Dveře do koupelny

Je známo, že dveře do koupelny a toalety nejsou jako jiné podobné designy. Liší se velikostí a designem. Současně musí splňovat některé praktické požadavky a být velmi spolehliví, protože právě oni jsou nejčastěji vystaveni vlhkosti a vysokým teplotám. Před nákupem takových dveří je nutné prostudovat všechny požadavky na tyto struktury a jejich vlastnosti..

Pohledy

Dveře do koupelny mohou být pevné, nebo mohou mít vložky. Tyto vložky mohou navíc hrát roli dekorativního prvku i nenahraditelného funkčního prvku. Modely s ventilační mřížkou jsou tedy velmi populární. Takové dveře vám pomohou zabránit růstu plísní v koupelně. Dobře větrané vany nebudou hromadit kondenzaci na povrchu a nebudou se na nich vyvíjet choroboplodné zárodky a bakterie. Za pohyb proudění vzduchu v koupelně je zodpovědné umělé větrání. Mříže lze instalovat do jakýchkoli dveří, nebo si můžete koupit model s hotovými ventilačními vložkami.

Také všechny dveře do koupelny lze umístit různými způsoby. Existují konstrukce s prahem, které jsou umístěny mírně nad úrovní podlahy, obvykle křídlové dveře. Existují však také skládací struktury, které neposkytují práh..

Podle návrhu mohou být dveře do koupelny posuvné, posuvné, skládací. Kluzné konstrukce mohou být na kolečkách. Obvykle se jedná o dveře „knihy“ nebo „harmoniky“.

Rolovaná zadní dvířka jiným způsobem se jim říká skrytí. Po otevření se schovávají do zdi. Podle návrhu to mohou být modely se sklem nebo zrcadlem. Zrcadlové dveře pomáhají rozšířit prostor a zaplnit ho světlem, nejčastěji jsou instalovány ve světlých chodbách a zrcadlo může být umístěno uvnitř i venku. Pokud jde o skleněné modely, nejoblíbenější jsou matné, protože vylučují průhlednost a viditelnost přes sklo..

Nejstabilnější a nejspolehlivější jsou kompozitní dveře Do koupelny. Takové modely jsou zcela odolné proti vlhkosti, k jejich vytvoření se používají dokonce ochranné nátěry. Nejsou ovlivněny teplotními změnami a dokonce ani určitým mechanickým namáháním. Tyto struktury jsou vyrobeny z polymerů cementovaného plniva. Jedná se o velmi těsné a spolehlivé dveře. Poskytují vynikající zvukovou izolaci. Současně je hmotnost konstrukce poměrně malá..

Samostatnou odrůdou jsou sklopné dveře. Jedná se o velmi neobvyklé posuvné struktury, které jsou připevněny shora. Jsou ideální pro instalaci v širokých chodbách, kde je možné zasunout dveře stranou na volnou boční stěnu. Obvykle se jedná o modely na kolečkách, které jsou nejčastěji vyrobeny ze skla..

Metody otevírání

V koupelně jsou dveře instalovány odlišným způsobem, jakým se otevírají. Všechny tyto možnosti se liší svým designem..

Houpání

Nejoblíbenější modely dveří, které jsou často umístěny na WC a v koupelně. Návrhy houpaček jsou tradiční a každému známé. Velkou výhodou tohoto designu je, že s ním lze nastavit práh. Tento funkční prvek zajistí kompletní zvukovou izolaci, která je v koupelně důležitá. Zvuky vody neruší ostatní členy domácnosti.

Nejvíce se zavírají křídlové dveře. Kromě toho jsou schopni udržovat teplo uvnitř koupelny. Během praní nezmrznete. Jedinou nevýhodou houpacích struktur je, že k otevření potřebuje určité místo. To ale platí pouze pro dveře, které se otevírají dovnitř. Pokud jsou vany malých rozměrů, nejsou příliš vhodné..

Některé stavby naopak ústí do chodby nebo jiné místnosti, ze které vede průchod do koupelny. Takové dveře proto mohou někomu překážet. Bude pro vás důležité rozhodnout o jeho velikosti. Do koupele se nejlépe hodí užší modely..

Posuvné

Takové dveře jsou vynikajícím řešením pro ty, kteří mají poměrně malou koupelnu. Pomáhají šetřit místo v této místnosti a plnit ji funkčněji. Ale je to pro koupelnu, že takové dveře nebudou vždy upřednostňovány. To je způsobeno skutečností, že tento design nezajišťuje instalaci prahu. To znamená, že teplo bude vycházet z koupelny..

