Vlastnosti a výhody

Lehátko pro dítě kombinuje spoustu funkcí: místo na spaní, houpací křeslo a přenosné zařízení. Velmi praktický kousek pro každou mámu a dítě. V lehátku jakéhokoli designu se dítě bude cítit pohodlně a matka může snadno nechat dítě v takovém zařízení a dělat domácí práce.

8 fotografií

Pokud stále nevíte, k čemu dětská lenoška slouží, přečtěte si její hlavní vlastnosti:

 • Houpací funkce. Pomocí houpacího křesla můžete rozmarné dítě nejen uklidnit, ale také připravit na spaní. Když vaše dítě klidně spí na lehátku, není třeba se o něj bát, protože dětské zařízení je vyrobeno podle všech standardů a má silné fixační popruhy..
 • Nosná funkce. Lehátka jsou velmi lehká a kompaktní, takže se s nimi můžete pohodlně nosit doma i venku. Některé modely jsou vybaveny kolečky pro případ, že by matku nosení dítěte stále unavovalo..
 • Funkce zábavy. Některé možnosti jsou vybaveny vestavěnými hudebními zařízeními, která vám umožní kdykoli uklidnit nebo pobavit své dítě svou oblíbenou melodií. Téměř všechny dětské modely mají jasné a zajímavé barvy a jsou vybaveny nějakým druhem hraček, což je pro dítě a matku velmi výhodné, takže se dítě nebude nudit.
 • Funkce vysoké židle. Některé modely lze snadno přeměnit z houpacího křesla na spolehlivou vysokou židli, ve které je dítě bezpečně upevněno..

Díky poměrně velkému seznamu výhod začaly mnohé matky stále častěji přemýšlet o koupi dětského lehátka..

Pohledy

V současné době je výběr dětských lehátek poměrně široký. Všechny modely jsou rozděleny do několika typů, z nichž každý má své vlastní výhody a nevýhody..

Mechanické

Nejlevnější a nejjednodušší model. S ohledem na to se nijak zvlášť neliší, protože dítě v takovém lehátku bude muset být houpáno samostatně. Existují však výhody: model je kompaktní a lehký, záda jsou nastavitelná a jsou zde silné popruhy, které upevňují dítě. Tuto lenošku lze nosit jako přepravní tašku. Doporučená hmotnost dítěte – ne více než 9 kg.

Hudební

Jeden z nejpopulárnějších modelů díky své funkčnosti a nízké ceně. V takovém provedení může mít dítě dobrou náladu, jak je třeba, a vibrace a melodická hudba pomohou dítěti uklidnit se nebo usnout. Mamince nezbývá než dítě opravit a stisknout tlačítko. Tento model vám umožní rozhoupat dítě s hmotností až 9 kg.

S funkcí švihu

Velmi praktický model se schopností plně rozhoupat dítě. Takový model není levný, ale stále na něj musíte utrácet peníze, protože se snadno změní na vysokou židli. Tento model má tři možnosti pohybové nemoci, vibrací a 11 různých melodií. Kromě toho, pokud si přejete, můžete zapnout časovač nebo připojit přehrávač MP3, pokud vás náhle unaví vestavěné melodie..

Takováto lenoška se bude hodit nejen v domě, ale i v přírodě. Tento model je vhodný jak pro batolata, tak pro mírně starší děti, protože vydrží 11 kg hmotnosti.

Lehátko houpačka 2 v 1

Nejzajímavější a nejoblíbenější model. Houpací židle lze snadno sestavovat a rozebírat, takže je tak pohodlné nosit je na piknik nebo na letní chatu. Model kombinuje funkci mechanické lenošky a plného švihu. Doporučená hmotnost dítěte – až 9 kg.

Materiály

Naprosto jakékoli věci určené pro děti by měly být vyrobeny z materiálů nejvyšší kvality, které mají dlouhou životnost a nezpůsobují alergie..

Rám lenošky je obvykle vyroben z hliníkových nebo ocelových trubek, které mají několik plastových částí. Potahy by měly být snímatelné, aby se daly snadno prát, a zároveň by měly být bezpečně připevněny k rámu, aby dítě nevypadlo z lenošky. Nejlepším materiálem pro čalounění dětského designu je přírodní tkanina, která umožňuje volný průchod vzduchu a příliš se nešpiní.

