Každý pečující rodič chce pro své dítě vytvořit útulnou a stylovou školku, aby se tam dítě cítilo pohodlně a v pohodě.. V této záležitosti budou nástěnné malby dobrým pomocníkem.. Můžete si vybrat ze široké škály možností, které se budou vašemu dítěti líbit..

Vlastnosti a výhody

Stojí za zmínku, že nástěnné malby jsou levnější variantou než například ručně malované stěny. Současně vypadají docela atraktivní, stylové a módní. Výrobky budou moci vyzdobit dětský pokoj, dospívající ložnici. Klíčové vlastnosti:

 • Produkty pomáhají dokonale zvětšit prostor.
 • Tematickou složku interiéru budete moci efektivně podporovat.
 • Pomocí fototapety můžete umístit akcenty, zvýraznit hrací plochu.
 • Místnost bude odrážet zájmy a koníčky vašeho dítěte. Bude rád, že v tom bude.
 • Můžete si vyzvednout speciální dětskou tapetu, který pomůže harmonickému rozvoji vašeho dítěte, pomůže mu snadno se učit a také jen rozveselí.

Odborníci doporučují nalepit fotostěnový papír na jednu zeď. Můžete tedy vytvořit jasný přízvuk, který nepřetíží celý interiér. Obvykle jsou nejběžnějšími možnostmi umístění produktu hrací plocha nebo oblast za postelí. Nechte nástěnné malby koexistovat s obyčejnými zdmi nebo pruhovanými tapetami. Je lepší, když jsou stěny pozadí světlé barvy..

Co hledat?

Stojí za to pochopit, čemu by měl každý rodič věnovat pozornost. Dětský pokoj by měl být vyzdoben láskou, měl by se vzít v úvahu věk potomků. Při výběru materiálů zvažte následující:

 • Výrobky musí být šetrné k životnímu prostředí a hypoalergenní. Při nákupu produktu se podívejte na jeho certifikát kvality. Jako podklad pro fototapetu je lepší zvolit papír. Právě ona je považována za optimální materiál, pod kterým budou stěny dýchat. Pokud jde o typ tisku, je lepší upřednostnit latex (na bázi latexového inkoustu). Nemůžete se tedy obávat o zdraví své domácnosti..

 • Věnujte pozornost praktičnosti. Každé dítě může během hry omylem zničit tapetu: něco nakreslit, nalepit. Tuto nuanci je třeba předvídat předem. Je lepší koupit výrobek, který má speciální dekorativní ochrannou vrstvu. Můžete tedy pomocí světla a snadných pohybů odstranit výsledek kreativity svých dětí z povrchu fototapety, aniž byste ji poškodili..

 • Témata vybírejte podle věku dítěte. Odborníci radí dětem do dvou let, aby si vybrali tapety v klidných odstínech, s kresbami ve formě květin, plyšových hraček, ptáků. Pomůže to uklidnit dítě a usnadní jeho položení. Pokud jde o starší děti, zde byste se měli řídit nejen svými touhami, ale také se zeptat svého dítěte na preference. Děti vám řeknou, jaké postavy chtějí ve svém pokoji vidět. Vždy dojde ke kompromisu.

 • Stojí za to vybrat si příběhy, které u vašeho dítěte rozvinou smysl pro krásu.. Móda pro různé superhrdiny a postavy slavných karikatur rychle prochází a styl tapety ovlivní náladu, povahu a život vašeho dítěte.

Odrůdy

Moderní výrobci představují různé možnosti dětských fototapet. Relativně nedávno se na trhu objevily speciální tapety pro strop. Mají specifický vzorec. Mohou to být samolepicí výrobky z netkané textilie, bannerové síťoviny, textilie. Pokud jde o obrázek, můžete si vybrat nejoblíbenější možnost (obloha) nebo použít zajímavé texturované možnosti. Je lepší vybrat tapetu se zaměřením na koncept a styl místnosti.

Další odrůdou jsou možnosti pro stěny. Zde se můžete soustředit na své vlastní preference, stejně jako na potřeby dítěte – převést do reality pohádku pro vaše dítě. Můžete si vybrat obrázky svých oblíbených postav, přírody, vodních živlů. S pomocí správně vybraného vzoru můžete prostor dokonce vizuálně rozšířit, pokud jsou stěny úzké.

Bodové osvětlení pomůže vytvořit další efekt.. Lze jej umístit jak na stěny, tak na strop. Toto téma můžete opakovat v povlečení nebo hračkách – to vše vytvoří jednotný koncept, který z pokoje vašeho dítěte udělá oblíbené místo.

