Narození dítěte je nádherným okamžikem v životě každé rodiny. Novorozenec na samém začátku nepotřebuje nic než náklonnost, spánek a mateřské mléko. Ale každý měsíc dítě rychle roste a brzy přijde čas na nákup speciálního nábytku. Na samém začátku je to vysoká židle pro krmení, pak sada nábytku pro kreativní práci a později – pro studium ve škole.

Vlastnosti a výhody

K dispozici je široká škála vysokých židlí. Začněme zvažovat možnosti podle potřeby pro tyto produkty pro dítě. Vysoká židle byla speciálně navržena tak, aby usnadňovala zavádění doplňkových potravin. Když totiž dítě sedí vedle stolu, je mnohem snazší s ním mluvit a nabídnout mu, aby vyzkoušelo nový výrobek. Ačkoli jsou všechny navrženy tak, aby bezpečně ubytovaly vaše dítě, jejich vlastnosti a vlastnosti se značně liší. Při výběru takové moderní pomůcky pro dítě je důležité porovnat vlastnosti každého modelu, vzít v úvahu věk a hmotnost dítěte. Důležité jsou rozměry místnosti, kde bude vysoká židle umístěna, estetická složka, další funkce a finanční limit..

Tento produkt je hybridní kombinací stolu a židle. Mnoho modelů vypadá jako stůl s vysokými nohami s pohodlným sezením. Vpředu je prostorný otvor, kterým miminko prochází nožičkami. Některé modely mají odnímatelnou desku stolu, která usnadňuje čištění od zbytků jídla a jiných nečistot. Moderní modely představují transformátorové židle, které lze v případě potřeby přeměnit na pohodlnou kolébku a praktický stůl velmi vhodný pro kreslení a hraní. Matka by měla dítě krmit sama v 6 měsících, ale při správné výživě se dítě brzy začne jíst samo z lžíce a vidličky s mírnými zuby.

Vlastnosti židlí jsou v materiálech, ze kterých jsou vyrobeny, typech a různých modelech. Zvažte vlastnosti dětské židle.

 • Pohodlný design díky vypočítaným rozměrům a rozměrům. Design má správný tvar pro záda dítěte. Vzhledem k tomu, že kosti skeletu jsou do roku konečně zpevněny a držení těla je ve fázi formování, zadní část židle by měla podporovat správnou polohu zad dítěte. Vysoká židle je vybavena speciálními pásy pro bezpečnost dítěte. Má také anatomickou vložku, která je nejčastěji umístěna mezi nožičkami nebo spodní částí desky stolu, čímž zabraňuje sklouznutí dítěte dolů. Sedák a opěradlo vysoké židle musí být měkké.
 • Židle by měla být stabilní a struktura co nejbezpečnější. To platí jak pro židle pro děti do jednoho roku, tak pro starší..
 • Nevybírejte příliš objemné modely, protože se mohou během provozu ukázat jako nepohodlné a nezapadají do designu místnosti..
 • Je důležité vybírat přírodní a ekologické materiály.

Samozřejmě, výhody takového kusu nábytku jsou zřejmé, a pokud je vyroben šikovnými rukama otce nebo dědečka, nebude za takovou židli cena..

Nechť je nákup vysoké židle vyřešeným problémem pro velkou většinu rodin, zvažte ještě jednou hlavní výhody:

 • Křesla pro kojence velmi usnadňují krmení. Dítě je fixováno na jednom místě a je pro něj v pohodlné poloze. Kvůli speciálním zapínáním nebude moci vyklouznout a být zlobivý, takže ho můžete bezpečně nakrmit. Hlavní výhodou vysokých židlí je bezpečnost a spolehlivost. Dítě, které je zajištěno popruhy nebo nárazníkem, se snadněji ovládá.
 • Židle se zpravidla používá nejen k určenému účelu, ale také jako „pracovní prostor“ pro malé dospělé drobky. Na pultu si dítě může volně hrát, kreslit nebo ochutnávat kuchyňské náčiní..
 • Hlavní věcí na vysoké židli je přísné dodržování věku a parametrů dítěte. Při výběru židle a stolu by rodiče měli myslet na to, jak pohodlně jim dítě bude. Nejlepší je vzít své dítě do obchodu, aby si samo mohlo vyzkoušet nejvhodnější model. To samé platí pro židle pro školáky..