Barevná řešení

Každá matka chce svému dítěti pořídit nejen pohodlné, ale také krásné lehátko. V této záležitosti přicházejí na pomoc nejlepší návrháři, kteří vyvinuli spoustu barevných řešení pro dětská houpací křesla. Podle barvy se modelky rozlišují na modelky pro chlapce a dívky..

7 fotografií

Lehátko si můžete vybrat ve standardní barvě: pro dívku je vhodný růžový model, pro chlapce zelený nebo modrý. Chcete neutrální barvy nebo plánujete předat svoji lenošku „zděděnou“ někomu jinému? Pak si klidně pořiďte béžový, šedý nebo bílý model. Máte rádi vše originální a světlé? Lehátka v červených, fialových, hnědých, oranžových, žlutých odstínech vám budou perfektně slušet.

8 fotografií

Dětská lehátka mají kromě jednobarevné barvy také potahy s různými vzory a kreslenými postavičkami (obr. 5) nebo jsou zcela vyrobeny ve formě zvířete (obr. 6). Takové modely jsou velmi oblíbené u dětí i jejich rodičů..

Jak vybrat

Ve fázi plánování nákupu mnoho rodičů přemýšlí o tom, jak vybrat to pravé pro své děti. Bez ohledu na typ produktu jsou požadavky stejné. Zde jsou hlavní:

 1. Provozní bezpečnost. Při nákupu lehátka pro děti do jednoho roku nezapomeňte zkontrolovat stabilitu výrobku a také se podívat na všechny švy a zapínání. Necháte -li dítě v houpacím křesle samotné, musíte si být jisti, že nevypadne a nebude se moci samo dostat ven..
 2. Kvalita a environmentální bezpečnost materiálů. Před nákupem se zeptejte prodávajícího, z jakých materiálů je lehátko a jeho části vyrobeny. Můžete také požádat o certifikáty ke zboží, ve kterém je vše vysvětleno. Je velmi důležité, aby do konstrukce dětské konstrukce byly zahrnuty pouze vysoce kvalitní materiály, ze kterých se u dítěte nevyvine vyrážka nebo kašel..
 3. Pohodlí. Doporučuje se koupit lehátko společně s dítětem, abyste okamžitě a jistě zkontrolovali pohodlí modelu. Batole ve věku 6 měsíců a starší vám může jasně ukázat radost nebo úzkost z houpacího křesla.
 4. Výrobce se jménem a pověstí. Výrobky pro děti byste měli vždy kupovat na důvěryhodných místech, jinak riskujete nákup nekvalitního modelu..

7 fotografií

Většina modelů lehátek je malých rozměrů a je určena pro malá miminka. Existují však modely od narození do 3 let, protože vydrží až 18 kg. Pokud plánujete nákup lehátka pro starší dítě, věnujte zvláštní pozornost zapínáním a bezpečnostním pásům..

Pokud si chcete koupit nejen praktický, ale i zajímavý model, pak zvolte lehátka v jasných barvách s dalšími hračkami a hudebním doprovodem. Při nákupu zvažte všechny požadavky a funkce vašeho dítěte a pak budete mít multifunkční a jasný design pro spánek a relaxaci.

Rada

Mnoho maminek a tatínků se zajímá o zásadní a důležitou otázku: kdy dát dítě na lehátko? Pediatři trvají na tom, že děti s křehkými kostmi by neměly být ukládány do lehátek. Proto je optimální věk, ve kterém může dítě začít trávit čas v houpacím křesle, -1,5 -2 měsíce.

Pro nejmenší děti jsou vhodné běžné modely s funkcí pohybové nemoci. Okamžitě vyvstává otázka: je možné, aby dítě spalo na lehátku? Je to možné a nutné. Design dětského zařízení je takový, že se v něm miminko velmi cítí dobře, ale bez pomoci nebude moci vypadnout ani se dostat ven. Pro větší bezpečnost lze lenošku s dítětem položit na postel nebo do postýlky s nárazníky.

Pro děti, které již mohou sedět nebo dokonce stát, jsou vhodné modely s funkcí houpačky nebo vysoké židle. Tato lehátka jsou velmi pohodlná a praktická..

Pokud chcete, aby bylo lehátko oblíbeným místem nejen pro batole, ale i pro starší dítě, kupte si multifunkční model na kolečkách..