Existují další odrůdy:

 • Vinyl

Tyto možnosti mají oproti jiným produktům řadu výhod. Neabsorbují vlhkost, dobře snášejí vysoké teploty. Můžete je bezpečně vyčistit a umýt chemikáliemi. Nemusíte se bát, že se tapeta zhorší nebo ztratí svůj původní vzhled..

 • Netkané textilie

Díky speciálním technologiím tento typ fototapety neshromažďuje vlhkost a neumožňuje průchod vzduchu. Mezi vlastnosti materiálu patří přítomnost speciálních pórů uvnitř tapety. Právě oni přispívají k aktivní cirkulaci vzdušných hmot. Tyto tapety jsou velmi odolné. Budou skvělou volbou pro výzdobu interiéru v dětském pokoji..

 • Tkáň

V zásadě se tyto modely používají při navrhování obývacích pokojů. Skládají se z textilních vláken, což vám umožňuje vytvářet ty nejzajímavější a nejkreativnější návrhy. Jsou docela trvanlivé. Pokud jde o nevýhody, jedná se o hromadění prachu a vlhkosti. Není příliš těžké uhodnout, že v této situaci se rychle vytvoří houba..

 • Papír

Tyto modely nejsou příliš trvanlivé, ale jsou nejlevnější možností. Nepoškodí vaše zdraví..

 • Samolepící

Základem tohoto produktu je samolepicí základna. Výrobky se skládají ze vzorované fólie – na vnější straně spodní fólie, která skrývá lepicí základnu. Mezi výhody patří snadnost a rychlost krásy s takovou fototapetou v dětském pokoji..

Kresba a paleta barev

Odborníci se domnívají, že školku lze vyzdobit ve zcela odlišných barvách. Stůl může být bílý, váza je žlutá, hodiny jsou modré. Nepoužívejte příliš jasné a kontrastní odstíny, mohou negativně ovlivnit nervový systém dítěte. Stojí za zmínku, že světlé odstíny místnost vizuálně rozšíří, zvětší a prostornější. Raději se vyhněte tmavým tónům. Další možnosti pro kresby:

 • "Disney"

Velmi častou možností jsou postavy z karikatur Disney. Mohou to být princezny, zvířata. Samozřejmě, takové výrobky jsou častěji vybírány pro velmi malé děti. Pomohou dítě uklidnit, snáze ho uložíte do postele..

 • Transformátory

Populární transformátory v místnosti se zdají být snem téměř každého moderního chlapce. Můžete si vybrat hračky a interiér tak, aby odpovídaly stylu fototapety, a vytvořit tak v dětském pokoji jednotný koncept. Dítě bude rádo v pohádce a bude se cítit jako pozitivní hrdina.

 • "Auta"

Všichni milovaní karikatury nenechají lhostejným žádného mladého závodníka. Můžete vytvořit jednotný styl místnosti a původní tapetu doplnit moderní polštářovou hračkou v podobě auta. Radost a pozitivní emoce se stanou stálými společníky vašeho dítěte.

 • Loď

Námořní téma se líbí chlapcům i dívkám. V chlapcově pokoji budou vhodné nástěnné malby, které zobrazují loď a kapitána. Bude se cítit jako skutečný dobrodruh. Ale pro dívku jsou vhodné možnosti s mořem a ostrovem.

 • "Máša a medvěd"

Nyní je těžké najít dítě, kterému by se tento vtipný pár nelíbil. Když vyzdobíte pokoj svými oblíbenými postavičkami, nemusíte se obávat špatné nálady dítěte. Vždy budou s ním "Máša a medvěd".

 • Pohádkový les

Taková univerzální tapeta je vhodná pro děti jakéhokoli věku. Samozřejmě si je vyberou většinou mladší děti, zvláště pokud je les plný mnoha pohádkových bytostí: elfové, víly, kouzelníci.

 • "Přisluhovači"

Mimoni jsou jednou z mála postav, které milují děti i dospělí. Pomohou vám zlepšit náladu, naladit se na pozitivní náladu a nabít vás živostí. Rodiče jsou rádi, že v takové školce mohou zůstat. Žlutí hrdinové budou sdílet svůj pozitivní přístup.

