte podložky.

Poté, co je výrobek dobře upevněn a všechny strany jsou zkontrolovány v rovinách, začíná práce na vrtání otvorů pro rám. Mělo by jich být stejný počet shora dolů, ve vzdálenosti 20-30 cm. Vložte hmoždinky do otvorů a otočte šrouby, počínaje stranou závěsů.

Stojí za zmínku, že šrouby nelze zkroutit až do konce, pouze poté, co byly všude vytvořeny náčrty, je fixace provedena naplno.

Nejdůležitější věcí při instalaci plastových dveří je zachovat svislost v části rámu. Pokud jde o vodorovné čáry, je snadné je upravit pomocí klínů. Poté, co je plátno zarovnáno po obvodu, je struktura navlečena na závěsy a zkontrolován tlak, zdvih.

Úspěšné příklady

Není nic krásnějšího, než být majitelem luxusního dřevěného domu. Aby tato budova vypadala stylově, musí být doplněna tak důležitou položkou, jako jsou dveře. Dřevěné domy s masivními kovovými dveřmi vypadají nádherně. Současně musí být barva vstupní struktury plně kombinována s vnější výzdobou budovy. Doporučuje se také ozdobit kovové výrobky kováním a polostarožitnými držadly..

Pokud jde o vnitřní rozdělení místností, je pro ně nejlepší zvolit dveře kupé. Snadno se instalují, skvěle se ovládají a šetří místo. Takové struktury mohou být vyrobeny z jakéhokoli moderního materiálu. Plastové dveře jsou považovány za neobvyklou možnost, instalují se hlavně ve venkovských domech, u vchodu do dalších hospodářských budov.

Jak nainstalovat kovové dveře do dřevěného domu vlastními rukama, můžete zjistit v následujícím videu.