Hodnocení nejlepších značek

Lehátka mají přirozeně, jako každý oblíbený dětský výrobek, své vlastní hodnocení. Je založen na různých ukazatelích. Vidět, číst, vybírat.

Jetem

Výrobce jménem Zhetem prodává v Rusku dva různé modely lehátek:

 • Jetem premium. Navrženo pro děti od narození do jednoho roku, protože maximální hmotnost, kterou tento model vydrží, je 9 kg. Velmi pohodlný a kompaktní model s mnoha funkcemi: opěrka hlavy, nastavení sklonu v závislosti na hmotnosti dítěte. Snadné skládání a praní, protože všechny prvky látky lze snadno vyjmout. Mnoho rodičů navíc potěší velmi přijatelná cena..

 • Jetem relax. Neméně zajímavý model, který má funkci otáčení kolem své osy, což umožňuje dítěti podívat se na vše, co chce. Také v této verzi výrobci nainstalovali možnost připojení MP3. Takový model je řádově bezpečnější, protože má 5bodový systém postrojů a hlubší misku pro výsadbu dítěte..

Obě možnosti jsou velmi funkční a zajímavé, při výběru vycházejte ze svých preferencí a finančních možností.

Chicco

Lehátko „Chikko“ se perfektně hodí do každého interiéru a má své vlastní vlastnosti:

 • Model Chicco je velmi stabilní a spolehlivý, protože má silný rám a pevnou základnu..
 • Pro pohodlí matek a kojenců je každý lehátko vybaven speciálními bočními držadly pro přenášení konstrukce.
 • Každý model má nastavitelnou opěrku nohou.
 • Uchycení dítěte v lehátku je provedeno ve formě odolných tříbodových pásů.
 • Všechny části látky se snadno čistí, protože je lze snadno vyjmout z rámu.
 • Každá židle v potahu má měkkou podšívku vyrobenou z bezpečných a přírodních materiálů, které vydrží velké množství praní.
 • Lehátko Chicco lze snadno nastavit v požadovaném úhlu, což umožňuje dítěti hrát si i spát.
 • Některé modely mají ve svém designu motory, které jsou zodpovědné za automatickou pohybovou nemoc dítěte..

Šťastné dítě

Tento model je určen pro děti mladší jednoho roku. Úprava poloh je v tomto modelu velmi promyšlená, protože probíhá hladce a tiše, což je velmi užitečné, pokud dítě usnulo vsedě. K nošení dítěte, stejně jako u jiných modelů, existují speciální držáky držadel. Tento model je velmi lehký a kompaktní.

Za bezpečnost dítěte odpovídá tříbodový pás. A pro ochranu před slunečním zářením při spánku je k dispozici speciální skládací kapuce. Lehátko je pro zábavu vybaveno hudební jednotkou a vibracemi a nechybí ani plyšové hračky, které zaujmou dítě..

La-di-da

Lehátka La-di-da se vyznačují svým jasným a zajímavým designem, a proto je mají děti až do jednoho roku tak rády. Model je vybaven jasným obloukem, na kterém jsou upevněny plyšové hračky. K dispozici je také hudební blok se sedmi různými melodiemi a vibračním efektem pro zábavu dítěte v lehátku. Pokud jde o pohodlí, tento model má pevný kovový rám, tříbodový bezpečnostní pás a tři úrovně polohy.

Fisherova cena

Dětská lehátka od Fisher Price se vyznačují zvláštním pohodlím a bezpečností. Je vhodný pro děti od narození do jednoho roku a starší, protože vydrží zátěž až 18 kg. Mnoho rodičů ocení skvělou funkčnost a pestrý design modelů. Lehátko se snadno udržuje, protože sedadlo je odnímatelné a lze jej prát ve studené vodě.

Režimy vibrací a pohybové nemoci působí jako zajímavé a nezbytné funkce. Pokud je to žádoucí, můžete pro dítě zapnout melodickou hudbu a světlé hračky na speciálním držáku přitáhnou pozornost dítěte. Všechny lenošky tohoto typu jsou vyrobeny z bezpečných a spolehlivých materiálů..

Bebeton

Tento model je určen pro děti od prvních měsíců života, protože nevydrží více než 9 kg. Lehátko má anatomicky správné sedadlo s měkkým potahem z přírodní tkaniny. Konstrukce obsahuje nastavitelnou opěrku nohou, tříbodový bezpečnostní pás a popruhy. Opěradlo a opěrka nohou jsou snadno nastavitelné, aby se pohodlně přizpůsobily vašemu dítěti.