Navíc neposkytuje požadovanou úroveň zvukové izolace. Právě pro koupelnu a toaletu je to považováno za významnou nevýhodu. Pokud se však přesto rozhodnete ve prospěch takového modelu, nebo pokud instalace dalších dveří není možná kvůli kriticky malé ploše koupelny nebo chodby, do které jde, pak je to nejlépe koupit kazetové posuvné modely. Otevírají se tak, že křídla téměř úplně sklouznou do sousední stěny.

Jedná se o nejspolehlivější a nejhustší struktury, které mají průměrnou úroveň zvukové izolace. Posuvné dveře mají dvě nevýhody. První z nich je, že pokud se struktura porouchá, bude nutné rozbít zeď, aby bylo možné ji opravit. Druhou nevýhodou je, že takové dveře zcela nezasunou do zdi, a proto se průchod zúží..

Posuvné

Tyto modely jsou velmi podobné posuvným, ale zároveň mají velmi důležitý rozdíl od předchozích modelů. Neskrývají se ve zdi. Pro jejich otevření vůbec nezabírají místo. Konstrukčním rysem je, že je kompaktně sestaven poblíž dveří. Mohou to být modely „knih“ a „akordeonů“.

Nejsou příliš vhodné pro koupelnu, protože nejsou schopny udržet teplo a poskytnout dostatečnou zvukovou izolaci, ale “akordeony” s úzkými částmi jsou sestaveny velmi kompaktně. Jsou vhodnější pro koupelny s širokými dveřmi..

Materiály

Dveřní křídla instalovaná v koupelně jsou rozdělena v závislosti na materiálech, ze kterých jsou vyrobeny. Existují tedy modely z následujících materiálů.

MDF

Toto je jedna z nejlevnějších možností a má slušný vzhled. Je vhodný pro jakýkoli design koupelny. Toto řešení se bude hodit do klasických i modernějších koupelen. Jedná se o univerzální modely, které mají nízké náklady. Průměrná cena za takové dveře je 2 500 rublů.

Tyto dveře napodobují dřevo a jsou obvykle prezentovány v klasických odstínech dřevitých barev. Často jsou zdobeny skleněnými vložkami nebo zrcadlovými prvky. Nejoblíbenější jsou masivní modely MDF, napodobující barevně dubové, jasanové, ořechové nebo javorové dřevo. Tyto dveře jsou považovány za celkem spolehlivé, ale zároveň velmi lehké. Je vhodné je zavřít a otevřít.

Obsahují prvky lisovaného dřeva a spojovací přírodní materiály, takže jsou zcela šetrné k životnímu prostředí a zcela neškodné. MDF je materiál odolný proti vlhkosti, díky kterému je ideální pro instalaci do koupelny. MDF však může reagovat na změny teploty. Proto jsou takové dveře potaženy smaltem nebo základním nátěrem, což prodlužuje jejich životnost..

Dřevo

Dveře z masivu jsou ze všech modelů nejdražší a nejluxusnější. Jedná se o poměrně masivní a těžké struktury, které vypadají velmi luxusně. Takové struktury nevyžadují dekorativní úpravy, protože přírodní dřevo je samo o sobě krásné. Aby jim poskytly více milosti a luxusu, jsou takové modely potaženy voskem nebo lakem. Navíc takový povlak a impregnace umožňuje, aby byly dveře odolné proti vlhkosti a chráněny před hnilobou a výskytem plísní..

Tyto dveře jsou velmi drahé. Jejich cena se pohybuje od několika desítek do stovek tisíc rublů. Každý druh dřeva, ze kterého jsou takové dveře vyrobeny, se vyznačuje svým jedinečným odstínem, proto dveře představují skutečnou krásu a kvalitu. Přírodní model si můžete vybrat v jakékoli barevné paletě – barvy se pohybují od hnědé po nažloutlou růžovou.

Dýha

Dýhované dveře jsou strukturou, která je pokryta tenkými deskami dřeva, ale uvnitř mají jiné složení. Dýha se vyznačuje odolností vůči mechanickým a teplotním vlivům. Je zcela odolný proti vlhkosti. Takové technologie výroby dveří se používají k tomu, aby byly lehčí. Navíc navenek se takové dýhované dveře do koupelny prakticky neliší od přírodního dřevěného modelu..