 • "pavoučí muž"

Takové výrobky jsou vhodné pro ty, kteří milují Spider-Mana. Chlapce povede jejich oblíbený hrdina. Ale Spider-Man je symbolem spravedlnosti, laskavosti, znalostí, odvahy a dovednosti. Nechte dítě zlepšit tyto dovednosti společně s hrdinou.

 • "hvězdné války"

Hvězdné války jsou skvělou volbou pro dospělé i děti. V místnosti pro teenagery budou vypadat skvěle. Bude dobré sladit výrobky se stylem místnosti..

 • Dinosauři

Pro ty, kteří se zajímají o dinosaury, by bylo dobrou volbou nainstalovat tyto tapety. Mohou to být rámečky ze známého filmu nebo jiné možnosti. Samozřejmě byste si neměli objednávat výhružné kresby, je lepší zvolit méně agresivní postavy.

 • Zámky

Majestátní hrady, které lákají svou atraktivitou a tajemností, budou dobře vypadat v pokoji teenagera. Pro dívky si můžete vybrat pohádkový hrad, který jí také dodá spoustu pozitivních dojmů..

 • V námořním stylu

Místnost heterosexuálních dětí můžete vyzdobit v mořském stylu. Obrázek můžete doplnit různými atributy nábytku a dekorů. Můžete si například objednat odpovídající styl záclon, stojací lampu, lampu. Modrá a modrá budou mít příznivý účinek na nervový systém a uklidní dítě. Tento odstín vám umožňuje sbírat myšlenky a soustředit se na nějaké podnikání..

 • Příšerky s.r.o

U malých dětí můžete pokoj oživit pomocí slavné karikatury. Tato tapeta přinese do vašeho domova laskavost a radost. Odborníci tvrdí, že oblíbené postavy jsou schopné dítě uklidnit, nebudou negativně ovlivňovat jeho nervový systém..

 • Smeshariki

Slavná karikatura bude vypadat dobře na zdi v dětském pokoji. Můžete si vybrat jednotlivé postavy nebo náčrt konkrétní scény. Vaše dítě bude docela originálním řešením a dekorací pokoje..

 • Pirát

Tato možnost je vhodnější pro chlapce, kteří milují mořské téma, dobrodružné motivy a jsou připraveni jít hledat poklady. Fotografické tapety mohou zobrazovat piráty na lodi nebo při hledání pokladu. Tento dekor nezůstane bez povšimnutí. Kluci se budou cítit útulně a pohodlně.

 • S princeznami

Knížata a princezny jsou to, co chtějí mladé dívky nejčastěji vidět. Vaše dcera bude usilovat o krásu, milost, kterou zosobňuje pohádková postava. Pokud se jedná o scénu z karikatury, pak se dívka bude cítit jako skutečná hrdinka pohádky.

 • S medvědy

Oblíbenými možnostmi pro tapety jsou medvědi. Obvykle je tento obraz vytvořen v teplých pastelových barvách, což dává místnosti mimořádný komfort. Doplňte školku plyšovými hračkami a můžete organicky dokončit kompozici. Obvykle takové výrobky vybírají dívky, velmi malé děti..

 • Džungle

Všechny děti se budou moci cítit v přírodě, ve svém pokoji. Chlapci a dívky, kteří milují přírodu a cestování, takové fototapety neodmítnou. Současně můžete vytvořit stylizovanou místnost, vyzdobit ji měkkými hračkami v podobě zvířat, květin a zeleného přehozu. Tato možnost vám pomůže být vždy šťastní, harmonicky se rozvíjet a také budovat důvěryhodné vztahy..

Jak vybrat?

Mnoho rodičů se snaží uspořádat nábytek v místnosti podle feng shui.. To platí také pro fotopapír. Věří se, že stěny jsou schopné akumulovat všechny negativní informace. Odborníci proto doporučují měnit jakýkoli typ tapety alespoň jednou za tři až čtyři roky. Tímto způsobem můžete „uklidit“ prostor..

Měli byste také vybrat produkt podle zákonů feng shui. Bude lepší, když dáte přednost světlým barvám. Bílá bude spojena s čistotou, zdravím a slušností, je schopna vizuálně zvětšit místnost, je symbolem dobra. Modrý odstín uvolní, naladí se na relaxaci, vyváží emocionální složku člověka, včetně dítěte.

Žlutá paleta pomůže přidat radost a optimismus.. Zelená je barva harmonie. Animované postavičky jeho oblíbené karikatury budou mít pozitivní vliv na psychiku dítěte. Stojí za zmínku, že obrázky slonů, fénixů a draků mohou přinést štěstí a prosperitu..