Lehátko svým designem splňuje všechny požadavky, je velmi lehké a kompaktní. Relativně levný a přiměřeně jasný model.

Jasné začíná

Dětské lehátko Bright Starts slon 60113 je určeno pro děti různého věku (od narození do 3 let), protože snese váhu 18 kg. Konstrukce je vybavena řadou možností: vibrace, melodie, nastavení opěrky hlavy, funkce pohybové nemoci. Kvůli bezpečnosti je na lehátku připevněn pětibodový pás. Jakákoli poloha konstrukce je snadno zajištěna.

Bright Starts je velmi kompaktní a lehký design, který se pohodlně vejde do malé školky a můžete si jej vzít s sebou na výlet.

Jaká je cena

Při plánování nákupu dětského lehátka chce mnoho maminek znát jeho cenu předem. Náklady na houpací křeslo závisí na mnoha komponentách. Patří sem materiál výroby. Plastové modely jsou mnohem levnější než kovové a dřevěné konstrukce.

7 fotografií

Lehátko také nebude levné, pokud má podobné funkce:

 • Hudební doprovod s několika melodiemi;
 • Možnost připojení přehrávače MP 3;
 • Nastavitelné vibrace se dvěma nebo třemi režimy;
 • Nastavení více pozic pro dítě.

Pokud koupíte lehátko pro dítě do jednoho roku, počítejte s tím, že utratíte minimálně 5 tisíc. Existují i ​​levnější modely, ale šetřit se v tomto případě nevyplatí. Pokud chcete, aby lehátko potěšilo vaše dítě co nejdéle, pak se zaměřte na zhruba 20-30 tisíc rublů.

Recenze

Pokud si chcete koupit praktický a levný model, bude užitečné si před odchodem do obchodu přečíst recenze na dětská lehátka..

Nejběžnější nuance, které si maminky a tatínkové všímají u různých modelů:

 1. Přítomnost několika západkových poloh;
 2. Lehkost a kompaktnost;
 3. Možnost sejmutí potahů a praní.
 4. Přítomnost dobrých držáků;
 5. Hudební a vibrační doprovod.

Pokud vezmeme v úvahu recenze tangens každého typu, dostaneme následující seznam:

 • Mechanické modely jsou vybrány pro svou jednoduchost a nízkou cenu, ale krátká životnost rozrušuje mnoho rodičů, protože tyto modely jsou určeny pro dítě s hmotností nejvýše 9 kg.
 • Hudební lehátka jsou u maminek oblíbená, protože skvěle baví;
 • Elektronické lehátka zanechávají příjemný dojem z automatického systému dětské nemoci z pohybu;
 • Lehátka ve formě houpačky se líbí miminkům a matkám kvůli jejich univerzálnosti, cena za takovou strukturu však nevyhovuje každému..

Zajímavá řešení v interiérovém designu

Dětská lenoška je důležitou součástí vývoje a péče o dítě, proto je velmi důležité, aby svým designem zapadala do interiéru místnosti, ve které je nejčastěji umístěna.

Několik fotografických nápadů od nejlepších návrhářů vám nejen pomůže pochopit tuto zajímavou otázku:

 • Jednoduchý a lakonický model dětské sedačky od společnosti Cybex a holandského návrháře Marcela Wanderse.

 • Velmi jemný model lehátka v dětském pokoji v odstínech šedé. Každý detail a absolutně veškerý nábytek se navzájem harmonicky kombinují a doplňují. Malá mechanická lenoška, ​​stejně jako celý design místnosti, je vyrobena v šedé a bílé barvě, takže se perfektně hodí do interiéru.

 • Jednoduchý mechanický model. Tělo lenošky je vyrobeno v černé barvě, zatímco polštář je vyroben z bílé látky. Originální design dokonale zapadá do neobvyklého černooranžového interiéru obývacího pokoje.

 • Mléčně růžová lenoška s béžovou podložkou, dokonale ladí s barvou stěn a pracovního stolu. Navzdory příliš bledým barvám je školka vyzdobená v podobném designu velmi útulná a pohodlná jak pro batolata, tak pro školáky..

Každý model lehátka má své vlastní designové vlastnosti, takže je docela snadné a jednoduché vybrat si design pro svůj interiér..