Dětské pokoje se vyznačují originálními barevnými řešeními v interiéru a lambrequins v nich se vyznačují jasem a stylovým designem. Vzhledem k tomu, že pokoj pro dítě je malý pohádkový svět, musí být jeho design pečlivě promyšlen, aby se toto místo stalo útulným a co nejpohodlnějším nejen pro spánek, ale i pro aktivní odpočinek. Široká škála stylů a široká škála barev vám umožňuje vytvořit v dětském pokoji právě takové prostředí, které potěší oko každý den a přispěje k pozitivním emocím..

Vlastnosti a výhody

Dětský pokoj je samostatná oblast, kde se současně vejde moře, lesy, hory a mnoho dalších zajímavých epizod. Dítě by zde mělo hrát pohodlně, relaxovat a rozvíjet se, proto při výběru těchto produktů stojí za zvážení povaha dětí a jejich zájmy. Moderní závěsy s lambrequiny vypadají perfektně, když jsou harmonicky kombinovány se stěnami a celkovým stylem interiéru. Mohou zobrazovat pohádkové postavy, kreslené postavičky a další kompozice vhodné pro daný předmět..

7 fotografií

Mezi hlavní výhody lambrequinů do dětského pokoje patří:

 • široká škála materiálů a textur;
 • široká škála barev;
 • vynikající praktičnost a funkčnost;
 • různé styly designu;
 • nenáročná péče.

Použití lambrequinů v dětských pokojích umožňuje rozšířit prostor a zároveň skrýt římsu. Kromě toho se nyní vyrábějí modely pro každý vkus a pro různé věkové kategorie dětí, což umožňuje navrhnout okno naprosto jakýmkoli způsobem..

Pohledy

Lambrequiny slouží jako druh dekorace pro dětský pokoj a také přinášejí do interiéru potřebný akcent, díky čemuž je atmosféra pohodlnější a úplnější. I ta nejnudnější místnost získá nový vzhled, pokud je doplněna takovou výzdobou. V tomto rámci je velký výběr stylů, které jsou rozděleny do tří kategorií:

 • měkký;
 • tvrdý;
 • kombinovaný.

Stojí za zmínku, že měkký a kombinovaný lambrequin se nepoužívá tak často jako tvrdý. Návrháři doporučují zdobit dětské pokoje tuhými lambrequiny, protože se vyznačují poměrně silnou základnou a vyznačují se nesrovnatelnou praktičností. Jsou považovány za nejokázalejší výzdobu oken, což přispívá k rozvoji představivosti a ztělesnění úžasných nápadů, které vytvářejí báječnou atmosféru..

Materiály

Od svého vzniku si lambrequins získávají pozornost dospělých i dětí. Tyto výrobky přitom plní dvě důležité funkce – praktickou a dekorativní. Při výběrovém řízení proto stojí za to věnovat náležitou pozornost materiálu, ze kterého jsou lambrequiny vyrobeny pro školku. Nejoblíbenější jsou modely z voálu nebo tylu..

Závoje jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako je hedvábí, bavlna a vlna. Dokonale propouštějí vzduch, světlo, nesbírají prach a neelektrifikují. Druhá možnost se vyznačuje hustší strukturou, která si po dlouhou dobu dokonale zachovává svůj původní vzhled. Takové výrobky jsou trvanlivé, snadno omyvatelné a nemají tendenci hromadit prach na svém povrchu. Pokud jde o náklady, lambrequiny vyrobené ze syntetických tkanin jsou mnohem levnější ve vztahu k výrobkům vyrobeným z přírodních materiálů..

7 fotografií

Barevná řešení

Lambrequins v dětském pokoji se vyznačují jasnými barvami, vtipnými vzory a kompetentní kombinací každého detailu. Model je vybrán na základě celkového designu, ve kterém je místnost vyzdobena. Téma zde může být velmi rozmanité: námořní, automobilový, pohádkový, sportovní, ovocný a bobulovitý, nebo to, které nejlépe odráží charakter a světový názor dětí..

Pro dívky a chlapce jsou k dispozici různé barvy. Pokud jsou modré, světle modré, zelené a světle zelené převážně chlapecké, pak dívky upřednostňují růžové, žluté, oranžové a lila tóny. Další výzdobou mohou být květiny, mašle, volánky, hvězdičky, plyšové hračky nebo jiné vhodné detaily..

Jak vybrat

Chcete -li vybrat krásné a originální lambrequiny, musíte k tomuto problému přistupovat se zvláštní pozorností. Správně vybraný model udělá místnost zajímavější a naplní ji pozitivní atmosférou. V první řadě by se jim mělo líbit samotné dítě, aby mohlo plně využívat svůj osobní prostor a dostávat každý den náboj nových emocí. Bez ohledu na to, zda jsou lambrequiny určeny do dívčího nebo chlapeckého pokoje, měly by ideálně ladit s barvami stěn, koberců a textilií.

Pro dívky jsou vhodné elegantnější výrobky. Mohou mít svěží stavbu, vynikající dekor a styl. Pro chlapce budou relevantní jednodušší vzorky. Současně mohou být doplněny jasnými výtisky nebo jinými prvky, které jsou stylově vhodné. Doporučuje se vyhodnotit kvalitu tkaniny, její vliv na životní prostředí a úroveň praktičnosti..

Lambrequiny klidných odstínů budou krásně vypadat ve světlém dětském pokoji. Odborníci tvrdí, že zde budou nejlepší volbou produkty z lnu a chintzu. Modely v kleci vypadají velmi stylově a reprezentativně, což po mnoho let neztrácí svůj význam. Často se nacházejí v pokoji teenagera..

Jak to udělat sami

I bez zkušeností se šitím lambrequinů můžete s minimálním úsilím vytvářet elegantní výrobky pro každý vkus. Mohou být klasické nebo doplněné autorským dekorem a dalšími detaily. Výrobní proces se skládá z následujících kroků:

 • provádění přesných výpočtů na základě velikosti okna;
 • řezání tkanin v obdélníkovém tvaru a zpracování hran;
 • vybavení horní části páskou;
 • upevnění na římsu.

Takový dekorativní detail jako lambrequin činí pokoj útulným a opravdu krásným. Tato, zdánlivě bezvýznamná, funkce hraje velmi důležitou roli v každodenním životě dítěte. Kvalita osvětlení přímo závisí na správném designu okna, a tedy na každodenní rutině dětí..

Zajímavá řešení v interiérovém designu

Lambrequiny do dětského pokoje jsou vyráběny v různých designových řešeních. V závislosti na stylu jeho designu je vybrán nábytek, textil, koberce, které by se měly harmonicky doplňovat. Špičkové školky jsou například často zdobeny kudrnatými lambrequiny. Jejich popularita se každým rokem zvyšuje díky jejich exkluzivnímu designu a unikátním výrobním technologiím. Jsou zaslouženě považovány za inovaci v oblasti interiérového designu..

Moderní designéři používají ve své práci mnoho zajímavých řešení pro výzdobu interiéru pomocí lambrequins. Jsou kompetentně kombinovány s jinými prvky a vytvářejí jedinečná a velmi jasná mistrovská díla, která mají pozitivní vliv na vývoj dětí. V současné době jsou lambrequiny ve formě jedné volumetrické kompozice velmi populární. Každý jednotlivý model výrobku je však originální a jedinečný svým vlastním způsobem, což umožňuje zkušeným řemeslníkům vytvářet v dětských pokojích každý den skutečně pohádkové interiéry..