Dětský pokoj je zvláštní svět, ve kterém jsou uloženy dětské emoce: smích a slzy, radost a smutek, úžasná dobrodružství, vtipné příběhy. V tomto světě dítě tráví většinu svého bezstarostného dětství – spí a je vzhůru, učí se novým věcem, staví se na nohy a připravuje se na první lekce. Proto je hlavním úkolem dospělých vytvořit pro své dítě ideální místo, které každou maličkost detailně promyslí..

Jedním z nejdůležitějších prvků interiéru dětského pokoje je podlahová krytina. Musí být vyroben z materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí a bezpečné pro lidské zdraví, musí být trvanlivé, snadno čistitelné a teplé. Linoleum splňuje všechny tyto požadavky..

Vlastnosti a výhody

Každá druhá rodina si vybírá linoleovou podlahu, je položena hlavně v bytech, a to není překvapující. Mezi nejsilnější stránky linolea patří jeho trvanlivost. Životnost tohoto materiálu dosahuje 25 let, takže nebudete muset linoleum každoročně přesouvat.

O linoleum je velmi snadné pečovat, stačí jej otřít vlhkým hadříkem, dokonce ani prací prostředek není vždy nutný. Pro dětský pokoj je tato kvalita neocenitelná a mladí rodiče to určitě pochopí, když denně z podlahy odstraní různé zaschlé dobroty, plastelínu, zbytky barev a inkoust. S linoleem proces čištění přinese pouze pozitivní emoce..

Linoleum je měkký a teplý materiál. Na takovém patře můžete dítě klidně nechat, nic se mu nestane. Nebude nemocný ani zraněný.

Mezi atraktivní vlastnosti linolea patří jeho demokratická cena a velký výběr barev. Moderní výrobci se snažili zajistit, aby byli kupující se svou prací spokojeni..

Mohu ležet?

Pokud porovnáte linoleum s jinými typy povlaků, pak v každém z nich můžete najít řadu nevýhod. Například koberec je velmi měkký na dotek, ale jeho odstranění nebo odstranění skvrny vyžaduje hodně času a úsilí, a toto úsilí nebude vždy oprávněné. Laminát je krásný, ale v případě vniknutí vody může nabobtnat nebo se zdeformovat. Dlaždice jsou praktické, ale velmi studené a tvrdé. Je nebezpečné pokládat takovou krytinu v místnosti, kde dítě roste, pokud dítě spadne, může se zranit..

A pouze linoleum je v dokonalé harmonii se zbytkem interiéru, snadno se smývá špína, není kluzká, středně měkká, není tvrdá, šetrná k životnímu prostředí a bezpečná, hypoalergenní. Proto může a dokonce by mělo být položeno v dětském pokoji..

Co je lepší: linoleum nebo laminát?

Pokud jde o zboží pro děti, každý rodič chápe, že šetřit se nedoporučuje. A výběr podlahové krytiny pro školku je stejně zodpovědný jako výběr produktů osobní hygieny, spodního prádla.

V ložnici, na chodbě, v hale, co si nejvíce koupili dospělí a rodinný rozpočet to umožňuje, v dětském pokoji se však hlavním kritériem stává bezpečnost a pohodlí.

Podlaha je vybírána s přihlédnutím k určitým faktorům, které přímo ovlivňují to, co přesně bude ležet na podlaze školky: linoleum nebo laminát (nejběžnější zástupci podlah v moderních bytech).

 1. Voděodolnost. Na tomto základě je v čele syntetické linoleum. Žádná přírodní plátna, která zahrnují laminátové podlahy, nevydrží častý přímý vnik kapaliny.
 2. Snadná údržba a použití. Nadřazenost linolea. Lze z něj smýt jakoukoli špínu a povrch se těžko kazí.
 3. Síla. Laminát je citlivý na mechanické namáhání. Z neustálého válcování aut, dřevěných kostek a dalších her na jeho povrchu se vzhled výrobku výrazně zhoršuje. Linoleum také ztrácí pevnost, ale je na něm vizuálně téměř neviditelný..
 4. Pohodlí. Při pádu na linoleum dostane dítě méně odřenin a modřin než na laminát. Linoleum je navíc mnohem teplejší, což znamená, že děti mohou na takové podlaze trávit delší čas..