Pohledy

Hlavním účelem vysoké židle je bezpečnost, pohodlí a pohodlí samotného dítěte. Moderní výrobci nabízejí velký výběr různých možností pro modely, které se liší materiálem výroby, funkčností a náklady..

Výrobci nabízejí několik možností pro židle podle typu designu.

 • Křeslo je standardní. Stává se na vysokých nebo nízkých nohách. Výhodou tohoto modelu je, že jej lze celkem klidně přesunout na jídelní stůl pro dospělé. Tento model židle nelze složit, což je nepopiratelná nevýhoda..

 • Skládací židle je velmi oblíbená. Kvůli jeho skvělé funkčnosti jej mnoho rodičů preferuje. Typ konstrukce má pohodlný skládací a rozkládací mechanismus. Některé modely díky připojeným kolům umožňují pohybovat strukturou po místnosti. Nevýhodou tohoto typu struktury jsou poměrně velké rozměry kvůli velké vzdálenosti mezi nohami. To je ale nutné pro stabilnější polohu celé konstrukce..

 • Židle-stůl nebo kombinovaný design. Tento typ modelu je nejčastěji vyroben z plastu nebo dřeva. Docela ekonomická možnost s nedostatkem volného místa. Z mínusů lze vyzdvihnout skutečnost, že ne všechny takové možnosti lze rozložit na samostatné prvky..

Nyní se podívejme na možnosti tabulek podle jejich funkčních vlastností..

 • Závěsné židle jsou nejjednodušším a nejekonomičtějším modelem. Díky jednoduchým mechanismům je připevněn ke společné tabulce. Výhodou této možnosti je nízká hmotnost až 2 kg, nízké náklady a kompaktnost. Vynikající cesta ven pro majitele malých bytů. Dobrá možnost silničního provozu.

 • Posilovač se objevil na trhu s dětským zbožím ne tak dávno. Tento typ konstrukce je připevněn k židli pro dospělé. Nepochybnými výhodami tohoto modelu jsou ergonomie, nastavení výšky a přítomnost stojanu pro nohy a stolu. Významnou nevýhodou tohoto typu vysoké židle je úplná závislost na stabilitě židle pro dospělé. Tato možnost váží od 2 kg do 3 kg a cena je o něco vyšší než u první možnosti.

 • Vysoká židle je nejoblíbenější položkou, kterou rodiče kupují svým nejmenším. Vysoká židle má tří nebo pětibodové bezpečnostní pásy a je určena pro děti od šesti měsíců do 3 let. Nepochybnou výhodou tohoto typu konstrukce je dobrá stabilita, provozní bezpečnost a schopnost v případě potřeby rychle složit celou konstrukci. Negativní vlastnosti tohoto modelu zahrnují nemalé rozměry a působivou hmotnost. Náklady na tento typ konstrukce budou záviset na výrobci..

 • Transformátorská židle je mezi racionálními rodiči v posledních několika letech velmi žádaná. Takový nábytek se nachází ve dvou typech, první je verze ze dřeva. Dřevěná stolička je šetrná k životnímu prostředí a v podstatě je snadné ji rozložit na samostatné součásti, jako je židle a stůl. Je docela možné ji použít pro předškolní věk. Druhá verze židle je multifunkční a snadno se změní na lenošku, houpačku a chodítko. Druhá verze vysoké židle má věkovou hranici a je vhodná pro děti od 0 do 3 let. Tento model je mnohem dražší než předchozí možnosti. Může být použit jako houpací křeslo, když je dítě velmi malé, a toto je velmi kompaktní verze dětského nábytku. Některé modely multifunkčních vysokých židlí často přicházejí s hračkami a dalšími vzdělávacími elektrickými pomůckami..

 • Kompaktní model vysoké židle je velmi lehký a poměrně rychle se skládá, nezabírá mnoho místa. Nevýhody tohoto typu konstrukce lze bezpečně přičíst nedostatečnému nastavení výšky. Skládací židle nemá schopnost měnit úhel sklonu.

Dětské židle nejsou vždy určeny ke krmení a domácímu použití. Existují typy židlí, které používají například kadeřníci. Jsou zde 2 možnosti: klasická dětská kadeřnická židle nápadného designu a speciální stojan na sedadlo. Výrobce se staral o bezpečnost dítěte a taková vysoká židle má speciální popruhy pro upevnění a měkké části židle jsou obvykle potaženy hypoalergenní kůží.