Dýha je pokryta několika vrstvami laku, což umožňuje instalaci takových dveří do koupelny. Oblíbeným materiálem, kromě obvyklé dýhy, je eko dýha. Rozdíl je v jeho složení, není to úplně přirozené. Nejoblíbenější výrobky jsou vyrobeny z přírodních dýh dubu, ořechu a buku..

Laminované

Laminované koupelnové dveře si právě získávají na popularitě. Jedná se o modely potažené speciální ochrannou fólií – laminátem. V některých případech hraje svou roli syntetická impregnovaná celulóza. Tento povlak ze stlačeného papíru není příliš odolný. Nejspolehlivějšími výrobky jsou výrobky potažené polyvinylchloridovým filmem. Kromě toho je žádoucí, aby tloušťka povlaku byla alespoň milimetr..

O takové dveře je velmi snadné se starat, stačí je pouze otřít vlhkým hadříkem. Jsou odolné vůči chemickým čisticím prostředkům a vlhkosti, takže jsou ideální pro instalaci do koupelny. Snadno se instalují a hodí se ke všem dveřím. Takové návrhy mají nízkou cenu a jsou celkem běžné..

Plastický

Plastové konstrukce jsou nejen klasické houpací, ale také posuvné, skládací. Kromě toho se v tomto případě používá plast v čisté formě nebo kov-plast, stejně jako kombinace plastu a skla. Právě z tohoto materiálu jsou velmi často vyráběna kazetová dvířka. Tento design je velmi lehký a vypadá elegantně, takže je ideální do koupelny..

Zvláštností plastových dveří je, že jsou perfektně kombinovány s instalatérskými prvky umístěnými v koupelně, proto mohou doplnit interiér každé koupelny. Z PVC jsou také posuvné dveře na válečcích. Jsou docela spolehlivé a funkční. Na rozdíl od mnoha plastových struktur poskytují dobrou zvukovou izolaci..

Sklenka

Celoskleněné modely jsou velmi často instalovány v moderních koupelnách. Vypadají velmi elegantně a sofistikovaně. V tomto případě se používá sklo odolné proti nárazu. Skleněná dvířka odolná proti vlhkosti absolutně nepodléhají vodě a vysokým teplotám. Jsou ideálním řešením pro koupelny.

Sklo dokonale ladí s koupelnovým vybavením a zařizovacími předměty. Tyto dveře se vyznačují luxusním designem a neobvyklým dekorem. Jsou zcela bezpečné, protože při jejich výrobě používají tvrzené sklo a polykarbonát. Je téměř nemožné je zlomit. Tyto dveře samozřejmě nejsou zcela průhledné. V tomto případě se používají různé techniky, jako je lepení, kresby, stříkání, stínování a barvy..

Tyto výrobky jsou také vyrobeny z jiných materiálů. Oblíbené jsou také modely na hliníkovém profilu, z desky pero-drážka a další..

Barvy

Koupelna je místnost, do které můžete nainstalovat jakékoli dveře jakékoli barvy. To platí zejména pro plastové konstrukce, protože v tomto případě výrobci nabízejí široký výběr různých barev. Ale pokud jde o jiné konstrukční materiály, všechny mají více standardních barev..

Každá barva má svůj vlastní název. Velmi populární jsou tedy modely v barvě běleného dubu, světlého nebo tmavého ořechu, italského ořechu, mahagonu, wenge, tmavého dubu, světlého dubu, dubu jantaru, cappuccina, šedé, slonoviny, akácie a mnoha dalších. Bílý model u vchodu do koupelny vypadá velmi krásně a neobvykle. Jeho design může být navíc matný nebo lesklý. Takové dveře jsou zdobeny malými úzkými skleněnými vložkami, které jim dodávají lehkost a eleganci..

Všechna tato barevná schémata se týkají především modelů ze dřeva, dřevotřísky, dřevovláknitých desek a dalších podobných materiálů. Barvu dveří však můžete snadno změnit natřením do odstínu, který je pro vás výhodnější. V tomto případě je nutné vycházet z barevného provedení koupelny a chodby, do které taková struktura vychází..

Rozměry

Dveře do koupelny a toalety se nejčastěji liší od modelů, které jsou instalovány u vchodu do jiných místností. Zpravidla se jedná o menší provedení ve srovnání se standardními interiérovými dveřmi. Zárubně u vstupu do koupelny jsou užší. To je způsobeno skutečností, že koupelna je obvykle nejmenší místnost v domě..