Pohledy

Linoleum není pro podlahářský průmysl novinkou. Díky technickému pokroku se však pravidelně objevují jeho nové typy. Nejoblíbenější jsou:

 • PVC linoleum
 • Přírodní linoleum
 • Glyphthal linoleum
 • Koloxylinové linoleum
 • Linoleum-relin
 • Marmoleum

Každý z nich má své vlastní výhody a nevýhody, protože ví, který z nich si může vybrat nejvhodnější volbu pro dítě..

Označení

Bez ohledu na výrobce je každé linoleum označeno. Udává typ podlahy a její hlavní účel. Značení je kombinací dvou čísel. První udává účel výrobku, druhý udává přípustná zatížení.

1 znamená, že linoleum lze pokládat do místností, kam noha člověka jen zřídka stoupne.

2 – podlaha je určena do obývacích pokojů.

3 – pro kancelářské prostory.

4 – pro výrobu.

Druhé číslo 1 znamená nejnižší zatížení, respektive 4 – nejvyšší.

Barvy a kresba

Pokud jde o design, linoleum je skutečným pokladem nápadů! Můžete najít jakýkoli výkres, vzor a dokonce i nápis. Díky inovativním technologiím používaným při výrobě linolea lze snadno získat geometrické tisky, imitace dřeva a kamene, keramické dlaždice, parkety, svérázné ozdoby a další stejně úžasné obrázky. Zajímavé barvy a odstíny umožňují každému rodiči vytvořit jedinečný svět pro své milované dítě. Červená, modrá, žlutá, zelená, plná a vícebarevná – seznam pokračuje dál a dál.

Dnes můžete snadno najít linoleum s kresbou nebo s tématem, například rámeček z karikatury zbožňované dítětem, abeceda, zástupci světa flóry a fauny, čísla. Díky tomu je možné vyrobit nejen originální interiéry pro chlapce a dívky, ale také je něco naučit. Na linoleu s abecedou můžete hravě popostrčit malého gentlemana nebo princeznu, abyste se naučili písmena.

Navzdory množství barevných variací byste však neměli prostor, ve kterém se dítě nachází, přesytit chytlavými barvami. V dětském pokoji by měla vládnout atmosféra klidu a pohody. To ale neznamená, že podlaha může mít výhradně pastelovou barvu. Zlatá střední cesta je hlavním pravidlem při zdobení dětského pokoje.

Závěr: nadměrně jasnému linoleu, velkým kresbám a ozdobám „abstruse“ je nejlepší se vyhnout. Psychika a oči dítěte nemusí být přepracované, protože moderní trh může zákazníkům nabídnout vše, co chtějí získat..

Jak vybrat

Při výběru linolea do dětského pokoje nebo zařízení pro péči o děti musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

 • Provedení materiálu. Pro děti je lepší koupit linoleum vyrobené z přírodních materiálů. Jedině tak lze chránit děti před škodlivými výpary..
 • Minimální tloušťka podlahy musí být 2 mm. Jeho životnost závisí na tomto faktoru..
 • Pro obytné místnosti by bylo linoleum s vrstvou izolace ideální volbou. Podlahu tak můžete dodatečně izolovat..
 • Barvy. Světlé podlahové krytiny budou v souladu s celkovým interiérem místnosti, ale s jejich nadbytkem může dopadnout opačná situace..

Recenze nejlepších značek

Při výběru linolea chce každý kupující vědět, který výrobce je lepší, koho linoleum vzít? Na tyto otázky není těžké odpovědět, protože moderní stavební trh je bohatý na různé úspěšné návrhy linolea prezentované jménem domácích i zahraničních výrobců..

Mezi pět nejlepších na základě pozitivních recenzí a prodejů zákazníků patří: Gerflor, Bingo Traffic 50, Tarkett, Forbo, Armstrong. Právě tyto značky proslavily své jméno vysoce kvalitními a spolehlivými výrobky..

Zajímavá řešení v interiérovém designu

Proces vypracování návrhu jakékoli místnosti je časově náročný a podlaze je v této záležitosti přikládán velký význam..

Je lepší koupit linoleum světlých odstínů ve školce. Tuto možnost je jednodušší kombinovat s jinými dekorativními prvky a vizuálně by dětský pokoj měl být jasný. Můžete dát podlahovou krytinu s neobvyklým obrazem, například dálnice na podlaze bude ideálním pokračováním fototapety s hlavní postavou populární karikatury „Cars“ McQueen.

Zelené linoleum zmírní únavu, protože tato možnost co nejvíce připomíná trávu. Teplé odstíny béžové dodají pocit tepla, tyrkysová osvěží, dodá energii a modrá může působit jako prášek na spaní, proto je ideální do velmi aktivní dětské ložnice.