Židle má chromový zdvih a na základně kruh, který je spolehlivým a odolným konstrukčním prvkem. Tato židle je určena pro děti do 7 let. Pro takové modely existuje obrovské množství designových a barevných možností. Dětský otoman pro kadeřníky bude skvělou alternativou a levnou náhradou klasické vysoké židle. Stačí jej umístit na židli pro dospělé a položit na něj dítě. Na takové osmanské dítě je vhodné nedávat dítě do 3 let..

Další zajímavou možností je taška na židli. To je skutečný nález pro rodiče na procházce nebo na cestách. Konstrukce židle vám umožňuje připevnit ji na jakoukoli židli pomocí opasku. Vzhledem k přítomnosti přebalovací matrace lze dítě v případě potřeby přebalit. Model se snadno rozkládá a skládá do praktické tašky.

Když rodiče začnou učit své dítě na nočník, je ideální toaletní stolička. Může to být jak silniční, tak stacionární varianta pro dům. Tyto stoličky mohou mít formu toaletního sedátka se schůdky, pisoárovou stoličku nebo potah na toaletní sedátko. Výrobci dětských výrobků nabízejí velký výběr podobných produktů.

Ortopedické a transformátorové židle mají řadu zajímavých funkcí. Ale mezi nimi je jedinečný nastavitelný vzorek nazývaný sedadlo – židle. Od raného věku pomáhá formovat správné držení těla u dítěte. Děti rostou velmi rychle a rodiče nemají vždy příležitost často měnit nábytek pro své dítě..

Židle, která roste s dítětem, by měla oslovit pragmatické rodiče. Bude sloužit pro dítě a bude vyhovovat i teenagerovi. Konstrukce je vytvořena tak, že umožňuje zcela pohodlně do ní umístit dítě, změnit polohu opěradla, výšku sedáku a stupačky. Roztomilý vzhled a atraktivní design určitě potěší rodiče. Pro děti, které právě začaly chodit do školy, se taková židle stane nenahraditelnou věcí. Sezení je mnohem pohodlnější dělat domácí úkoly a nestarat se o držení dítěte.

Odborníci doporučují zakoupit rostoucí stůl a židli v jedné sadě, bude to pro dítě mnohem pohodlnější. U různých výrobců a modelů se počet pozic opěradla, stupaček a sedadel mění v průměru 10–14krát. To vám umožní pohodlně upravit polohu vysoké židle podle výšky a hmotnosti dítěte. Významnou nevýhodou je podle odborníků a rodičů takové vysoké židle její vysoká cena. Pokud ale dobře vypočítáte jeho funkčnost a životnost, pak tento nákup lze s největší pravděpodobností přičíst výnosné investici. Lze usoudit, že rostoucí židle bude pro dítě velmi užitečnou akvizicí..

Sedadlo – židli lze považovat za mobilní variantu, stejně jako tašku – sedačku. Takové sedadlo lze snadno připevnit na židli pro dospělé a díky bezpečnému uchycení byste se neměli bát, že by se odtud miminko mohlo dostat..

Další záchrannou pomůckou pro čerstvé rodiče bude lenoška nebo houpací křeslo. Pomáhají uspat novorozence, umožňují vám hrát si v bdělém stavu a jsou vybaveny speciálními stabilizátory, které vám umožní používat ho ke krmení a jako dětskou sedačku. Díky své malé velikosti se lenoška snadno pohybuje po bytě a neztrácí z dohledu dítě.

Houpací křeslo pomůže rozhoupat dítě pomocí několika režimů, hudebního doprovodu a dálkového ovladače pro ovládání všech těchto akcí. Během bdělosti bude dítě bavit jasné elektronické hračky. Síla takové židle je možná z baterií nebo ze sítě. Měkká a útulná vychytávka se stane nepostradatelným pomocníkem každé matky.

Mezi mnoha možnostmi křesel – transformátory, houpačky – je židle ideální pro krmení a zábavu dítěte. Tato židle je určena pro děti od 6 měsíců do šesti měsíců. Bezpečnostní pásy bezpečně zafixují jakýkoli fidget a máma může snadno chodit na dlouhé vzdálenosti. Dobré možnosti pro tento design mají kolečka se zarážkami a zabraňují odvalení židle z nerovného povrchu..