Mají také nestandardní výšku. Důvodem je to, že při instalaci křídlových dveří je u vstupu do koupelny vytvořen malý práh. Umožňuje vyšší úroveň zvukové izolace. Před nákupem je velmi důležité nezávisle měřit rozměry vchodu do koupelny s přihlédnutím k výšce, šířce a hloubce dveří. Ale na výšku jsou tyto dveře velmi mírně nižší než konstrukce vedoucí do jiné místnosti..

Nejdůležitějším rozdílem je šířka těchto dveří.. Jsou mnohem užší než jiné interiérové ​​modely. Jejich šířka je zpravidla 50-60 cm, a proto by se o tuto místnost měly starat úzké modely. Pokud máte nestandardní velikost dveří pro koupelnu kvůli jejich příliš velkým nebo naopak příliš malým, musíte provést individuální měření a provést objednávku.

Možnosti dokončení

K dekoraci dveří v koupelně se obvykle používají ty nejtrvanlivější a nejodolnější materiály. Dveře s průhledným sklem obvykle nejsou instalovány v koupelně, ale pouze s matnými nebo tónovanými vložkami. Takové dekorační prvky vypadají velmi elegantně a sofistikovaně. Současně skrz ně není vidět místnost uvnitř, ale umožňují rychle zjistit, zda je koupelna zaneprázdněna. Kromě toho nemusíte znovu kontrolovat, zda jsou světla v této místnosti zapnutá, otevřením dveří. Tlustá skleněná dvířka zajišťují dobrou zvukovou izolaci, takže jsou skvělá do koupelny.

Při dokončování dveří do koupelny je třeba mít na paměti, že takový design by měl harmonicky doplnit interiér nejen koupelny, ale také celého domu nebo bytu. Někteří lidé se snaží instalovat dveře se stejným designem do všech místností a prostor jednoho bytu. Toto řešení je velmi harmonické..

Plastové dveře do koupelny jsou designově velmi zajímavé. Vyznačují se zajímavými barevnými schématy. Můžete tak snadno doplnit jakýkoli interiér a umístit do něj barevné akcenty. Plastové dveře se také velmi často vyrábějí se skleněnými vložkami, ale častěji se k tomu používá tenké sklo. V tomto případě jsou navíc zdobeny samotné vložky..

Obvykle jsou zobrazeny s krásnými vzory. Mohou to být barevné ozdoby nebo kresby. Velmi často se používají také vitrážové vložky a mozaiky. Někteří zdobí dveře u vchodu do koupelny poprášením zlatem nebo stříbrem. Tento design vypadá velmi elegantně..

Je také obvyklé zdobit skleněné dveře do koupelny pískovanými ozdobami. Někteří dokonce zdobí dveře u vchodu do koupelny zrcadlovými vložkami. Pro klasičtější interiéry jsou vhodnější dveře z přírodního dřeva. Takové návrhy jsou zdobeny vzory nebo řezbami. Obvykle se jedná o pevné modely bez vložek..

Venku můžete na takové dveře vložit tapetu odolnou proti vlhkosti., Nedoporučuje se to však provádět uvnitř, protože neposkytují úplnou ochranu před účinky vysokých teplot a vysoké vlhkosti. Také malování je velmi populární jako dekorace pro dveře do koupelny. Tato metoda je ekonomická a poměrně účinná. Současně se vybírají povlaky, které jsou nejvíce odolné vůči vlhkosti..

Stylová řešení

Styl koupelny je jedním z nejzákladnějších kritérií při výběru dveří, které vedou do této místnosti. Je třeba vzít v úvahu, jak jsou stěny, podlaha dokončeny, stejně jako zdobení instalatérských a dalších atributů. Při instalaci dveří do takové místnosti je proto velmi důležité zachovat harmonický styl. Nejběžnější možností je klasický design koupelny. Taková klidná a luxusní koupelna je vynikajícím řešením pro koupání a další vodní procedury..

K jeho dekoraci jsou použity přírodní ušlechtilé materiály.. V tomto případě jsou dveře zakoupeny z modelů z masivního dřeva nebo dýhy. navíc barva takových struktur by se měla překrývat s odstíny obkladů a obkladů stěn. V tomto případě jsou obvykle upřednostňovány světlé a klidné tóny, jako je béžová, modrá, šedá, světle hnědá, perla, slonovina a další..

