Pro formování osobnosti dítěte je důležité nejen mu dát správnou výchovu, ale také poskytnout právo volby, při plánování a rozvíjení interiéru vlastního pokoje brát v úvahu názor rostoucího dítěte. Je dobré poskytnout dítěti osobní prostor a umožnit jeho organizaci v souladu s moderními trendy designu, díky nimž se dívka bude cítit pohodlně.

8 fotografií

Fototapety jsou považovány za jeden z nejjednodušších způsobů, jak vytvořit jedinečný design, protože je lze snadno lepit a odstraňovat ze zdi v době, kdy se stanou méně atraktivními nebo ztratí svůj význam..

Existují tapety, které se lepí velmi jednoduše: na připravenou zeď je třeba odlepit ochrannou vrstvu a lepidlo, jiné modely vyžadují lepidlo a jsou na zeď naneseny přesně stejným způsobem jako tradiční tapety.

Pojďme si promluvit o tom, jak vybrat tapetu do dětské ložnice a co hledat, aby interiér oslovil mladou dívku..

7 fotografií

Jak vybrat

 • Pokud je prostor místnosti omezený nebo má dětská ložnice malý čtverec, zvolte jako hlavní barvu světlé pastelové odstíny, jednu zónu ložnice lze nechat „vymalovat“ kontrastní fototapetou s malým vzorem.
 • Výška stropu je důležitým parametrem, který určuje výběr tapety pro dětskou ložnici. Pokud jsou stropy nízké, upřednostněte svislé čáry – vizuálně „zvednou“ prostor nahoru; široké čáry na tapetě naopak rozšíří pokoj dívky a dodají jí prostor navíc.
 • Je běžné, že dívky volí klidné odstíny tapet: ať jsou to světlé barvy, zatímco díky vzorům nebo kresbám na fototapetě lze prostor ziskově zónovat.

 • Stojí za to vytvořit design pro dětský pokoj s přihlédnutím k věku dívky: pro dítě ve věku 3-10 let vyberte fotografickou tapetu „předmět“ a umístěte ji na jednu stranu místnosti nebo na její polovinu, takže aby prostor „nepřetěžoval“. Mimochodem, barevné a světlé tapety mohou brzy nudit slečnu stejně dobře jako rodiče, což je další argument ve prospěch výběru fototapet klidných odstínů a nenápadných kreseb..
 • Pro věk 10 let a starší jsou vhodné tapety s květinovým potiskem, které zbožňují téměř všechny dívky, a pro mladší generaci se budou líbit kreslené postavičky, abeceda a čísla v kombinaci s geometrickými tvary, což vám umožní současně se učit nová slova a tvary.

8 fotografií

 • Umístění místnosti na jižní straně vám umožňuje vyzdobit interiér ložnice ve studených modrých tónech nebo šeříkových odstínech, severní umístění vyžaduje použití teplých barev, aby se dodatečně „zesvětlil“ již potemnělý prostor a dodal místnosti „život“ “.
 • Volba barvy fototapety závisí na charakteru dívky: teplé odstíny s kontrastními detaily jsou vhodné pro apatické osoby, zatímco pro aktivní dívky bude užitečné zvolit uklidňující odstíny tapety: pastelové, zelené, pudrové s sotva znatelný vzor.
 • Pracovní prostor místnosti může být vybaven studenými modrými odstíny, aby se uměle navodila touha pracovat v mladém fidgetu, a prostor na spaní v tmavších odstínech, aby dítě mohlo usnout dříve.

Styl pokoje

Výběr tapety a jejich potisku přímo závisí na stylu stylu místnosti. Pro pokoj v Provence je vhodný klasický, empírový styl, teplé odstíny jednoho tónu nebo tapeta s potiskem květin, klece, hrášku, pruhů.

Secesní styl nemusí být přísný, naopak v dětských interiérech vypadá tento design obzvláště atraktivní díky schopnosti používat geometrii a neobvyklé tvary tisku, postavy zvířat nebo abstraktní věci.

Pokud se rozhodnete vybrat tapetu s květinovým potiskem, pak zvolte tento tisk pro dítě od 5 do 10 let, protože květiny nemusí být pro teenagera vůbec podle jejich vkusu a brzy se nudí.. Pozemky na fotomurálech jsou odvážnou volbou moderních rodičů, pokud však příběh tapety do dětského pokoje obsahuje dívčí oblíbenou postavu, můžete si být jisti, že takové tapety potěší teenagera na dlouhou dobu.

Disney princezny jako Rapunzel a další kreslené postavičky budou dobrou volbou pro dívku od 3 do 10 let, maximálně 12 let.

Pak téma „karikatury“, zda bude relevantní pro formování hodnot teenagera, a chuťové preference pro princezny Disney dříve nebo později opustí srdce moderních dospívajících.

Způsoby, jak ozdobit tapetou

Tapeta bude vynikajícím nástrojem pro vytvoření jedinečného designu pro pokoj dospívající dívky, pokud si vyberete materiály různých barev a textur, ale ponecháte je v jednom konceptu..

Zónování místnosti je skvělou příležitostí, jak proměnit jeden prostor v několik různých zón: práce, ložnice, herna, šatna a další. Zdobení fototapetou vám umožní zbavit se nudného sovětského interiéru a proměnit školku téměř v samostatný byt.