Když dítě dosáhne určitého věku, stojí rodiče před otázkou nákupu speciálního nábytku do tříd. K dispozici jsou také kancelářské židle pro děti. Mají ortopedická záda, nastavení výšky, kolečka pro snadný pohyb. Rodiče by měli věnovat pozornost podobným návrhům křesel..

Výběr barev a textur zapůsobí i na ty nejnáročnější. Neobvyklou a levnou možností je výroba vysokých židlí z plastových trubek. Takové potrubí lze po výměně přívodu vody nechat za sebou a použít k vytvoření originálního nábytku. Výroba židlí z tohoto materiálu má řadu významných výhod. Za zmínku stojí nízká cena, absence toxických emisí, atraktivní vzhled, nízká hmotnost a dlouhá životnost..

Existuje velké množství typů vysokých židlí. Rodiče se musí rozhodnout o svém účelu a pak směle jít do obchodu koupit.

Materiály

V zásadě mají vysoké židle 3 možnosti rámu – dřevo, překližka, dřevotříska a plast. Plastové modely se snadno čistí, zatímco dřevěné jsou šetrnější k životnímu prostředí. Měli byste také pečlivě vybrat materiál pro sedadlo. Na utěrce a kožence bude dítě nepohodlné, zejména v horkém období. Ale potahy z bavlněné látky se velmi rychle zašpiní a špatně se čistí..

V tomto případě jsou dobrou volbou odnímatelné kryty. Nezáleží na tom, jakou židli rodiče zvolí plastovou nebo dřevěnou. Hlavní je, že se jim to líbí a splňují všechny bezpečnostní parametry. Existují také nafukovací modely židlí pro kojence..

Rozměry

Existuje velké množství modelů vysokých židlí pro děti. Dřevěné vysoké židle mají vysoké nohy. Výška židle se liší podle věku a výšky dítěte. Vysoká židle pro krmení má nejčastěji parametry 128 cm x 59 cm. Docela objemný, ale díky tomu velmi stabilní design. Pokud vám rozměry místnosti neumožňují zakoupit takový design, můžete si vybrat malou a kompaktní židli. Rozměry se liší podle modelu a výrobce.

9 fotografií

Barevná řešení

Barevná paleta vysokých židlí je velmi rozmanitá. Každý model židle má několik barevných možností. V závislosti na tónech v interiéru a vlastních preferencích si rodiče mohou vybrat růžové, modré, zelené a červené možnosti. Kombinované barvy jsou mezi plastovými židlemi velmi oblíbené. Milovníci klidných tónů jsou ideální pro jednobarevné modely koženek nebo ekologické dřevěné varianty pro přírodní tóny..

7 fotografií

Příslušenství

Náhradní potah se stane pro vysokou židli nenahraditelnou věcí. Odnímatelná verze se snadno čistí a uklízí. Jednou z nejdůležitějších věcí pro klid rodičů jsou bezpečnostní pásy. Stojí za to věnovat pozornost tomu, zda mají rozpětí úpravy délky. Pohodlnou volbou pro dřevěné modely je speciální překrytí nebo měkká vložka. Pomůže změkčit tvrdé sedadlo a přidat trochu barvy..

Obchod také prodává speciální potah na vysokou židli pro určité modely. Pro pohodlí dítěte si můžete koupit speciální ortopedický polštář na podporu hlavy a speciální polštář pro krmení bude také vynikající volbou..

Jak vybrat

Před koupí vysoké židle pro vaše dítě stojí za to si připomenout několik důležitých pravidel.