Pro koupelny zařízené ve venkovském nebo ekologickém stylu jsou vhodnější jednodušší a hrubší dveře. V tomto případě si můžete koupit model ze dřeva, MDF nebo laminátu. Můžete také dát přednost uměle stárnutému designu. Vintage efektu lze dosáhnout impregnací nebo speciálním nátěrem.

Jedním z moderních stylistických trendů je minimalismus. Vyniká svou jednoduchostí designu a absencí zbytečných detailů. Dveře by v tomto případě měly jasně vyniknout a přitahovat pozornost. V tomto případě je lepší dát přednost strukturám ze skla, plastu nebo dýhy, které mají jednoduchý design..

Pro výzdobu luxusních koupelen se uchýlí k použití stylu art deco. Tento trend je charakterizován používáním drahých přírodních materiálů, které zdůrazní bohatství a vysoké sociální postavení majitele domu. Pro instalaci do takové koupelny jsou vybrány dveře vyrobené ze vzácných dřevin a také ručně vyráběných návrhářských modelů. Kování je pro jejich design perfektní..

Art Deco je náročný styl, který lze doplnit zdobením dveří designovými dlaždicemi nebo omítkou. Na těchto dveřích je také obvyklé vyrábět řezby a jedinečný vzor..

Jak vybrat?

Přestože vzhled dveří u vstupu do koupelny hraje důležitou roli, musí takový design splňovat mnoho dalších požadavků. Struktura tedy musí být odolná vůči vlhkosti a vysokým teplotám. Povlak takových dveří by neměl trpět účinky vody, vysoké vlhkosti a horké páry..

Všechny dveře musí být pokryty ochrannými laky a barvami, v opačném případě může dojít k bobtnání nebo prasknutí dveří. Takové dveře mohou prasknout za méně než jeden rok. Při výběru dveří byste měli vzít v úvahu umístění vany nebo sprchy. Pokud je toto potrubí umístěno v blízkosti dveří, pak by vstupní struktura měla být nejspolehlivější a odolnější vůči vnějším vlivům..

Pokud jsou dveře umístěny poblíž toalety a koupelna je dále, můžete dát přednost jednodušším designům. Pokud má koupelna dobré větrání, pak je v tomto případě výběr značně rozšířen. Můžete dát přednost téměř jakémukoli designu. Také při výběru dveří věnujte velkou pozornost velikosti koupelny. Pokud máte velkou plochu, pak se při výběru materiálu pro vstupní konstrukci nemusíte starat o její složení..

Pokud ale máte úzkou stísněnou koupelnu, musíte si pořídit jen ty nejspolehlivější a nejlépe chráněné dveře před vnějšími vlivy. V tomto případě je model vyrobený z kovového plastu a skla perfektní. Pokud chcete do takové koupelny nainstalovat dveře z přírodního materiálu, je lepší nekupovat modely z masivního dřeva. Upřednostněte výrobky z dýhy nebo MDF, protože jsou praktičtější, ale designově napodobují dřevo.

Krásné interiéry

Jakékoli dveře vám umožní udělat interiér harmoničtějším a úplnějším, a toto pravidlo je pro koupelnu zásadní. Dveře by měly být kombinovány s dlaždicemi a je lepší, když mají stejné barevné schéma. Pokud je v místnosti instalováno lehké potrubí, je lepší nekupovat tmavé dveře. Pokud naopak klempířství není dokonale bílé, můžete experimentovat s barvami dveří..

Někteří lidé instalují skleněné dveře u vchodu do koupelny, které mají uvnitř harmonický pár. Podobné skleněné konstrukce jsou instalovány ve sprchovém výklenku. Sprchový kout má tedy design podobný vstupním dveřím do koupelny..

Skleněné kloubové konstrukce také vypadají luxusně v interiéru koupelny. Vzhledově připomínají závěsy, protože se pohybují po kolejnici umístěné výše. Může to být jak jednokřídlá, tak dvoukřídlá struktura. Klapky mohou být navíc velmi úzké. Takové modely ohromí každého hosta.

Obvykle se používají k dekoraci koupelny v moderním stylu. Takové návrhy jsou doplněny dřevěnými vložkami. V tomto případě mohou mít kolejnice také dřevěné provedení..

Jak si vybrat dveře do koupelny, podívejte se na video.