Stojí za to připomenout základní princip feng shui – rovnováhu. Nepřeplňujte místnost nejrůznějšími detaily. Dítě by mělo být v pokoji pohodlné a útulné..

Pokud máte nízké stropy, je lepší upřednostnit obrázek se svislými čarami. Mohou to být výškové budovy, stromy, metropole. Úzkou místnost lze efektivně rozšířit umístěním tapety s vodorovnými čarami na jednu stranu stěny. Můžete přizpůsobit obrázek stylu čalounění pohovky, záclon a dalších produktů.

Nejuniverzálnější odstíny budou černé a bílé.. Můžete například vyzvednout krásné fotografie megalopolise, mostů. Takové možnosti jsou však vhodné pro starší děti, mladistvé (nebo pokud v místnosti žijí děti různých pohlaví).

Věnujte pozornost bezpečnosti výrobků – to je hlavní kritérium nejen pro dětský pokoj. V ideálním případě by tapety měly být vytištěny latexovým inkoustem. Jsou bez zápachu, produkují zářivé barvy, jsou šetrné k životnímu prostředí a udržitelné.

Přehled značky

Existuje mnoho moderních výrobců, kteří vyrábějí vysoce kvalitní dětské tapety. Mezi nimi jsou dobře známé a osvědčené možnosti:

 • Komar

Mnoho uživatelů o této společnosti mluví pozitivně. Oceňuje se vysoká kvalita produktů. Všechny modely fotopapíru společnosti mají své vlastní charakteristiky, rozsah. Většina produktů jsou obrázky a předměty, které dobře zapadnou do školky. Univerzální obrázky budou slušet chlapcům i dívkám. Zápletky jsou docela pestré, osloví všechny chlapy.

Společnost vyrábí tapety v uklidňujících odstínech. To má příznivý vliv na psychiku dítěte. Můžete si vybrat hrdiny svých oblíbených karikatur, přímořských krajin. Vše závisí na vkusu vašeho dítěte: nezapomeňte to vzít v úvahu při výběru nejvhodnější možnosti.

 • Winx

Tento výrobce nabízí fotomurály velmi vysoké kvality. Existuje celá řada možností – pro batolata i starší děti. Vaše dítě si určitě najde, co se mu líbí. Z dětského pokoje se stane skutečná pohádka s vašimi oblíbenými postavami. Mezi výhody patří dostupnost nákladů na zboží. Koupíte si kvalitní produkt – a přitom neutratíte celý rodinný rozpočet.

Zajímavé nápady pro výzdobu interiéru

Sami si můžete vytvořit kreativní dětský pokoj, kde bude vaše dítě maximálně pohodlné. Pokud si nejste jisti svou kreativitou, pak můžete věřit vkusu návrhářů. Pomohou vám najít správnou volbu pro vaši rodinu. Samozřejmě byste se měli obrátit pouze na zkušené a důvěryhodné profesionály. Existuje mnoho nápadů, jak ozdobit dětský pokoj fototapetou. V tomto případě se musíte vždy soustředit nejen na své preference, ale také na přání dítěte. Musíte se pokusit najít kompromis, aby se dítě ve svém pokoji cítilo dobře..

Původní verze bude speciální tapeta pro kreslení.. Malí umělci budou moci realizovat svoji kreativitu – a zároveň budete mít v dětském pokoji trendy a stylové tapety. Ozdobit můžete dětskou fotkou dítěte, rodinnými obrázky nebo autorskou fotkou. Takové možnosti vždy vypadají originální a svěží a děti si budou jen užívat.

U chlapců se nejčastěji používají obrázky lodí, vybavení, letadel.. Pro dívku bude logické vyzdobit pokoj princeznami, vílami, přírodou, zvířaty. Můžete vytvořit možnost pro děti různého pohlaví. Měly by to být obecné obrázky. Příroda je dokonalá, stejně jako geografická mapa, námořní témata, budovy, mosty, interiérové ​​předměty.

Hlavní věc je, že kompozice se líbí malým obyvatelům místnosti. Pak bude mít dítě vždy dobrou náladu, bude schopno harmonicky růst a rozvíjet se..

Tento článek pojednává o hlavních funkcích a výhodách dětských fototapet. Nyní si můžete zakoupit možnost, která se vám líbí. Nezapomeňte na bezpečnost svého dítěte. Vyplatí se nakupovat výrobky pouze v profesionálních obchodech. Nešetřete na finančních zdrojích.