 • Pro své dítě je nutné vybrat stabilní strukturu. Pokud má vysoká židle kolečka, nezapomeňte je zkontrolovat..
 • Stojí za to se blíže podívat na modely se zády, určené pro správné držení dítěte. Před rokem se kosti kostry aktivně formují a rodiče by měli být obzvláště opatrní.
 • Kryty by měly být vyrobeny z praktických materiálů, které lze snadno vyprat a sundat..
 • Je žádoucí, aby deska měla malé strany, což pomůže zabránit šíření kapaliny. Pokud jsou navíc za židlí naplánovány hodiny rozvoje jemné motoriky, lití cereálií atd., Pak jsou strany o to potřebnější.
 • U některých modelů židlí může mít deska stolu několik poloh. V průběhu krmení je vhodné posunout desku stolu blíže k dítěti a během her ji od něj mírně posunout.
 • Neměli byste kupovat židli v příliš jasných a křiklavých barvách. Oči dítěte se v přítomnosti vzpoury barev unaví mnohem rychleji. Pediatři se navíc domnívají, že pohled dítěte by měl být soustředěn na lžíci a talíř nebo hračky..
 • Pro dítě ve věku 4 měsíců, které začalo přijímat doplňková jídla, ale ještě nesedí, stojí za to vybrat si vysokou židli s několika polohami zad.
 • Stojí za to věnovat pozornost strukturám se skládacím mechanismem. Takové modely jsou ideální pro malé místnosti, protože po použití mohou být odstraněny mimo dosah dětí. Pro malou kuchyň by to bylo ideální..

8 fotografií

Zvažte další možnosti vysokých židlí. Ve věku 1 roku dítě pokračuje v aktivním objevování světa. Dítě aktivně chodí, učí se jíst samo a věnuje se kreativitě, pro kterou potřebuje vybavit speciální místo. Pro malé děti byl vyvinut speciální nábytek, který byl vybrán s ohledem na růst dítěte.

Židle pro děti od 3 let jsou určeny pro intelektuální zábavu. Dítě výrazně vyrostlo a je připraveno vědomě poznávat svět. Zajímavou možností pro tuto věkovou kategorii bude transformátor stolu a židle, který budou děti potřebovat, i když se stanou školáky. Pro dívku v místnosti stojí za to se starat o modely, které jsou elegantní a vyrobené ve světlých a příjemných barvách..

Do dospívajícího pokoje rodiče nejčastěji volí modely kancelářských židlí, které mají nastavitelná záda a výšku. Teenageři tráví hodně času u počítače a jejich držení těla by také mělo být pečlivě sledováno..

Jak to udělat sami

Chcete -li vyrobit židli vlastními rukama, musíte vytvořit kresbu. Vypočítejte všechny požadované rozměry, nakupte materiál a nástroje.

Je důležité rozhodnout o designu a rozměrech. Pokud zkušenosti nestačí, je lepší zvolit jednoduché možnosti. Domácí židle by měla být nakreslena na papír ve formě kresby. Poté se rozhodněte pro materiál a připravte si potřebné nástroje a spojovací materiál. Poté můžete začít vytvářet nábytek pro své dítě. Nejprve jsou všechny části vystřiženy podle výkresu, poté jsou zpracovány ostré rohy a připevněny k sobě.

Recenze a hodnocení nejlepších značek

Zvažte hodnocení výrobců vysokých židlí a názor rodičů na výrobky různých značek.

 • Chicco Polly je velmi oblíbená u rodičů po celém světě. Tento model od značky Chicco vám umožňuje používat ho od samého narození dítěte díky zadnímu režimu. Závěsné hračky vytvářejí první hrací prostor dítěte.

 • Peg Perego Tatamia lze přestavět na korbičku a houpačku, což jí umožňuje používat od narození. Italská značka je u rodičů u nás velmi oblíbená. Pohodlné a bezpečné modely jsou k dispozici v různých cenových relacích. V posledním roce se tato židle suverénně umístila na 2. místě v žebříčku vysokých židlí..

 • Všechno důmyslné je jednoduché, tímto sloganem se řídí společnost Eames. Americká značka nabízí světlé, originální a poměrně jednoduché designové židle pro teenagery..

 • V obchodě značky IKEA najdete rok od roku několik typů vysokých židlí, křesel a židlí pro kojence. Díky jednoduchosti designu a přijatelným cenám je tento nábytek extrémně populární a právem oblíbená láska dává této společnosti 4. místo..

 • Domácí výroba dětského nábytku “Khokhloma” potěší přírodními materiály a barevným obrazem. Mnoho rodičů si je oblíbí při organizování kreativního koutku pro své děti..

Zajímavá řešení interiéru

Zajímavým řešením pro shromažďování dětí různého věku na jednom místě budou rostoucí židle a stůl. Stůl ze dřeva – transformátor pro mírně dospělé dítě lze využít jako místo pro zábavné hry. Skvěle se hodí do jakéhokoli prostoru bytu.

9 fotografií