7 fotografií

 • Důležitým doporučením je udržet pokoj ve stejném stylu: pokud zvolíte styl Provence, postarejte se o tlumené odstíny tapet a květinový tisk fototapet, zapomeňte na abecedu na zdech nebo jasné geometrické projevy. Pokud existuje moderní design, pak je zcela vhodné použít geometrii ve všech jejích projevech a zvolit lakonický nábytek..
 • Místnost můžete zonovat tapetami různých barev, ale nechte odstíny vzájemně kombinovat a věnujte pozornost kartám barevných kombinací, které je tak snadné najít na internetu. Prostor dětské ložnice můžete zónovat květinami, z nichž každý bude nejen zdobit, ale také vyvolávat: modrá nebo studená modrá v kombinaci s bílou se dobře hodí do pracovního prostoru nebo na stranu ložnice, kde je umístěna postel ; vhodný bude jasný potisk v herním prostoru a v místě, kde dítě kreslí, takže pokud se něco stane, jeho „práce“ nebude rodiče příliš rozrušovat.
 • Oddělte spací část od pracovního prostoru díky fototapetám: v oblasti postele můžete například umístit tapetu s květinami a baldachýnem přes čelo postele (pro větší pohodlí) a pracovní prostor ozdobit tapetou s kosočtverci. V tomto případě se hlavní barva tapety může shodovat.

Odborná rada

 • Při výběru fototapety do dětské ložnice je důležité vzít v úvahu názor samotné dívky a objasnit, které kreslené postavičky má ráda, nebo věnovat pozornost jejím koníčkům: hudba, kresba nebo sport pomohou vytvořit jedinečný a útulný interiér.
 • Vybrat hotovou tapetu znamená následovat nejjednodušší cestu s malými „nástrahami“, například stojí za výběr přesné velikosti tapety v souladu s velikostí stěny. Kromě toho by stěna pro fototapetu měla být co nejrovnější a nejhladší, aby interiér vypadal úhledně a stručně a samotná tapeta dlouho vydržela a potěšila dospívající dívku.
 • Pro malé dítě vyberte kontrastní tapetu se vzorem a vylučte touhu po nákupu obyčejných světlých barev, jinak dítě může takové tapety snadno obarvit, zatímco na barevných stěnách nebudou malé žerty dítěte tak nápadné.
 • Pokud chcete z dětského pokoje udělat umělecké dílo interiéru, dbejte nejen na výběr kvalitních a tematických fototapet, ale také vhodného nábytku a vhodných interiérových předmětů..

 • Při výběru tapety do dětského pokoje je důležité vyloučit jejich toxicitu a škodlivost dalších materiálů, jako je lepidlo. Je dobré, když se tapeta v dětském pokoji hodí k „praní“, což výrazně usnadní jejich péči a umožní vám dlouhodobě udržovat atraktivní vzhled místnosti.

Nápady na výzdobu pokoje

Kreslené pohádky Disney jsou považovány za jedny z nejoblíbenějších pro design dětského pokoje..

Hlavními postavami interiéru ložnice dívky jsou často barevné princezny nebo pohádkové víly a růžová se stává hlavní barvou dětského pokoje..

Medvídek Pú a jeho přátelé, malé mořské panny a další kreslené postavičky se stávají součástí hostů interiérů dětských ložnic a je důležité hlavně „špatně přepočítat“ s věkem dítěte a jeho koníčky, aby za rok znovu nezažít břemeno oprav.

Skutečný pokoj malé princezny se neomezuje pouze na postavy Disney; k vytvoření luxusního interiéru pro mladou královnu stačí vytvořit interiér místnosti v klasickém designu a rozhodnout se pro fototapety pohádkové země s motýly nebo vílami. Mimochodem, použití fototapety s barevnými motýly bude vhodné jak pro malou dívku, tak pro dospívající dívku, hlavním úkolem není přehánět to se vzorem, to znamená, ozdobit jednu nebo několik oblastí místnosti a nechat prostor pro obyčejná tapeta.

Je snadné vytvořit stylový interiér pro dvě dívky podobného obrazu, pokud necháte dvě poloviny místnosti vypadat jako zrcadlové: vyberte stejné postele a jednotlivé kusy masivního nábytku, jako je komoda nebo skříň, a tapeta je barevná a neutrální zároveň, aby nevytvářela neshody mezi dvěma dívkami.

Budoucí fashionistka starší 10 let ocení interiér svého pokoje, který vypadá jako dílna módního návrháře: v tomto případě upřednostněte fototapety s oblečením nebo botami, potisky jako šatník nebo módní doplňky.

Pro křehkou a romantickou osobu ve věku 10-14 let vyberte v místnosti broskvové odstíny a světlé barvy, které jsou perfektně kombinovány s masivním nábytkem a těžkou dřevěnou základnou. Vyberte si tapetu bez barevného potisku a kladete větší důraz na interiérové ​​textilie.

Dívka „pravé dámy“ může v interiéru svého pokoje vyžadovat něco neobvyklého a extrémně jasného, ​​například světlé tapety, poté nalepte materiál pouze na jednu zeď nebo dokonce na polovinu a přidejte neutrální nábytek, aby byl interiér kompletní..

Dalším vynikajícím nápadem pro vytvoření dívčího interiéru bude použití „hvězdného“ tisku, který zůstává relevantní už tucet let a dnes neztrácí na popularitě..

Hvězdy lze použít k ozdobení prostoru na spaní a hraní a prostor šatníku a místo, kde má hrát, by měly být ponechány v plné barvě. Navíc je možné do „hvězdného“ interiéru snadno přidat barevné a světelné doplňky, které vizuálně nepřeplní prostor a ještě více zpříjemní dívčí pokoj..

Nakonec poznamenáváme, že při výběru fotografické tapety pro dětskou ložnici stojí za to vzít v úvahu názor dospívající dívky a mladé mladé dámy, aby se mohla formovat jako osoba a užít si zvolený design interiéru. Nezapomeňte na bezpečnost fototapet a dalších materiálů, jako je lepidlo, aby vaše dítě a vaše rodina byli zdraví..